Jump to content

Kuran'ın Tanrısı Yahudiler'in ve İlk Hristiyanların Yanıldığını Mı Söyledi?

Recommended Posts

10 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Yahudilik'i eleştirmedim 

Eleştirirsen iyi edersin. Senin hakkındaki ilk izlenimlerin, bir Yahudisever olduğun şeklinde olduğunun farkında olmalısın. Ben bu imajı geride bıraktığına inanıyorum ama herkes inanmıyor gördüğün gibi. Tabii eleştirilerden yılman değil yol gösterici olarak alman gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 107
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, haci yazdı:

Madem Yahudiler önemsiz bir azınlık, sen neden iletilerinde İslam'ı daha çok Yahudilikle karşılaştırıyor ve Yahudiliği yüceltiyorsun?

Çünkü İslam Yahudilik'e daha yakın hacı Arap ve İbrani dilleri bile aşırı derecede birbirine benzer biliyorsun . Kipa takıyorlar Yahudiler , Müslümanalr takke takıyor Yahudiler domuz yemiyor Müslümanlar yemiyor Yahudiler namaz benzeri Kudüs'e dönerek tapınak ayaktayken dua ediyordu Müslümanlar Kabe'ye dönerek dua ediyor Yahudiler şeriatlarına sımsınkı bağlı Müslümanlar bağlı v.b v.b v.b Bunları nasıl görmezden gelebilirim? Ayrıca Yahudilik'i, yüceltmiyorum gördüğün gibi .

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, democrossian yazdı:

Eleştirirsen iyi edersin. Senin hakkındaki ilk izlenimlerin, bir Yahudisever olduğun şeklinde olduğunun farkında olmalısın. Ben bu imajı geride bıraktığına inanıyorum ama herkes inanmıyor gördüğün gibi. Tabii eleştirilerden yılman değil yol gösterici olarak alman gerekiyor.

Ben hiçbir zaman Yahudi sever olmadım Turandursun'a da sen incil üzerinden İslam'ı eleştiriyorsun misyoner misin diyenelr olmuş. Bu hep böyledir.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ateist Teolog yazdı:

Ben hiçbir zaman Yahudi sever olmadım

Ben de oldun demedim. Böyle bir imajın oluştu dedim. Eskilerin bir lafı vardı; "şuyuu vukuundan beter" derlerdi. 

Aslına bakarsan Yahudiseverlikle benim de suçlandığım oluyor. Nedeni de Arap - Israil savaşında Israil'in parlak zaferlerinden söz etmem.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
4 dakika önce, haci yazdı:

Bunalrda ne var biri cidden söylesin forumu kendim bırakacağım. Turan Dursun'un Din Bu Kitap serisini  açın ve bakın orda Kuran'ın kaynaklarını nasıl sorguluyor? Ben bundan sonra kendmii savunmayacağım yazdıklarıma bakın ve nerede Yahudiseverlik yapmışım inceleyin.

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Bunalrda ne var biri cidden söylesin forumu kendim bırakacağım? Turan Dursun'un Din Bu Kitabı'nı açın ve bakın orda Kuran'ın kaynaklarını nasıl sorguluyor? Ben bundan sonra kendii savunmayacağım yazdıklarıma bakın ve nerede Yahudiseverşik yapmışım inceleyin.

Çok sinsisin sen. Aşağıdaki ileti gözümden kaçmış.

Senin Yahudi olduğuna eminim artık.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
1 dakika önce, haci yazdı:

Çok sinsisin sen. Aşağıdaki ileti gözümden kaçmış.

Meryem Suresi 7. Ayet ve Yahya İsmi

Senin Yahudi olduğuna eminim artık.

O zaman bu arkadaş da Yahudi: Bir iddia ortaya atarken doğru olup olmadığını bir süzgeçten geçirin .

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
2 dakika önce, haci yazdı:

Olabilir. Ama o senin yaptığını yapmıyor. Yahudilikle İslam'ı karşılaştıran kaç ileti astığını bilmiyordur bile.. Araştırmamıştır. Ben araştırdım.

Hristiyanlıkla İslam'ı da karşılaştırdım dindarrın beni bıktırdığı Meryem konusu efsanedir onu okursan bir Müslüman'ın daha kendi dinini diğer dinlere karşı dahi kanıtlayamadığını görebilirsin.

