Jump to content

Gerçek İslam Bu Değilci Ateistler

Recommended Posts

1 dakika önce, malta erigi yazdı:

Yazdigimi okumuyor musun? Yaptigin takiyyeyi acik acik yazdim iste. Neyin pesinde oldugunu nereden bileyim? Niyet mi okuyacagim. Ha ben takiyye yapmiyorum, gercekten islam tatlis bir din diyorsan da sasirmayacagim artik. Ben senin samimi ateist olduguna inandigim icin takiyye diyorum.

Takiyye nedir malta eriği?

Bir şeyler çekindiği için kendini gizleme saklama demektir. Dini anlamı da mezhebini, inanışını gizleme demektir. Burada din konuşulduğuna ve ben de siz birkaç kişiye göre takiyye yaptığıma göre bir şeyleri saklıyorum, aynı anda bir amacım da var olmalı ki düzen kuruyorum.

Yazdığın açık. Neyi gizliyorum, kurduğum düzen ne?

Bu suçlamalar sıradan suçlamalar değil.

İslam'ın cici, hoş vs bir din olduğunu düşündüğümü nereden çıkardın? Nerede buna benzeyen bir ifademi veya en küçük bir imamı gördün?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 133
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gönderildi (düzenlendi)
3 dakika önce, BurakTuna67 yazdı:

Sana sormadım ama madem yanıtladın.  :) 

Ha şu I feel Good  denen kılıçdaroğlucu - tatlısumüslüm sever - turkish müslümancılığı savunan - çakma ateist :) keh keh keh. 

sen ayrıca mezhepci bir malsın. Kızdın mı ?

KIzmadıysan bir daha söyliyeyim,   mezhepci maaaallllllllllll !!!! 

Yahu seni kim kaale alır beee. Seni kaale almak salaklık ! 

Hakaret etmeyelim bence sonuçta arkadaş sana  hakaret etmedi. Sadece bana çömez dedi ben de cevabımı verdim. Mal falan yakışmadı pek. Hani dindarra desen anlarım da troll olmayan sadece görüşü farklı olan ve yanlış olan birine karşı mal demek doğru değil.

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu mantığa göre,kendine göre islam bir anlayışı oluşturan,islamı benimseyebileceği bir biçime getirmek için eğip,büken,saçmalayan,zırvalayan ne kadar kişi varsa,bunları müslüman olarak görmemiz gerekir.Peki gerçek islam diye bir şey yoksa,biz bunları nasıl,neyle eleştireceğiz.Kuranı kullanamıyoruz.Ne kullanacağız da,bunları eleştireceğiz.Kişi geldi,laiklik islam aykırı değil dedi.Biz buna maide 44te geçen,Allahın indirdiği ile hükmetmeyen,yönetmeyen kafirdir yazıyor,islam laikliği kabul etmez demezsek,haklısın laiklik islamla çelişmez diyip,gerçekleri söylemezsek burda işimiz ne?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Türk Ateist said:

İnanışını gizleme demektir.

Dogru.

Bir ileri bir geri ayni seyleri yazalim bakalim, kim once yorulacak...

Diyorum ki: sen de islamin emir ve hukumlerini, ayet, hadis, fikih, her bir halti bizler kadar iyi biliyorsun. Ancak bunlari muslumlerin yuzune vurmaya gelince cark ediyorsun. Ve hatta bunu yqpan ateleri kiniyorsun. Bu takiyyedir ve takiyye olarak tanimlamak icin niyetini bilmem gerekmez.

Bayiliyorsun benimle kavga etmeye.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Elimde yetki olsa emin ol atardım iyi ki de kabul etmemişim zihniyete bak bu tür adminler varken daha çok boş kalır bu forum daha dindarr gibileri forumdan atmayı bile beceremediler. Adam bildiğiniz troll.

Yalan söylemiyorum  gerçek falan da beyan etmiyorsunuz. Arası yoktur bu işin takiyyeye gelmez ben Kuran'dan başka İslamcıların referans aldığı ana kaynak bilmiyorum sen biliyorsan buyur.

