Jump to content

Ülkemizde ki en büyük sorun sizce nedir?

Recommended Posts

On 8.3.2017 at 18:24, ByKayra said:

İlkelliği, vahşeti, cehaleti İslam diye adlandırıp ülkeyi bu bağlamda ele almanız doğru değil.

İlkelliği, vahşeti, cehaleti “İslam” diye BIZ adlandırmiyoruz.
SIZ öyle yasiyorsunuz!

”Kadina deger vermiyor”. 
Erkegin kadindan daha üstünü oldugunu (Allahin sözü) Kuran söylüyor. Zaten pratikte de bunu gösteriyorlar. “Ahlaksiz” KAFIRLERIN yasadigi New York, London, Berlin veya herhangi baska bir sehirde kadinlar gece 1lerde metroyla rahatlikla seyahat edebilirken  Mekke, Medine veya Konya, Kayseri gibi müslümanlarin yasadigi sehirlerde geceyarisi bir kadini yalniz basina disari birakin bakalim ne oluyor? Tecavüze ugrayan kadinlari bile saatin gec olmasi veya giyimi yüzünden suclu gösteriyorlar!

”Herseyi en iyi biz biliriz”
Kuran, Allahin sözü oldugundan yanlis olamaz. Bu imkansizdir! Ayrica islam, kendinden ayri görüslere yasama imkani vermiyor. “Fitne” adi altinda herseyi yasaklayabiliyor veya yok ediyor.

“Bilime ters düsüyorlar”
Buna en güzel örnek evrim dersinin okullardan cikarilmasi. Biz artik “yercekimine” inanmiyoruz demek gibi birsey! Birkac kisi, islami/Kurani evrimle bagdastirmaya calisiyorlar ama azinliklar.

“icinde siddet barindiriyor”
Kurandaki siddeti tesvik eden, (daha yumsak yazmaya calisirsam) veya insanlarin “yanlis anlayarak/anlatarak” siddete yönelmesine neden olan ayetleri burda yazsam saatler sürer. 

Müslüman ülkelerin durumu ortada!
Tayyip, Kuranin insanlari müslüman-kafir diye ayirdigi gibi, “alevi-sünni”, “siz-biz”, “müslüman-gayrimüslüman”, “dindar-laik” diyerek ayirdi.

Tayyibin yaptiklari (hadi) “islami” olmadigini söylesek bile kendi cikarlari icin dini/islami kullandi diyebiliriz. 
Tayyip “basit” insanlari kandirmanin en kolay yolunu secti.
Ne yazik islamin kötü yönlerinden biri de “basit”insanlar yetistirmesi. 
Bu cukura bir kere düstünmü kolay cikilmiyor. 
Atatürkün laik Türkiyesi biraz cikabilmisti ama islam onu yeniden cukura cekiyor.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Başkalarının fikrine, ideolojisine, düşüncesine asla saygı göstermemek.

Kendinden olmayan herkese kin ve nefret beslemek.

Sağlıklı bir şekilde tartışamamak.

Araştırmamak, sorgulamamak, okumamak.

Çok yönlü olmamak.

Bilim, felsefeye yeterince ilgi göstermemek.

Sanat, kültür ile pek içli dışlı olmamak.

Ezbere konuşmak.

Şiddete meyilli olmak.

Kadınlara değer vermemek.

Birçoğunun geri kafalı olması.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaması.

Bilgiye pek önem verilmemesi.

Vs. Daha birçok şey yazılabilir. Ve bu söylediklerim genelleme değildir; ekseriyet baz alınarak söylenmiştir.

Sitelerde Paylaş

Cumhuriyetçi yaklaşımı tamamen anlamamak. Aydınlanma dönemini ikinci elden yaşadığımız için (ve bu konuda okulda teşvik edilmediğimiz için) bazı felsefi kavrayışlardan uzak olmak.

- Yoksulluk şöyle sorun değil, bu tıpkı İslam benzetmesi gibidir. Kiloyla satılan bir sürü zengin de var. Mumla arayacağın yoksul insan da var. O yüzden bu da popülist bir söyle.

Eski rota o açıdan gayet iyiydi. İslamcılar giderse, en büyük derdimiz 80'lerde ve 90'larda (ve öncesinde) olduğu gibi, liberal kültür partileri olacaktır.  Güney Avrupa ülkelerindeki ve Yunanistan'daki gibi halk ile bütünleşmiş sol hareketlerin olduğu parlamenter, güç ayrılığı, düşük seçim barajlı, hukuk bağımsızlığı olan ülke olursa, yoksulluk da ele alınır.

