Jump to content

Allah ile olmak yada olmamak...

Recommended Posts

23 hours ago, ByKayra said:

Yanlışı alıp bunu neden bana yöneltiyorsun? Bir toplumda ki yanlışları ele alıp, karşına çıkan her insana bunlarla saldırman doğru mu?

Yanlış olan ne?

Senin dininin temeli Muhammed adlı arap bedevisine inanmayan herkes sonsuza kadar yakılacaktır iddiasına dayanmıyor mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 24.03.2017 at 12:23, ByKayra yazdı:

Bakış açın böyle, senin gerçeğin, seni ilgilendiren, beni ilgilendirmeyen...

Benim bakış açım değil. islam'ın bakış açısı. öyle değil ise, insanlığa neden önem verilmiyor; Mesela bir insan, tanrının çok adaletli olduğuna inandığı için dini reddediyor ise ne olacak... o zaman size göre Allah kendisine saygı duyanı cehenneme atıyor, araplara inanıp itaat edenleri ödüllendiriliyor.... bu kadar saçma haraket eden biri, adil bir varlık olabilir mi....?

Tanrı diye karşınıza konulan bu karakteri, arapların kendi menfaatlerine göre şekillendirdiği ortada

Ayrıca dediğin gibi olsaydı, iyi insanlar kurtuluşa erecek denilirdi... ancak sadece "inanan ve itaat eden" insanlara cennet vaadedilmektedir.

Kime itaat eden....; tabii ki o araplara inanıp itaat eden !

Sitelerde Paylaş
On 25.03.2017 at 12:14, sağduyu yazdı:

Yanlış olan ne?

Senin dininin temeli Muhammed adlı arap bedevisine inanmayan herkes sonsuza kadar yakılacaktır iddiasına dayanmıyor mu?

Gayipten vahiy mi alıyorsun? Benim inancımı kelimelere dökmekten vazgeç, kendi kendine uydurup yazmayı bırak.

Sitelerde Paylaş
On 26.03.2017 at 14:45, Mindsurfer yazdı:

Benim bakış açım değil. islam'ın bakış açısı. öyle değil ise, insanlığa neden önem verilmiyor; Mesela bir insan, tanrının çok adaletli olduğuna inandığı için dini reddediyor ise ne olacak... o zaman size göre Allah kendisine saygı duyanı cehenneme atıyor, araplara inanıp itaat edenleri ödüllendiriliyor.... bu kadar saçma haraket eden biri, adil bir varlık olabilir mi....?

Tanrı diye karşınıza konulan bu karakteri, arapların kendi menfaatlerine göre şekillendirdiği ortada

Ayrıca dediğin gibi olsaydı, iyi insanlar kurtuluşa erecek denilirdi... ancak sadece "inanan ve itaat eden" insanlara cennet vaadedilmektedir.

Kime itaat eden....; tabii ki o araplara inanıp itaat eden !

İnanmanın içini çok sığ doldurmuşsunuz. İnanç bir ağacın dalı gibidir, sen algıladığın anlamları bir dal olarak izah edip ''ağacınız bu'' diyorsun. Halbuki sen sadece insanların isimlendirip, tanımladığı bir dala odaklanmış, bütünün tamamını ona göre şekillendiriyorsun.

Uzun lafın kısası inanmadığın için ne ceza ne ödül almazsın. İnanıyor olsan da aynı şeyler geçerlidir. 

Sitelerde Paylaş
On 25.03.2017 at 12:14, sağduyu yazdı:

Yanlış olan ne?

Eğer bir kez olsun hüküm vermeden sadece yazdığımı anlarsan, Arapların yada İngilizlerin argümanlarını değil benim ne dediğimi anlarsın.

Bu arada seni kimler sonsuza kadar cennet yada cehennem gibi şeylerle kandırmışsa bu senin eksikliğin, bana bunları sürekli yönelterek, saflığının üzerini örtemezsin.

tarihinde ByKayra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, ByKayra said:

Eğer bir kez olsun hüküm vermeden sadece yazdığımı anlarsan, Arapların yada İngilizlerin argümanlarını değil benim ne dediğimi anlarsın.

Bu arada seni kimler sonsuza kadar cennet yada cehennem gibi şeylerle kandırmışsa bu senin eksikliğin, bana bunları sürekli yönelterek, saflığının üzerini örtemezsin.

Sonsuz cennet veya cehennemle kandırılan sensin, daha bunun bile farkında değilsin. Böyle cahil kalma, aç, arabın buna tap diye önüne koyduğu kitabı oku.

3 hours ago, ByKayra said:

Gayipten vahiy mi alıyorsun? Benim inancımı kelimelere dökmekten vazgeç, kendi kendine uydurup yazmayı bırak.

İnancın ne? Müslüman değil misin? Arabın putuna, arabın dinine, arabın kitabına tapmıyor musun? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...