Jump to content

Babamdan Nefret Ediyorum.

Recommended Posts

Babam tam bir Atatürk Düşmanıdır. Bu gece yine kafamı bozdu şerefsiz. Neymiş Atatürk ingiliz ajanıymış kurtuluş savaşında ingilizler tek kurşun atmadan gitmişler. Neden bu kadar şerefsiz bir babam var?

Mesela bizim sınıfta bir çocuk var. 2023 de Taksim meydanında Atatürke istediğimiz gibi küfredicez diyo. Atatürk lafı geçtiğinde demediklerini bırakmıyorlar :(

Bu ülkeyi çok sevsem de bu tipler yüzünden yerin dibine batmasını istiyorum. Zaten bu ülke bölünücek. Şeriatçıların hakim olacağı ve Atatürke 7/24 küfredecek ibnelerin içinde yaşamak istemiyorum.

Ben Atatürk için gerekirse canımı bile veririm. Atatürkten başka kimseyi sevmiyorum bu hayatta. Keşke Atatürkün zamanında yaşasaydım :(

tarihinde ateistfikir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu tür konularda tartışmalara girmeyin. Taraftarlıkla karşılık verecekleri için hiçbir yere varamazsınız.

Onların tarafından görüp, öğrenmek istiyormuşçasına sorular sorabilirsiniz. Onlar, bu konuyu bildiklerine inanıyorlar. Sorular sorarak hiç düşünmedikleri detayları uydurmalarını ve zorlanmalarını sağlayabilirsiniz. En azından bir sonraki sefer atıp tutarken, kıçlarından uyduruyor oldukları hatırlarına gelip kısa keserler.

Örneğin:

- atatürk ingiliz ajanı olduğuna göre, düşmanı olan islam halifesi vahdettin neden ingiliz gemisi ile ülkeden ayrıldı?

- avrupa islam düşmanı ise, osmanlı hanedanı neden halifesi oldukları islam ülkelerine değil de, avrupaya sığındılar?

- ingiliz sömürgesi olan hindistan bağımsızlığını 1947de aldı. Bugün bile hala ingilizce, devlet kurumlarında çalışabilmek için önemlidir. Türkiye'de neden türkçe, türk tarihi çalışmalarına ağırlık verildi? Neden kuran türkçe'ye çevrildi?

Tarihten basit sorular ile karşılarına çıkın, hiçbir halt bilmediklerini görsünler. Doğaldır ki, bunları sorabilmek için sizin iyi tarih bilmeniz gerekiyor :) Okumaya başlayın.

Sitelerde Paylaş

İngilizlerin işi gücü yok bizim ülkemizde ezanı Türkçe okutacak, eski Türk tarihini ders kitaplarına koyacak, Türkçeyi yabancı kelimelerden arındırıp özleştirecek, Türkçe isimleri tekrar gün yüzüne çıkartacak vb...

Bu teze inananlarda penise sürülecek akıl yok.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, ateistfikir yazdı:

Babam tam bir Atatürk Düşmanıdır. Bu gece yine kafamı bozdu şerefsiz. Neymiş Atatürk ingiliz ajanıymış kurtuluş savaşında ingilizler tek kurşun atmadan gitmişler. Neden bu kadar şerefsiz bir babam var?

Mesela bizim sınıfta bir çocuk var. 2023 de Taksim meydanında Atatürke istediğimiz gibi küfredicez diyo. Atatürk lafı geçtiğinde demediklerini bırakmıyorlar :(

Bu ülkeyi çok sevsem de bu tipler yüzünden yerin dibine batmasını istiyorum. Zaten bu ülke bölünücek. Şeriatçıların hakim olacağı ve Atatürke 7/24 küfredecek ibnelerin içinde yaşamak istemiyorum.

