Jump to content

Kuran'ın Tanrısı Yahudiler'in ve İlk Hristiyanların Yanıldığını Mı Söyledi?

Recommended Posts

• İleti 107
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

gönderildi (düzenlendi)
3 dakika önce, haci yazdı:

Seni henüz yeterince tanıyabildiklerini sanmıyorum. Ama seni tanıma süreci uzun sürmeyecektir. Forumda senin tarafından açılan ve bir süre sonra çöpe atılacak bir sürü başlık var.

Ben bunlar TD forumda da paylaşıyorum yani umrumda değil ben bilgilerimi elbet paylaşırım sadece dürüst ol istiyorum yahudiysem beni at ama ya değilsem ve bana olmadığım biri olduğumu  söylemişsen ?  Ben dinsizdeistin turandursunun, ilhan arselin,muazzey ilmiye çığın, gönül tekinin, Richard carrier'ın yolundan yürüyeceğim dinleri yine dini metinler üzzerinden eleştireceğim :)

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Ben bunlar TD forumda da paylaşıyorum yani umrumda değil ben bilgilerimi elbet paylaşırım sadece dürüst ol istiyorum yahudiysem beni at ama ya değilsem ve bana olmadığım biri olduğumu  söylemişsen ?  Ben dinsizdeistin turandursunun, ilhan arselin,muazzey ilmiye çığın, gönül tekinin, Richard carrier'ın yolundan yürüyeceğim dinleri yine dini metinler üzzerinden eleştireceğim :)

Sen belki de TD'da aynı oyunları oynuyorsun.. Orada seni henüz yeterince tanımamış olabilirler. Burada foyan açığa çıktı. Sen bir psikopatsın ve trolsun. Ömrün sınırlı burada..

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, haci yazdı:

Sen belki de TD'da aynı oyunları oynuyorsun.. Orada seni henüz yeterince tanımamış olabilirler. Burada foyan açığa çıktı. Sen bir psikopatsın ve trolsun. Ömrün sınırlı burada..

Yahudiysem banla hacı çünkü takiyye  en çok nefret ettiğim şeydir eğer bunu ben yapmışsam bir dakika dahi durmak istemiyorum.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ateist Teolog yazdı:

Yahudiysem banla hacı çünkü takiyye  en çok nefret ettiğim şeydir eğer bunu ben yapmışsam bir dakika dahi durmak istemiyorum.

Ne yazdığın ve ne yaptığın, ne olduğundan daha önemli. Senin iletilerini okuyan sende bir takım garipliklerin olduğunu hemen görebilir. Ama onların ne olduğunu anlaması zaman alacaktır. Biz bu  forumda bu konuda çok deneyimliyiz. Psikopatları ve trolları hemen tanırız. Yahudilik veya Hristiyanlık suç değil. Ama gizli Yahudilik ve Hristiyanlık burada yapılabilecek en büyük suç.... Sen bu forumda gizli Yahudi kılığındasın..

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, haci yazdı:

Ne yazdığın ve ne yaptığın, ne olduğundan daha önemli. Senin iletilerini okuyan sende bir takım garipliklerin olduğunu hemen görebilir. Ama onların ne olduğunu anlaması zaman alacaktır. Biz bu  forumda bu konuda çok deneyimliyiz. Psikopatları ve trolları hemen tanırız. Yahudilik veya Hristiyanlık suç değil. Ama gizli Yahudilik ve Hristiyanlık burada yapılabilecek en büyük suç.... Sen bu forumda gizli Yahudi kılığındasın..

Peki uzatmak istemiyorum.İyi akşamlar.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, haci said:

Bu başlık neyi savunuyor? Birisi açıklasın bize burada savunulan veya eleştirilen konunun ne olduğunu.

Ben kendi adıma ne anladığımı söyleyeyim:

Bu konunun asıl vurgusu şu: O da, durum gerçekten böyle ise; o vakit tanrının 600 senelik bir delüzyona mahal vermiş olması gerektiği gerçeği. 2000 senedir milyarca insanı meze eden ve halen de etmekte olan bir tanrı. Çünkü hristiyan inancının neredeyse temeli tam da bu. "Haç" ..Detayı ya da sapık bir marjinal mezhep falan da değil. Neresinden baksan bir açmaz var.

