Jump to content

Çelişkili şeytan ayetleri.

Recommended Posts

• İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Şeytan... Azrail... Ölüm... derken aklıma geldi.

Kıyamet kopar, bütün insanlar, cinler ve melekler ölür...

Ancak Azrail,,Cebrail,,İsrail,,Mikail ve Şeytan müstesna.daha sonra Rabbül-alemin Azraile Şeytanında canını almasını emredecek.Şeytan kaçmaya çalışacak.Azrail kovalayacak,,Şeytan kaçacak.Şeytan kurtulamayacagını anlayınca yerin altına girip gizlenmeye çalışacak.Azrail orada da kovalayacak.kurtulamayacagını anlayan şeytan bu sefer gökyüzüne kaçıp kurtuluş çareleri arayacak.Fakat Azrail peşini bırakmayacak.gökyüzünde yakalayıp canını almak için kovalayacak.Şeytan son çare olarak kurtuluşu denizlerde bulacak.denizlere iltica edip gizlenecek.Azrail (as) çok aradıgı halde bulamayacak.Rabbül-alemine iltica edip ,,ya Rabbim ben bulmaktan aciz kaldım,,ne emir ediyorsunuz diye arzedecek.
Rabbül -alemin Azraile cehenneme git.cehennem bekçisi Malik i gör,sana yetmişbin tane cehennem köpegi versin,onlarla Şeytana bak.ara bul.diye ferman edince Azrail hemen cehennemden yetmişbin köpek alıp şeytanın arkasına salacak.fakat yetmişbin cehennem köpegide şeytanı bulamayınca Azrail tekrar Rabbül-alemine arz edip almış oldugu emirle cehennemden  yetmişbin köpek daha alıp şeytanı arayacak.yine bulması,,yakalanması mümkün olmayacak.bir defa daha Rabbül-alemine durumu arzedecek.almış oldugu yeni bir emirle, cehennemden  üçüncü defa yetmişbin köpek çıkararak şeytanın peşine salacak.artık şeytan kurtuluş yolu bulamayınca kendini hz.Adem(as) mezarına atarak yüzü koyun secde edercesine , hz Ademin mezarına kapaklanacak.bütün köpekler üstüne üşüşecek.ve Azrail yetişecek.bakacakki Şeytan hz.Ademin mezarına kapanmış.diyecekki "" ey Melun Allah (cc) emrettigi zaman secde etmedinde şimdimi secde ediyorsun.?""Şeytan "" hayır. ben şimdi secde etmiyorum.ben nerede ne zaman secde ettimki.?"" diye cevap verecek.Azrail işte baksana başını Adem(as)in mezarına koymuş secde etmişsin.başını kaldırınca,,Azrail derhal vurup ruhunu alacak ve cehennem Malik ine teslim edecek.Şeytanın canını alırken Şeytandan öyle bir nara ,öyle bir ses çıkacakki,şayet insanlar sag olsalardı o sesin dehşetinden hepsi helak olurlardı.daha sonra Rabbül-alemin Azraile diger meleklerinde canını almasını bildirecek.Azrail emri yerine getirecek.geriye birtek Azrail (as)kalacak.Rabbül-alemin onada ""ÖL"" diye emredince Azrail hemen orada ölüverecek.Rabbül-alemin zatından başka hiç bir şey kalmayacak.

Sonra.

Gökten üç elma düşmüş, hepsi de Allahın başına.

Bitti

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...