Jump to content

Recommended Posts

En mantıklı açıklama Tanrı'dır. (Tüm nedenlerin nedensiz nedeni) 

*Evrenin var olma nedeni nedir ?

*Canlılığın olmazsa olmaz değişmezi karbon atomları neden var

*Doğa kanunlarını kim yazdı ? Fizik kanunlarının kaynağı nedir? Kanun varsa bir kanun koyucu vardır. 

*Evrende matematiksel denklemlerle birbirine bağlı olan kanunlar var. 

*Üstün bir zihnin varlığını düşünmeniz için bir neden oluşturmak üzere ne olması ya da ne olmuş olması gerekir ? (A.Flew) 

*Dünya ekosisteminde canlılığın kendi kendine örgütlenmesi (madde örgütlenmesi) ; ki bu kesinlikle imkansız olasılıktır,

Aynı anda kentrilyonca-zibilyonca şartların aynı anda birlikte bulunmalarına ve canlılığın oluşmasını normal gören kişide (ateist'de) zeka problemi vardır. 

***Zamanda eksi SONSUZ'a gitmek diye birşey sözkonusu değildir

***Evrende, aynı sebepler(nedenler) her zaman aynı sonuçları vermez

Aynı anda hep birlikte yaşam için gerekli  şartlar > kimyasal madde döngüleri- su döngüsü , karbon döngüsü , azot döngüsü , fosfor döngüsü , termodinamik kanunları , entropi , uzay-zaman,su buharı , karbondioksit ,  atmosfer ve tabakaları ,.....enerji akımı , flora , fauna , rüzgar , yağış , ................................................... 

Çoklu evren teorisine sığınıyorsanız, küçük bir açıklama ; ard arda atılacak zarlarda ;  örneğin ilk zarın olasılığı ile ikinci atılan zarın olasılığının birbirleri ile alakası yoktur. Yani, "ardarda 500 kere zar at, çıkan sonuçların olasılıklarını hesapla,tebrikler sen de bir tanrısın" diyen kişinin de zeka problemi vardır, ayrıca erekselcilik de geçersiz. :lol:. (Teist ve deist arkadaşlardan ateistlere karşı destek bekliyorum) ...................

DNA-1.jpg

Sitelerde Paylaş
  • İleti 148
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, Prenses Julie yazdı:

Senin bilimsel alt yapin cok saglam tabi...

Bla bla yapma cahil kadın ; erkekler liginde oynayacak ...'a sahip değilsin. Sorulara cevap vermeye çalış. 

Ad-hominem uzmanı ezik.  Karbon atomları neden var ?

Bak nasıl var demiyorum, bazıları bu soruya, nasılın cevabını veriyorlar. Umarım anlamışsındır, prenşeşcik;  ahahahhaha :lol:

Sitelerde Paylaş

Sen git kuzenlerinle tartış, bana bilgili ateistler gerekiyor tartışma için. Senin gibi ezikler değil. 

Şimdi uyuyacağım, döndüğümde hepinize dersinizi vereceğim.Yani tam bir belayımdır.  

Ateizm felsefesine göre ,

Anlam diye birşey yoktur. Hiçbir anlam yoktur. Sizin verdiğiniz hiçbir anlam başka anlamdan üstün değildir.Çünkü zaten herşey anlamsız size göre.Öyle de olmalı.

Ahlak da yoktur size göre........Olmaması gerekir. 

Sitelerde Paylaş

Arkadaş her şeyin cevabını biliyor galiba. Yukardaki soruların yanında benim de bir kaç sorum olacak.

Neden BİR tek tanrıdan bahsediyorsun?  Neden 10, 100, 1000 tanrı değil?

Her şeyi yaratan tanrı, insanı neden yaratmış?

Cevaplarını bekliyorum :)

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, poiuz yazdı:

Arkadaş her şeyin cevabını biliyor galiba. Yukardaki soruların yanında benim de bir kaç sorum olacak.

Neden BİR tek tanrıdan bahsediyorsun?  Neden 10, 100, 1000 tanrı değil?

Her şeyi yaratan tanrı, insanı neden yaratmış?

Cevaplarını bekliyorum :)

Panteizme göre tanrı herşeyin toplamı bu yüzden tek tanrı var.

Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, bilgisız bi uşak yazdı:

Ayrıca Jül Sezar ne demiş?

"Tepede yalnızlık, çok acı!" ;)

Bu tanrı, yalnızlığı, nasıl kaldırabiliyor? Nasıl olur da, kafayı sıyırmıyor? :D

Jül Sezar tanrı değildir.İnsan bakış açısı ile söyemiş bu sözü.

Sitelerde Paylaş
41 minutes ago, TENTEN said:

Panteizme göre tanrı herşeyin toplamı bu yüzden tek tanrı var.

Pek anlamam ama... 

Panteizm "doğa=tanrı" demek gibi birşey diye biliyorum.

Yazın kanımızı emen kene, sivrisinekler; bizi hastalandıran mikroplar vs. Hepsi tanrı!!!

Kanseri tedavi eden bir doktor, tanrıyı(kanseri) yok etmiş/öldürmüş oluyor!!!!

Ne biçim tanrılarınız var sizin? ;)

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Tuman Nogay said:

Bla bla yapma cahil kadın ; erkekler liginde oynayacak ...'a sahip değilsin. Sorulara cevap vermeye çalış. 

Ad-hominem uzmanı ezik.  Karbon atomları neden var ?

Bak nasıl var demiyorum, bazıları bu soruya, nasılın cevabını veriyorlar. Umarım anlamışsındır, prenşeşcik;  ahahahhaha :lol:

Muslumansan uslubunu duzelt.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Tuman Nogay yazdı:

Sen git kuzenlerinle tartış, bana bilgili ateistler gerekiyor tartışma için. Senin gibi ezikler değil. 

Şimdi uyuyacağım, döndüğümde hepinize dersinizi vereceğim.Yani tam bir belayımdır.  

Ateizm felsefesine göre ,

Anlam diye birşey yoktur. Hiçbir anlam yoktur. Sizin verdiğiniz hiçbir anlam başka anlamdan üstün değildir.Çünkü zaten herşey anlamsız size göre.Öyle de olmalı.

Ahlak da yoktur size göre........Olmaması gerekir. 

Ahlak neden olmasın?

Anlam neden olmasın?

Buna sen mi karar veriyorsun? 

Her ateistin hayata bakış açısı farklıdır, ateizmi din ile karıştırma. Ateizmde anlam olmaz vs. diye bir şey yoktur. Herkesin hayat, yaşam anlamı farklıdır. Kimisinin vardır, kimisinin yoktur. Bunu tüm ateistler için genelleyemezsin. Ateizm felsefesinde kim diyor hayatın anlamı olamaz diye? Sen Ateizm ile nihilizmi karıştırdın sanırım. 

Sitelerde Paylaş

Evrenin gelişmiş kompleks yapısını tanrıdan bilmek bir çıkmazdır. Çünkü o zaman tanrının daha gelişkin kompleks bir yapıda olması gerekir. O zaman tanrıyı yaratmaktan sorumlu da bir kenru lazım. Onu yaratmaktan sorumlu da bir yanru lazım.

Bu böyle gidemeyeceğine göre, yapılar basitten karmaşığa doğru evrilmiştir. Tanrı yoktur. Çünkü tanrı olanaksız silsile yüzünden olamaz. Tanrı olamayacağı için yoktur. Olması kesinlikle olanaksızdır. Bu son derece açık. Tek ve kesin gerçek, evrimdir.

Sitelerde Paylaş

Hiç bir şeyi tanrı yaratmadığı gibi, ahlakı da tanrı yaratmamıştır. Ahlakı, adaleti, bilimi, sanatı, erdemi, tüm insanlık değerlerini biz yarattık. Yarattığımız bu değerlere de sonuna kadar sahip çıkarız. Bu insanlık değerleri bizim eserimiz. Onları milyonlarca yılda dişimizle, tırnağımızla çabalayarak oluşturduk. Bunlar bizim öz malımız. Bunları kimse bize gökten indirmedi.

Bu değerleri uydurdukları uyduruk bir tanrıya maletmeye çalışan teistler adi hırsızlardır. Bunlar bizim öz malımız. Öz malımızı hırsızlara karşı sonuna kadar savunuruz.

Tanrı hiç bir şey yaratmadı. Çünkü tanrı yoktur. Sahip olduğumuz ne varsa hepsini biz yarattık.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...