Ben Atatürk için gerekirse canımı bile veririm. Atatürkten başka kimseyi sevmiyorum bu hayatta. Keşke Atatürkün zamanında yaşasaydım :(

Ben baban gibi insanların değişeceğini hiç düşünmüyorum. Onların düşünceleri aşırı bu tür düşüncelere sahip insanları gerçek bilgiyle/doğruyla ikna etmek pek mümkün değil. Bilgiyle ilgilenseler zaten bunlara inanıyor olmazlardı. 

Babana şerefsiz demen pek iyi değil, beni gerçekten rahatsız etti. Anne babaları hakkında bu tür başlıklar açan arkadaşlar keşke daha dikkatli yazsalar...

Babanın nasıl büyüdüğüne, nasıl bir eğitimden geçtiğine, kişiliğinin nasıl bir ortamda gelişip oturduğuna bak. Böyle düşünmesine neden olan gerekçeleri saptarsan daha iyi anlar ve menzilini belirlersin. Anne babamızı seçme şansımız yok ne yazık ki. Bu hepimizin gerçeği. En fazla onlarla az görüşürüz veya görüşmeyiz. Her insanın bu hakkı var ama bunu yapmak da gerçeği değiştirmediğinden pek mutlu etmiyor, benim hep ördüğüm bu. Biyolojik bağlar çok güçlü neticede.

Bırak istedikleri gibi düşünsün, Atatürk'e istedikleri gibi küfretsinler. Değiştirmek elinden eliyorsa bunun için çabala diyeceğim ama bunun hemen ve her zaman mümkün olmayacağını da bilmek zorundasın. Beyinleri yıkanmış, hayata ve dünyaya bambaşka bakan insanlar bunlar. 

Yani mesele aslında Atatürk değil, ondan çok daha büyük ve çetrefilli. Atatürk bir yolun simgesi. Onların Atatürk adı altında küfrettiği modern yaşam, laiklik, özgürlük, demokrasi vb değerler aslında. İslam şeriatı istiyorlar çünkü. Netler. Bu yüzden onların Atatürk'ten ve onun yaptıklarından nefret edip yalanlara bel bağlaması normal.

Ben bir şeriatçının Atatürk'ten nefret etmesini ve küfürler yağdırmasını çok doğal buluyorum. Kendilerini gizlemiyorlar, netler ve ne istediklerini açıkça belirtiyorlar. Onlar hep vardı. Yeni değiller. Ben şeriatçı olsam ben de nefret eder ve her an küfürler savururdum, Hilafeti bitirip laik ve modern bir devlet kurmuş neticede. Ondan büyük düşman mı olur?

Böyle bakarsan daha geniş düşünürsün belki. Önce anne babanı anla ki neyle mücadele ediyor veya etmek zorunda olduğumuzu daha iyi gör. 

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, ateistfikir said:

.

Din kulturu ogretmenimin benim ateist olmami ifsa etmesiyle okulumdaki son 2 senemde dislanmis ve mobbinge maruz kalmistim. Genc bir insan icin zor bir durum ama gececek. Sabredeceksin, okul bittikten sonra boyle tiplerle ayni ortamda bulumak zorunda kalmayacaksin. 

Aileyle de gun gelecek 1-2 haftada bir, belki bayramdan bayrama goruseceksin. Gencken hayatin insana daha zor gorundugunu biliyorum ama bu degisecek. Gecim derdine dustun mu, bu tarz insqnlari daha az dert edeceksin.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Ben baban gibi insanların değişeceğini hiç düşünmüyorum. Onların düşünceleri aşırı bu tür düşüncelere sahip insanları gerçek bilgiyle/doğruyla ikna etmek pek mümkün değil. Bilgiyle ilgilenseler zaten bunlara inanıyor olmazlardı. 

Babana şerefsiz demen pek iyi değil, beni gerçekten rahatsız etti. Anne babaları hakkında bu tür başlıklar açan arkadaşlar keşke daha dikkatli yazsalar...

