Jump to content

Gerçek İslam Bu Değilci Ateistler

Recommended Posts

2 minutes ago, malta erigi said:

http://m.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1296

Takıyye, inancının aksini söylemektir. Buna Müdara da denir. İnancını, görüşünü, partisini, grubunu, gittiği yolu saklamak demektir. Sırrını açıklayan kimse, çok defa söylediğine pişman olur, üzülür. İnsan, söylemediği sözünün hâkimidir, söylediğinin ise, mahkumudur. Keşke söylemeseydim der ama iş işten geçmiştir. Malı ve eşyayı emin olarak saklayan çok insan, sır saklayamaz. Hiç ummadığınız kimse, gizli sırlarınızı açıklayabilir. Onun için eskiden, Zehebini, zihabını ve mezhebini gizli tut derlerdi. Yani paranı, dini inancını, siyasi görüşünü, grubunu gizli tut demektir. 

Bir kazanc icin, ikbal icin yapilir demiyor. Hatta devaminda 7 farkli senaryo yazmis, hicbirinde boyle bir iddia yok. 

Bedevi osuruğuna bak. Ne takiyeci olacam lan şizoteist zombi. Çok daha derinden konuşulan bir şey var burda. Dine dinci gözlükleriyle mi bakıyoruz, yoksa dinlerin telkinlerinden bağımsız bir gözle mi? Konu bu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 133
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1 hour ago, isabettin said:

Bedevi osuruğuna bak. Ne takiyeci olacam lan şizoteist zombi. Çok daha derinden konuşulan bir şey var burda. Dine dinci gözlükleriyle mi bakıyoruz, yoksa dinlerin telkinlerinden bağımsız bir gözle mi? Konu bu.

Dine baba allah ve yavru allah muhonun gozunden bakiyorum, senin gozunden mi bakacagim? Zirvanin sahibi belli durruk.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, malta erigi said:

Dine baba allah ve yavru allah muhonun gozunden bakiyorum, senin gozunden mi bakacagim? Zirvanin sahibi belli durruk.

İşte sorun da burada. Din senin için metafizik bir konu. Benim için ise maddenin ta kendisi. Din kökenini yaşanılan maddi dünyadan alır. Din maddedir. Allah, melek, cin, şeytan da maddedir. Gökte değil, yerdedir. Hepsinin maddi yaşamın ilişkilerinde karşılığı vardır. 

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, malta erigi yazdı:

http://m.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1296

Takıyye, inancının aksini söylemektir. Buna Müdara da denir. İnancını, görüşünü, partisini, grubunu, gittiği yolu saklamak demektir. Sırrını açıklayan kimse, çok defa söylediğine pişman olur, üzülür. İnsan, söylemediği sözünün hâkimidir, söylediğinin ise, mahkumudur. Keşke söylemeseydim der ama iş işten geçmiştir. Malı ve eşyayı emin olarak saklayan çok insan, sır saklayamaz. Hiç ummadığınız kimse, gizli sırlarınızı açıklayabilir. Onun için eskiden, Zehebini, zihabını ve mezhebini gizli tut derlerdi. Yani paranı, dini inancını, siyasi görüşünü, grubunu gizli tut demektir. 

Bir kazanc icin, ikbal icin yapilir demiyor. Hatta devaminda 7 farkli senaryo yazmis, hicbirinde boyle bir iddia yok. 

İnsan gerçek inancını,görüşünü, partisini, şuyunu buyunu gizliyorsa bir amacı vardır. İkbal gözetmiyorsa bile korkuyordur, kendini korumak için yalan söylüyordur.

Madem bir ikbal, çıkar peşinde olduğumu düşünmüyorsun, o halde korkuyorum da ondan takiyye yapıyorum. Kimden, neden korkacağım? Light Müslümanlardan mı? Siz gibi Kur'an kafalı sözde ateistlerden mi? Kimden neyi, neden gizliyorum, neyin düzenbazıyım?

Ettiğin sözü düşünerek, tartarak edeceksin. Ondan sonra böyle İslam kaynaklarına bel bağlamak ve kendini onun referanslarıyla açıklamak zorunda kalmazsın süper ateist.

Bu yaptığın şeyde büyük bir ders vardır, umulur ki akledersin. Bak sana sevdiğin dilden konuşuyorum, daha da anlamazsan başka yol denerim. Bizim dilden anlamadığınız iyice ayyuka çıktı çünkü.

