Jump to content

Atatürk düşmanları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Recommended Posts

Bu tarz insanlar hakkında genel kanınız nedir? Atatürk hakkında terbiyesizce sözler söyleyen insanlara cevap verir misiniz yoksa umursamaz mısınız? Ne gibi bir tutumu benimsiyorsunuz? 

Ne de olsa Atatürk düşmanı dediğimiz kitle üç veya beş kişiden oluşmuyor; milyonlardan oluşuyor. 

Atatürk'ün laiklik getirmesi, Osmanlıyı yıkması, içki içmesi vs. tarzında düşünceler ve bunlara benzer düşünceleriyle Atatürk'e kin ve nefret besleyen milyonlar var. Siz bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Kendi kendilerine boş laflar mı etsinler yoksa laflarını vermek gerekiyor gibi mi düşünüyorsunuz? 

Sitelerde Paylaş

Sevip sevmemekte özgürler fakat dindar, muhafazakar, ahlaklı geçinip de bir yandan yaşadığı toprakları kurtarmış ve ölmüş bir insana ağza alınmayacak şekilde küfrediyorlar. Cehalet, kendini bilmezlik, yediği kaba pislemek. Ülke olarak çok çabuk gaza geliyoruz, çok çabuk unutuyoruz. Laf dalaşına girmeyi anlamsız buluyorum. Onların seviyesine düşmeye gerek yok. Ne yazık ki Atatürk'e hakaret suç olduğu halde bu insanlar ceza almıyor.

tarihinde burdatamyirmiharfvar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ataturk bambaska bir insandir. Turk tarihinde tekdir. Mesela bazi "ataturk de benim atam, mustafa kemal de" diyenler, padisahlari onunla kiyasliyor, es goruyor. Ben bunu kabul etmiyorum. Fatih yasadigi doneme gore buyuk adamdir. Ronesasans aydinidir. Ataurk ise caginin ilerisinde bir entellektueldir. Ataturk ile ilgili en buyuk fevkaladelik, ataturku en buyuk turk yapan budur. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Has Kemalist yazdı:

Atatürk'e düşman olanlar yalnızca dinciler değildir. HDP'liler de Atatürk'ten nefret ederler. Berkin Elvan da mesela bir Atatürk düşmanıydı.

Sinirime dokunmaya başladın artık. Nedir bu Berkin Elvan düşmanlığı anlamadım. Berkin PKK'lı değil Halk Cepheli bir ailenin çocuğu idi. Halk cepheliler PKK'dan nefret eder. Defalarca silahlı olarak birbirleri ile çatışmışlardır.

İlla bana Dev-Genç hakkında övgü mü yazdırmak istiyorsun? 

DHKPC Dev-Genç'in devamıdır. Kurucusu Mahir Çayan'dır. Bir zamanlar Anadolu'nun en uzak köylerinde dahi aydınlanma bayrağı yükseldiyse, akıl çağının yiğit evlatları Anadolu'nun her karış toprağına ayak bastıysa, bunda Dev-Genç'in çok büyük bir rolü vardır. Bugün hala bu ülke şeriata teslim olmadıysa bunu 60'lı, 70'li yıllarda yaşanan devrimci yükselişe borçluyuz. Şeriatçılar, ortaçağ döküntüleri kültürel hegemonyayı bir türlü ele alamıyorsa, bunda Dev-Genç'in de önemli bir rolü vardır.

Al. Bu da Mahir Çayan'ın Atatürk hakkındaki görüşleri;

Sapına kadar Atatürkçüyüz.
Milli Kurtuluşçu bir tutum yansıtması açısından bizler sapına kadar Atatürkçüyüz.
Atatürk’ün Milli Kurtuluşçuluk bayrağını hayatımız da dahil her şeyimizi ortaya koyarak biz dalgalandırıyoruz.
Kemalizm soldur, Milli Kurtuluşçuluktur, emperyalizme karşı isyan bayrağıdır.
Mustafa Kemal sapına kadar ihtilalcidir.
O, emperyalizm ve levantenleri tamamiyle tasfiye etmiş, hilafeti, teokratik yönetim vesaire gibi feodalizmin üst yapı kurumlarını paramparça ederek Milli ve Laik Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.
Kemalizm, sosyalizmin öngördüğü anti-emperyalist ve anti-feodal tavır alışı bizatihi içinde taşımaktadır.
Bir başka deyişle, Kemalizm anti-emperyalist, anti-feodal ve anti-kapitalist bir ideolojidir.
Bu nedenle, ülkemizde sosyalistler gerçek anlamda Atatürkçü bir tutum içindedirler.
Bu yüzdendir ki, emperyalizmin işgali altında olan ülkemizde Kemalist tutum içinde olanlarla sosyalistler arasında bir zıtlık yoktur.
Aksine tam bir kader birliği vardır.
Çünkü 2. Milli Kurtuluş Savaşımız, bu iki gücün, sosyalistlerle Kemalistlerin ortak ittifakıyla zafere erişecektir.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, AkılveMantık yazdı:

Bu tarz insanlar hakkında genel kanınız nedir? Atatürk hakkında terbiyesizce sözler söyleyen insanlara cevap verir misiniz yoksa umursamaz mısınız? Ne gibi bir tutumu benimsiyorsunuz? 