Diğer yönü ise:

Müslümanlara göre hristiyanlar yanılmaktadır. Hemen her konuda olduğu gibi, çarmıha gerilme konusunda da. Yani müslümanlar aslen şu an dünyadaki hristiyanların(*) hemen hepsinin keriz olduğunu, bu apaçık gerçeği göremediğini düşünmektedir. Bir müslümanlar akıllıdır; kalanı saf ve keriz ya da art niyetli. Müslümanlar bu savı neye dayandırmaktadır: kuran'a ve pek tabii "nakle"

(*) ve aslen diğer tüm dinlere mensup kişilerin

Şimdi, bir müslüman hristıyanı eleştirdiği vakit, hristiyanlarının yegane savunusu ne olacaktır? Pek tabii, onlarınki de ağırlıklı olarak "nakil" olacaktır. Bu noktada müslüman hristoyu; "yahu kardeşim, orada mıydın, gördün mü, nerden biliyorsun, hani kanıt..vb.." şeklinde eleştirebilir. Haklıdır da.

O zaman biz de çıkar deriz ki: "ha şunu bileydin!"

Öyle deriz, çünkü müslüman haklıdır haklı olmasına, ancak kendi içinde tutarsızdır. Çünkü müslümanların da senelerdir yaptığı şey, savunduklarını dayandırdıkları yegane temel budur: Nakil. Kendisi de aynı haltı ziyadesiyle yemektedir. Kendilerinin de hristiyanlardan öte getirdiği bir kanıt yoktur. Boku çişle yıkamaktadırlar.

Bu ya da buna benzer örnekler sayesinde, belki düşük bir ihtimal de olsa, bir kaç müslümanın kendisi ile yüzleşmesi ve kafasının şarj etmesi, marşın basması sağlanabilir. Müslüman (umulan odur) görecektir ki; hristiyanı eleştirirken aslen, non-teistlerin kendisine çoğu zaman yönelttiği eleştirel enstrümanların "aynısını" kullanıyor. Tersinden bakınca ise: hristiyanla aynı çukurun içinde.

Bu aslen dünya dinler tarihinin özetidir. Her bir din ve tanrı inanırı, dünya tarihi boyunca gelmiş geçmiş onca dinin içerisinden sadece, tam da ve ne tesadüftür ki, kendisininkinin doğru olduğunu, diğerlerinin yanıldığını düşünmektedir. İçlerinden biri mevzuya uyanıp da "ula bu işte bir bit yeniği var, sakın bunların hepsi aynı masalın başka şekillerdeki tezahürü olmasın? Bu insanlar tarih boyunca tanrıları yaratmış durmuş, bizimki de neden onlardan biri olmasın" demez..Jeton biir türlü düşmez. Çifte standart.

Belki bu şekilde diyebilir mi? Umut fakirin ekmeği işte..Bir nevi şoklama yöntemi.

Hatta vakti zamanında bir örnek vardı eğer ben uydurmuyorsam; müslümanlara(kurandan bi haber tatlı su müslümanlarına) aslen kurandaki bir sureyi incildenmiş gibi nakledince "oha olur mu öyle şey, ne kadar saçma.. " derken, akabinde bunun aslında kurandan olduğunu belirtince komaya girmeleri şeklinde...

Ben de bu bağlamda bu başlıkta art niyet olmadığını düşünenlerdenim..Yanlış anlamışsam düzeltin.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, teflon yazdı:

Müslümanlara göre hristiyanlar yanılmaktadır. Hemen her konuda olduğu gibi, çarmıha gerilme konusunda da. Yani müslümanlar aslen şu an dünyadaki hristiyanların(*) hemen hepsinin keriz olduğunu, bu apaçık gerçeği göremediğini düşünmektedir. Bir müslümanlar akıllıdır, kalanı saf ve keriz ya da art niyetli. Müslümanlar bu savı neye dayandırmaktadır: kuran'a ve pek tabii "nakle"

Şimdi, bir müslüman hristıyanı eleştirdiği vakit, hristiyanlarının yegane savunusu ne olacaktır? Pek tabii, onlarınki de ağırlıklı olarak "nakil" olacaktır. Bu noktada müslüman hristoyu; "yahu kardeşim, orada mıydın, gördün mü, nerden biliyorsun, hani kanıt..vb.." şeklinde eleştirebilir. Haklıdır da.