Sitelerde Paylaş

Dine bağlanmalarından,dini seçmelerinden korkuyorsun,o yüzden de gerçek islam şu,sen islama göre gerçek müslüman değilsin,işid islamı yansıtır demeyin diyorsun.Halbuki bunların dini bırakmamalarının ve bırakamamalarının nedeni de,islama bağımlı olmalarıdır.İslamı kaybedip,boşluğa düşme korkularıdır.Bu korku nedeniyle de,eğip,bükerler,aka kara derler,gerçek islam bu değil derler.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Türk Ateist said:

İnsan gerçek inancını,görüşünü, partisini, şuyunu buyunu gizliyorsa bir amacı vardır. İkbal gözetmiyorsa bile korkuyordur, kendini korumak için yalan söylüyordur.

Madem bir ikbal, çıkar peşinde olduğumu düşünmüyorsun, o halde korkuyorum da ondan takiyye yapıyorum. Kimden, neden korkacağım? Light Müslümanlardan mı? Siz gibi Kur'an kafalı sözde ateistlerden mi? Kimden neyi, neden gizliyorum, neyin düzenbazıyım?

Ettiğin sözü düşünerek, tartarak edeceksin. Ondan sonra böyle İslam kaynaklarına bel bağlamak ve kendini onun referanslarıyla açıklamak zorunda kalmazsın süper ateist.

Bu yaptığın şeyde büyük bir ders vardır, umulur ki akledersin. Bak sana sevdiğin dilden konuşuyorum, daha da anlamazsan başka yol denerim. Bizim dilden anlamadığınız iyice ayyuka çıktı çünkü.

Hah hah hayytt, fahrenayt

Hala bana niyet soruyorsun, ne bileyim ben? Belki gercekten vardir bir korkun. Bu kisisel bir korku olmak zorunda da degil. İnsanlar arasinda dusmanlik olusmasin istiyorsundur. Ne bileyim... Zaten bu tahminleri yapmak da istemiyorum ama surekli israr ediyorsun. 

İslami terime kaynak olarak fizik kitabi mi gosterecektim acaba? Senin dilinden anlamiyorum evet. Zira duzenbazca bilmiyorum.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 minute ago, malta erigi said:

Hah hah hayytt, fahrenayt

Hala bana niyet soruyorsun, ne bileyim ben? Belki gercekten vardir bir korkun. Bu kisisel bir korku olmak zorunda da degil. İnsanlar arasinda dusmanlik olusmasin istiyorsundur. Nese bileyim... Zaten bu tahminleri yapmak da istemiyorum ama surekli israr ediyorsun. 

İslami terime kaynak olarak fizik kitabi mi gosterecektim acaba? Senin dilinden anlamiyorum evet. Zira duzenbazca bilmiyorum.

Aha büyük resmi gördü aha. 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, malta erigi yazdı:

Di mi? Çünkü din baba Allah tarafından gökten indirildi, en gözde çocuğu Muhammed'e melekler tarafından iletilip dünyaya yayıldı. Onların gözünden bakınca durum bu. İşte biz bunu kabul etmiyor ve dini insan üretmiştir, Allah yok, peygamber olduğu sanılan kişiler de peygamber falan değildir, öyle bir mertebe yoktur diyoruz. Ve dinleri kendileri empoze ettikleri bakış açısıyla değil, objektif olarak değerlendiriyoruz. Yani Allah'la, Muhammed'le kavga etmeyi değil inanırlara bakmayı yeğliyoruz, referansımız insan gerçeği diyoruz.

Sizi de anlıyorum bir yerde. Kur'an çok renkli, oldukça da hareketli bir kitap. Orta yaşlı bir zamparanın renkli yatak odası hikayeleri, komik komik savaşlar, nefreti yöneltmeye çokça müsait bir dolu emirden oluşan bir kitap. Onu yoklamak da çocuk oyuncağı olunca insana kendini iyi hissettiriyor.

Oyalanın işte... Ama tavrı sizden farklı olan ve Kur'an odaklı tavırları eleştirenlere sarmayın. Altında kalırsınız. 

Bak mesela Sağduyu var forumda, senelerdir bıkmadan usanmadan Müslümanlarla tartışır, Kur'an'ı paçavra eder, hiç yumuşak değildir ve alttan almaz. Ama asla kişiselleştirmez, karşısındakinin ne olduğunu ve dinini neden savunduğunu bilir. Yani Ateistkafe'ye inip de alakasız bir konuda "Sen Müslümansın, politika yapamazsın, laik olamazsın, yerini bil" demez kimseye. 

