Jump to content

Yaratıcı Varmıdır?Olmasımı Gerek?(Uzun Olabilir)

Recommended Posts

Just now, Why2017 said:

Müthiş bir düzen olurdu.Hayvanları severim.Hastalık ve zülüm olmazdı.Eğer yaratıcı böyle yaratsaydı bizi.Kendimize Sorardık bizi neden yarattın aceba? nasıl bir cevap alırdık sence ?

Akil sagligin icin bir cevap almazsan iyi olur. Cunku tanri seninle konusuyorsa hemen psikiyatra kosmalisin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 549
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sağduyu kısa yanıtladı. Ben bu konuda uzun bir varsayımda bulunmuştum. Bak kıymetini bil, sadece senin için özetle tekrarlıyorum burada.

Ben bir dünya yaratsaydım, dünyanın eksenini güneşe doğru yapardım. Yani bir kutup sürekli güneşe karşı, bir kutup sürekli güneş görmez şekilde. İki kutba da birer büyük kıta koyardım. Bir çöl kıta, bir buz kıtası. Çöl kıtada dev güneş panelleri yapmalarını emreder, enerji sorununu çözer, buz kıtayı da tükenmez tatlı su kaynağı yapardım. Ekvator ve yakınlarına inci gibi cennet adalar dizerdim. Tüm canlılar fotosentez yapabilir ve hiç bir canlı diğerini yemezdi.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, malta erigi yazdı:

Anlattiklarinda bir duzen veya bir fevkaladelik yok. Bunu anlatmaya calisiyoruz. Teistler bir duzen gormek istedikleri icin duzeni goruyorlar. Oysa devasa ve duzensiz bir evrenin icerisindeyiz ve hayatta olmamizi toz zerresi bile olamayacak kucuklukte olmamiza borcluyuz. Yakinlarimizda olusacak bir karadelik, supernova patlamasi bizi mahvederdi.

Şimdi şöyle düşünebilirmiyiz,

bir kumsaldayız masmavi deniz,yeşil ağaçlar,mis gibi hava ve bir masa üzerinde sevdiğimiz yiyecekler,tatlılar içecekler,yanında sevdiklerin var diyelim sence bu hayat senin için güzelmidir kötümüdür?

Sitelerde Paylaş

Akil sagligin icin bir cevap almazsan iyi olur. Cunku tanri seninle konusuyorsa hemen psikiyatra kosmalisin.

Ordaki konuşma normal bir konuşma biçimi değil Yaratıcı yaratırsa böyle yaratmalıdır diyosun ;hayat mükemmel zülüm yok herkes iyi hayvanlar birbirlerini yemiyor, ve aklımız var biz kendimize sormazmıyız bizi neden yarattı ?

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Why2017 said:

bir kumsaldayız masmavi deniz,yeşil ağaçlar,mis gibi hava ve bir masa üzerinde sevdiğimiz yiyecekler,tatlılar içecekler,yanında sevdiklerin var diyelim sence bu hayat senin için güzelmidir kötümüdür?

Bence gayet güzel. Sence?

Sitelerde Paylaş
Just now, Why2017 said:

Gayet guzel iste. Ne zarari var bunun? Basari icin cabalamak neden yuceltilir? Cunku yasadigimiz dunyanin duzeni budur. Biz de cocuklarimiza boyle ogutleriz ki ileride kotu bir hayati olmasin. Ancak boyle yapmamiz bu u ideal oldugunu gostermez. Bollukta, kolay elde etmekte, refahta bir zarar yoktur. 100 sene once ingiltere'de cocuk olmus biri ile 2017 ingiltere'sinde cocuk olan arasindaki farka bakalim. Refahin, bollugun nesi kotu?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, democrossian yazdı:

Sağduyu kısa yanıtladı. Ben bu konuda uzun bir varsayımda bulunmuştum. Bak kıymetini bil, sadece senin için özetle tekrarlıyorum burada.

Ben bir dünya yaratsaydım, dünyanın eksenini güneşe doğru yapardım. Yani bir kutup sürekli güneşe karşı, bir kutup sürekli güneş görmez şekilde. İki kutba da birer büyük kıta koyardım. Bir çöl kıta, bir buz kıtası. Çöl kıtada dev güneş panelleri yapmalarını emreder, enerji sorununu çözer, buz kıtayı da tükenmez tatlı su kaynağı yapardım. Ekvator ve yakınlarına inci gibi cennet adalar dizerdim. Tüm canlılar fotosentez yapabilir ve hiç bir canlı diğerini yemezdi.

