Jump to content

Allah ile olmak yada olmamak...

Recommended Posts

9 hours ago, NotImportant said:

Son kez zorla yazıyorum daha ilgilenmem.

-----

Self Test:

...

------- 

Yukarıdaki yazında kişinin kendi kafasında oluşturduğu tanrıdan bahsetmedin. Bir tanrı olarak tanımlanmış. Yani herhangi bir tanrı olabilir.

Bu durumda benim de aklıma arap tanrısı geldi, çünkü senin bu yazdığın yazıyı çürütüyorda ondan. 

Şayet ki allah gerçek olsaydı ve kimse onu bir tarafına takmasaydı bir diğer değişle yazdığın gibi, yaşam tarzını etkilemeseydi herkes cehennemde yanardı. Bu haraket aptalca olacağına göre herkesin yaşam tarzı değişirdi. Dediğinin aksine allaha ihtiyacı olduğu için değil, yapmazsa yanacağı için. Basit değil mi ? 

Herkesin kendi kafasındaki tanrı olayını, sonradan kıvırmak için uydurdun. Yukarıda ki alıntıda ben öyle bir şey görmüyorum. Eğer bu tartışmayı yapmasaydık, o yazı öylece kalacaktı kıvırmana da gerek kalmayacaktı. O yüzden bu hatalı yazıyı sonradan ekleme anlamlarınla kurtarmaya çalışma. 

Zaten her koşulda kişinin kendi kafasındaki kötü tanrı bile gerçek olsa ( oldukça şanslı atış yapmış olsun) bu yaşam tarzını etkileyecektir. Çünkü değişmemesinin bedeli yanmak kazığa oturmak falan olacağı için. Zaten allahta bir kişinin kafasındaki tanrıdır. Yani kıvırmayı bile beceremiyorsun. 

On 9.3.2017 at 16:03, poiuz said:

Self Test:

Bir tanrı olsa/kendini gösterse haraketleriniz/eylemlerinizi/hayatınızı değiştirir miydiniz?

...

"Hayır" diyenlerin bir tanrıya ihtiyaçları/gereksinimleri yok!

"Evet" diyenler bir tanrıya muhtaclar, gereksim duymakdalar! (Bir tanrı olmasa da kendileri yaratılar, yaratıyorlar)

Bu kadar basi;)

On 9.3.2017 at 16:41, NotImportant said:

Saçmalık.

On 9.3.2017 at 16:48, poiuz said:

Neden?

Çıkan sonucu mu beğenmedin?

On 9.3.2017 at 16:59, NotImportant said:

Gereksinimleri bilinmeyen bir şey için böyle bir mantık olmaz.

Annene ihtiyacın var mı ? Cevap evet. Anne diye bir şey hiç olmasaydı ve onu hiç bilmeseydin, aynı zamanda hayatından memnun olsaydın. Sana çıkıp anne kavramını tanıtsaydım ve bu yazdığın yazıyı yazsaydın ne kadar mantıklı olurdu ? 

Bu yaptığın süslü ve kendini zeki sanan bir çıkarım. Tanımlanan şeyle ilgili sonuçları yaşamadan veya öngörmeden  gereksinim duyup duymadığını bilemezsin.

On 9.3.2017 at 17:09, poiuz said:

"Bilinmeyen bir şey" değildir. 

Herkesin (inanırların) kafasında kendi tanrısı var.

İnanmayanlar da kendilerine anlatılan tanrıyı redetmiştir.

On 9.3.2017 at 17:26, NotImportant said:

İnsanları cehennene atan bir tanrının gerçek olması, sende hiç bir şeyi değiştirmeyecekse diyecek tek bir şeyim var. 

Zekân egona takılıp düştü.

On 9.3.2017 at 18:17, poiuz said:

Daha "genis" düsün!

Dikkat edersen “tanri” dedim, “Allah” degil.

Ama 
müslümanlar arasinda Allahin 8 melek tarafindan cekilen tahtinda kendini gösterecegini düsünenler olabilir.
ISIDcinin Allahi daha acimasizdir...
Laik müslümanin Allahi iki kadeh rakiya birsey demez, affeder.
Dinci müslümanin Allahi ibadete/duaya cok önem verir, ibadeti cok yapanlarin günahlari affolur
vs.
Bence zaten insanlarin kafalarinda yarattiklari tanri, kendi “kisiliklerinin” yansimasidir. 
Acimasiz birinin tanrisi da acimasizdir, ve tersi.