Ne de olsa Atatürk düşmanı dediğimiz kitle üç veya beş kişiden oluşmuyor; milyonlardan oluşuyor. 

Atatürk'ün laiklik getirmesi, Osmanlıyı yıkması, içki içmesi vs. tarzında düşünceler ve bunlara benzer düşünceleriyle Atatürk'e kin ve nefret besleyen milyonlar var. Siz bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Kendi kendilerine boş laflar mı etsinler yoksa laflarını vermek gerekiyor gibi mi düşünüyorsunuz? 

Dünyaki bütün köklü ve sağlam demokrasiler, monarşiye karşı yapılan savaşla,dökülen kanla hayat buldu.Demokrasinin bedelinin ne olduğunu çok iyi öğrendiler ve bir daha kaybetmemek için köklerini sağlamlaştırdılar.

Atatürk düşmanı cahil ve nankör kitle de bu bedeli ödemeden Atatürk'ü anlayamaz.O ilah edindikleri despot halifeler başlarına çöreklendiğinde dökülecek kanlarından başka çare olmadığını anlayacaklar.

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, Has Kemalist yazdı:

Atatürk'e düşman olanlar yalnızca dinciler değildir. HDP'liler de Atatürk'ten nefret ederler. Berkin Elvan da mesela bir Atatürk düşmanıydı.

Hem kendine kemalistim diyorsun hem de kemalizm düşmanlarının öldürdüğü bir çocuğu Atatürk düşmanlığıyla suçluyorsun..

Hiçbir çocuğun katledilmesini bir ideolojiyle bağdaştıramazsın,bu insanlık suçudur.Çocukların ideolojisi olmaz.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Tabula Rasa yazdı:

Sinirime dokunmaya başladın artık. Nedir bu Berkin Elvan düşmanlığı anlamadım. Berkin PKK'lı değil Halk Cepheli bir ailenin çocuğu idi. Halk cepheliler PKK'dan nefret eder. Defalarca silahlı olarak birbirleri ile çatışmışlardır.

İlla bana Dev-Genç hakkında övgü mü yazdırmak istiyorsun? 

DHKPC Dev-Genç'in devamıdır. Kurucusu Mahir Çayan'dır. Bir zamanlar Anadolu'nun en uzak köylerinde dahi aydınlanma bayrağı yükseldiyse, akıl çağının yiğit evlatları Anadolu'nun her karış toprağına ayak bastıysa, bunda Dev-Genç'in çok büyük bir rolü vardır. Bugün hala bu ülke şeriata teslim olmadıysa bunu 60'lı, 70'li yıllarda yaşanan devrimci yükselişe borçluyuz. Şeriatçılar, ortaçağ döküntüleri kültürel hegemonyayı bir türlü ele alamıyorsa, bunda Dev-Genç'in de önemli bir rolü vardır.

Al. Bu da Mahir Çayan'ın Atatürk hakkındaki görüşleri;

Sapına kadar Atatürkçüyüz.
Milli Kurtuluşçu bir tutum yansıtması açısından bizler sapına kadar Atatürkçüyüz.
Atatürk’ün Milli Kurtuluşçuluk bayrağını hayatımız da dahil her şeyimizi ortaya koyarak biz dalgalandırıyoruz.
Kemalizm soldur, Milli Kurtuluşçuluktur, emperyalizme karşı isyan bayrağıdır.
Mustafa Kemal sapına kadar ihtilalcidir.
O, emperyalizm ve levantenleri tamamiyle tasfiye etmiş, hilafeti, teokratik yönetim vesaire gibi feodalizmin üst yapı kurumlarını paramparça ederek Milli ve Laik Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.
Kemalizm, sosyalizmin öngördüğü anti-emperyalist ve anti-feodal tavır alışı bizatihi içinde taşımaktadır.
Bir başka deyişle, Kemalizm anti-emperyalist, anti-feodal ve anti-kapitalist bir ideolojidir.
Bu nedenle, ülkemizde sosyalistler gerçek anlamda Atatürkçü bir tutum içindedirler.
Bu yüzdendir ki, emperyalizmin işgali altında olan ülkemizde Kemalist tutum içinde olanlarla sosyalistler arasında bir zıtlık yoktur.
Aksine tam bir kader birliği vardır.
Çünkü 2. Milli Kurtuluş Savaşımız, bu iki gücün, sosyalistlerle Kemalistlerin ortak ittifakıyla zafere erişecektir.

