Jump to content

Evrim sonrası ilk insan

Recommended Posts

Merhabalar herkese aranıza yeni katıldım. Benim aklıma takılan bi soru var; İlk insanlar şimdi evrilerek oluştu diyelim, grup ve tür olarak evrilseler bile en başta bebek olmaları gerekmiyor mu? Direk büyümüş olamazlar herhalde. Dünyada hiç canlı yok o sırada nasıl beslenme ve diğer ihtiyaçlarını giderip hayatta kalabildiler ve büyüdüler ki? Soruyu düzgün sorabildim mi bilemiyorum ama cidden aklıma takılıyor bu konu, aydınlatırsanız sevinirim.

Sitelerde Paylaş
Just now, burdatamyirmiharfvar said:

Merhabalar herkese aranıza yeni katıldım. Benim aklıma takılan bi soru var; İlk insanlar şimdi evrilerek oluştu diyelim, grup ve tür olarak evrilseler bile en başta bebek olmaları gerekmiyor mu? Direk büyümüş olamazlar herhalde. Dünyada hiç canlı yok o sırada nasıl beslenme ve diğer ihtiyaçlarını giderip hayatta kalabildiler ve büyüdüler ki? Soruyu düzgün sorabildim mi bilemiyorum ama cidden aklıma takılıyor bu konu, aydınlatırsanız sevinirim.

Evrim yavas isleyen bir surec. Yani homo erectus annenin homo sapiens bebegi olmadi. Evrim kucuk mutasyonlarla gerceklesiyor. Yani 2 jenerasyona yan yana bakarsan bir fark goremezsin ama 10000 jenerasyon oncesine bakarsan buyuk bir fark gorursun.

Sitelerde Paylaş

Sanırım yazar, açtığı konuda "bakıcısı olmayan ilk bebekler nasıl beslenip büyüdüler" demek istemiş!

Zorla değil ya, hucurat süresini defalarca okuyan insanlar, mutasyonlar sonucu oluşan genetik varyasyonlar hakkında bir kez bile birşeyler okumak istemiyorlar.

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, Tuman Nogay yazdı:

Konu sahibi ; bravo :lol: ; yaşını gerçekten belli eden bir soru. 

"bakıcısı olmayan ilk bebekler nasıl beslenip büyüdüler"   ; tam anlamıyla böyle. 

Süper saçma bir soru. 

Aynen bunu sormak istedim. Sorunun saçma olduğunun da farkındaydım sorarken fakat merak işte, ve evet bu konularda oldukça bilgisiz olduğumu da düşünüyorum. Keza 12 yıllık temel eğitimimiz ve ailemizin bize verdiği eğitimle mutlak bilim yani bu tarz konular hakkında hiçbir şey öğrenmek mümkün değil. Yeni yeni araştırma fırsatı buluyorum. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp demişler. Amacım buradaki inançsız arkadaşların tezini çürütmeye çalışmak yada tartışmaya girmek değildi bu soruyu sorarken, sadece kendi bilgisizliğimi gidermek.

Sitelerde Paylaş
Just now, burdatamyirmiharfvar said:

Aynen bunu sormak istedim. Sorunun saçma olduğunun da farkındaydım sorarken fakat merak işte, ve evet bu konularda oldukça bilgisiz olduğumu da düşünüyorum. Keza 12 yıllık temel eğitimimiz ve ailemizin bize verdiği eğitimle mutlak bilim yani bu tarz konular hakkında hiçbir şey öğrenmek mümkün değil. Yeni yeni araştırma fırsatı buluyorum. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp demişler. Amacım buradaki inançsız arkadaşların tezini çürütmeye çalışmak yada tartışmaya girmek değildi bu soruyu sorarken, sadece kendi bilgisizliğimi gidermek.

Aferin. Ne merak ediyorsan sor. Sen bu sekilde sorarsan kimse seni terslemez burda, merak etme. Forumumuzun yas ortalamasi yuksek, uyelerin cogu olgun insanlardir.

Sitelerde Paylaş

Kimseyi haksız yargılamayın. Birşeyleri bilmiyor olması normal bir durum. Sonuçta sende bilerek doğmadın. 

Öğrenmeye çalışmayanları suçlayın. 

Şu insanlarıda hakaret ve küçümseme ile siteden kaçırmayın, çok değil biraz zeki olsanız anlarsınız zaten.

Ne yazık ki üstteki yazıya katılmıyorum haddini bilmez çok var aslında sitede.

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Haddini bilmeyenler şu ana kadar ortaya çımmadığna göre yoklar.

Yirmi harfli, üç harflilere göre bayağı fazla harf sayısına sahipsin. Bilmen gereken ise şu: Evrim sıçramalarla ilerlemez, birikimli seçilimle ilerler. Bir canlının ömrü içinde annesinden farklılaştığını görmesi olanaksızdır. Bir milyon yıl içinde bir farklılık göze ancak çarpabilir. Tam bir türleşme için on milyon yıl geçmesi gerekir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...