Jump to content

Tayyip İti Çok İleri Gitmiş Olabilir mi?

Recommended Posts

Bir çoğunuz 15 Temmuz darbe teşebbüsünü kınadınız. İlginç olarak kavram olarak darbenin kendisini değil de, yapan gücü desteklemediğiniz için olumsuz bir tavır takındınız. Tayyip iti kurnazlığını bir kere daha gösterip, darbeye Fetö'cülerin baş vurduğu yalanı ile, zaten fazla parlak olmayan aklınızı iyice bulandırdı. Ülke olarak Tayyip'in arkasında yer aldınız ve zaten iyi organize olmamış darbenin gözlerimizin önünde başarısızlığa uğramasını sağladınız.. Bundan gurur da duyduğunuzu düşünüyorum. Daha önce Tayyip'in rüşvet ve hırsızlıklarını kanıtlayan videoyu da, montaj diye reddetmiştiniz. Tek başına o video bile darbe nedeniydi. Tayyip hepinizin gözlerini boyamış ve kendisine haksızlık yapıldığına sizleri inandırmıştı. Yıllardır Tayyip'in dümen suyundan ayrılamıyorsunuz.. 

Son günlerde Tayyip sizleri bir kere daha kucağına oturtup hoplatmaya başladı. Bu keresinde haddini iyice aştığını düşündüren davranışlar da sergilemeye başladı diyebiliriz. Bütün Türkiye'yi kucağına oturttu Tayyip. Yardakçıları Avrupalılara galiz küfürler savururken, Tayyip AB'de yapılacak seçimleri manüple etme çabası içinde Batı demokrasisi ile oyunlar oynamaya başladı. Bu keresinde Avrupa'yı kucağına aldı Tayyip. Hep beraber Paris'e gidiyoruz.. Bundan hoşlanmadığınızı tahmin ediyorum..

Şu anda bir darbe daha yapılsa, yine Tayyip'den yana bir tutum sergileyecek misiniz?

Tayyip'in çok ileri gittiğini ve başarılı bir darbeyi hak ettiğini düşünüyor musunuz?

Yoksa hala Kemalistlerin bir darbe yapacak güce sahip olmadıklarını ve başarılı bir darbenin söz konusu olmadığını mı düşünüyorsunuz?

Başarılı bir Kemalist darbeden yana mısınız? Ya da Türkiye için artık yeni bir darbe olamaz mı diyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Darbe olacakda sonuc ne olacak ? Yobazlarin gözünde Erdogan kahraman gözükecek ve gene birsey anlamayacaklar. Birkac sene sonra üstüne yeni bir Tayyip iktidar olur.

Ne olursan ol Tayyibi indir mantigi bu ülke icin cözüm degil daha dogrusu kisa dönemli bir cözüm olur.

AKPye/Erdogana oy veren yobaz sürüsü simdiye kadar yaptiklari ile tamamen yanlis olduklarini ve ne durumda olduklarini, kim olduklarini, ne yaptiklarini anlamalari gerekir.

Bunu nasil anlayacaklar diye sorarsan bana bilmiyorum. Belki bir Ekonomik kriz suanki mevcut Krizden daha büyügü yobazlari tayyipten sogutur.

Bu ülkedeki Siyaseti Medya yönlendiriyor, Medyayi eline geciren Hükümet ülkedeki yobazlarin düsüncelerinide etkiliyor. Yeni bir hükümet Medya araciligi ile Tayyibin yaptiklari pisligi ortaya dökerse bu bir dogru adim olabilir.

Sitelerde Paylaş
Türkiyedeki kötü giden durum için;  Darbe düşüncesi çok yalnış hatta zorlama bir düşünce.

Darbe diyorsunuz; devrim bir sistemin komple değişmesi. Reform ise sistemin iyileştirilmesi demektir. Özellikle devrim olmak üzere her ikisinde de değişim, insanlara acı verir. İnsanlara bedeller ödetir. Darbeler de ise bedeller çok fazla olur.

İşte modern toplum için bu bedeller ödenmesin diye seçimler var. Bu halk cahil mantığı ile bu iş nasıl işlemiyorsa kemalistler ve darbe demekle de bu işler olmaz.

Akp seçimle veya darbe ile düşürülür ise bu vahamet ile ne değişecek ki. Sonuçda bu eksen de düşünen bir halk var. Onları ne yapacaksınız irana mı süreceksiniz? Yarın başka bir parti ile versiyon atlarlar. Bkz refah partisi akp partisi. Halkçılık kavramına ne oldu.