Sen de iyice gözümden düştün bu iletinle. Ben de seni vatansever birisi bilirdim. Resmen PKK'dan hiçbir farkı olmayan Kürtçü, Türk düşmanı bir örgütü savunuyorsun.

Zaten Deniz Gezmiş, Mahir Çayan ve Doğu Perinçek gibilerin de hiçbir farkı yok HDP'lilerden. Hepiniz komünizm popülerliğini kaybedince kemalist gibi gözükmeye başladınız. Samimiyetinize inanmıyorum.

Kemalizmin sol bir ideoloji olmadığı da son derece açık. Atatürk'ün hiçbir zaman komünizmi hedeflemediği belgelerle sabit.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Beelzebub yazdı:

Hem kendine kemalistim diyorsun hem de kemalizm düşmanlarının öldürdüğü bir çocuğu Atatürk düşmanlığıyla suçluyorsun..

Hiçbir çocuğun katledilmesini bir ideolojiyle bağdaştıramazsın,bu insanlık suçudur.Çocukların ideolojisi olmaz.

AKP'liler gibi Kürtçüler de biz kemalistlerin düşmanıdır. Berkin Elvan da basit bir Kürtçüden başka bir şey değildi.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Has Kemalist yazdı:

AKP'liler gibi Kürtçüler de biz kemalistlerin düşmanıdır. Berkin Elvan da basit bir Kürtçüden başka bir şey değildi.

Bir çocuğa bile nefret duyman senin basit ve beyin sapıyla düşünen bir canlı olduğunu ispatlıyor.Daha vahimi ölmüş bir çocuğa PKK'lı diye yakıştırma yapman evrimsel olarak sürüngen döneminin gerisinde kaldığını gösteriyor.

Çocukların içinde nefret,kin ve ideolojik bir küstahlık olmaz,o sadece çocuktur,çocuk..

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle saygı duyulması gereken bir liderdir Türk tarihinde .  Ama kimse sevmek zorunda değildir , insanlara göre değişir .  

Fakat nefret etmeyi tamamen anlamsız buluyorum , nasıl Fatihi Yavuzu Kanuniyi sevip saygı duyuyorsak Mustafa Kemali de sevip saygı duymalıyız diye düşünüyorum . Tabi ülkeye zarardan çok yarar sağlayan liderler hakkındaki düşüncemdir bu .   Atatürkün bazı özelliklerini sevmesem de ülke leyhinde yapmış olduğu onlarca şey yüzünden + lardadır benim için Atatürk.   

Atatürke sırf içki içiyor , dindar biri değil vs zırvalıklar ile ilgili küfür edenleri tamamen kınıyorum .  Bunu cümle içinde kullanmam bile utandırdı , din inanç gibi özellikler asla durmadan cümle içinde kullanılmamalı , insanlarada böyle bir konu üzerinden önyargıda bulunulmamalı. Gel gör ki Din istismarının en güzide örneğidir Türkiye.

tarihinde DrEfikey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 hours ago, AkılveMantık said:

Değişime inanmak gerekli. Geçmişte Atatürke söven insanlar tanıdım. Zamanla değiştiler. Zamanla öğrenip anladılar. Şimdi Atatürk için öznel saygı besliyorlar. 

Özellikle, islami tarikat ve cemaatlerin, bunların mürekkeplerine bulanmış ailelerin, yetiştirilme tarzını iyi anlamalıyız. Bu çevreler komple teorileri ve algı bozuklukları ile büyürler.

Bu hassaslık ile doğruları akılcıl bir biçimde anlatmalıyız. Osmanlı için atatürkün önemi, atatürk ve islam, laikliğin islamda karşılığı, Türklük nedir, ekonomi ve atatürk gibi... Stratejik olarak bu insanlara anlatmak gerek. 

Genelde size karşı olan insanlar önce hararet ile karşı çıkarlar. Hatta küfür ederler. Burada olduğu gibi. Ama bilinç altı bunları değerlendirir. Ve yıllar içinde doğruyu bulur

Bunu unutmayın.

