Jump to content

Ateist Şiirler

Recommended Posts

Bence bu ateistform dakiler formda yazarken saygı , edep ve medeniyet kurraların uysa daha güzel olur .  Herhangi biri , herhangi bir formda sizin velinize sizin bana konuştuğu gibi ( yani terbiyesis ) konuşsa hoşunuza gider miydi . Şöyle farzet oğlum bana şu formda bayaa bir ........ etiller . ? Diğer kecilerle soruna gelince  . Keciler asla ateist formdaki yazıları yiyemez , mantıklı da değil . Keci dedinde , yoksa satanist misiniz ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

18 dakika önce, Aa yazdı:

Bence bu ateistform dakiler formda yazarken saygı , edep ve medeniyet kurraların uysa daha güzel olur .  Herhangi biri , herhangi bir formda sizin velinize sizin bana konuştuğu gibi ( yani terbiyesis ) konuşsa hoşunuza gider miydi . Şöyle farzet oğlum bana şu formda bayaa bir ........ etiller . ? Diğer kecilerle soruna gelince  . Keciler asla ateist formdaki yazıları yiyemez , mantıklı da değil . Keci dedinde , yoksa satanist misiniz ?

Bence siz yazılanları düzgün okumuyorsunuz ve işinize gelmeyen soruları da görmezden geliyorsunuz, ki az önce öyle yaptınız.

Ben yukarıda içimden gelen ve sizinle yakından ve uzaktan hiç alakası olmayan bir şiir yazdım.

Ayrıca...

Keçiler mi yedi meselesine gelince, eğer siz bir müslüman olarak keçi meselesini bilmiyorsanız, yapacak birşey yok.:D

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Aa yazdı:

Hangi sorunuzu görmezden geldim ? Ve şu keçi davasını anlatırmışsınız , lütfen 

Hayret doğrusu...

Bir önceki sayfada sorduğum soruları görürsünüz!

Keçi davası: Recm ayeti ile ilgili Ayşe´nin rivayeti...

Ben de ağız alışkanlığı oldu gayri; sorduğum sorular görmezden gelinince veyahut kim vurduya gidince, "Keçiler mi yedi" minvalinde ironik bir şekilde sorarım veyahut takılırım.:D

Sitelerde Paylaş

Son sayfanın alttaki bir kaç yorumu gördüm ve oradan yazmaya başladım . Yine siz , yine şaka . Anladım . Şimdi rivayetlerde dikkatli olmak lazım veya hadislerde .  Mesela peygamberin herhangi yaşadığı bir olay veya söylediği söze hadis derler . Veya peygamberin yakınları islam hakkında veya peygamberden duydukları şeyleri anlattığında bunlara hadis veya rivayet denir .  Ve bayaa bir hadis var maşallah . Doğrusu da var yanlışı da var  .  Misalen herhangi geçmişte yaşamış bir ünlü biri hakkında çok şey yazılsa , hem kendi , hemde başkaları tarafından bunlara hadis denmez . İşte peygamber diye hadis derler  . Ayet farklı , hadis farklıdır .  Ayetler( tüm kutsal  kitaplarda  ) Allah katından , Cebrail aracılıyla peygamberle verilen Allah’ın Uymamız gereken hükümleri ve kuralları anlatılır . Hadisler ise Allah katından değil ve peygamberin yazdığı da değil , çevresindekilerinin ve kendisinin  söyledikleri  dir . Peygamberde Allah yakınlığından bilindiği için önem verilir . Ama doğru hadisi yanlış hadisten ayırtmak icin kuranı defalarca okumanız gerekir . Çünkü doğrudan çok yanlış hadisler vardır . Ve dikkat esilmezse insanı dinden soğutur . Öyle büyüdük zaten Türkiye’de . Her neyse konu Ayşe rivayeti .  Konu Ayşe olduğundan bu hadis meselesine girmek zorunda kaldım . Bildiğiniz üzere peygamberimizin çok eşi vardı , bu yüzden eşler arası sorunlarda  olmuştur ( kuranda bazı ayetlerin anlattığı gibi ) . Aynı zamanda kolesi de bol bol rivayet etmiştir ve bunlar hadis olarak geçmiştir  . Yani bolca rakibiniz var . Veya bir kolenin değeri nedir ? Nedir bir kolenin değeri . Doğrusunu Allah bilir . 

Sitelerde Paylaş

Elif lam mim ve bu türlü kelimelerin manası hakkında çokça rivayet vardır . Yani bunların manasını yalnız Allah biliyor . Gizli bilgiler ve gayb yalnız Allah katındadır . Ayet : onlar mele ala da yı ( büyük meleklerin toplantısı ) dinleyemez her taraftan taşlanır . Hep kovulurlar , azap yakalarını bırakmaz . Onlardan kim bilği hırsızlığı yaparsa , delici bir ateş parcası hemen onların peşine düşer . Saffat 8 ayet . //. Kiyame 14 : aslında insan , kendi aleyhine açık bir belgedir . 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Aa yazdı:

Elif lam mim ve bu türlü kelimelerin manası hakkında çokça rivayet vardır . Yani bunların manasını yalnız Allah biliyor . Gizli bilgiler ve gayb yalnız Allah katındadır . Ayet : onlar mele ala da yı ( büyük meleklerin toplantısı ) dinleyemez her taraftan taşlanır . Hep kovulurlar , azap yakalarını bırakmaz . Onlardan kim bilği hırsızlığı yaparsa , delici bir ateş parcası hemen onların peşine düşer . Saffat 8 ayet . //. Kiyame 14 : aslında insan , kendi aleyhine açık bir belgedir . 

arkadaşlar bu pislik trol!..

forumdan atılana kadar geç bakalım dalganı.

tarihinde Geta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Tamamen teslimiyet . Bir bardağı alın ve tersine çevirin ve bir sürahi ile su doldurmaya çalışın . Birde yan çevirin su doldurmaya çalışın , yine dolmaz . Ama bardağı düz bir şekilde koyarsan o zaman , hem dolar ve taşar . Ne kadar açtın kalbini ? Allah’a ne kadar açtın kalbini ? Veya bir çam şişeyi denize atın bak ne oluyor ? Hemen dolar  ve  denizler kadar  Allah , islam dolar kalbiniz ! Allahı   kandıramasınız  . Doğru , yanlış ,pis , temiz , haram , helal belidir zaten . Bardağınız hangi durumda . Adağın en güzeli ve en kusursusu kesilmeli Allah adına  . Adem peygamberin oğullarının durumuna düşmeyin . Makam ve mal sahiblerine nasıl bakıyorsanız aynı şekilde Fakire , hastaya , yaşlıyda öyle bakın  . Hazreti Ebubekir in , Bilalı koleyken taşın altındayken kurtardığını  hatırlayın . Musa peygamberde bir kolyeyi kurtarmak yüzünden , bir mısırlıyı vurarak oldurduğunu unutmayın . Yine İsa peygamber  genelde fakir ve hastaların hep yanında olduğunu unutmayın . İşte böyle bir merhamet ve  vicdan  hepsinin özeliği ve bizim takip etmemiz gereken yoldur

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...