Jump to content

Aile ile tüm bağları kesmek

Recommended Posts

Daha önce aileme İslam'a inanmadığımı söylediğimde hiç hoş şeyler olmadı. Son derece gergin ve sıkıntılı bir süreç yaşadık. Annem ağlıyordu bazen de.

En sonunda tekrar Müslüman oldum diye yalan söylemek mecburiyetinde kaldım.

Ancak sıkıntılı süreç devam ediyor. Çünkü ailem çok yobaz, gerici ve cahil. Her gün Atatürk'e küfrede küfrede içimde onlara karşı beslediğim son sevgi kırıntılarını da bitirdiler. Artık onlardan utanıyorum ve iğreniyorum. Bu kadar cahil, niteliksiz bir anne babadan çıktığım için kendimden de utanıyorum. Kendimi çok kötü hissediyorum.

Üniversiteyi bitirip mesleğimi elime aldığımda onlarla olan tüm bağlarımı koparmak istiyorum. İleride evlenirsem istemeye ve nikahıma da gelmesinler, hatta çocuklarımı da görmesinler istiyorum. 

İçinizde ailesi Müslüman olanlar varsa onlar nasıl ailesinden ayrıldı ya da ayrılmayı düşünüyor? Onları kırmadan bunu yapmanın bir yolu var mı?

Sitelerde Paylaş

Her çocuk ailesi ile iftihar etmek ister ama her konuda bu mümkün değildir. Alt tarafı onlar da insan.. Bu yazdığın nedenler bir insanın ailesini reddetmesi için yeterli değil.  Başka ve daha ciddi nedenler yoksa onları eğitmeye çalışmalısın. Bu düşünceleri hemen kafandan at.. Sağlıklı bir düşünce değil.

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, haci yazdı:

Her çocuk ailesi ile iftihar etmek ister ama her konuda bu mümkün değildir. Alt tarafı onlar da insan.. Bu yazdığın nedenler bir insanın ailesini reddetmesi için yeterli değil.  Başka ve daha ciddi nedenler yoksa onları eğitmeye çalışmalısın. Bu düşünceleri hemen kafandan at.. Sağlıklı bir düşünce değil.

Bir yandan da benden vazgeçemiyorlar. Yarın öbür gün evleneceksem olsam nasıl bu insanları ailem diye tanıtacağım diye düşünüyorum. Çok utanıyorum.

Atatürk benim hassas noktam. Onu sevmeyen birini ben adam yerine koymam. Onlar Atatürk'e hakaret ettikçe ben onlardan daha çok soğuyorum ve daha çok utanıyorum.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Bir yandan da benden vazgeçemiyorlar. Yarın öbür gün evleneceksem olsam nasıl bu insanları ailem diye tanıtacağım diye düşünüyorum. Çok utanıyorum.

Atatürk benim hassas noktam. Onu sevmeyen birini ben adam yerine koymam. Onlar Atatürk'e hakaret ettikçe ben onlardan daha çok soğuyorum ve daha çok utanıyorum.

Atatürk bu yaptığını tasvip etmezdi.

Atatürk dahil, hiçbir şeye böyle körlemesine bağlanma. Ailenden sakın utanma. Siyasi görüşler, inançlar falan bunlar gerçekten bir yere kadar önemlidir. Ailen yıllar içinde oluşmuş olan fikirlere sahip. Onları değiştiremezsin.

Şöyle düşün; sen onların hoşlanmadığı fikirlere sahip olduğun halde, onlar senden utanmıyor, seni ret etmeye kalkmıyor. Sen ise onlar senden farklı fikirlere sahip olduğu için onları ret etmeye kalkıyorsun. 

Atatürk de ailesi ile bazı sıkıntılar yaşamıştır. Hatta belki de ailesinden uzaklaşmak için askeri liseye gitti. Ama hiçbir zaman onlardan bağını koparamadı. Kırgınlıklarını unuttu. Selanik'i, sevgili memleketini ülke topraklarına katamayacağını anlayınca hep içinde bir sızı kaldı.

Bir süre geçtikten sonra bu yaptıkların çok çocukça gelecek sana. Yaşın genç. Çatışmak karakterinde var. Ama ailenin kalbini kırmaya değmez.