Sitelerde Paylaş

Anlamak, öğrenmek isteyene elbette anlatırım ama o kendini şartlandırmış ve beni dinlemek yerine sadece hakaret etmek için konuşursa ve asla başka fikirleri dinlemeye tahammülü yoksa umurumda olmaz. Zaten böyle biriyle de sağlıklı bir şekilde iletişim kuramazsınız; zira size fiziksel zarar dahi verebilirler. Birçoğu hırçın oldukları için bunlar olağan davranıştır. Arada bazıları insan gibi konuşuyor ama o da nadir.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Has Kemalist yazdı:

Sen de iyice gözümden düştün bu iletinle. Ben de seni vatansever birisi bilirdim. Resmen PKK'dan hiçbir farkı olmayan Kürtçü, Türk düşmanı bir örgütü savunuyorsun.

Zaten Deniz Gezmiş, Mahir Çayan ve Doğu Perinçek gibilerin de hiçbir farkı yok HDP'lilerden. Hepiniz komünizm popülerliğini kaybedince kemalist gibi gözükmeye başladınız. Samimiyetinize inanmıyorum.

Kemalizmin sol bir ideoloji olmadığı da son derece açık. Atatürk'ün hiçbir zaman komünizmi hedeflemediği belgelerle sabit.

Mahir Çayan yukarı yazdığım görüşleri dile getirdiğinde, sen muhtemelen daha proje olarak bile yoktun. 1970'lerin başı. Yani o sözler söylendiğinde sosyalizm gözden düşmemişti. Mahir samimiyetle sosyalist olduğunu ve Atatürk'e saygı duyduğunu dile getiriyor. Önce bunu düzeltelim.

PKK'ya emperyalizmin hizmetinde, halka karşı şiddet uygulayan bir terör örgütü olduğu için ona karşıyım. DHKPC'ye fazlasıyla karanlık ilişkiler içinde olduğu için, kör şiddet uyguladığı için karşıyım. Ama bütün bunlar benim sol görüşlü bir insan olmamı değiştirmez. Sosyalist olduğumu hiç gizlemedim. Bunu defelarca izah ettim. Atatürk Marksist ya da sosyalist değildir. Atatürk bizim terminolojimizle Milli Demokratik Devrim yapmıştır. Yani Anadolu halkını bir ileri tarihsel aşamaya taşımış, devrim yapmıştır. Nitekim Atatürk ilkelerinden bir tanesi Devrimciliktir. Biz sadece sosyalist devrimleri değil, Milli Demokratik Devrimleri de sahiplenir ve savunuruz. Bunun "gözden düşmeyle" falan bir ilgisi yok.

Sosyalistler Atatürk'ü ırkçı görüşlere sahip olan insanlardan çok daha sağlıklı ve tutarlı şekilde sahiplenir ve savunur. Sosyalistlerin Atatürk'ü ve yurtseverliği sahiplenmesi, emin ol ki Türkiye'yi çok daha ileri bir ülke haline getirir. 

Sitelerde Paylaş

Mantıklı insanlar olmadığını düşünüyorum.Geçenlerde bir arkadaş muhabbet esnasında Atatürk'e olan kinini dile getirmek için küfürlü konuşmaya başladı .Bende lider gördüğü sahısı kastederek sövsem hoşuna gider mi diye uyarınca bozulmuş bir tavırla gitmez dedi ve o günden sonra yanımda Atatütk hakkında konuştuğunu görmedim.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Sonradanolma yazdı:

Mantıklı insanlar olmadığını düşünüyorum.Geçenlerde bir arkadaş muhabbet esnasında Atatürk'e olan kinini dile getirmek için küfürlü konuşmaya başladı .Bende lider gördüğü sahısı kastederek sövsem hoşuna gider mi diye uyarınca bozulmuş bir tavırla gitmez dedi ve o günden sonra yanımda Atatütk hakkında konuştuğunu görmedim.

Demek ki sen demesen arkadaş empati kurmayı bilmeyecek. İlla insanlara söylemek gerekiyor sanırım bazı şeyleri. Elbet, eleştiri olabilir ama küfür edenler aşağılıktır. 

Şeye benzemiş: senin anana bacına yapsalar hoşuna gider mi... Bunu dedikten sonra kişi de tavır değişimi olur, seninki de bu mantıkta. :))

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, leonardo18 yazdı:

- İnternet haricinde yoklar nedense. Herhalde hiçbirinin dövüş sporları eğitimi yok.

İnternet üzerinden atıp tutmak kolaydır. İstediğine hakaret edersin. Klavyeye geldin mi kimseden korkun olmaz. Klavye şövalyeleri. :)) Ama gerçekte öyle olmuyor evet. Ben daha bir bireyin Atatürk'e küfrettiğini görmedim. O küfür edenler de zaten grup halinde gezenler olur, arkalarında biri olur. Tek başına cesaret edemez kimse. Ederse de pek hoş şeyler olmaz. 

Ama çevremizde falan bile bu nefretini saklayan kim bilir ne kadar insan vardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...