Test ise evrenseldir, 
Müslüman icin de gecerlidir, Manitunun yesil cayirlarda at kosturmak icin cabalayan kizilderili icin de gecerlidir. Dinsiz ama “bir yaratici/tanri var” diyen icin de gecerlidir.

On 9.3.2017 at 22:12, NotImportant said:

Ben yeterince geniş bakıyorum. Tanrı -allah anlamı özelleştirmekten başka bir işe yaramaz. Birinin tanrısı demedin. Genel bir tanrıyı kastettin en azından ilk yazın böyle. 

Bu durumda sorun aynı seni cehennemde yakacak bir tanrı gerçek olsa değiliklik yapmazmısın ? 

On 9.3.2017 at 23:02, poiuz said:

Benim kafamdaki tanridan ben korkmuyorum, (ortaya ciksa) ben bir sey degistirmeden böyle devam yasarim.

Müslümanin tanrisi yakacaktir,

Yahudinin tanrisi yok edecektir,

Deistin tanrisi bilmem ne yapacaktir

Senin kafandaki tanri nasil ben bilemem. 

Ayrica

Tanrini ne kadar acimasiz ve zalim yarattiysan, (yaramazlik yapmamak icin) o kadar bir tanriya gereksinimin var demektir.

Uzadi ama yeter artik,

iyi günler 

On 10.3.2017 at 11:40, NotImportant said:

Daha da muhatap olmam zaten. Egosundan hatasını kabul etmeyen insanları sevmem. 

Peki.

13 hours ago, poiuz said:

Hayır, sen anlamak istemiyorsun, ya da ben tam anlatamıyorum!!!

Üzerinde insanların anlaştığı bir tanrı mı var da "tanrı kendini gösterse..." yazınca herkes aynı tanrıyı düşünüyor olsun???

Müslüman adam, kendisine öğretilen islam tanrısı Allahın kendini gösterdiğini düşünecek...

Hristiyan, belki İsayı düşünecek...

Kızılderili Manituyu

Vs.

"Tanrı" deyince senin aklına neden hemen insanları cehennemde yakacak Allah geldi?

"Bu durumda benim de aklıma arap tanrısı geldi, çünkü senin bu yazdığın yazıyı çürütüyorda ondan." 

Ben "self test" diyerek üzerinde düsünülmesini, felsefe yapilmasini beklemistim. Sen ise benim yazimi cürütmekle ilgilenmissin ve bu yüzden Allahi örnek göstermissin. 

Testin sonucundan memnun olmamamanin nedeni anlasildi  ;)

"Ornegin ben zina yapmayi cok seviyorum ama senelerce ateste yanacak kadar degil" .diyor.

Esinin güvenini bosa cikarmaktan seni tutan, (cezalandiracak/yakacak/ödüllendirecek) bir tanri ise, demekki ona gereksinimin var!

Ben cezalandirlmaktan korktugum icin degil esime sevgi ve saygimdan zina yapmak aklima gelmiyor.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 saat önce, poiuz yazdı:

"Bu durumda benim de aklıma arap tanrısı geldi, çünkü senin bu yazdığın yazıyı çürütüyorda ondan." 

Ben "self test" diyerek üzerinde düsünülmesini, felsefe yapilmasini beklemistim. Sen ise benim yazimi cürütmekle ilgilenmissin ve bu yüzden Allahi örnek göstermissin. 

Testin sonucundan memnun olmamamanin nedeni anlasildi  ;)

"Ornegin ben zina yapmayi cok seviyorum ama senelerce ateste yanacak kadar degil" .diyor.

Esinin güvenini bosa cikarmaktan seni tutan, (cezalandiracak/yakacak/ödüllendirecek) bir tanri ise, demekki ona gereksinimin var!

Ben cezalandirlmaktan korktugum icin degil esime sevgi ve saygimdan zina yapmak aklima gelmiyor.

Güzell en azından anlamışsın.