Ailen sen Atatürkçü olduğun için karşıt görüşlere sahip olmadı. Onlar zaten o görüşlerdeydiler, sen değiştin. Sana tepki göstermeleri normal.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Çok takma kafana kardeşim. Benimkilerde öyle. Daha doğrusu annem veya ablamın bu konularla ilgisi yoktur. Bu konularla ilgili hiç konuşmadılar ama babam tam bir Atatürk düşmanıdır.

Televizyonda ne zaman Atatürkle ilgili bir şey çıksa küfür ederek kanalı değiştirir. Kafir, Dinsiz, Ayyaş, Put aklına ne gelirse sayar böyle. Benimde içimde büyük bir öfke birikir o an elden bişey gelmiyor.

Bu ülkenin sonu zaten belli. Atatürke ihanetin bedeli ödeyecek bu millet merak etme.

tarihinde ateistfikir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Üçüncü: senin anlattığın şey (ki daha önce de yapmıştın / eski nikinle) ciddi aile geçimsizliği. Psikiyatri merkezleri artık SSK filan kabul ediyor diye biliyorum. Gidip orada meselenin tamamını konuyu anlayan birine anlatsan daha sağlıklı olur bence.

Ateist Fikir: Bana açıklar mısın baban ne mezunu? Sen kaç yaşındasın? Bir de baban askere gitmedi mi? Kıbrıs şehitleri / PKK şehitleri hakkında ne düşünüyor? "Kafir oldukları için savaştık" filan mı diyor? - Seninkinin de bence görünmesi lazım.

Bana göre bilimin kapsamındasınız (tabi kafaya almak için yazmadıysanız)

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, leonardo18 said:

Üçüncü: senin anlattığın şey (ki daha önce de yapmıştın / eski nikinle) ciddi aile geçimsizliği. Psikiyatri merkezleri artık SSK filan kabul ediyor diye biliyorum. Gidip orada meselenin tamamını konuyu anlayan birine anlatsan daha sağlıklı olur bence.

Ateist Fikir: Bana açıklar mısın baban ne mezunu? Sen kaç yaşındasın? Bir de baban askere gitmedi mi? Kıbrıs şehitleri / PKK şehitleri hakkında ne düşünüyor? "Kafir oldukları için savaştık" filan mı diyor? - Seninkinin de bence görünmesi lazım.

Bana göre bilimin kapsamındasınız (tabi kafaya almak için yazmadıysanız)

Sgk karsiliyor ama ucuncunun durumuna psikiyatr yardim edemez. Mal bir psikiyatr'a denk gelirse anca anti-depresan verir. İse yarayacak sey aile olarak toplu sekilde yardim almalari. Mesela uyusturucu bagimlilarinin ailelerine de terapi seanslari duzenliyorlar ya, onun gibi. O zaman bir ise yarar. 

Sitelerde Paylaş

- Ben bu konuları bildiğim için önerdim. Psikolog'u SSK karşılamaz diye biliyorum. Bir de Direkt psikiyatra gitmek en sağlamı. Biz bilemeyiz, belki antidepresanlık bir durum da olabilir.

O yaşta aile ile (hele siyasi meselede) o kadar kavga edilmez.

- Ateist fikir ne diyor halen anlamadım. 15 Temmuz sonrası mitinglere filan da gittim (uzaktan gördün). Da ben askerlik yaparken Nurcu filan bile tanıdım. Atatürk'ü bilmeyen adam nasıl olur onu anlamadım. Psikiyatrik olabilir.

Sitelerde Paylaş

Ne saçmalıyorsunuz!

Hiç kimse, hiç kimseyi sevme yükmünde değildir!

Eğer bir kişi, kendine şiddet uygulayanları severse, o kişi, Stokholm sendromundan, tedâvî görmelidir.

İşkence, yalnızca fiziksel uygulanmaz!

Benim çevremdeki yaratıklar, sürekli zırvalarlarsa, bu durum, benim için işkence olur!

Eğer bana yapılan işkenceden, uzak kalmam, hastalık ise, bu savı sunanlar, tımarhâneliktir.

Anneler-babalar da çocuklarına, çoğu kez işkence uygularlar. Bu işkence, yukarda vurguladığım gibi, tavır işkencesi de olabilir; psikolojik işkence denir ona.

Çocuklartına, fiziksel işkence uygulayan ana-babalar da, sürüsüne kibrit suyu!