Öyle deriz, çünkü müslüman haklıdır haklı omasına, ancak kendi içinde tutarsızdır. Çünkü müslümanların da senelerdir yaptığı şey, savunduklarını dayandırdıkları yegane temel budur: Nakil. Kendisi de aynı haltı ziyadesiyle yemektedir. Kendilerinin de hristiyanlardan öte getirdiği bir kanıt yoktur. Boku çişle yıkamaktadırlar.

Bu ya da buna benzer örnekler sayesinde, belki düşük bir ihtimal de olsa, bir kaç müslümanın kendisi ile yüzleşmesi ve kafasının şarj etmesi, marşın basması sağlanabilir. Müslüman (umulan odur) görecektir ki; hristiyanı eleştirirken aslen, non-teistlerin kendisine çoğu zaman yönelttiği eleştirel enstrümanların "aynısını" kullanıyor. Tersinden bakınca ise: hristiyanla aynı çukurun içinde.

Bu aslen dünya dinler tarihinin özetidir. Her bir din ve tanrı inanırı, dünya tarihi boyunca gelmiş geçmiş onca dinin içerisinden sadece, tam da ve ne tesadüftür ki, kendisininkinin doğru olduğunu, diğerlerinin yanıldığını düşünmektedir. İçlerinden biri mevzuya uyanıp da "ula bu işte bir bit yeniği var, sakın bunların hepsi aynı masalın başka şekillerdeki tezahürü olmasın? Bu insanlar tarih boyunca tanrıları yaratmış durmuş, bizimki de neden onlardan biri olmasın" demez..Jeton biir türlü düşmez. Çifte standart.

Belki bu şekilde diyebilir mi? Umut fakirin ekmeği işte..Bir nevi şoklama yöntemi.

Hatta vakti zamanında bir örnek vardı eğer ben uydurmuyorsam; müslümanlara(kurandan bi haber tatlı su müslümanlarına) aslen kurandaki bir sureyi incildenmiş gibi nakledince "oha olur mu öyle şey, ne kadar saçma.. " derken, akabinde bunun aslında kurandan olduğunu belirtince komaya girmeleri şeklinde...

Bu konunun bir de ikinci yönü var(ki bu başlıkta asıl vurgu aslen burada): o da, durum gerçekten böyle ise, o vakit tanrının 600 senelik bir delüzyona mahal vermiş olması gerektiği gerçeği. 2000 senedir milyarca insanı meze eden ve halen de etmekte olan bir tanrı. Çünkü hristiyan inancının neredeyse temeli tam da bu. "Haç" ..Detayı ya da sapık bir marjinal mezhep falan da değil. Neresinden baksan bir açmaz var.

Ben de bu bağlamda bu başlıkta art niyet olmadığını düşünenlerdenim..Yanlış anlamışsam düzeltin.

Benim konuyu uzatmama nedenim de bu amacımı defalarca açıklamam dı. Konuyu çok güzel anlatmışsın dostum tebrikler.

