Jump to content

Tanrı bilgisine hangi yöntemler ile ulaştınız?

Recommended Posts

"Allah yoksa şu dağları kim yarattı?

Düzen var, uyum var, o halde Allah var.

Maymundan gelemeyiz bu yüzden allah var."

:))

Hiçbir bilgi yok, kafalarında var ettikleri tanrı onların ki, var olan da -olmayan- tanrı değil.

Bilgi sahibi olmak için iletişim kurmak gerek tanrıyla.

Kuran muran, o, bu, şu diyenlerden bahsetmiyorum.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, ekremaktaş yazdı:

deney soru soruyor, akılvemantık cevap veriyor - ne güzel bi forum ya.

tek eksiklerimiz güven, sağduyu ve bir_akil_insan ehehe

Gülümsedim.

ben nickimi alırken en fazla 5 saniye düşündüm. O an ne yazayım dedim, ateizm vs. düşündüm, sonra da akılvemantık diye yazayım dedim. Siteye üye olmak için nick yerini acele geçtim. Oldu sana akılvemantık. :))

tarihinde AkılveMantık tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğer ki üstünde bir "gök kubbe" olsa ve bu kubbe yuvarlak dersem; bana şöyle diyebilirsin; bu yuvarlak bilgisine nerden ulaştın?

Eğer yuvarlak olduğunu biliyorsam o zaman onun dışına çıkıp gördüğümü söyleyebilirim. 

O zaman şöyle bir problem olur. O gök kubbenin üstünde de başka bir kubbe varmı?

Bu kanıtlandıkça böyle gider.

Özetle bir Tanrı kanıtlanıyorsa; artık Tanrının da onunda Tanrısı vardır diye düşünülebilir. 

Yani Tanrı bilgisi olan şey Tanrı değildir. Tanrı olmanın ilkesi bilinememesidir.

Sitelerde Paylaş

Üzerine ışık tutuldukça karanlığın içinde geri çekildiği iddia edilen bir tanrı iddiası akıl kârı ve sağlıklı bir zihin ürünü bir iddia değil. Bu iddia tanrıcılara bir yarar sağlamaz ve bir katkı yapmaz. Ama tabii tanrıyı var etmenin bir yolu olmadığı için böyle abuk sabuk yollara başvurmak da kaçınılmaz. Başka çare yok...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...