Anibal keza. Herkes bir yana Anibal tek başına başka bir yana derim. Bu adamın analojileri de din nefreti de bilinir, ağzından küfür düşmez ama kimseyi yargılamaz. Yazıştığı kişinin ne inancıyla ilgilenir ne de başka bir şeyiyle. Bilir çünkü neyin ne olduğunu. Bak ateist bu işte. 

Öğrenin abilerinizden. 

Ateist Teolog herkesi ateist yapmak istiyorum, bunun için uğraşıyorum, hedefim bu demiş mesela. Şu gerçek dışılığa, saçmalığa, deliliğe bak. Daha en baştan kaybettin, bittin demektir bu. Foruma da zarar. Yoksa gerçek dünyasında önüne geleni çevirip gerçek İslam dediği zıkkımı anlatsın, herkesi ateist yapmaya ant içsin, bana ne...

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Türk Ateist said:

Yani Ateistkafe'ye inip de alakasız bir konuda "Sen Müslümansın, politika yapamazsın, laik olamazsın, yerini bil" demez kimseye. 

Bu kismi sallamiyorum, benimle alakasi yok.

Oyle allah yok demeyle olmuyor. Allahla kavga etmezsen, allaha suphesiz iman etmis adama bi bok anlatamazsin. Allah yok ama islam var, ortada gayet acik bir ideoloji ve uygulanan pratigi var. Sen bunlari yok sayarak hic bir halt yapamazsin. 'Ben allaha ve muhammede inaniyorum ama murtedin katli bence caiz degildir' diyen ilimli muslume guvenilmez. Her an daha beer karanliga gomulme ihtimali vardir. Bir anlik nervous breakdown'a bakar.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Buzul yazdı:

Dine bağlanmalarından,dini seçmelerinden korkuyorsun,o yüzden de gerçek islam şu,sen islama göre gerçek müslüman değilsin,işid islamı yansıtır demeyin diyorsun.Halbuki bunların dini bırakmamalarının ve bırakamamalarının nedeni de,islama bağımlı olmalarıdır.İslamı kaybedip,boşluğa düşme korkularıdır.Bu korku nedeniyle de,eğip,bükerler,aka kara derler,gerçek islam bu değil derler.

Benim kimsenin bir şeyinden korktuğum yok kardeşim. Laik Müslümanlar sizlerden çok daha fazla gerçekçi ve sağlam. 15 yıldır yobazla mücadele ediyor ve kendi yaşam alanlarını korumaya çalışıyorlar, İslam-Kur'an zırvası da onları hiç ilgilendirmiyor. Sizi onlardan çok daha fazla ilgilendiriyor.

İnanan insanın dini kaybedince boşluğa düşmekle ilgili korkuları olmaz çünkü eğer özel bir sorgulama veya şüphe içinde değilse düşünmez. O kendi kafasındaki inanışla barışıktır ve yoluna öyle devam eder. Yobazla mücadelesi dinini korumak değil, yaşam alanını, sahip olduğu özgürlükleri korumak adınadır. Yoksa ona göre İslam dini zaten yobazın kafasında olan ve başkalarına da dayattığı İslam değildir.

Sokaklardaki bu milyonlarca insanın neye inandığı beni hiç ilgilendirmez. Benim istediğim şey kimsenin kimseye bir inanç, doktrin, şu bu dayatmadığı bir sistemdir, onun dışında isterse gidip reçel kavanozuna tapsın, beni bağlamaz.

İnsanların ezici çoğunluğu inanıyor mu? İnanıyor. Benim onların hepsini birden dinden çıkarmak gibi bir şansım olmadığına (ki öyle bir hedefim de yok zaten) göre bu gerçekle barışır, herkesin inandığı biçimde yaşamasına ve kendini ifade etmesine izin veren sistemin peşinde koşarım.

Sizin de yapmanız gereken budur. Herkesi birden ateist yapmanız mümkün değil, bunu da zaten Kur'an okuyarak yapamazsınız. Bunu bilirseniz gelen inançlılara daha çok faydanız olur, oturup kendini sorgulaması kolaylaşır.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, malta erigi yazdı:

Bu kismi sallamiyorum, benimle alakasi yok.

Oyle allah yok demeyle olmuyor. Allahla kavga etmezsen, allaha suphesiz iman etmis adama bi bok anlatamazsin. Allah yok ama islam var, ortada gayet acik bir ideoloji ve uygulanan pratigi var. Sen bunlari yok sayarak hic bir halt yapamazsin. 'Ben allaha ve muhammede inaniyorum ama murtedin katli bence caiz degildir' diyen ilimli muslume guvenilmez. Her an daha beer karanliga gomulme ihtimali vardir. Bir anlik nervous breakdown'a bakar.