Ben derim senin dinin bunu yapamazsın diyor yapar diyorsan kanıtını sun kanıtın yoksa ya bu dini uygulamadığını kabul et ya da reddet tavsiyesi yaparım gerisi ona kalmış.Çömez ateist bensem maalesef sizde İslamcılara kuyruk salladığınız için çomar ateist oluyorsunuz.

Senin Kur'an'dan pelteye dönmüş beynin almıyorsa ben de dahil kimsenin yapabileceği bir şey yok. Türkiye'de yaşanan da açıkça İslam'dır ve senin gerçek dediğin İslam'la alakası yoktur. Bu Müslümanlar bildiğin Müslüman'dır, bu dine bu haliyle inanır ve pratik ederler. On milyonlar yaşar bunu ve bu dibine kadar gerçektir. Senin gerçeklik algın Kur'an'a endeksli olduğu için anlamıyorsun.

Bu bilinen bir gerçektir ve bunu bilen aklı başında insanları "İslamcılara kuyruk sallıyorsunuz" diye suçlamak düpedüz cahilliktir. Biz o başlık boyu sosyolojik, antropolojik ve tarihsel olarak bakarken sen ve senin gibiler Kur'an'a sıkıştığınızdan anlamadınız. 

Sen bu kısır halinle mi insanlara ateizm öğretiyorsun? Bu halinle mi mod olunca beni forumdan atıyorsun, bunları söylediğim için?

Dön ve kendine bak. 

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
5 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Senin Kur'an'dan pelteye dönmüş beynin almıyorsa ben de dahil kimsenin yapabileceği bir şey yok. Türkiye'de yaşanan da açıkça İslam'dır ve senin gerçek dediğin İslam'la alakası yoktur. Bu Müslümanlar bildiğin Müslüman'dır, bu dine bu haliyle inanır ve pratik ederler. On milyonlar yaşar bunu ve bu dibine kadar gerçektir. Senin gerçeklik algın Kur'an'a endeksli olduğu için anlamıyorsun.

Bu bilinen bir gerçektir ve bunu bilen aklı başında insanları "İslamcılara kuyruk sallıyorsunuz" diye suçlamak düpedüz cahilliktir. Biz o başlık boyu sosyolojik, antropolojik ve tarihsel olarak bakarken sen ve senin gibiler Kur'an'a sıkıştığınızdan anlamadınız. 

Sen bu kısır halinle mi insanlara ateizm öğretiyorsun? Bu halinle mi mod olunca beni forumdan atıyorsun, bunları söylediğim için?

Dön ve kendine bak. 

Onların yaşadığı islam falan değildir kişi kendisini nasıl tanımlıyorsa öyledir adlı saftirik düşünceyi ben savunamam kusura bakma , Tayyip bir ara gerçek Atatürkçüler biziz diyordu yani ben ona katılamayacağım çünkü uygulanan ve gerçeklikle alakası yok. Ilımlı İslamcılar da böyle. 

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
8 dakika önce, Buzul yazdı:

Bu mantığa göre,kendine göre islam bir anlayışı oluşturan,islamı benimseyebileceği bir biçime getirmek için eğip,büken,saçmalayan,zırvalayan ne kadar kişi varsa,bunları müslüman olarak görmemiz gerekir.Peki gerçek islam diye bir şey yoksa,biz bunları nasıl,neyle eleştireceğiz.Kuranı kullanamıyoruz.Ne kullanacağız da,bunları eleştireceğiz.Kişi geldi,laiklik islam aykırı değil dedi.Biz buna maide 44te geçen,Allahın indirdiği ile hükmetmeyen,yönetmeyen kafirdir yazıyor,islam laikliği kabul etmez demezsek,haklısın laiklik islamla çelişmez diyip,gerçekleri söylemezsek burda işimiz ne?

Vitrin  süsüyüz galiba. Binali Yıldırım'ın başbakanlık makamı gibi.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, malta erigi yazdı:

Dogru.

Bir ileri bir geri ayni seyleri yazalim bakalim, kim once yorulacak...

Diyorum ki: sen de islamin emir ve hukumlerini, ayet, hadis, fikih, her bir halti bizler kadar iyi biliyorsun. Ancak bunlari muslumlerin yuzune vurmaya gelince cark ediyorsun. Ve hatta bunu yqpan ateleri kiniyorsun. Bu takiyyedir ve takiyye olarak tanimlamak icin niyetini bilmem gerekmez.