Sitelerde Paylaş

Takma Ateist Teolog.

Ben de islami sorgulamadan önce hristiyanligi sorguladim (Gercek dini ariyoruz ya :))

Ve hristiyanlik üzerine biraz bilgim oldu, bu bilgiyi tabiiki zamani geldimi burda kullaniyorum. 

Bu yüzden ama ben hristiyan degilim, misyonerlik te yapmiyorum.

Bence birininin ateist mi yoksa ateist görünümlü mü oldugunu en kolay "mantik hatalari" ele veriyor. Bir dindar gibi düsünmeyi birakamiyorlar. 

Senin Tevrattan örnekler vermeni ben (simdilik ;)) yahudilik olarak görmüyorum.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, poiuz yazdı:

Takma Ateist Teolog.

Ben de islami sorgulamadan önce hristiyanligi sorguladim (Gercek dini ariyoruz ya :))

Ve hristiyanlik üzerine biraz bilgim oldu, bu bilgiyi tabiiki zamani geldimi burda kullaniyorum. 

Bence birininin ateist mi yoksa ateist görünümlü mü oldugunu en kolay "mantik hatalari" ele veriyor. Bir dindar gibi düsünmeyi birakamiyorlar. 

Vermeye devam edeceğim.Çünkü İslam Yahudi ve Hristiyan  köklerinden bağımsız anlaşılamaz.

Sitelerde Paylaş

Ben de Teolog'un Yahudi olduğuna inanmıyorum. 

Benim de zamanında Islam hakkında bilgim oldu ve ben de bu bilgileri yeri gelince kullanıyorum. Çoğu kez hiç açıp bakmadan ayetleri Arapça olarak ezberimden yazarım. Gerekirse Arap harfleriyle de yazabilirim.

Gizli müslüm müyüm ne...

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Neyse arkadaşlar size tavsiye Budizm Hinduizm Hristiyanlık Yahudilik İslam'la v.b dinlerle  ilgili her kaynağı okuyun araştırın karşılaştırın hikayeleri çarpıştırın benzerlikleri düşünün farklılıkların nedenini anlamaay çalışın hiçbir dinin özgün olmadığını kavrayın. Tevrat nasıl ki bir Akad Babil Asur mitolojiler bütününden hayata geçip yahudiler'ın ırkçı ve sınıfçı mllliyetçi Tanrısı Yahweh'e temel olduysa Hristiyanlık nasıl ki çilecilik ve ölümü kanı ve çarmıhı kutsallaştırmışsa İslam da bunları Arap geleneklerine sentezleyerek devam ettirmiştir. Bilim yol göstericiniz olsun .

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, poiuz said:

Takma Ateist Teolog.

Hepimiz yapiyoruz. Ben de catechism ve catholicism hakkinda bilgilerimi kullaniyorum. Bana da hristiyan suclamasi yapildi birkac defa.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
2 dakika önce, democrossian yazdı:

Ben de Teolog'un Yahudi olduğuna inanmıyorum. 

Benim de zamanında Islam hakkında bilgim oldu ve ben de bu bilgileri yeri gelince kullanıyorum. Çoğu kez hiç açıp bakmadan ayetleri Arapça olarak ezberimden yazarım. Gerekirse Arap harfleriyle de yazabilirim.

Gizli müslüm müyüm ne...

Senin Arapça bilgine hayranım dostum. tekasür suresini anlamama yardımcı oldun teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Vermeye devam edeceğim.Çünkü İslam Yahudi ve Hristiyan  köklerinden bağımsız anlaşılamaz.

Herşeyden önce sen Emevilerin Hristiyan olduğu iddialarını reddetmiştin. Ne zamandan beri kabul ediyorsun. Sen benim bu konudaki görüşleimi reddetmemiş miydin? Onlar forumda duruyorlar.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ateist Teolog yazdı:

. tekasü r suresini anlamam yardımcı oldun teşekkür ederim.

Yani Arapça yazarım derken öyle Word simgeleri kullanarak değil, bayağı kalemle kağıt üzerine hat yazarım. Çok süsleyemem ama yazarım. Hattım fena değildir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...