Allah'a kavgaya tutuşursan daha en baştan kaybedersin. Allah yok çünkü. Bil istedim.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Prenses Julie said:

Ne alaka simdi bu yanit? Senin icinde siddet oldugunu dusunuyorum. Iki gundur dikkatimi cekti, surekli siddet icerikli ornekler veriyorsun. Onu keserim, bunu keserim gibi...

Kime keserim demisim? Gostermezsen kuserim ama...

Al bu da sana:

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Türk Ateist said:

Ben liberallerden iğrenirim, nefret ederim, Sizi hiç ilgilendirmez benim bu konuda ne düşündüğüm. "Çocuğunu ölsün diye savaşa gönderir misin?" diyen biri ancak bir liberal olabilirdi zaten, bu zeka onlarda var. "Liberaller oportunistik yaratıklar" demedim, bu tarz benim tarzım değil ama her devrin adamı yalakalardır derim.

Başlayacağım şimdi liberaline de sana da. Çıkma bir daha böyle zırvalarla karşıma, her başlığa aynı pisliği taşıma. Yaran varsa ilgili başlıkta yazarsın.

Ne halin varsa gör,umrumda bile değilsin,Ortadoğu'nun herşeyi bilen çakma aydını..Senle muhattab olmak bile bir zulüm.Güle güle..

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Benim kimsenin bir şeyinden korktuğum yok kardeşim. Laik Müslümanlar sizlerden çok daha fazla gerçekçi ve sağlam. 15 yıldır yobazla mücadele ediyor ve kendi yaşam alanlarını korumaya çalışıyorlar, İslam-Kur'an zırvası da onları hiç ilgilendirmiyor. Sizi onlardan çok daha fazla ilgilendiriyor.

İnanan insanın dini kaybedince boşluğa düşmekle ilgili korkuları olmaz çünkü eğer özel bir sorgulama veya şüphe içinde değilse düşünmez. O kendi kafasındaki inanışla barışıktır ve yoluna öyle devam eder. Yobazla mücadelesi dinini korumak değil, yaşam alanını, sahip olduğu özgürlükleri korumak adınadır. Yoksa ona göre İslam dini zaten yobazın kafasında olan ve başkalarına da dayattığı İslam değildir.

Sokaklardaki bu milyonlarca insanın neye inandığı beni hiç ilgilendirmez. Benim istediğim şey kimsenin kimseye bir inanç, doktrin, şu bu dayatmadığı bir sistemdir, onun dışında isterse gidip reçel kavanozuna tapsın, beni bağlamaz.

İnsanların ezici çoğunluğu inanıyor mu? İnanıyor. Benim onların hepsini birden dinden çıkarmak gibi bir şansım olmadığına (ki öyle bir hedefim de yok zaten) göre bu gerçekle barışır, herkesin inandığı biçimde yaşamasına ve kendini ifade etmesine izin veren sistemin peşinde koşarım.

Sizin de yapmanız gereken budur. Herkesi birden ateist yapmanız mümkün değil, bunu da zaten Kur'an okuyarak yapamazsınız. Bunu bilirseniz gelen inançlılara daha çok faydanız olur, oturup kendini sorgulaması kolaylaşır.

