Jump to content

Gençlerin dikta cumhuriyeti

Recommended Posts

Birkaç ay önce facebook gruplarından birine davet edildim. Güzel anlamlı yazılar yazılıyor ve tartışma sağlanıyor. Ancak nedensiz yere yazılarımın silindiğini farkettim. Dakikalarca uğraşıyorsunuz ve birşeyler bırakıyorsunuz. Yaşı 20 olan bir sözde admin, 1 sn içinde, dakikalarca uğraştığınız yazıyı siliyor. Kendisi ise birkaç sn içinde hazırladığı sorularla gündemde oturmaya çalışıyor. 

Biraz eleştirince beni anında da attılar. Daha önce ateistlerin despotluğunu çokça gördüğüm için yadırgamadım. Benzer şekilde diğer ateist gruplardan da atıldım. 

Ancak kimse beni kendi mesleki grubumdan atmadı. O kadar sert tartışmalarda bulunduğum halde. Mesleki gruplarımdaki olumlu havanın genel olduğunu sanıyormuşum meğer. 

Aslında sorun eğitim sorunu gene. Eğer eğitim seviyeniz çok iyi değilse, ateist de olsanız despot oluyorsunuz. Hoşgörülü bir bakış açısı yakalayamıyorsunuz sanırım.  

Sitelerde Paylaş

Burada da aynı tür gençlerden var CharlesDarwin, o yüzden şaşırma. Geçen bir tanesi başlık açıp ben ve benim gibi semavi dinlerin kaynağının kendinden önceki semavi dinler olmadığını, dinleri bizzat toplumların ürettiğini vb söyleyenlere kızıp "Bunların foruma hiçbir katkısı yok, ben yönetici olsam hepsini hemen atardım, buraya diktatör bir yönetici lazım" diye başlık açtı. 

Gençlik biraz aceleci ve doğal olarak acemi. Bir de büyük çoğunluğu Google zekalı olunca her şeyi herkesten daha iyi bildiğine hükmetmesi zor olmuyor. En iyi ben bilirim, en çok ben bilirim, kimse benden daha iyi bilemez, benden başka herkes yanılıyor hallerinde dolaşıyorlar.

Ben ki gençleri çok sever ve önemserim, onların acemiliğini de aceleciğini de aşırılığına da hoş görür hatta hak sayarım ama abartınca sevimsiz oluyor ve zarar veriyor.

IFeelGood

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlk sayfada güzel bir laf var. << Madem bilmiyorsun, neden öğrenmiyorsun? Madem biliyorsun, neden öğretmiyorsun? >>.

Katılmayı şu an denemeyeceğim, Dışlamak ve dışlanmak hoş şeyler değil. Dünyadaki bütün çatışmaların ana eksenini maddi-manevi dışlanmanın oluşturduğunu bilmeyen, dinin bir sonuç olduğunu görmeyen, her melaneti dinle açıklamaya kafayı takmış idealist kavrayışta tipler olduğunu tahmin ediyorum. Belki de yanlış tahmin ediyorumdur, çünkü şu an aynı "başımıza ne geliyorsa tağutluktan geliyor" diyen mollalar gibi "başımıza ne geliyorsa dinden geliyor" diyen ateist mollaların forumda fink atması hadisesinin etkisi altındayım. Neyse bu başka bir konuydu. ^_^

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Tartışmaları kişiselleştirmeyin, başlıkları da sabote etmeyin. 

Yazacağınız söyleyeceğiniz bir şey varsa ilgili başlıklarda yapın. Bu gruplaşma eğilimi de çok itici ve dikkat çekici görünüyor, onu da söylemeden geçmeyeyim.

Bu yerinde uyarıyı dikkate alın ve başka başlıklarda olup bitmiş tartışmaları ısıtıp ısıtıp başka konulara taşıyarak başlıkları sabote etmeyin. Bu konuda daha önce uyardığım için bir daha uyarmak yerine direk atarım. Doğru düzün yazanın başımızın üstünde yeri vardır ama kafasında dava olup onu güdene de tolerans göstermeyiz. 