Âileden uzaklaşmak, her bireyin hakkıdır.

Ama İslâm bataklığına göre, her çocuk, anne-babasını sevme yükmündedir!

Başlarım sizin bataklığınıza!

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, bilgisız bi uşak yazdı:

Ne saçmalıyorsunuz!

Hiç kimse, hiç kimseyi sevme yükmünde değildir!

Eğer bir kişi, kendine şiddet uygulayanları severse, o kişi, Stokholm sendromundan, tedâvî görmelidir.

İşkence, yalnızca fiziksel uygulanmaz!

Benim çevremdeki yaratıklar, sürekli zırvalarlarsa, bu durum, benim için işkence olur!

Eğer bana yapılan işkenceden, uzak kalmam, hastalık ise, bu savı sunanlar, tımarhâneliktir.

Anneler-babalar da çocuklarına, çoğu kez işkence uygularlar. Bu işkence, yukarda vurguladığım gibi, tavır işkencesi de olabilir; psikolojik işkence denir ona.

Çocuklartına, fiziksel işkence uygulayan ana-babalar da, sürüsüne kibrit suyu!

Âileden uzaklaşmak, her bireyin hakkıdır.

Ama İslâm bataklığına göre, her çocuk, anne-babasını sevme yükmündedir!

Başlarım sizin bataklığınıza!

İşte bu ya. Aynen katılıyorum yazdıklarına. Lanet olsun aile denen kavramın varlığına! Keşke bu aile kurumunu tamamen ortadan kaldırmanın bir yolu olsa...

Her devlet en azından lise çağına gelen çocukların aileden uzak bir şekilde yaşamaları için ücretsiz barınma beslenme giyinme ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamalı. Bu proje gerçek olursa o zaman görün bakalım nasıl sağlıklı ve kaliteli nesiller yetişiyor.

Sitelerde Paylaş

Aslında son derece kompleks olan bu sorunu çok basite indirgiyorsunuz. Bu konuda bir genelleme yapılamaz. Biri için doğru olan bir karar diğerleri için çok yanlış olabilir. Sorunun dinle, inançla, geleneklerle olan ilişkisi sanıldığı kadar katı ve değişmez değil. Kimse doğmak için dilekçe de vermiş değil. Vermiş olsaydı ana babalarına köle olabilirdi. Kimse ebeveynlerinin kölesi değil. Bu konuda fikir ayrılığı var gibi duruyor ama onlar fikir ayrılığı değil. Her olgunun farklı olması durumu... Olayı bu açıdan değerlendirmelisiniz.

Sitelerde Paylaş

Aslında son derece kompleks olan bu sorunu çok basite indirgiyorsunuz. Bu konuda bir genelleme yapılamaz. Biri için doğru olan bir karar diğerleri için çok yanlış olabilir. Sorunun dinle, inançla, geleneklerle olan ilişkisi sanıldığı kadar katı ve değişmez değil. Kimse doğmak için dilekçe de vermiş değil. Vermiş olsaydı ana babalarına köle olabilirdi. Kimse ebeveynlerinin kölesi değil. Bu konuda fikir ayrılığı var gibi duruyor ama onlar fikir ayrılığı değil. Her olgunun farklı olması durumu... Olayı bu açıdan değerlendirmelisiniz.

Sitelerde Paylaş

Benimkiler de müslüman, cumaya gitmemi vs. istiyor babam... Genelde bu tarz istekleri oluyor. Benim ateist olduğumu bilmiyor elbette hiçbiri. zaten söylesem bana ne yaparlar hiç bilmiyorum. Ateistlere karşı büyük bir nefret, aşağılama özelliklerine sahipler. Bundan dolayı bir süre daha söylemeyeceğim hiçbir şey. Ben de üniversitem bittikten sonra kendime has bir yerde yaşamaya başlayana kadar tahammül göstereceğim. Müslümanmış gibi muamele edeceğim. Yoksa aramız fena bozulur ve ne olacağını cidden bilemiyorum. Sırf ateist olduğumu öğrendiklerimi için hayatım kayabilir. Söz konusu bu olunca tahammül göstereceksin. Görmezden gel, takma, umursama. Onlar konuşup dursun salakça, sen kale alma. Bu tarz iğrenç durumların üstesinden gelmenin yegane yolu benim için görmezden gelmektir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...