Eğer darbe desteklense idi;  Belki tayyip karşıtları istediklerini elde edecekti. Belki abd milyar dolarlar akıtacaktı. Belki bu gün hollanda ile sorun olmayacaktı. Ama bağımsızlık ve ulus olma kavramımız haklı haksız terazimizde altüst olurdu.

Bir yalnış başka yalnışlarla düzeltilmez. Er yada geç bumerang gibi geri döner.

Türk halkının üstünden yöneticiler kendilerini korumak için hukuku kaldırdı. Kendine işler hukuk oluşturuldu. Ve her şey seçim üstünlüğüne indirgendi. Bu da aynı şey. Akp hızla eriyor. Ve seçim üstünlüğünü kaybediyor. Millet artık akpye oy oranları azalıyor.

Sitelerde Paylaş

Resim daha büyük. Türkiye parçalanması gibi basit değil. Eğerki türkiye batı ekseninden çıkıp suriye, iran, rusya ittifakına katılırsa; ki buna batı toplumu türkiyeyi itti; 3. Dünya savaşı başlar.

Çünkü türkiye batının karakol kalesidir. Hem coğrafik hem kültürel bir kale. Bu kale el değiştirmesi demek ab ekonomisinin çökmesine dolayısı ile dünya savaşına yol açar.

Kürdistan kurulma isteği ve bunun hızlandırılması bu eksen kayması sebebiyle işletiliyor. Türkiyede kürtler devket istemiyor. Orta doğudaki kürtler antalya istanbulda yaşamak istiyor. Bir avuç medya kahramanı, bir avuç yeşil elbiseli modern che kürt kadınları bunlar kürt halkında karşılığı yok.

Sitelerde Paylaş

Türkiye önemli bir savaş olmadan parçalanabilir. Ya da bir iç savaş sonucu bölünebilir. Yöreden başlayan bir dünya savaşı çıkarsa, geride zaten bildiğimiz anlamda bir Türkiye kalmayacaktır. Sevr'in benzeri bir antlaşma ile bugün Türkiye olarak bildiğimiz ülkenin varlığına son verilir. Geride bir Türkiye kalır belki ama o ülke şimdikinin bir karikatürü olmaktan öteye gidemez. Her bakımdan zayıf bir ülkeyiz.

Bütün bunlardan Tayyip tek başına sorumlu olacaktır. Darbe ile veya darbesiz, ondan kurtulmak zorundayız.

Sitelerde Paylaş

Bugün darbe iç savaş anlamına gelir. Herşey daha kötüye gider. Türkiye bu macerayı sonuna kadar yaşamak zorunda. İslamcı hareketin potansiyel enerjisi iyice azaldı. Ancak tamamen tüketene kadar hareket devam edecek. Yapılacak bir darbe onlara yeni bir enerji kazandıracaktır.

Darbenin başarılı olması, toplum içinde bir meşruiyet kazanması ile mümkündür. Süngü zoru ile halkı yönetemezsiniz. İkna şarttır. Bugün olacak hiçbir darbe Tayyip Erdoğan'dan daha meşru olmayacaktır. 

Olmaz. Olacak iş değil. 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Tabula Rasa yazdı:

Bugün darbe iç savaş anlamına gelir. Herşey daha kötüye gider. Türkiye bu macerayı sonuna kadar yaşamak zorunda. İslamcı hareketin potansiyel enerjisi iyice azaldı. Ancak tamamen tüketene kadar hareket devam edecek. Yapılacak bir darbe onlara yeni bir enerji kazandıracaktır.

Darbenin başarılı olması, toplum içinde bir meşruiyet kazanması ile mümkündür. Süngü zoru ile halkı yönetemezsiniz. İkna şarttır. Bugün olacak hiçbir darbe Tayyip Erdoğan'dan daha meşru olmayacaktır. 

Olmaz. Olacak iş değil. 

Gayet mantıklı bir yorum. Tayyip size göre henüz çok ileri gitmiş değil yani.. O zaman bu sapığın bardağı taşırmasını bekleyeceğiz. Daha ne kadar var bilmiyoruz..

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Tabula Rasa yazdı:

Bize göre bütün varlığı gayrimeşru. Ama bizim ne düşündüğümüzün bir noktadan sonra önemi yok.

Bizim ne düşündüğümüz çok önemli.. Çünkü bizim gibi düşünenler yapacak darbeyi. Onların bizden fazla farklı olacağını sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Tabula Rasa yazdı:

Darbeyi elinde top tüfek olan adamlar yapar. "Biz" derken onları kastediyorsanız eyvallah. Ama benim et kesmek için kullandığım keskin bir mutfak bıçağından başka silahım yok.

Evet. Türkiye'de darbeyi ancak ordu yapabilir. Ve yapacaktır. Ne zaman yapacak bilmiyoruz. Ama yapacağından eminim. Bu keresinde daha kanlı olabillir. Ama dikkat ederlerse kanlı olmayabilir de..

