Jump to content

Kuran'ın Tanrısı Yahudiler'in ve İlk Hristiyanların Yanıldığını Mı Söyledi?

Recommended Posts

• İleti 107
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 hours ago, ByKayra said:

Hakkında bilgi sahibi olmadığın konular ardına düşersen böyle muallakta kalırsın. Kur'an'da birçok olay, hikaye tarzı, mecaz yapılarak anlatılmıştır. Denizin yarılması, asanın mızrak olması gibi, Bu anlatımlar çağın bilgi birikimiyle metinlere yazıldı. Sen bu metinleri mercekle inceleyip ''aaa burada şöyle dedi, şurada bunu dedi, baksen hahaha '' diye egonu tatmin etmek, taşıdığın inancı doğrulamak, muhataplarını yalanlamak için kafa yorarsan hiçbir metinden hiçbirşey anlamaz, alayladığın inancı taşıyanlar nazarında saygını yitirirsin.

Tüm insanlığa gönderildiği iddia edilen bir kitapta mecaz olduğunu iddia etmek aslında o kitabın insanlar tarafından yazıldığını söylemek demektir, tüm insanlığa hitap etmesi gereken kitapta mecaz falan olmaz.

Ayrıca Kuran'ı yazanların bu yazdıklarını mecazi anlamda yazdıklarını neye dayanarak iddia ediyorsun? Kuran'da bizim bilmediğimiz bir yerde bu anlatılan masallar mecazi anlamdadır diye bir not falan mı var?

Kuran da eskilerin masallarını gerçek sanan bir cahil sürüsü tarafından yazılmıştır. Bu apaçık bir gerçek. 

Sitelerde Paylaş
On 09.03.2017 at 02:24, sağduyu yazdı:

Tüm insanlığa gönderildiği iddia edilen bir kitapta mecaz olduğunu iddia etmek aslında o kitabın insanlar tarafından yazıldığını söylemek demektir, tüm insanlığa hitap etmesi gereken kitapta mecaz falan olmaz.

Ayrıca Kuran'ı yazanların bu yazdıklarını mecazi anlamda yazdıklarını neye dayanarak iddia ediyorsun? Kuran'da bizim bilmediğimiz bir yerde bu anlatılan masallar mecazi anlamdadır diye bir not falan mı var?

Kuran da eskilerin masallarını gerçek sanan bir cahil sürüsü tarafından yazılmıştır. Bu apaçık bir gerçek. 

Tüm insanlığa gönderildi, tıp kı ondan öncede gönderilen ve ondan sonrada gönderilenlerin olduğu gibi. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, ByKayra yazdı:

Tüm insanlığa gönderildi

Böyle ir iddiada bulunabilmeniz için bu kitap dediğiniz şeyin içinde insanlık değerlerine ait, bilim, felsefe, sanat, etik... gibi... Az bilinen ve bilinmesi farkındalık yaratan bilgiler olması gerekir. Böyle bilgiler hiç yok. Sıfır. Son derece cahilce düzülmüş uydurmalar... Üstelik ilkel ve vahşi. Sayfalarından kan damlıyor vahşetten. Bunu önümüze sürmekten utanmanız gerekir aslında ama sizde utanacak yüz de yok.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, ByKayra said:

Tüm insanlığa gönderildi, tıp kı ondan öncede gönderilen ve ondan sonrada gönderilenlerin olduğu gibi. 

Iddiani neye dayandiriyorsun diye soruluyor, cevap yok. Yalnkzca mesnetsiz iddianin tekrari. Tamamen, en saf haliyle cehalet. Bu zombilik, robotluk, beyni yikanmislik. Baska bir aciklamasi yok. 

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, ByKayra said:

Papağan gibi atalarının dedelerinin dediklerin tekrarlamaktan başka bir şey bilmez misin?

Sen arapların bu kitap tüm insanığa gönderildi iddiasına inanacak kadar aptal mısın? Aklına hiç bu arapların yalan söylediği gerçeği gelmiyor mu?

Farzet ki ben 732 yılında Afrika'da yaşamış bir zenciyim, benim bu kitaptan haberim olmadı.

Farzet ki ben 832 yılında Avustralya'da yaşamış bir aborjinim, benim bu kitaptan haberim olmadı.

Farzet ki ben 932 yılında Amerika'da yaşamış bir inka'yım, benim bu kitaptan haberim olmadı.

...

Farzet ki ben 1632 yılında kutupda yaşamış bir eskimyom, benim bu kitaptan haberim olmadı.

...

Demek ki senin bu kitap tüm insanlığa gönderildi söylemin bir yalandan ibaret.

Bir soru daha:

Yıl 1632. Muhammed'in ölümünün üzerinden tam 1000 yıl geçmiş. Şimdi bu zaman diliminde yaşayan insanların kaçta kaçı bu kitabı duydu, kaçta kaçı bu kitabı okudu?

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, malta erigi yazdı:

Iddiani neye dayandiriyorsun diye soruluyor, cevap yok. Yalnkzca mesnetsiz iddianin tekrari. Tamamen, en saf haliyle cehalet. Bu zombilik, robotluk, beyni yikanmislik. Baska bir aciklamasi yok. 

Benim herkese bir cevabım var ama senin gibi bir yobazın cevap duymaya değil, saldırmaya niyetli olduğunu bildiğimden sadece beynini kullanabilenlere mesajımı veriyorum. Anlayabilen yada anlamak isteyen yazılarımdan ne demek istediğimi anlıyor.

Sen de bu sığ bakış ve ukalalık olduğu sürece bir halt anlayamazsın.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, ByKayra said:

Benim herkese bir cevabım var ama senin gibi bir yobazın cevap duymaya değil, saldırmaya niyetli olduğunu bildiğimden sadece beynini kullanabilenlere mesajımı veriyorum. Anlayabilen yada anlamak isteyen yazılarımdan ne demek istediğimi anlıyor.

Sen de bu sığ bakış ve ukalalık olduğu sürece bir halt anlayamazsın.

Nerede o cevaplar sayin sikmabas? Hadi ben sigbakisli ve ukalayim, digerlerine verdigin cevaplar nerede? Sifir, nada...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...