Jump to content

Yaratıcı Varmıdır?Olmasımı Gerek?(Uzun Olabilir)

Recommended Posts

Şimdi, malta erigi yazdı:

Hayvanla kendini bir mi tutuyorsun diye bir soru olmaz. 5 buyuk maymun turunden biriyiz zaten. Nasil aslan yavru geyigi yiyorsa biz de yavru koyunu yiyoruz. Icinde bulundugumuz ekosistem boyle. O baliklarin birbiri yeme sebebi de bu. Kaos ve yikim var, akil falan yok. 

Nasa ay'a gitmistir. Bundan suphe eden komplo teorici ahmaklardir. Sen buyuk ihtimalle ikiz kulelerin de abd tarafinda yikildigina inaniyorsundur. Komplo teorici aptallarin ortak noktasidir bu.

Şöyle düşünsek nasıl olur aceba Aslan Antilopu yemese Her yer Antilop Olabilirmiydi?Yılan fareyi,Cita Ceylanı, Yani Canlılar Birbirlerini yemese ne olurdu?

Olayı çok sapıtıyorsunuz ben bir düşünceyi körü körüne gidilmesine karşıyım sana denilen her düşünceye inanıyormusun yoksa şüphelemi bakıyorsun.Araştırma yapmadan ne dediysen doğrudur reyis mi diyosun

Sitelerde Paylaş
  • İleti 549
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 dakika önce, Why2017 yazdı:

balıklar birbirlerini neden yiyor?

:D Tanrına sormayı bir denesene! "Ya tanrım ya, niye yiyor bu balıklar birbirini ki" diye bir sor bakalım ne yanıt verecek sana! :lol:

Hayır çocuk mudur, çocuk zekalı mıdır, anlamadık ki... Bu kadar saçma sorularla bu forumda uzun süredir karşılaşmamıştım.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, AkılveMantık yazdı:

Neden tanrı deprem yapma gereksinimi duyar?

7-8-9 şiddetinde deprem oluyor, her taraf yıkılıyor, parçalanıyor vs. 

İnsanoğlu buna ne kadar önlem alsa bile bir yerden sonra önüne geçemiyor. 

Misal şimdi İstanbul'da deprem olsa 8 şiddetinde ne olur? Evler dimdik durmaz herhalde, paramparça olur...

Bu bana göre bir düzensizliktir. Düzenli bir sistemde neden böyle depremler olsun? Neden doğal "afetler" olsun? Ve milyonlarca insan ölsün? Yaratıcı neden bunların olmadığı, daha güzel bir dünya oluşturamamış? 

Aklına bu tarz örnekler getir.

Eğer bir yaratıcya inansaydık bizden ne istiyor diye bakmamız lazım.

Bu soruna söyle bir şeyde düşünebiliriz sen pc başında veya telde yazarken bi yerinde ağrı felan varmı.Kafanda şişlik,parmakların kanıyormu,Rahatmısın yerinde?

Sen insan olarak rahat yiyip içebiliyormusun?acı cekmeden?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, democrossian yazdı:

:D Tanrına sormayı bir denesene! "Ya tanrım ya, niye yiyor bu balıklar birbirini ki" diye bir sor bakalım ne yanıt verecek sana! :lol:

Hayır çocuk mudur, çocuk zekalı mıdır, anlamadık ki... Bu kadar saçma sorularla bu forumda uzun süredir karşılaşmamıştım.

Hayır yani ordaki düzen niye var balık neden yeme ihtiyacı duyar?Çünkü yaşamazı gerekir?Sen bir şey yemeden durabilrmisin?

doğanın kanunu bu

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, Why2017 yazdı:

gemiden söz ediyorum

Ya ya ne demezsin... Çok ileri zekalı Allah da yazdığı Kuran adlı eserinde gemilerden bahseder! Yaaaa ibretlik, ne ileri zekalı allah! Boru mu len, gemi diyor, gemi! Vayyyyy be! Allaha bak beee!