Ateistlere zarar vermeyin,siz böyle yaparak,onların dini seçmelerine,dine bağlanmalarına neden olursunuz demedin mi?Ayrıca,biz burda gerçekleri söylüyoruz yalnızca.Laik müslüman olmaz  derim,ben.Onun dini seçerek,islama bağlanmasından korkarak,bunu söylememezlik etmem.Bunu dedik diye,o dine bağlanıyorsa,yapacağımız bir şey yok.
İslamın gerçekleriyle karşılaşmamış kişinin içine kuşku düşmez.Benim de islamın gerçekleriyle karşılaşana kadar içimde bir kuşku yoktu.İslamın gerçekleriyle karşılaşıp,şok geçiren,islamı tüm gerçekliğiyle benimseyemeyen,sindiremeyen,kutsal uyuşturucu bağımlısı beyin de,islamı benimseyebileceği bir biçime getirmeye çalışır.Bu beyin kutsal uyuşturucusu islamı kaybetmemek için kendini kandırma,aldatma yoluna gidecek,dinde kalabilmek için her türlü,yalanı,zırvayı uyduracaktır.Benim dediğim bu.Yoksa sokakta yaşamı boyunca islam konusunda sorgulamamış kişiyi anlatmıyorum ben burda.
Herkes inandığı gibi yaşasın tamam tamam da,herkes inandığı gibi yaşayacak diye gerçekler söylenmesin mi?Biri geldi buraya.Laiklik islama aykırı değil dedi,sallayıp duruyor.Ne yapacağız biz şimdi.Buna gerçekleri söyleyecek miyiz,söylemeyecek miyiz.Buna hangi çıkarımlarla,kanıtlarla yanıt vereceğiz de,gerçekleri göstereceğiz.Kuranla.Başka bir seçenek yok çünkü.Öbür türlü bir yol izlersen.Laiklik islama aykırı değildir diyen kişiyi görünce,ya hiç yanıt veremeyeceksin,ya da katılıyorum,laiklik islama aykırı değil diyeceksin,laikliğin islama aykırı olduğunu bile bile.
Herkesi birden ateist  yapamayız herhalde.Buraya gelen inançlılara gelince,gerçekleri biraz sert dille söyleyince,onlarda sıvışıyor.Neden?Çünkü kendi inandıkları Kuranla vuruyorsun onları.İslamı kendi benimseyebileceği bir biçime getiren,kutsal uyuşturucusunu kaybetmemek için sürekli yalanlar,zırvalar üreten,karayı ak olarak göstermeye çalışan bir kişiyi de islamın kaynaklarıyla vurursun,başka yolu yok bunun.Geçen gelmiş biri,kuranda cariye,köle yoktur diyor,sallayıp duruyor.Ne yapacaksın,ya katılıyorum diyip geçeceksin katılmadığın halde,ya susacaksın,ya da çat çat gerçekleri yüzüne çarpacaksın.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Tremor yazdı:

Ne halin varsa gör,umrumda bile değilsin,Ortadoğu'nun herşeyi bilen çakma aydını..Senle muhattab olmak bile bir zulüm.Güle güle..

Umurunda değilsem alakasız bir başlığa gelip yine alakasız bir konuyla sarmazsın. Ben gelip seninle muhatap oluyor, niye liberalsin diye karışıyor muyum? Ortaya yazıyorum liberalleri sevmem, beş para etmezler diye, üstüne alındığın ve içine oturduğu için gelip ilgisiz başlıkta sataşıyorsun.

Orta Doğu'nun çakma aydını sen ve senin gibiler işte. Neye sarılacağını bilmeyen, dağınık, nefret ve kin dolu olan, tutarsız fikirleriyle sağa sola saldırıp varlık belirtmeye çalışan zavallılar. Dediğim gibi, sen önce kişiliğini ve kimliğini oluştur, ondan sonra gel karşıma. Liberal bozuntusu seni... Bir tek liberal görmedim ki şöyle insana benzesin, bir söylediği bir söylediğini tutsun, yönü yolu belli olsun. İğrenmeyeyim de ne yapayım...

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Prenses Julie said:

Ne alaka simdi bu yanit? Senin icinde siddet oldugunu dusunuyorum. Iki gundur dikkatimi cekti, surekli siddet icerikli ornekler veriyorsun. Onu keserim, bunu keserim gibi...

Insanin muhattabi boyle naif olunca insan kizamiyor da... gercekten allaha tekme tokat girisicem zannetmis ?

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, Türk Ateist said:

Umurunda değilsem alakasız bir başlığa gelip yine alakasız bir konuyla sarmazsın. Ben gelip seninle muhatap oluyor, niye liberalsin diye karışıyor muyum? Ortaya yazıyorum liberalleri sevmem, beş para etmezler diye, üstüne alındığın ve içine oturduğu için gelip ilgisiz başlıkta sataşıyorsun.

Orta Doğu'nun çakma aydını sen ve senin gibiler işte. Neye sarılacağını bilmeyen, dağınık, nefret ve kin dolu olan, tutarsız fikirleriyle sağa sola saldırıp varlık belirtmeye çalışan zavallılar. Dediğim gibi, sen önce kişiliğini ve kimliğini oluştur, ondan sonra gel karşıma. Liberal bozuntusu seni... Bir tek liberal görmedim ki şöyle insana benzesin, bir söylediği bir söylediğini tutsun, yönü yolu belli olsun. İğrenmeyeyim de ne yapayım...

Su liberal konusuna burada girmesen? Yoksa sayfalarca o konu hakkinda kapisacagiz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...