Sitelerde Paylaş

Türkiyeyi bölüyorum.

Rusya, Ermenistan üzerinden Türkiyeye giriyor.

ABD, Kürdistanla giriyor.

Ağrı, Van, Diyarbakır gitti.

AB, sahilleri alıyor.

İzmir, Manisa, Antalya gitti.

Edirne de gider.

Daha fszlası da gidebilir.

Geriye kaldı Sünni Tayyipistan.

Karadenizden Tayyibe ne kalır bilmembilmem

ama Suriye veya Irak üzerinde Araplara bağlanmaya çalışıyor.

İstanbul?

Rusya kimseye vermek istemez. Bu yüzden Federasyonun Başkenti olur.

Öylesine bir düşündüm/saçmaladım :blush: :D

Sitelerde Paylaş

http://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-39266210

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Ankara'da yaptığı konuşmada, iki Türk bakanın referandum kampanyası yürütmesine izin vermeyen Hollanda'yı eleştirdi.

"Biz Hollanda'yı ve Hollandalıları Srebrenitsa katliamından tanırız" diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Onların cibilliyetinin, karakterinin ne kadar bozuk olduğunu 8 bin Boşnakı orada nasıl katlettiklerinden tanırız. Bunları iyi biliriz."

Erdoğan ayrıca Hollanda'ya destek veren Almanya Başbakanı Angela Merkel'e de tepki gösterdi, "Senin ondan farkın olmadığını biliyoruz" dedi.

"Özürle bu iş geçiştirilemez" diye konuşan Erdoğan, "Dün Bakanlar Kurulumuzdaki adımlara sıra adımlarla devam edilecek" ifadesini kullandı.

Rutte: Erdoğan gerginliği artırıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine Hollanda Başbakanı Mark Rutte'tan yanıt geldi.

Hollanda haber ajansı ANP'ye konuşan Rutte, "(Erdoğan) gerginliği artırmaya devam ediyor" dedi.

Rutte'nin Erdoğan'ın Srebrenitsa katliamı ile ilgili yorumu ise "İğrenç tarihi yalan" oldu.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, haci yazdı:

Evet. Türkiye'de darbeyi ancak ordu yapabilir. Ve yapacaktır. Ne zaman yapacak bilmiyoruz. Ama yapacağından eminim. Bu keresinde daha kanlı olabillir. Ama dikkat ederlerse kanlı olmayabilir de..

Eger darbeyi yapanlar kesin olarak Ataturkcu subaylar olsa eyvallah derim. Sadece bir kac sorum olacak size ve bunlari siralayacagim. Benim bildigim kadari ile suana kadar gerceklesen askeri darbelerde halk sokaklara cikmiyordu. Tayyip milleti orgutledi sahip cikmalari icin.

Örnegin sirf 15 temmuz gecesinde sokaga cikan insan sayisi en az 40 milyon kisi. Bunu anket arastirma firmalarina göre soyluyorum. Tayyipcilerin disinda MHP'lilerin 65%i ve HDP'lilerin ise 58%i sokaga cikti darbeye direnis gostermek icin. Ve emniyet jandarma özel güvenlik ve milis gücleri gibi silahli örgütler ve kurumlar Tayyipin emri altinda. Simdi durum boyle olunca darbe yapmak cok daha zorlasiyor. Cunku milletin agir bir sekilde cogunlugu darbeye karsi ayaklaniyor.

Emniyet ve özel güvenlik kurumlarin toplam görevli sayisi en az 500.000 ile 600.000 arasi. Ve bu kurumlara agir silahlarda verilmis durumda suan.

MIT tümden Tayyipin emrinde.

Jandarma tümden Tayyipin emrinde. Bu jandarma'da ki toplam asker sayisi 200 binin uzerinde.

Savcilar tümden Tayyipin emrinde.

Tayyip bunlarin disinda kendine özel silahli örgütler kurdu. (Milis gücleri)

Ordumuzda üst rütbeli olanlardan 10 binlercesi suan hapislerde. Yerine Tayyip ile ayni fikirde olan radikal islamci olan insanlar atandi(Kaynak lazimsa verebilirim.). Evet ordumuzda Atatürkcüler var sadece artik dengeler eskisi gibi degil. Atatürkcü olan generallerin en az yarisi suan hapiste.