Eminim eline cep telefonunu aldığın zaman da "yaaaa ben ne bilimsel bir ileriyim yaaa! Şuna bak, telefon kullanıyorum beee!" diye kurum kurum kuruluyorsundur. Aşırı zavallısınız. Cehaletinizin en kötü yanı, onun farkında olmayışınız.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Why2017 said:

Şöyle düşünsek nasıl olur aceba Aslan Antilopu yemese Her yer Antilop Olabilirmiydi?Yılan fareyi,Cita Ceylanı, Yani Canlılar Birbirlerini yemese ne olurdu?

Olayı çok sapıtıyorsunuz ben bir düşünceyi körü körüne gidilmesine karşıyım sana denilen her düşünceye inanıyormusun yoksa şüphelemi bakıyorsun.Araştırma yapmadan ne dediysen doğrudur reyis mi diyosun

Her yer antilop olsun, ne zararı var? Neden canlıların birbirlerini yemesi gerektiğini savunuyorsun?

Bir aslanın seni, sevdiğin birisini yemesini de savunur muydun? Aklına canlıların birbirlerini yemeden yaşamasını sağlayacak, acının, adaletsizliğin, merhametsizliğin olmadığı bir sistem neden gelmiyor? Neden canlıların acı çekmesi gerektiğini düşünüyorsun?

Sitelerde Paylaş

Ya ya ne demezsin... Çok ileri zekalı Allah da yazdığı Kuran adlı eserinde gemilerden bahseder! Yaaaa ibretlik, ne ileri zekalı allah! Boru mu len, gemi diyor, gemi! Vayyyyy be! Allaha bak beee!

Eminim eline cep telefonunu aldığın zaman da "yaaaa ben ne bilimsel bir ileriyim yaaa! Şuna bak, telefon kullanıyorum beee!" diye kurum kurum kuruluyorsundur. Aşırı zavallısınız. Cehaletinizin en kötü yanı, onun farkında olmayışınız.

Seninle fazla konuşmak istemiyorum.İyi bir diyalog kurabilirdik ama anca hakaret.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Why2017 yazdı:

niye var balık neden

Yahu bir git çocuk, o kadar cahilsin ki, daral verdin, senin kadar cahilini ilk kez görüyorum be! Ulan bu kadar mı düştü seviye, lanet olsun be! Bitti lan ülke bitti! Çöle döndü, zeka uçtu gitti, cehalet karabasan gibi bastı ülkeye be! Lanetler olsun, böyle yozluk görmedim ben ömrümde be! Bıktım, nefret ettim, öğürdüm artık! Yeter yahu!

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Why2017 said:

Allah degil miyim? Ureme oranlarini ona gore ayarlarim. Senin allaha sormak lazim acaba neden yumurta tek sperm kabul ediyorken neden milonlarca saliniyor diye. Genetik bozukluklarla dogan bebek, onun ailesi neden bu acilari cekiyor diye. 

Ortada ne duzen var ne akil. Kendinizi kandirmayin.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Her yer antilop olsun, ne zararı var? Neden canlıların birbirlerini yemesi gerektiğini savunuyorsun?

Bir aslanın seni, sevdiğin birisini yemesini de savunur muydun? Aklına canlıların birbirlerini yemeden yaşamasını sağlayacak, acının, adaletsizliğin, merhametsizliğin olmadığı bir sistem neden gelmiyor? Neden canlıların acı çekmesi gerektiğini düşünüyorsun?

aynen haklısın neden böyle bir şey oluyor?Neden canlılar birbirlerini yiyor ki acımasız değil mi ? haklısın çok haklısın peki böyle bir şey olmasa ne olurdu nasıl bir hayat olurdu onuda merak ediyorum sence nasıl olurdu ?

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Why2017 said:

Öncelikle arkaşlar ben budur şudur demiyorum,Benim düşüncelerimde var sizinde, siz saygı çervesinde düzgünce cevaplar vererek müthiş bir diyalog kurabilirdik ama öyle yapmıyorsunuz.Anca karalıyorsunuz

Bir de şunu merak ettim. Bu bahsettiğin tanrının adı var mı? 

Allah ve Muhammed hakkındaki düşüncen nedir?

Sitelerde Paylaş

Ülen şunların allahı keşke olsa da bin türlü belalarını elvan elvan verseydi keşke! Yahu cehalet artık gırtlağı aştı, zekadan eser kalmadı ülkede yahu! Bu kabusa inanamıyorum, hülooooğğğ alaaaaaak yaaaaa rasululak alaaaaaakber cehennemi, Walking Dead cehennemi ülke ya! Hayır nasıl bir kabustur, ne tür bir karabasandır!