Bayiliyorsun benimle kavga etmeye.

Bunların hiçbiri doğru değil. Müslümanlarla neler yaşadığımı, nasıl tartıştığımı anlatacak ve size ateistliğimi ıspatlayacak değilim. Bu düşüncelerim yeni değil, sekiz sene önce de aynılarını yazdım ve aynı anda Müslümanlar tarafından saldırıya uğrayıp taciz edildim. En ağır ve uzun süreli saldırıları ılımlı, light Müslümanlar yapmıştır, en çok onlarla uğraşmak zorunda kalmışımdır. Minicik bir özet yaptım sana. 

Yani siz okuduğunu anlamaktan çok uzak saçma sapan tiplersiniz. 

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, BurakTuna67 yazdı:

Sana sormadım ama madem yanıtladın.  :) 

Ha şu I feel Good  denen kılıçdaroğlucu - tatlısumüslüm sever - turkish müslümancılığı savunan - çakma ateist :) keh keh keh. 

sen ayrıca mezhepci bir malsın. Kızdın mı ?

KIzmadıysan bir daha söyliyeyim,   mezhepci maaaallllllllllll !!!! 

Yahu seni kim kaale alır beee. Seni kaale almak salaklık ! 

E seni raporlamaktan başka yok kalmadı... 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Bunların hiçbiri doğru değil. Müslümanlarla neler yaşadığımı, nasıl tartıştığımı anlatacak ve size ateistliğimi ıspatlayacak değilim. Bu düşüncelerim yeni değil, sekiz sene önce de aynılarını yazdım ve aynı anda Müslümanlar tarafından saldırıya uğrayıp taciz edildim. En ağır ve uzun süreli saldırıları ılımlı, light Müslümanlar yapmıştır, en çok onlarla uğraşmak zorunda kalmışımdır. Minicik bir özet yaptım sana. 

Biz mi, bize sünni ateistler muamelesi yapan Kurancı diyen sen mi anlamaktan uzak? 

Sitelerde Paylaş

Hayret birsey yahu.

Zirvalarini o kadar fazla tekrar ettin ki, okudugumuzu anlamamamiz imkansiz. Elbette en cok ilimlilarla ugrasirsin, cunku son tahlilde en tehlikelisi onlar. İslam bekaasini tamamen bunlara borclu. Madem en cok bunlarla ugrastin, neyin kavgasini veriyorsun? 

Sitelerde Paylaş

Y:Laiklik islama aykırı değil.

A:Evet laiklik islama aykırı değil.

İç Ses:Laiklik islama aykırıdır.Sen o kişiye gerçeği söylemiyor,laiklik islama aykırı değil diyor,doğruları söylemiyorsun.Çünkü onun dini seçip,dine sarılmasından korkuyor,çekiniyorsun.Bu yüzden de takiye yapıyorsun.

Bu anlayış ateist foruma gelip,bunu diyen birine ne diyecek.Kuranı kullanmıyor,gerçek islam yok.Haklısın diyip gidecek.Çünkü kendisine göre de,müslümanım diyen herkes müslüman.

Düşündürücü.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Onların yaşadığı islam falan değildir kişi kendisini nasıl tanımlıyorsa öyledir adlı saftirik düşünceyi ben savunamam kusura bakma , Tayyip bir ara gerçek Atatürkçüler biziz diyordu yani ben ona katılamayacağım çünkü uygulanan ve gerçeklikle alakası yok. Ilımlı İslamcılar da böyle. 

Sen nesin peki? Allah mısın? Din otoritesi misin? Kadı mısın? 

Kişi kendine Müslüman diyorsa Müslüman'dır. Bir ateistin kabul etmesi gereken şey kişinin beyanıdır. Dışarıdaki milyonlarca insana din seçemez, biçemezsin. O neye inanıyorsa onun gerçeği odur. Oturur dinini tartışırsın, dini ne söylüyor anlatırsın veya yanlış bildiğini düzeltip onu yüzleştirirsin. 

Siz kafanızı dinle, Kur'an'la bozmuşsunuz. Ve bu lafla ne dediğimi bile anlayamıyor, çarpıtıp duruyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Sen nesin peki? Allah mısın? Din otoritesi misin? Kadı mısın? 