Sitelerde Paylaş

Benim neden Kuran'ın kaynakları  üzerine yazdığım  soruldu . Ben şunu diyorum:

Neden Tevrat ve incil'in kaynakları konusuna  yönelmediğimi defalarca açıkladım o konuda benden çok çok çok bilgili bir Muazzez Hoca var Gönül Tekin hoca var Kruger hoca var milyonlarca kaynak var ben yapılmamışı yapmak istiyorum İslam'ı anlamak istiyorum ki aslında hacı da bunu yaptı o da ilk Müslümanların Hristiyan kökenli olduğunu zamanında iddia etti çok da farklı bir şey yapmıyoruz.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, teflon yazdı:

Bu konunun asıl vurgusu şu: O da, durum gerçekten böyle ise; o vakit tanrının 600 senelik bir delüzyona mahal vermiş olması gerektiği gerçeği. 2000 senedir milyarca insanı meze eden ve halen de etmekte olan bir tanrı. Çünkü hristiyan inancının neredeyse temeli tam da bu. "Haç" ..Detayı ya da sapık bir marjinal mezhep falan da değil. Neresinden baksan bir açmaz var.

Diğer yönü ise:

Müslümanlara göre hristiyanlar yanılmaktadır. Hemen her konuda olduğu gibi, çarmıha gerilme konusunda da. Yani müslümanlar aslen şu an dünyadaki hristiyanların(*) hemen hepsinin keriz olduğunu, bu apaçık gerçeği göremediğini düşünmektedir. Bir müslümanlar akıllıdır; kalanı saf ve keriz ya da art niyetli. Müslümanlar bu savı neye dayandırmaktadır: kuran'a ve pek tabii "nakle"

Öyle deriz, çünkü müslüman haklıdır haklı olmasına, ancak kendi içinde tutarsızdır. Çünkü müslümanların da senelerdir yaptığı şey, savunduklarını dayandırdıkları yegane temel budur: Nakil. Kendisi de aynı haltı ziyadesiyle yemektedir. Kendilerinin de hristiyanlardan öte getirdiği bir kanıt yoktur. Boku çişle yıkamaktadırlar.

Açıklamalarında zorlama var. Bu basit bir olay olsaydı kendini bu kadar sıkmazdın. Zorlanıyorsun.. Bir yalan bir başka yalanla doğrulanmaz. Ateist Teolog'un bütün iletilerine bakarsan, onlarda gizli bir amacın olduğunu görürsün. O amaç İslam'ı kötülemek, Yahudilik ve Hristiyanlığı yüceltmek. Teolog'un bir misyonu var. Onu yerine getiriyor. Adam açıkça sizlerle alay ediyor.  Sizleri kullanıyor. Size onun bütün iletilerini dikkatle okumanızı tavsiye ediyorum. İyi niyetiniz suistimal ediliyor.

Sitelerde Paylaş

Tencere dibin kara polemiği yani... Ha yani senin dibin apapkak, daha yeni kalaylandın! :D

Bu "imtihan" zıkkımı bu kadar önemliyse, bu Allah niye bu kadar uzun zaman boyunca bu kadar çok insanın yanılmasına seyirci kalıyor?

Ha tabii, bu da "imtahan"! Kafirler bundan şüpheye düşsün ki cehenneme kafir lazım! Onca zebani boş mu yatacak değil mi!

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

İncil'in eleştirisi konusu için değerli dostum dinsizdeistin şu yazısını okumanızı tavsiye ederim : http://dinsizdeist.blogspot.com.tr/2011/10/hemen-butun-evanjelik-hristiyanlar.html

Tevrat'ın eleştiri içinse başlangıç olarak  şu videoyu izleyiniz:  

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Benim neden Kuran'ın kaynakları  üzerine yazdığım  soruldu . Ben şunu diyorum:

Neden Tevrat ve incil'in kaynakları konusuna  yönelmediğimi defalarca açıkladım o konuda benden çok çok çok bilgili bir Muazzez Hoca var Gönül Tekin hoca var Kruger hoca var milyonlarca kaynak var ben yapılmamışı yapmak istiyorum İslam'ı anlamak istiyorum ki aslında hacı da bunu yaptı o da ilk Müslümanların Hristiyan kökenli olduğunu zamanında iddia etti çok da farklı bir şey yapmıyoruz.