Yinede olayları çarpıtmak seni korumaz. 

Eşimin güvenini boşa çıkarmayacak, ama ateşte yanmamak için namaz kılmak mantıklı olur.

kafana göre çarpıcı örnek vermek seni haklı,beni haksız yapmaz.

İnceleyiniz : manipülasyon 

Şu konuşmayı bitirelim mi artık ?

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, NotImportant said:

Güzell en azından anlamışsın.

Yinede olayları çarpıtmak(!?!) seni korumaz. 

Eşimin güvenini boşa çıkarmayacak, ama ateşte yanmamak için namaz kılmak mantıklı olur.

kafana göre çarpıcı örnek vermek seni haklı,beni haksız yapmaz.

İnceleyiniz : manipülasyon 

Şu konuşmayı bitirelim mi artık ?

Posted Perşembe at 22:32 · Report post

Hic mantikli degil soyledigin. Tanriya ihtiyacim yok ama tanrinin varligini bilseydim yasam tarzimi degistirirdim. 
Ornegin ben zina yapmayi cok seviyorum ama senelerce ateste yanacak kadar degil.

Iyi günler 

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, poiuz yazdı:

Posted Perşembe at 22:32 · Report post

Hic mantikli degil soyledigin. Tanriya ihtiyacim yok ama tanrinin varligini bilseydim yasam tarzimi degistirirdim. 
Ornegin ben zina yapmayi cok seviyorum ama senelerce ateste yanacak kadar degil.

Iyi günler 

Açıklamaktan çok sıkıldım. Neden zina ?

Neden sadece kendinle ilgili sonuçlar doğuran bir şey olmasın. 

Bak bir kez daha yazacam...

Madem kafadan tanrı uyduruyoruz allahı unut, bardak kırmayan herkesi cehennemde yakan bir tanrı otoriteyi ele geçirdi, başkada hiç bir şey umrunda değil. Bardak kır cennette git kırma cehenneme git. Olay bu kadar basit. Eğer gerçek olsa bardak kırarmıydın. 

Edit: beyninden korktuğum için extra vahiy getiriyorum kırılan bardağı kendin temizlemek zorundasın. Ben değil o söylüyor. 

Sitelerde Paylaş
On 09.03.2017 at 02:45, sağduyu yazdı:

Ben evrene baktığımda hiç bir ilahi güç falan hissetmiyorum, sadece senin gibi kendisine anlatılanların masal olduğunu, palavra olduğunu fark edemeyen şuursuzlar sürüsü görüyorum. Bir insan kendinde olan aklı kullanmak yerine nasıl olur da gider 1400 yıl önceki arapların palavralarını, masallarını hiç düşünmeden gerçek kabul eder anlamak mümkün değil.

İnsan normalde bir puta ihtiyaç falan duymaz ama toplum onu bir puta ihtiyaç duyacak şeklide düzenler, mesela seni Allah adlı bir puta ihtiyaç duyacak şeklide yapmışlar, sen de bu yüzden Allah adlı bir puta ihtiyaç duyuyorsun ve onu bulduğunu sanıyorsun, aynen bir hristiyanın İsa'yı, bir yahudinin Yehova'yı, bir hintlinin Brahma'yı, bir kızılderilinin Manitu'yu bulduğunu sanması gibi.

Alıntı yaparak birşeyler açıklamışsın ama saçmasapan zırvalardan başka birşey yazmamışsın. Kusura bakma saçmalıklara verecek cevabım yok.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, ByKayra said:

Alıntı yaparak birşeyler açıklamışsın ama saçmasapan zırvalardan başka birşey yazmamışsın. Kusura bakma saçmalıklara verecek cevabım yok.