Kişi kendine Müslüman diyorsa Müslüman'dır. Bir ateistin kabul etmesi gereken şey kişinin beyanıdır. Dışarıdaki milyonlarca insana din seçemez, biçemezsin. O neye inanıyorsa onun gerçeği odur. Oturur dinini tartışırsın, dini ne söylüyor anlatırsın veya yanlış bildiğini düzeltip onu yüzleştirirsin. 

Siz kafanızı dinle, Kur'an'la bozmuşsunuz. Ve bu lafla ne dediğimi bile anlayamıyor, çarpıtıp duruyorsunuz.

Bugun turkiyede seriatin ne oldugunu bilmeyip hilafet de hilafet diye tutturanlar var. Bunlara seriatin onlari cezalandiracagini anlatmanin, yasama bicimleri karsisinda islam fikhinin ne hukmettigini anlatmanin nesi yanlis? Bal gibi de musluman gibi yasamiyorlar, bunu niye bilmezlikten gelip bu insanlari pispislayalim? 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Buzul yazdı:

Y:Laiklik islama aykırı değil.

A:Evet laiklik islama aykırı değil.

İç Ses:Laiklik islama aykırıdır.Sen o kişiye gerçeği söylemiyor,laiklik islama aykırı değil diyor,doğruları söylemiyorsun.Çünkü onun dini seçip,dine sarılmasından korkuyor,çekiniyorsun.Bu yüzden de takiye yapıyorsun.

Bu anlayış ateist foruma gelip,bunu diyen birine ne diyecek.Kuranı kullanmıyor,gerçek islam yok.Haklısın diyip gidecek.Çünkü kendisine göre de,müslümanım diyen herkes müslüman.

Düşündürücü.

Ben sizin aksinize insanları aptal, saf saymıyorum. Yani laiklik yanlısı Müslümanlar benim için iyi davranınca bu tarafa çekilecek meta değil, benim kimseleri ateist yapmak gibi sapkın emellerim yok.

Onları salak zanneden, ciddiye almayan sizler ateizmle yobazlık arasında sıkışmaya zorluyor ama başaramıyorsunuz. O yüzden yobazlardan çok onlarla uğraşıyorsunuz. Daha önce de söyledim, beceremezsiniz. İnsan değil Kur'an odaklısınız çünkü. Kur'an'a yapışan çuvallar çünkü dünyanın en saçma kitabıdır. Siz de o yüzden saçmalayıp duruyor ama göremiyorsunuz. Ayet çarpıştırınca olup bitecek sanıyorsunuz. 

Korkmayın, ateizme bir şey olmaz. Ateistlere zarar vermeyin yeter. 

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Romantik ateizm galiba bu , ''korkmayın ateistlere bir şey olmaz'' lafından belli. Biz ortada olanı savunduğumuz için topa tutuluyoruz anlaşıldı ben şahsen buna devam edeceğim ve benim gibi düşünenlere de aynısını yapmaya devam etmelerini tavsiye ediyorum. İyi geceler o zaman..

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Türk Ateist yazdı:

Ben sizin aksinize insanları aptal, saf saymıyorum. Yani laiklik yanlısı Müslümanlar benim için iyi davranınca bu tarafa çekilecek meta değil, benim kimseleri ateist yapmak gibi sapkın emellerim yok.

Yahu sen cins misin nesin ? Müslüman olan kişilerin,  laik ve Atatürkçü olmaları gayet iyi ve olumlu birşey. Ama bu iki durum birbiriyle çelişmiyor aman banane dersen olmaz. Gerçekte çelişir diyeceksin,kişi ister kabul eder ister etmez. Kafasına silah mı dayıyoruz sanki ?

,Hey sen, müslüman ;  laik ve Atatürkçü olma ; git kafa kes, kendini patlat, insanları öldür !!!!!!!!!!!   mü diyor buradaki insanlar ? 

" benim kimseleri ateist yapmak gibi sapkın emellerim yok.

Lafa bak. :) hahahuh , bir insanı dinden çıkarmak,ya da ateist yapmak sapıklık mı ? Cevap ver de, haddini bildireyim sana.

Sayın çokbilmiş.  Kendini çokbilmiş zanneden......... 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...