Jump to content

Ülkemizde ki en büyük sorun sizce nedir?

Recommended Posts

Bana göre ülkemde ki en büyük sorun yoksulluktur. Kapitalist sistem de yoksul olmak, kişiyi olduğundan çok farklı bireye dönüştürür. Düşünce yapısından, hayata bakışına, insanlarla ilişkisinden, çevresine etkilerine kadar...

Size göre en büyük sorun nedir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 dakika önce, ByKayra yazdı:

Bana göre ülkemde ki en büyük sorun yoksulluktur. Kapitalist sistem de yoksul olmak, kişiyi olduğundan çok farklı bireye dönüştürür. Düşünce yapısından, hayata bakışına, insanlarla ilişkisinden, çevresine etkilerine kadar...

En büyük sorun ekonomik sistemin kapitalist olması.

Sitelerde Paylaş
Just now, ByKayra said:

Şakirt misin kardeş sen? Altını dolduramadığın cümleler yazmaya pek bi meraklısın.

Boyoe cocuk gibi tukurup kacmayla olmaz. Macan sikiyorsa yaparsin itirazini, alirsin cevabini. Bu ulkenin en buyuk problemi islamdir. Hatta ilerleteyim, gunumuzde dunyanin en acil sorunu islamdir. Tum medeni ulkeler ve insanlar islama karsi mucadelede birlesmelidir. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, malta erigi yazdı:

Boyoe cocuk gibi tukurup kacmayla olmaz. Macan sikiyorsa yaparsin itirazini, alirsin cevabini. Bu ulkenin en buyuk problemi islamdir. Hatta ilerleteyim, gunumuzde dunyanin en acil sorunu islamdir. Tum medeni ulkeler ve insanlar islama karsi mucadelede birlesmelidir. 

Senin İslam diye tanıttığın şeyin hiçbir evrenselliği yok. Senin gibilerin alkışladığı cümlelerin var diye yazılarının hakikat olduğunu mu sanıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Türkiye kesin olarak yoksul bir ülke değildir. Tabii yoksulluk aç kalmak olarak tanımlanırsa.. Hemen her türlü meyve ve sebzenin yetiştiği su ve mineral kaynakları zengin bir ülkedir Türkiye..  Ama son yıllarda bu ülkenin ırzına geçilmliştir. Çünkü Türk halkı aptaldır. Akıl yoksuludur. Birinin belirttiği gibi koyundur. Kendini İslam'a adamış bir ilkellik peşindedir. Kapitalizmin iğrenç bir şekilde uygulandığı ahlaksızlar ülkesidir. Ülkesini sevmeyen milli hislerden yoksun, yalnız dinini uygulamak için yaşayan Müslüman halkın yalnız kendisi için köşeyi dönmek istediği garibanlar ülkesidir.  İslamsal geleneklerin egemen olduğu bir ahlaksızlar ülkesidir. Yönetim hırsızdır, ahlaksızdır, yalancıdır. Bu haliyle Türkiye geri, bağnaz, ilkel, iğrenç bir ülke durumundadır.

Sitelerde Paylaş

Türkiyede olduğu gibi, dünyanın her yerinde "basit" insanlar vardır. Her insan bir "Einstein" olamaz. 

Bu "basit" insanların elinde kadına değer vermeyen, bilime ters düşen, herşeyi en iyi bildiğini söyleyen, içinde şiddet barındıran islam (dünyaya ve Türkiyeye doğrultulan) çok tehlikeli bir silah olmaktadır.

Adamlar yolsuzluklara bile "islami" bir yorum getirip yolsuzluk yapanı suçsuz gösterebilmeketedir!

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, ByKayra yazdı:

Ben kısaca Müşrik diyorum. Bu cümlemin de altını doldurabilirim sayısız örneklerle. 

İyi de onlar biz Müslümanız diyorlar... Onlara siz Müslüman değilsiniz demeye ne hakkınız var?

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, ByKayra said:

En büyük sorun Allah'a çok az yalvarmamız ve dua etmemizdir.Çünkü,Allah yoksulluğu kendisine yalvarmamız için yaratır.Demek ki yalvaranları az buluyor,En büyük sorun budur.

Şüphesiz ki senden önceki ümmetlere de peygamberler gönderdik. Bize yalvarsınlar diye onları darlık ve sıkıntı ile yakalayıp cezalandırdık.

Biz hangi ülkeye bir peygamber gönderdiysek, onun halkını -yalvarıp yakarsınlar diye mutlaka yoksulluk ve darlıkla sıkmışızdır.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Tremor yazdı:

En büyük sorun Allah'a çok az yalvarmamız ve dua etmemizdir.Çünkü,Allah yoksulluğu kendisine yalvarmamız için yaratır.Demek ki yalvaranları az buluyor,En büyük sorun budur.

Şüphesiz ki senden önceki ümmetlere de peygamberler gönderdik. Bize yalvarsınlar diye onları darlık ve sıkıntı ile yakalayıp cezalandırdık.

Biz hangi ülkeye bir peygamber gönderdiysek, onun halkını -yalvarıp yakarsınlar diye mutlaka yoksulluk ve darlıkla sıkmışızdır.

. Dostum senden ricam ayetlerin imini numaralarını yazarmısın. yalış anlama ben bu aytleri bilmesem dahi araştırır  hangi ayet olduğunu çıkarırım. ama söz konusu ben deyilim  kuranı hiç okumamış dışarıdan bu siteyi tekip edenler için çok önemlidir.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, güven said:

. Dostum senden ricam ayetlerin imini numaralarını yazarmısın. yalış anlama ben bu aytleri bilmesem dahi araştırır  hangi ayet olduğunu çıkarırım. ama söz konusu ben deyilim  kuranı hiç okumamış dışarıdan bu siteyi tekip edenler için çok önemlidir.

Biz hiçbir memlekete bir peygamber göndermedik ki (karşı çıkmaktan vazgeçip) yalvarıp yakarsınlar diye ora halkını yoksulluk ve sıkıntıya uğratmış olmayalım. Araf 94

Andolsun ki, senden önce bir takım ümmetlere de peygamberler gönderdik; dinlemediler. Biz de onları yalvarıp yakarsınlar diye darlık ve sıkıntı ile cezalandırdık. En'am 42

Sitelerde Paylaş
On 8.3.2017 at 16:02, ByKayra yazdı:

Dininin ne oldugunu bilmeyen, ama sorarsanız en güzel dini oldugunu zanneden insanlar.

Bozulmușluk ve rüșvetçilik.

Siyasetçilerin hiç utanmadan ve sıkılmadan dini siyasete alet etmeleri.

Yukarıdan așağıya bu sıralamayla.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...