Senin hic birseye cevabin yok. Gelinine goz koyup, bosanmasini saglamak ve elde etmek amaciyla ayet uyduran bir sex manyagini kendine rehber edinmissin. Sapik muhoyu savunmayi cok istiyorsun ama cahil oldugun icin beceremiyorsun maalesef. Milyon tane ayet ve hadis elestirisi baslik var. Onlara itiraz edebioiyor musun? Surekli benzer laflar tekrar ediyorsun. Henuz 1 tane gercek anlamda din tartistigin mesajin yok. Uzgunum ama kendi dinini mudafaa etmezten acizsin.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, ByKayra said:

Cevabın değil cevap verecek akıl, zeka, kapasite yok sende. Sen sadece 1400 yıl önceki cahil arapların palavralarını tekrarlarsın. Sen patenti bu araplara ait bir fabrikanın ürettiği bir kuklasın, iplerin o arapların elinde, seni istedikleri gibi oynatıp istedikleri gibi konuşturuyorlar.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, sağduyu yazdı:

Cevabın değil cevap verecek akıl, zeka, kapasite yok sende. Sen sadece 1400 yıl önceki cahil arapların palavralarını tekrarlarsın. Sen patenti bu araplara ait bir fabrikanın ürettiği bir kuklasın, iplerin o arapların elinde, seni istedikleri gibi oynatıp istedikleri gibi konuşturuyorlar.

Kafana göre bir metin yazıp, o metinden yine kafana göre saçmalıklar yazıp, benden cevap vermemi bekliyorsun. Kusura bakma ama sizin bu ilkel ütopik dünyanıza benim yazacak birşeyim yok. Bataklığınızda yuvarlanın, dalganıza bakın.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, ByKayra said:

Kafana göre bir metin yazıp, o metinden yine kafana göre saçmalıklar yazıp, benden cevap vermemi bekliyorsun. Kusura bakma ama sizin bu ilkel ütopik dünyanıza benim yazacak birşeyim yok. Bataklığınızda yuvarlanın, dalganıza bakın.

Kafana göre metin derken arap palavraları ve yahudi masalları ile dolu olan Kuran'ı kastediyorsun herhalde.

Senden cevap falan beklediğim yok, çünkü verecek cevabın olmadığını, vermeye çalışsan bile arap zırvalarını geveleyeceğini biliyorum. sen sadece dinin, İslam'ın insanları nasıl beyinsiz zombilere döndürdüğünü temsil eden bir numunesin.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, sağduyu said:

Kafana göre metin derken arap palavraları ve yahudi masalları ile dolu olan Kuran'ı kastediyorsun herhalde.

Senden cevap falan beklediğim yok, çünkü verecek cevabın olmadığını, vermeye çalışsan bile arap zırvalarını geveleyeceğini biliyorum. sen sadece dinin, İslam'ın insanları nasıl beyinsiz zombilere döndürdüğünü temsil eden bir numunesin.

Abi, force_awakens ve yaremya rumuzlu 2 tane turbanli susluman vardi. Onlar boyle hadis, ayet ne varsa kabul etmeden, tuhaf bir muslumanlik yapiyordu. Bu bykayra ya onlardan biri, ya da arkadasi. Cunku onlar gibi hic bir halti islam olarak kabul etmiyor.

Sitelerde Paylaş
On 12.03.2017 at 22:18, sağduyu yazdı:

Senin Arap zırvaları dediğin benim ise Arap argümanları diyerek düzeltme ihtiyacı duyduğum, saldırgan mesajlarına sabır göstererek yine cevap vereyim.

Bak arkadaş, İlahi bir gücün varlığına iman eden bir kişi, bu gücün varlığını Arapların argümanlarından da, Sümerlerin yazıtlarından da, Hititlerin Savaşlarından da ulaşır. Mesele yazılanın nasıl ve ne şekilde olduğu değildir yada yazı yolunun biçimi, yazıyı aktaranların fiziksel özellikleri de değildir. Aslolan, kişinin ulaştığı argümanlardan aldığı mesajdır. Kişi çivi yazısından da Rabbine ulaşır, Arkeolojik kazı ile de veya bir bilim adamının keşfi ile de bu örnekleri çoğaltabilirim kısa tutmamda ki neden hemen saldıracağın içindir.

Şahsım adına, sen bile insanlığa hitap etmek için bir kitap yada makale yazsan, senin yazılarının içerisinden de eğer ben samimi isem Kelamullah'ın dizelerini bulurum. Mesajı alır, gerekli öğüt ile hayatımı şekillendiririm. Fakat samimi değil de sahtekar ve saldırgan olursam senin o yazdıklarına karşı her türlü kalleşliği yaparak insanlığa ulaşmasını engellerim. 