Çok farklı şeyler yapıyoruz. Ben sadece Emevilerin Hristiyan olduğunu hatırlatıyorum.. Sen ise dinlerden birini temel alıyor diğerini (İslam'ı) o temele dayanarak eleştiriyorsun. Bunu yaptığın birçok başlık var. Sen gizli Yahudilik propagandası yapıyorsun.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
6 dakika önce, haci yazdı:

Çok farklı şeyler yapıyoruz. Ben sadece Emevilerin Hristiyan olduğunu hatırlatıyorum.. Sen ise dinlerden birini temel alıyor diğerini (İslam'ı) o temele dayanarak eleştiriyorsun. Bunu yaptığın birçok başlık var. Sen gizli Yahudilik propagandası yapıyorsun.

Benim yaptığım bu değil sevgili hacı sana yöntemimi özetleyeyim: Benim fikir dünyama göre hiçbir inanç özgün değildir zaten özgün olsa onun vahiy temeli olduğunu kabul etmek konusunda bir adım atmış  oluruz. Dolayısıyla İslam beslendiği kökler itibariyle Yahudi ve Hristiyanlık'tan esinlenmek durumundadır tıpkı diğer 2 dinin birbirinden veya diğer eski inançlardan esinlenmesi gibi. Dreimali Muhammed Yaşamadı derken bunu nasıl Hristiyan köklerine bağlamışsa ben de Kuran kendi içinde de çelişkiler barındırıyor derken bunu Hristiyan ve Yahudi hatta apokrif metinler Talmud Gnostik İnciller'e dayandırıyorum. Aslında basbaya aynı şeyi yapıyoruz .

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Benim yaptığım bu değil sevgili hacı san ayöntememi özetleyeyim: Benim fiki,r dünyama göre hiçbir inanç özgün değildir zaten özgün olsa onu vahiy temeli olduğunu kabul etmek konusunda bir adım oluruz. Dolayısıyla İslam beslendiği kökler itibariyle Yahudi ev Hristiyanlık'tan esinlenmek durumundadır tıpkı diğer 2 dinin birbirinden veya diğer eski inançlartdan esinlenmesi ibi. Dreimali Muhammed Yaşamadı derken bunu nasıl Hristiyan köklerine bağlamışsa ben de Kuran kendi içinde de çelişkiler barındırıyor derken bunu Hristiyan ve Yahudi hatat apokrif metinler Talmud Gnostik İnciller'e dayandırıyorum. Aslında basbaya aynı şeyi yapıyoruz .

Sen bunları yaparken Yahudilik ve Hristiyanlığı bir ateist olarak eleştirmiyorsun. Onları yüceltiyorsun, doğruluyorsun, haklı çıkarıyorsun.

Senin bütün iletilerin duruyor.. Onları forum üyelerinin dikkatle okumasını tavsiye ediyorum. Sen bir misyonu yerine getiriyorsun. Ateist kılığında bir Yahudisin sen. Ateist olman bile birşey ifade etmiyor senin. Çünkü açıkça polemik yapıyorsun. Teoriler geliştiriyor ve her seferinde Yahudiliğe veya daha az olarak Hristiyanlığa pay çıkarıyorsun. Muhammed'in yaşamadığı teorisi çok farklı.. Onda Muhammed'in kim olduğu tartışılıyor. Sen ise ayrıntıları karşılaştırıyorsun. Büyük manzara ile alakan yok.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
5 dakika önce, haci yazdı:

Sen bunları yaparken Yahudilik ve Hristiyanlığı bir ateist olarak eleştirmiyorsun. Onları yüceltiyorsun, doğruluyorsun, haklı çıkarıyorsun.

Senin bütün iletilerin duruyor.. Onları forum üyelerinin dikkatle okumasını tavsiye ediyorum. Sen bir misyonu yerine getiriyorsun. Ateist kılığında bir Yahudisin sen. Ateist olman bile birşey ifade etmiyor senin. Çünkü açıkça polemik yapıyorsun. Teoriler geliştiriyor ve her seferinde Yahudiliğe veya daha az olarak Hristiyanlığa pay çıkarıyorsun. Muhammed'in yaşamadığı teorisi çok farklı.. Onda Muhammed'in kim olduğu tartışılıyor. Sen ise ayrıntıları karşılaştırıyorsun. Büyük manzara ile alakan yok.