Kisacasi liste yaptigimda olay bu:

1. 40.000.000 insan darbeye karsi direniyor ve ölümü göze aliyor. (Tankin altina yatma olaylari falan hepimiz gorduk , kursunlarin uzerine yuruduklerinede sahit olduk)

2. Ordumuzun en az 50% Tayyipin elinde , genelkurmay baskani dahil.

3. Emniyet ve özel güvenlik Tayyipin elinde.

4. Jandarma Tayyipin elinde.

5. MIT Tayyipin elinde.

6. Milis gücler Tayyipin elinde.

7. Savcilar Tayyipin elinde.

Kisacasi , durum boyle olunca ben kisisel olarak herhangi bir askeri darbenin basarili olacagina inanmiyorum. Tepelenme ihtimali cok yuksektir. Eger siz inaniyorsaniz , neye dayanarak inaniyorsunuz?

tarihinde cumhuriyetcilik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Darbe antidemokratik bir hareket, halkın akp'ye karşı bağlılığını arttırır. 15 temmuzda da öyle oldu halk akp'ye daha da çok bağlandı, birliktelik hisleri kuvvetlendi.

Bence yapılacak en iyi şey uzun zaman beklemek, başka bir çözümü yok bu işin.

Bu çöplükte uzun süre daha yaşayacağız belki de öleceğiz.

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, cumhuriyetcilik yazdı:

Eger darbeyi yapanlar kesin olarak Ataturkcu subaylar olsa eyvallah derim. Sadece bir kac sorum olacak size ve bunlari siralayacagim. Benim bildigim kadari ile suana kadar gerceklesen askeri darbelerde halk sokaklara cikmiyordu. Tayyip milleti orgutledi sahip cikmalari icin.

Örnegin sirf 15 temmuz gecesinde sokaga cikan insan sayisi en az 40 milyon kisi. Bunu anket arastirma firmalarina göre soyluyorum. Tayyipcilerin disinda MHP'lilerin 65%i ve HDP'lilerin ise 58%i sokaga cikti darbeye direnis gostermek icin. Ve emniyet jandarma özel güvenlik ve milis gücleri gibi silahli örgütler ve kurumlar Tayyipin emri altinda. Simdi durum boyle olunca darbe yapmak cok daha zorlasiyor. Cunku milletin agir bir sekilde cogunlugu darbeye karsi ayaklaniyor.

Emniyet ve özel güvenlik kurumlarin toplam görevli sayisi en az 500.000 ile 600.000 arasi. Ve bu kurumlara agir silahlarda verilmis durumda suan.

MIT tümden Tayyipin emrinde.

Jandarma tümden Tayyipin emrinde. Bu jandarma'da ki toplam asker sayisi 200 binin uzerinde.

Savcilar tümden Tayyipin emrinde.

Tayyip bunlarin disinda kendine özel silahli örgütler kurdu. (Milis gücleri)

Ordumuzda üst rütbeli olanlardan 10 binlercesi suan hapislerde. Yerine Tayyip ile ayni fikirde olan radikal islamci olan insanlar atandi(Kaynak lazimsa verebilirim.). Evet ordumuzda Atatürkcüler var sadece artik dengeler eskisi gibi degil. Atatürkcü olan generallerin en az yarisi suan hapiste.

Kisacasi liste yaptigimda olay bu:

1. 40.000.000 insan darbeye karsi direniyor ve ölümü göze aliyor. (Tankin altina yatma olaylari falan hepimiz gorduk , kursunlarin uzerine yuruduklerinede sahit olduk)

2. Ordumuzun en az 50% Tayyipin elinde , genelkurmay baskani dahil.

3. Emniyet ve özel güvenlik Tayyipin elinde.

4. Jandarma Tayyipin elinde.

5. MIT Tayyipin elinde.

6. Milis gücler Tayyipin elinde.

7. Savcilar Tayyipin elinde.

Kisacasi , durum boyle olunca ben kisisel olarak herhangi bir askeri darbenin basarili olacagina inanmiyorum. Tepelenme ihtimali cok yuksektir. Eger siz inaniyorsaniz , neye dayanarak inaniyorsunuz?

Darbe bu sıraladıklarına karşı yapılmıyor, 1 kişiye karşı yapılıyor.

Hedef 1 kişi. O bitince bu sıralanların bir fonksiyonu kalmaz çünkü o 1 kişi tüm sistemi kendisi eksenli hale getirme hatasını yapmıştır.

Eğer merkezi değil dağınık, paylaştırılmış bir güç olsaydı daha zor darbe yapılırdı. Daha çok noktaya devre dışı bırakmak gerekirdi.

Bence, gücü tamamen tek noktada toplama darbeyi kolaylaştıran bir hata olmakla birlikte darbeye çok açık hale gelmektir.

Bu aynı zamanda siyaseten tek sorumlu olmak da demektir.

Darbeyi artık sadece halk sandıkta yapabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...