Tarih, Kelamullah'ın ulaşmasını sağlayan ve onları engelleyenlerin hikayeleriyle doludur, Bakmasını bilirsen ve samimi isen herşeyi tüm çıplaklığı ile görebilirsin.

tarihinde ByKayra tarafından düzenlendi
Noktalama
Sitelerde Paylaş
2 hours ago, ByKayra said:

Senin Arap zırvaları dediğin benim ise Arap argümanları diyerek düzeltme ihtiyacı duyduğum, saldırgan mesajlarına sabır göstererek yine cevap vereyim.

Bak arkadaş, İlahi bir gücün varlığına iman eden bir kişi, bu gücün varlığını Arapların argümanlarından da, Sümerlerin yazıtlarından da, Hititlerin Savaşlarından da ulaşır. Mesele yazılanın nasıl ve ne şekilde olduğu değildir yada yazı yolunun biçimi, yazıyı aktaranların fiziksel özellikleri de değildir. Aslolan, kişinin ulaştığı argümanlardan aldığı mesajdır. Kişi çivi yazısından da Rabbine ulaşır, Arkeolojik kazı ile de veya bir bilim adamının keşfi ile de bu örnekleri çoğaltabilirim kısa tutmamda ki neden hemen saldıracağın içindir.

Şahsım adına, sen bile insanlığa hitap etmek için bir kitap yada makale yazsan, senin yazılarının içerisinden de eğer ben samimi isem Kelamullah'ın dizelerini bulurum. Mesajı alır, gerekli öğüt ile hayatımı şekillendiririm. Fakat samimi değil de sahtekar ve saldırgan olursam senin o yazdıklarına karşı her türlü kalleşliği yaparak insanlığa ulaşmasını engellerim. 

Tarih, Kelamullah'ın ulaşmasını sağlayan ve onları engelleyenlerin hikayeleriyle doludur, Bakmasını bilirsen ve samimi isen herşeyi tüm çıplaklığı ile görebilirsin.

Sen araplara tapınmaya devam et. İlahi güçmüş de, mesajmış da, kimi kandırdığını sanıyorsun? Sen 1400 yıl önceki araplara tapınan ve bunun farkında bile olmayan cahilin tekisin.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Sen araplara tapınmaya devam et. İlahi güçmüş de, mesajmış da, kimi kandırdığını sanıyorsun? Sen 1400 yıl önceki araplara tapınan ve bunun farkında bile olmayan cahilin tekisin.

Senin sorunun eline bulaşan pisliği başkalarına sürmek için suçlu arama hastalığıdır. Çok var senin gibilerinden. Kahvehaneler senden dolu, bir sürü, dünyayı oturduğu yerden kurtaranlarla, filozoflarla dolup taşıyor. 

Sen de bu tipler gibisin, kendi sorumluluklarından kaçmak için sağ da sol da sürekli suçlu arayan hastalıklı bireylerdensin.

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, ByKayra said:

Senin sorunun eline bulaşan pisliği başkalarına sürmek için suçlu arama hastalığıdır. Çok var senin gibilerinden. Kahvehaneler senden dolu, bir sürü, dünyayı oturduğu yerden kurtaranlarla, filozoflarla dolup taşıyor. 

Sen de bu tipler gibisin, kendi sorumluluklarından kaçmak için sağ da sol da sürekli suçlu arayan hastalıklı bireylerdensin.

Aslı kahvehaneler senin gibi araba tapanlarla dolu, daha bunu bile göremeyecek kadar körleşmişsin. Git bir kahvehaneye, sor bakalım neye inanıyorlarmış.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, sağduyu yazdı:

Aslı kahvehaneler senin gibi araba tapanlarla dolu, daha bunu bile göremeyecek kadar körleşmişsin. Git bir kahvehaneye, sor bakalım neye inanıyorlarmış.

Senin sorunun da bu işte. O adamların inanmış olmaları seni aklamıyor. Aksine senin de onlar gibi hastalıklı olduğunu gösteriyor. Kullandığınız terimler ve isimlendirmeler farklı ama özünüzde aynısınız. Hiçbir halta yaramayıp, sürekli başkalarını suçlayan, başkalarından birşeyler bekleyen tiplersiniz.