Şimdilik konuyu çığırından çıkaran iletileri temizlemekle yetiniyorum, bir daha onlarla da uğraşmam.

Sitelerde Paylaş

Ben de bir sürü gruptan atıldım. 20li yaşlardaki gençler ya çevre yapmaya ya da kız düşürmeye falan çalışıyor

30larda problem daha fena. Olmamışlığı tatmin ve maddi kazanç sağlamaya çalışıyor bunlar.

Ahmet Sezgin ***** diye bir adam, tipinde hayır yok, güya psikolog, bir grup kurmuş. İçinde dandik dunduk paylaşımlar ve bu adama hocam hocam hocam deyip duran orta yaşlı insanlar işte. Ben de okuyup duruyorum burayı hiçbir şey yazmıyorum ama. Bir tane faydalı şey öğrenmişliğim de yoktur, hep kişisel gelişim zırvası. Uğur koşar kitapları gibi.

Bi gün bi paylaşım yapmış Ahmet bey, "frontal lobumuz ile göz rengimiz aynı genden gelir, göz rengi karakteri etkiler" yazmış, sekiz tane de göz resmi koymuş. Altına demiş ki üçer üye çağırın göz renginizi söyleyin açıklıycam. Bak bak kurnaz bi de. Benim de aklımı bu olay pek kesmedi, "eye color related to frontal lobe" diye yazdım. Bi şeyler çıktı, girdim bi baktım bu arkadaşın koyduğu 8 resmin birebir aynısı. Bilimsel bi site de değil yani öylesine bi siteden görmüş koymuş, milleti de kafakola almış akşam akşam bekletiyo. Millet de "hocam hocam" tövbe est. 

Ben de girdim dedim ki "böyle böyle arattım bu çıktı, bu kadar beklemek istemeyenler direkt bana yazsın özelden atayım" diye yorum ekledim. Adam hemen damladı bi şey yazdı, ben daha okuyamadan attı gruptan. Niye, çünkü bir anlık da olsa arkadaşın yaşayacağı ego tatminine tehdit oluşturmuş oldum. 

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
On 12.03.2017 at 19:14, ekremaktaş said:

Ben de bir sürü gruptan atıldım. 20li yaşlardaki gençler ya çevre yapmaya ya da kız düşürmeye falan çalışıyor

30larda problem daha fena. Olmamışlığı tatmin ve maddi kazanç sağlamaya çalışıyor bunlar.

Ahmet Sezgin Ferzende diye bir adam, tipinde hayır yok, güya psikolog, bir grup kurmuş. İçinde dandik dunduk paylaşımlar ve bu adama hocam hocam hocam deyip duran orta yaşlı insanlar işte. Ben de okuyup duruyorum burayı hiçbir şey yazmıyorum ama. Bir tane faydalı şey öğrenmişliğim de yoktur, hep kişisel gelişim zırvası. Uğur koşar kitapları gibi.

Bi gün bi paylaşım yapmış Ahmet bey, "frontal lobumuz ile göz rengimiz aynı genden gelir, göz rengi karakteri etkiler" yazmış, sekiz tane de göz resmi koymuş. Altına demiş ki üçer üye çağırın göz renginizi söyleyin açıklıycam. Bak bak kurnaz bi de. Benim de aklımı bu olay pek kesmedi, "eye color related to frontal lobe" diye yazdım. Bi şeyler çıktı, girdim bi baktım bu arkadaşın koyduğu 8 resmin birebir aynısı. Bilimsel bi site de değil yani öylesine bi siteden görmüş koymuş, milleti de kafakola almış akşam akşam bekletiyo. Millet de "hocam hocam" tövbe est. 

Ben de girdim dedim ki "böyle böyle arattım bu çıktı, bu kadar beklemek istemeyenler direkt bana yazsın özelden atayım" diye yorum ekledim. Adam hemen damladı bi şey yazdı, ben daha okuyamadan attı gruptan. Niye, çünkü bir anlık da olsa arkadaşın yaşayacağı ego tatminine tehdit oluşturmuş oldum. 

Güzel bir yazı. Teşekkürler

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...