- Diğer başlığa çok kısdım. Çünkü bu dediğim krallık ile olmaz. İlla ki medeni laik, cumhuriyet olacaksın. bilinen yol budur.

Sitelerde Paylaş
On 08.03.2017 at 22:11, haci yazdı:

İyi de onlar biz Müslümanız diyorlar... Onlara siz Müslüman değilsiniz demeye ne hakkınız var?

''siz müslüman değilsiniz'' demiyorum o kişilere, Müşrik diyorum. Müşrik olmak için önce inandığını iddia etmek gerekir. İnandığını beyan edip, insanları aldatınca müşrik olunur.

Bunu ben demiyorum evrensel hakikatler söylüyor.

Sitelerde Paylaş
On 09.03.2017 at 20:04, poiuz yazdı:

İlkelliği, vahşeti, cehaleti “İslam” diye BIZ adlandırmiyoruz.
SIZ öyle yasiyorsunuz!

”Kadina deger vermiyor”. 
Erkegin kadindan daha üstünü oldugunu (Allahin sözü) Kuran söylüyor. Zaten pratikte de bunu gösteriyorlar. “Ahlaksiz” KAFIRLERIN yasadigi New York, London, Berlin veya herhangi baska bir sehirde kadinlar gece 1lerde metroyla rahatlikla seyahat edebilirken  Mekke, Medine veya Konya, Kayseri gibi müslümanlarin yasadigi sehirlerde geceyarisi bir kadini yalniz basina disari birakin bakalim ne oluyor? Tecavüze ugrayan kadinlari bile saatin gec olmasi veya giyimi yüzünden suclu gösteriyorlar!

Kuran, Allahin sözü oldugundan yanlis olamaz. Bu imkansizdir! Ayrica islam, kendinden ayri görüslere yasama imkani vermiyor. “Fitne” adi altinda herseyi yasaklayabiliyor veya yok ediyor.

“Bilime ters düsüyorlar”
Buna en güzel örnek evrim dersinin okullardan cikarilmasi. Biz artik “yercekimine” inanmiyoruz demek gibi birsey! Birkac kisi, islami/Kurani evrimle bagdastirmaya calisiyorlar ama azinliklar.

“icinde siddet barindiriyor”
Kurandaki siddeti tesvik eden, (daha yumsak yazmaya calisirsam) veya insanlarin “yanlis anlayarak/anlatarak” siddete yönelmesine neden olan ayetleri burda yazsam saatler sürer. 

Müslüman ülkelerin durumu ortada!
Tayyip, Kuranin insanlari müslüman-kafir diye ayirdigi gibi, “alevi-sünni”, “siz-biz”, “müslüman-gayrimüslüman”, “dindar-laik” diyerek ayirdi.

Tayyibin yaptiklari (hadi) “islami” olmadigini söylesek bile kendi cikarlari icin dini/islami kullandi diyebiliriz. 
Tayyip “basit” insanlari kandirmanin en kolay yolunu secti.
Ne yazik islamin kötü yönlerinden biri de “basit”insanlar yetistirmesi. 
Bu cukura bir kere düstünmü kolay cikilmiyor. 
Atatürkün laik Türkiyesi biraz cikabilmisti ama islam onu yeniden cukura cekiyor.

İlk 4 madde ile yaptığınız açıklamaların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Kişilerin dedeleridnen aldığı, örfü, kültürü İslam diye adlandırıp ilkel yaşam biçimlerini sürekli her konuya yazmanız hiç etik değil.

Sitelerde Paylaş
On 08.03.2017 at 18:19, malta erigi yazdı:

Boyoe cocuk gibi tukurup kacmayla olmaz. Macan sikiyorsa yaparsin itirazini, alirsin cevabini. Bu ulkenin en buyuk problemi islamdir. Hatta ilerleteyim, gunumuzde dunyanin en acil sorunu islamdir. Tum medeni ulkeler ve insanlar islama karsi mucadelede birlesmelidir. 

Sana İslam'ı dedelerin nasıl anlatmış bilmiyorum ama sapkın fantezilerini sürekli İslam diye sağa sola yapıştırma.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, ByKayra said:

Sana İslam'ı dedelerin nasıl anlatmış bilmiyorum ama sapkın fantezilerini sürekli İslam diye sağa sola yapıştırma.