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Why2017 said:

aynen haklısın neden böyle bir şey oluyor?Neden canlılar birbirlerini yiyor ki acımasız değil mi ? haklısın çok haklısın peki böyle bir şey olmasa ne olurdu nasıl bir hayat olurdu onuda merak ediyorum sence nasıl olurdu ?

Çok iyi olurdu bana göre. Ben bir hayat yaşayacağım diye ille de canlıların acı çekmesini, birbirlerini yemelerini isteyecek kadar bencil ve sadist birisi değilim.

Ayrıca hala bir tanrının var olmasının bana, insanlığa ne gibi bir fayda sağlayacağını veya ne işe yarayacağını açıklamadın.

Bir tanrının varsa bize ne? 

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah degil miyim? Ureme oranlarini ona gore ayarlarim. Senin allaha sormak lazim acaba neden yumurta tek sperm kabul ediyorken neden milonlarca saliniyor diye. Genetik bozukluklarla dogan bebek, onun ailesi neden bu acilari cekiyor diye. 

Ortada ne duzen var ne akil. Kendinizi kandirmayin.

Bende cevaplar arayan birisiyim ki şuan buradayim kendi düşüncelerim var yanlışda olabilir doğruda.Bende arıyorum aynen dediğin gibi bir hayat neden olmadı hastalık var neden genetik bozukluklar nie bunlar var? Bunları bende soruyorum.Ama bazı şeylerde var ilk anlattıklarım gibi  onlar neden var

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Why2017 said:

Kedi ile senin aranda nasil bir iliski varsa aynisi olurdu. Yenmezse heryeri antilop basmasi da duzensizligi gosterir. Akilli bir sistemde demografi sabit olurdu. Olenin yerine ayni sayida baskasi gelirdi.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Why2017 yazdı:

Tamam bak şimdi kafan çalışmaya başladı. Aferin, bir anda hakkındaki görüşümü değiştirdin. Dur bakalım sağduyu sana ne yanıt verecek. Sende şimdi bir ilerleme olabilir. Bak gözüme girdin birdenbire.

Sitelerde Paylaş

Tamam bak şimdi kafan çalışmaya başladı. Aferin, bir anda hakkındaki görüşümü değiştirdin. Dur bakalım sağduyu sana ne yanıt verecek. Sende şimdi bir ilerleme olabilir. Bak gözüme girdin birdenbire.

ben hep düşüncelerimde o dur budur demiyorum ama böyle şeylerde var diyorum neden var.Sen hep karalıyosun sen böylesin söylesin ben doğru neyse ondayım.Körü körüne bir düşüncenin peşinde gitmiyorum

Sitelerde Paylaş
Just now, Why2017 said:

Bende cevaplar arayan birisiyim ki şuan buradayim kendi düşüncelerim var yanlışda olabilir doğruda.Bende arıyorum aynen dediğin gibi bir hayat neden olmadı hastalık var neden genetik bozukluklar nie bunlar var? Bunları bende soruyorum.Ama bazı şeylerde var ilk anlattıklarım gibi  onlar neden var

Anlattiklarinda bir duzen veya bir fevkaladelik yok. Bunu anlatmaya calisiyoruz. Teistler bir duzen gormek istedikleri icin duzeni goruyorlar. Oysa devasa ve duzensiz bir evrenin icerisindeyiz ve hayatta olmamizi toz zerresi bile olamayacak kucuklukte olmamiza borcluyuz. Yakinlarimizda olusacak bir karadelik, supernova patlamasi bizi mahvederdi.

Sitelerde Paylaş

Kedi ile senin aranda nasil bir iliski varsa aynisi olurdu. Yenmezse heryeri antilop basmasi da duzensizligi gosterir. Akilli bir sistemde demografi sabit olurdu. Olenin yerine ayni sayida baskasi gelirdi.

Müthiş bir düzen olurdu.Hayvanları severim.Hastalık ve zülüm olmazdı.Eğer yaratıcı böyle yaratsaydı bizi.Kendimize Sorardık bizi neden yarattın aceba? nasıl bir cevap alırdık sence ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...