Her şeyi yaratan birisi olarak bu yaratıkların senin için ne ifader ederki neden yaratırsın

Sitelerde Paylaş

Tabağımda öldürülmüş ve parçalarına ayrılmış bir canlının kalıntıları olduğu ve ben de onu yemeden hayatta kalamayacak bir zorunluluk içindeyken asla tanrıya inanmam. Bu durumdan bir tanrının sorumlu olduğunu düşünseydim o canlının kalıntılarını her yuttuğumda tanrıya okkalı bir küfür sallardım.

Sitelerde Paylaş

Gayet guzel iste. Ne zarari var bunun? Basari icin cabalamak neden yuceltilir? Cunku yasadigimiz dunyanin duzeni budur. Biz de cocuklarimiza boyle ogutleriz ki ileride kotu bir hayati olmasin. Ancak boyle yapmamiz bu u ideal oldugunu gostermez. Bollukta, kolay elde etmekte, refahta bir zarar yoktur. 100 sene once ingiltere'de cocuk olmus biri ile 2017 ingiltere'sinde cocuk olan arasindaki farka bakalim. Refahin, bollugun nesi kotu?

Peki böyle bir hayat olabilirdi değilmi?

Sitelerde Paylaş
Just now, Why2017 said:

Her şeyi yaratan birisi olarak bu yaratıkların senin için ne ifader ederki neden yaratırsın

Canlıların birbirlerini parçalayarak yemesi, bir sapığın küçük bir çocuğa tecavüz edip sonra da çeşitli işkencelerle öldürmesi bu durumu yaratan sana ne ifade ederdi?

Sitelerde Paylaş

Evrende düzensiz ve gereksiz oluşumlar, tanrının olmadığını gösterir. ancak bu ortaya çıkan sonuçlardaki bilinç etkinliğini ortadan kaldırmaz.

Akıl/bilinç ve tanrı farklı konulardır. insanlık gelecekte bunun ayrımını yapabilirse, tanrı saplantısından kurtulmayı da başarır.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Canlıların birbirlerini parçalayarak yemesi, bir sapığın küçük bir çocuğa tecavüz edip sonra da çeşitli işkencelerle öldürmesi bu durumu yaratan sana ne ifade ederdi?

Tanrı birbirlerini öldürmek,katletmek,acı cektirmek içinmi yaratır?Acı cekmemizimi ister?

ya tanrı yaratıyorsa bizi neden yaratır?niye

Sitelerde Paylaş

Bir allah olsaydi evet. Mevcut gezegenimizde hayir. Evrenin bilmedigimiz kisimlari ve muhtemel baska evrenler hakkinda yorum yapamam.

İmkanın olsa böyle bir hayat yaşardın sence yaşayan insan yokmu?Varlıklı bir insan her gün böyle bir hayat yaşıyor

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Why2017 said:

Tanrı birbirlerini öldürmek,katletmek,acı cektirmek içinmi yaratır?Acı cekmemizimi ister?

ya tanrı yaratıyorsa bizi neden yaratır?niye

Ben nereden bileyim? Bir tanrı olduğunu ve canlıların birbirini yiyerek hayatta kaldığı sistemi, bir sapığın küçük bir çocuğa tecavüz edip öldürdüğü sistemi yarattığını iddia eden sensin. Dolayısıyla sorulara ya tanrın gelip cevap versin ya da var olduğunu iddia eden sen cevap ver.

Bir de tanrı derken hala hangi tanrıdan bahsettiğini belirtmedin? Allah mı, İsa mı, Yehova mı, Brahma mı, Şiva mı, Manitu mu? Tanrı derken hangi tanrıyı kastediyorsun?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, democrossian yazdı:

E bizimkisi varsayım yahu... Bir sipariş aldık, benim ihaleye katıldığım teklif bu. Yaratacaksak madem, teklifim bu şekilde... 

:) bak kimse kötü olmasın istiyorum.ne güzel konuşuyoruz yahu.Şimdi Düşünelim arkadaşım tanrı neden yaratır ki ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...