Jump to content

Kuran'ın Tanrısı Yahudiler'in ve İlk Hristiyanların Yanıldığını Mı Söyledi?

Recommended Posts

Şimdi ufak bir mantık istiyorum sadece,  İsa'nın aslında çarmıha gerilmediğini söyleyen bir metin var karşımızda. Öyleyse İsa'nın çarmıha gerildiğini sananlar apaçık bir ilüzyon yaşıyorlar. Öyleyse ne oldu?Tüm geleneksel Hristiyanlar simge olarak tarih boyunca haçı kullandı,tüm Yahudiler (iddiaya göre) İsa'nın çarmıhta öldüğünü gördü yani bu kişiler mutlak iyi olduğu söylenen bir Yaratıcı tarafından kandırıldı mı? Tüm insanlık 600 yıl boyunca olmamış bir olayı mı kabul etti? Bu nasıl olur aklım hayalim almıyor ,  olmayan bir olaya inandırıp tek bir açıklama yapmadan insanları yalnız ve bilgisiz olarak terk eden bir Tanrı? 

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 107
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ayenen oyle. Allah insanlari kandirmis. Isa yerine bir baskasinin oldurulmesini saglamis ama bunu isa'nin takipcilerine soylememis. Insanlar 600 yil boyunca bosu bosuna isa'nin onlarin gunahlari icin oldugune inanmis. Simdi de kendi uckagitciligi yuzunden buna inanlari cehenneme atiyor bu ruh hastasi allah.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, malta erigi yazdı:

Ayenen oyle. Allah insanlari kandirmis. Isa yerine bir baskasinin oldurulmesini saglamis ama bunu isa'nin takipcilerine soylememis. Insanlar 600 yil boyunca bosu bosuna isa'nin onlarin gunahlari icin oldugune inanmis. Simdi de kendi uckagitciligi yuzunden buna inanlari cehenneme atiyor bu ruh hastasi allah.

Akılalmaz .Hala bunu savunan zırdelilerin olması da öyle.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, haci said:

Neye göre? Kimin neyin iddiasına göre? Kim ve ne doğru bir kriter kabul ediliyor?

Kuran'a gore. 

“Halbuki onu öldürmediler, onu (salbetmediler) asmadılar da. Onlara İsa gibi gösterildi. Aksine, Allah onu kendine yükseltmiştir. (Nisa, 157-8) 
Kandirdik diyor. Olmesine izin vermemis ama kuran yazilana kadar da kimsenin haberi olmuyor. 
Sitelerde Paylaş
Şimdi, malta erigi yazdı:

Kuran'a gore. 

“Halbuki onu öldürmediler, onu (salbetmediler) asmadılar da. Onlara İsa gibi gösterildi. Aksine, Allah onu kendine yükseltmiştir. (Nisa, 157-8) 
Kandirdik diyor. Olmesine izin vermemis ama kuran yazilana kadar da kimsenin haberi olmuyor. 

Bir zırvayı bir diğer zırva düzeltiyor yani? Bunu mu demek istiyorsun? Sence hangisi doğru?

Sitelerde Paylaş

Kuran zırva bir kitaptır. Mesela, İslam barış dinidir diyen bir müslümana Kur'an'ın zıttını söylediğini göstermek şu demek. Bir zırva başka bir zırva ile çürütülüyor. 

Hacı'nın geçmişte böyle yaptığı birçok zırva bulabilirim.:))))tabiki yine hersöze cevabı vardır:)))))

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, haci said:

Bir zırvayı bir diğer zırva düzeltiyor yani? Bunu mu demek istiyorsun? Sence hangisi doğru?

Bence ikisi de palavra ama kuarana iman eden icin benim palavra demem yetmez. Ona allahinin uckagitcilik yaptiginin itirafini kurandan gostermek, basitce zirva demekten daha etkili olacaktir.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, malta erigi yazdı:

Bence ikisi de palavra ama kuarana iman eden icin benim palavra demem yetmez. Ona allahinin uckagitcilik yaptiginin itirafini kurandan gostermek, basitce zirva demekten daha etkili olacaktir.

Çok ilginç... Ne ateistlerimiz var? Eminim ki Müslümanlarımız sizlerle gurur duyuyorlardır...

Sitelerde Paylaş
Şimdi, malta erigi yazdı:

Gecen gun biri benim icin "katolik sunni ateist" dedi :)

Sen de o sekilde dusunuyorsun galiba.

Ben öyle düşünmüyorum. Sen israrla kendini öyle düşündürmek istiyorsun....Ben seni ve ateist teolog'u ve birini daha, görüşlerinin sonucunu doğru kestiremeyen, düşünce özürlü ateistler olarak görüyorum.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, haci yazdı:

Ben öyle düşünmüyorum. Sen israrla kendini öyle düşündürmek istiyorsun....Ben seni ve ateist teolog'u ve birini daha, görüşlerinin sonucunu doğru kestiremeyen, düşünce özürlü ateistler olarak görüyorum.

Banla ulan beni lafa bak bu foruma en çok hizmet eden benim banla ulan .

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Banla ulan beni lafa bak bu foruma en çok hizmet eden benim banla ulan .

Bu iletinle  sen bize esas karakterini gösteriyorsun. O oldukça yoz bir karakter. Sen foruma değil, Yahudiliğe hizmet ediyorsun. Bunu bütün katılımcıların bilmesi için şimdilik bütün iletilerini silmeden tutacağım.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
2 dakika önce, haci yazdı:

Bu iletinle  sen bize esas karakterini gösteriyorsun. O oldukça yoz bir karakter. Sen foruma değil, Yahudiliğe hizmet ediyorsun. Bunu bütün katılımcıların bilmesi için şimdilik bütün iletilerini silmeden tutacağım.

Müthiş bir algı operasyonu yapıyorsun benim pozitif ateist olduğumu bile bile Devlet Bahçeli gibi inandığın şeye ihanet ediyorsun varsın forumda olmayayım .

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bana en son dindarr Hristşyan demişti tutmadı Yahudi dedi sonra isabettin ılık vahabi ve sünni ateist dedi şimdi de hacı. Araştırmak ve insanları aydınlatmak bu kadar zor işte hep bir etiket ben pozitif ateist ve materyalistim ve banlanana kadar yazacağım araştırmalarımı paylaşacağım.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Onlar kararını zaten verdi senin dışında eleştiren yok umarım farkındasındır  ha bi de dindarr gibiler var :)

Seni henüz yeterince tanıyabildiklerini sanmıyorum. Ama seni tanıma süreci uzun sürmeyecektir. Forumda senin tarafından açılan ve bir süre sonra çöpe atılacak bir sürü başlık var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...