Islami dedelerinden ogrenen senin gibi olanlar. Ben islami kuran, hadis ve fikih uzerinden degerlendiriyorum. Senin ise beynin yikanmis. Beynin yikandigi icin yazin sicaginda kafani sarip  geziyorsun. Bitli gibi kasindigindan eminim. Sicaktan beynin pelteye donmus,  saglikli dusunemiyrsun.

Gelelim sapkin fantezilere. Sana baska bir konuda kurandan ayet gosterdim cevaplayamadin. O sebeple byraya da ayet veya hadis yazmakla ugrasmayayim. Beyni yikanmis bir cahil oldugun  icin itirazlarini teolojik olarak yapamiyorsun. Ssdece "gercek islam bu degil" diye papagan gibi tekrarliyorsun. Kendi dinini savunmaktan aciz derecede bilgisiz ve cahilsin. 

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, ByKayra yazdı:

''siz müslüman değilsiniz'' demiyorum o kişilere, Müşrik diyorum. Müşrik olmak için önce inandığını iddia etmek gerekir. İnandığını beyan edip, insanları aldatınca müşrik olunur.

Bunu ben demiyorum evrensel hakikatler söylüyor.

Yani ateistler Müslümanları nasıl görüyorlarsa, sen de öyle görüyorsun. Sonra ateistleri suçluyorsun... Sen belki de ne olduğunu bilmeyen bir yalancısın. Bizim Müslümanları nitelendirmemiz seni de kapsamına alır.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, malta erigi yazdı:

Islami dedelerinden ogrenen senin gibi olanlar. Ben islami kuran, hadis ve fikih uzerinden degerlendiriyorum. Senin ise beynin yikanmis. Beynin yikandigi icin yazin sicaginda kafani sarip  geziyorsun. Bitli gibi kasindigindan eminim. Sicaktan beynin pelteye donmus,  saglikli dusunemiyrsun.

Gelelim sapkin fantezilere. Sana baska bir konuda kurandan ayet gosterdim cevaplayamadin. O sebeple byraya da ayet veya hadis yazmakla ugrasmayayim. Beyni yikanmis bir cahil oldugun  icin itirazlarini teolojik olarak yapamiyorsun. Ssdece "gercek islam bu degil" diye papagan gibi tekrarliyorsun. Kendi dinini savunmaktan aciz derecede bilgisiz ve cahilsin. 

Vahiy alan ateist de varmış burada :)

nNerden biliyorsun bu şeyleri, seninde mi kalp gözün açık yoksa sende mi bir yerlerinden yalanlar uyduran sahtekarlardansın?

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, haci yazdı:

Yani ateistler Müslümanları nasıl görüyorlarsa, sen de öyle görüyorsun. Sonra ateistleri suçluyorsun... Sen belki de ne olduğunu bilmeyen bir yalancısın. Bizim Müslümanları nitelendirmemiz seni de kapsamına alır.

Hacı, sen yazdıklarımı nasıl idrka ettin bilmiyorum ama ben farklı birşey söylüyorum sen alakasız cümleler kuruyorsun.

Ateistlerin müslümanları yada müslümanalrın ateistleri nasıl gördükleri ne alaka? Yada banane? Ateistleri suçlamam ne alaka?  Kaldı ki suçlama yazım bile yok?

Hepiniz almışsınız elinize sopaları nasıl bu forumda bir inançlıyı sopalarım derdine düşmüş. Bu kadar yanlı, taraflı ve saldırgan olmayın.

Saldıracaksanız bile adam akıllı cümlelerle saldırın,  hangi birinizin saçmalıklarına yazı yazacağımı şaşırdım kaldım.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, ByKayra said:

Vahiy alan ateist de varmış burada :)

nNerden biliyorsun bu şeyleri, seninde mi kalp gözün açık yoksa sende mi bir yerlerinden yalanlar uyduran sahtekarlardansın?

Sen sandigimdan da ahmaksin. Kac kere yazdim, gevset biraz turbani beynine oksijen gitsin.

Sana simdi cok ilginc bir bilgi vereyim. Kuran, hadis ve islam fikhini kitaplardan okuyabiliyorsun. Vahiy beklemene gerek yok yani. Ayrica baydi artik surekli yazip da hic birsey soylememen. Eger dinini teolojik, felsefi veya bilimsel olarak mudafaa edebiliyorsan buyur. Yoksa papagan gibi ayni seyleri tekrarlayarak kirlilik yaratma. 