Babanın nasıl büyüdüğüne, nasıl bir eğitimden geçtiğine, kişiliğinin nasıl bir ortamda gelişip oturduğuna bak. Böyle düşünmesine neden olan gerekçeleri saptarsan daha iyi anlar ve menzilini belirlersin. Anne babamızı seçme şansımız yok ne yazık ki. Bu hepimizin gerçeği. En fazla onlarla az görüşürüz veya görüşmeyiz. Her insanın bu hakkı var ama bunu yapmak da gerçeği değiştirmediğinden pek mutlu etmiyor, benim hep ördüğüm bu. Biyolojik bağlar çok güçlü neticede.

Bırak istedikleri gibi düşünsün, Atatürk'e istedikleri gibi küfretsinler. Değiştirmek elinden eliyorsa bunun için çabala diyeceğim ama bunun hemen ve her zaman mümkün olmayacağını da bilmek zorundasın. Beyinleri yıkanmış, hayata ve dünyaya bambaşka bakan insanlar bunlar. 

Yani mesele aslında Atatürk değil, ondan çok daha büyük ve çetrefilli. Atatürk bir yolun simgesi. Onların Atatürk adı altında küfrettiği modern yaşam, laiklik, özgürlük, demokrasi vb değerler aslında. İslam şeriatı istiyorlar çünkü. Netler. Bu yüzden onların Atatürk'ten ve onun yaptıklarından nefret edip yalanlara bel bağlaması normal.

Ben bir şeriatçının Atatürk'ten nefret etmesini ve küfürler yağdırmasını çok doğal buluyorum. Kendilerini gizlemiyorlar, netler ve ne istediklerini açıkça belirtiyorlar. Onlar hep vardı. Yeni değiller. Ben şeriatçı olsam ben de nefret eder ve her an küfürler savururdum, Hilafeti bitirip laik ve modern bir devlet kurmuş neticede. Ondan büyük düşman mı olur?

Böyle bakarsan daha geniş düşünürsün belki. Önce anne babanı anla ki neyle mücadele ediyor veya etmek zorunda olduğumuzu daha iyi gör. 

Bende eskiden babam gibi düşünürdüm. Çevrem de Atatürkü karalardım her zaman. Ama 1 yıl içinde resmen evrim geçirdim. Şimdi Atatürkü canımdan daha çok seviyorum. 

Babama şerefsiz dememem lazım belki ama o an o kadar sinirleniyorum ki. Şerefsiz olmasa bile gerizekalı salağın teki net.

Sitelerde Paylaş

Beton Kemalist olmayın , sevin fakat saplantı haline getirmeyin (Sadece Atatürk için değil ) .  Sana tavsiyem babanı al karşısına geç otur , dürütçe birbiriniz ile fikirlerinizi paylaşın. Babanın dedikleri nekadar doğru , nasıl kaynakları var ? Veyahut senin bukadar sevmendeki etmenler ne babana anlat bunları . Eğer ortak bir nokta bulamazsanızda birbirinizin görüşlerine saygı duymayı öğrenin.  Sonuçta aynı kanı taşıyorsunuz . Ben elimden geldiğince yapıcı olmaya çalıştım gerisi size kalmış . İnşallah babanla biran önce sorunlarınızı konuşarak çözersiniz.  

Sitelerde Paylaş

- Bu arkadaşın iki önemli şikayeti var:

1) Depresyonda olduğunu yardım istediğini söylüyor

2) Ailesi aşırı dindar olduğu için Atatürk'e küfür ediyorlar, çocuk işin içinden çıkamıyor.

BU iki başlığı 15 günde bir açıyor. Başlık unutulunca aynı başlığı yine açıyor.

- Ben ne desem boş şimdi. Dinci okuldasın herhalde. Hocaların da atıp tutuyor mu Atatürk şöyle Atatürk böyle diye. Aklı başında bir yetişkin bulup konuyu onla konuş diycem ama, Ben başlığı açanın samimiyetine inanmıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...