Sitelerde Paylaş

Konuyu açan şizofren arkadaş her gün allahla yatıp kalkıyor herhalde. Allah ile olmamakmış, siz allah dediğiniz arap putunuzu gördünüz de biz kaldık. Geçiniz.

Din, ahiret masalları karın doyurmuyor. Sanki arabın inanmazsan yanacan kafir diyen asalak dini, dünyayı kurtarıyormuş gibi maval okumayın. 

Sitelerde Paylaş

:lol: Bir kahvehaneyi dolduracak kadar ateist bir araya gelip konuşsalar, ülke o gün kurtulmaya başlamıştı! :D

Bu halkta yok o maça... Allah putuna karşı çıkıp çıkarlarından olmayı göze alamazlar. Yapacakları anca "biz de Müslümanız yaaaav!" deyip az da biz çıkar tırtıklayalım demektir. Bu topraklarda önce allah deyip kandır, sonra yallah deyip malı götür felsefesi iliklere, damarlara, genlere kadar işlemiştir.

Bir ara ele geçirilmeden önceki Sabah'ta Güngör Mengi çok güzel bir betimlemede bulunmuştu: Devleti büyük bir balinaya benzetmişti. İrili ufaklı bir sürü yırtıcı balık tarafından sarılmış ve sürekli dişlenip parçalar koparılan bir balina... Eti hiç bitmeyecek gibi görünse de bir yerde buna artık dayanamayacak demişti.

Durum aynen bu... Çıkarcılar sürekli çıkar peşinde bu ülkede... Dinlisi de dinsizi de... Ahlak dürüstlük bu toprakları terkedeli öyle uzun zaman olmuş ki esamesi bile kalmamış. Bir ara Atatürk bir gaz verip "Türk milleti zekidir Türk milleti çalışkandır" diye insanlık erdemlerini belki geri döner diye bu topraklara çağırmış. Fakat heyhat... Giden gelmez. Gelse de ancak aldatmak için alet edilir.

Şu ülkede aydın kesimin yapacağı çok açık ve net: Müslüm olmayı bir ön şart olarak göstermekten bir kere bir çıkacaklar. Hiç bir şeyin ön şartı Müslüm olmak değildir. Müslüm olmak bir zorunluluk ve ön şart değildir. Bir insan gayet doğal ve rahat olarak Müslüm olmayabilir!

Daha bu kadar basit bir noktayı aşamamışız... Özgür, allah putuna köle olmayan zihinler rüyası uzaaaaak bir serap...

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, ByKayra said:

Senin sorunun da bu işte. O adamların inanmış olmaları seni aklamıyor. Aksine senin de onlar gibi hastalıklı olduğunu gösteriyor. Kullandığınız terimler ve isimlendirmeler farklı ama özünüzde aynısınız. Hiçbir halta yaramayıp, sürekli başkalarını suçlayan, başkalarından birşeyler bekleyen tiplersiniz.

Yahu sen de tam dansöz çıktın, her yanlışını gösterdiğimde kıvırmaktan belin kırılacak neredeyse. Gerçi müslüman olduğunu bile saklayan ikiyüzlü sahtekardan başkasını beklemek de abes.

O inanmış adamlar seni, putunu ve aşağılık dinini bağlıyor, senin dinin bu işte, ürünü de senin gibi cahiller, ahmaklar.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, sağduyu yazdı:

Yahu sen de tam dansöz çıktın, her yanlışını gösterdiğimde kıvırmaktan belin kırılacak neredeyse. Gerçi müslüman olduğunu bile saklayan ikiyüzlü sahtekardan başkasını beklemek de abes.

O inanmış adamlar seni, putunu ve aşağılık dinini bağlıyor, senin dinin bu işte, ürünü de senin gibi cahiller, ahmaklar.

Müslümanlığı dille zikredilerek olunan birşey mi sanıyorsun sayın cahil? Müslümanlığı Fenerbahçeliyim demek gibi mi algılıyorsun? Ne içiyorsunuz kafalarınız hep aynı, bir tane aklı başında adam yok mu şu forumda...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...