Sitelerde Paylaş

Türkiyenin en büyük sorunu, bence anneler. Kadın egemen bir toplum. Anaerkil. Birey olma vasfı vasat. Anneler erkek çocukları erkek gibi yetiştirmiyor. Sonuçta ana devlet yapısı var.

Adap, temel ahlak değerleri zayıf. Sosyal bağımlılık halinde bireyler yetişiyor. 

Ulusal kavramda askerlik ve üniversite biraz insanları birey olmaya itsede kısa sürede çocukluk formatlarına geri dönülüyor.

Ciddi anlamda deha seviyesinde insanlar var. Hepsi törpülmüş vaziyette. Zombi nesil ile karşı karşıya toplum.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Rhodium yazdı:

Türkiyenin en büyük sorunu, bence anneler. Kadın egemen bir toplum. Anaerkil. Birey olma vasfı vasat. Anneler erkek çocukları erkek gibi yetiştirmiyor. Sonuçta ana devlet yapısı var.

Adap, temel ahlak değerleri zayıf. Sosyal bağımlılık halinde bireyler yetişiyor. 

Ulusal kavramda askerlik ve üniversite biraz insanları birey olmaya itsede kısa sürede çocukluk formatlarına geri dönülüyor.

Ciddi anlamda deha seviyesinde insanlar var. Hepsi törpülmüş vaziyette. Zombi nesil ile karşı karşıya toplum.

Lütfen şu iletiyi, birileri okusun.

Korkarım, bu sabâh uyanmamışım da, uyanık olduğumu sanıyorum; kesinlikle, hâlâ yatakta uyuyorumdur.

Orada yazanları, ben mi yanlış anlıyorum?

Sitelerde Paylaş
On 08.03.2017 at 17:02, ByKayra said:

Bana göre ülkemde ki en büyük sorun yoksulluktur. Kapitalist sistem de yoksul olmak, kişiyi olduğundan çok farklı bireye dönüştürür. Düşünce yapısından, hayata bakışına, insanlarla ilişkisinden, çevresine etkilerine kadar...

Size göre en büyük sorun nedir?

Yoksulluğun temeli cehalet, cehaletin temeli de İslamdır.

Sitelerde Paylaş

Ülkenin en büyük sorunu bence yukarıdaki bir arkadaşın söylediği gibi koyun olmak.Siyaset adamı Malum şahıs çıkar kamera karşısında kuran okur taraftarları nerdeyse tapacak düzeye gelir.Çaldığını ise kimse görmez.Kendileri saraylar yatlar katlar derken millet sefalet içinde hala fanatiktir.Düşünemiyoruz...

Sitelerde Paylaş
On 12.3.2017 at 03:52, ByKayra said:

İlk 4 madde ile yaptığınız açıklamaların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Kişilerin dedeleridnen aldığı, örfü, kültürü İslam diye adlandırıp ilkel yaşam biçimlerini sürekli her konuya yazmanız hiç etik değil.

”Kadina deger vermiyor”. 
Erkegin kadindan daha üstünü oldugunu (Allahin sözü) Kuran söylüyor http://www.kuranmeali.org/4/nisa_suresi/34.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx 
Kadinin sahitligi http://www.kuranmeali.org/2/bakara_suresi/282.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx
“Eski Türkiye kuruculari”, dini kisisellestirerek kadinlari kanun ve hukuk karsisinda ne kadar güclendirse de bu kadini kücümseyen “islami” zihniyeti beyinlerden cikaramamistir. Günümüzün dini öne cikaran siyasi güc sahipleri, kadinin disarda sesli gülmelerini bu zihniyeten yola cikarak ayiplamamaktadir. Erkek istedigi gibi gülebilir, o kadindan üstündür. 

Kuran, Allahin sözü oldugundan yanlis olamaz. Bu imkansizdir! 
http://www.kuranmeali.org/4/nisa_suresi/82.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx 
http://www.kuranmeali.org/15/hicr_suresi/9.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx 

“Bilime ters düsüyorlar”
Buna en güzel örnek evrim dersinin okullardan cikarilmasi 
Bunun örf ve adetlerle hic bir ilgisi yoktur. Cahillik örf mü olur?
Tek sebebi Adem ve Havva hikayesine uymamasidir!!!

“icinde siddet barindiriyor” ...  

ayetleri burda yazsam saatler sürer.

Atatürkün devrimleri sayesinde hala bircok müslüman ülkelerden biraz daha iyi durumdayiz.

Ama kötüye dogru gidiyoruz!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...