Öncelikle Hristiyanlık'ı eleştirdiğim konu linkini vereyim ne çok övmüşüm Hristiyanlık'ı bir bakıversinler: 

Yahudilik'i eleştirmedim ama ateist olduğumu defalarca söyledim ve Yahudilik'i eleştirmeme nedenimi de söyledim 100 yıllık çınar Muazzez İlmiye Çığ varken bana mı kalmış? Ayrıca ülkemiz hitap ettiği coğrafya nedeniyle çoğunluğu Müslümandır bir kısmı ise Hristiyandır dolayıısyla Yahudilik'i eleştirmek için hiçbir neden yoktur eğer bu 2 dini eleştirmemek o dine inanmak olsaydı bu forumun en az %99'u direkt olarak Yahudilik'i eleştirmediği tüm dinleri eleşitrdiği için -yani tıpkı pozitif ateist olan benim gibi -, senin iddiana göre Yahudi olurdu. Maalesef böyle bir durum yok haa foruma bir Yahudi gelir tıpkı Müslümanlar gibi saf saf iddialar ortaya atar tevart'ı över en doğru din benimki der ateistler salak der o zaman karşısında ilk kimi buluyor beraber tartışırız.

Sitelerde Paylaş

Muazzez hanımefendi işi çözmüş, noktayı koymuştur, Kuran'ın ilk muhataplarının hemen kavradığı "bunlar eskilerin masalları" gerçeğini gün gibi ortaya koymuştur da...

Da'sı; cahillere ve anlamamaya azmetmişlere laf geçmiyor.

Muazzez Ilmiye Çığ, sanki bu gerçeği insanlara bildirmekle görevli olarak dünyaya gönderilmiş gibidir. Uzun hayatını Sümerelojiye adayarak bu görevi en üst başarıyla da yerine getirmiştir.

Bir komplo teorisi kurgularsak: Tanrı sınavı şöyle uyguluyor: Kökten bilime, akla, insanlığa aykırı bir kitap hazırlayıp gönderiyor. Bakalım kim buna kanıp uyacak ve inanç ayrımına dayalı saldırıları girişecek ve sınavı kaybedecek... Kim de bu akla bilime insanlığa aykırı deyip doğruyu geliştirecek ve sınavı kazanacak.

Dini bırakıp ilerleyenleri ve dine saplanıp geri kalanları görünce, bu senaryo hiç de yanlış görünmüyor.

Tanrı ve sınav olsaydı, ancak bu şekilde olurdu. Iyi kurgu... Hem de peygamberi kadın! Nasıl ama!

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Öncelikle Hristiyanlık'ı eleştirdiğim konu linkini vereyim ne çok övmüşüm Hristiyanlık'ı bir bakıversinler: 

Yahudilik'i eleştirmedim ama ateist olduğumu defalarca söyledim ve Yahudilik'i eleştirmeme nedenimi de söyledim 100 yıllık çınar Muazzez İlmiye Çığ varken bana mı kalmış? Ayrıca ülkemiz hitap ettiği coğrafya nedeniyle çoğunluğu Müslümandır bir kısmı ise Hristiyandır dolayıısyla Yahudilik'i eleştirmek için hiçbir neden yoktur eğer bu 2 dini eleştirmemek o dine inanmak olsaydı bu forumun en az %99'u direkt olarak Yahudilik'i eleştirmediği tüm dinleri eleşitrdiği için -yani tıpkı pozitif ateist olan benim gibi -, senin iddiana göre Yahudi olurdu. Maalesef böyle bir durum yok haa foruma bir Yahudi gelir tıpkı Müslümanlar gibi saf saf iddialar ortaya atar tevart'ı över en doğru din benimki der ateistler salak der o zaman karşısında ilk kimi buluyor beraber tartışırız.

Madem Yahudiler önemsiz bir azınlık, sen neden iletilerinde İslam'ı daha çok Yahudilikle karşılaştırıyor ve Yahudiliği yüceltiyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...