Jump to content

Tayyip İti Çok İleri Gitmiş Olabilir mi?

Recommended Posts

9 dakika önce, vitamin yazdı:

Darbe bu sıraladıklarına karşı yapılmıyor, 1 kişiye karşı yapılıyor.

Hedef 1 kişi. O bitince bu sıralanların bir fonksiyonu kalmaz çünkü o 1 kişi tüm sistemi kendisi eksenli hale getirme hatasını yapmıştır.

Eğer merkezi değil dağınık, paylaştırılmış bir güç olsaydı daha zor darbe yapılırdı. Daha çok noktaya devre dışı bırakmak gerekirdi.

Bence, gücü tamamen tek noktada toplama darbeyi kolaylaştıran bir hata olmakla birlikte darbeye çok açık hale gelmektir.

Bu aynı zamanda siyaseten tek sorumlu olmak da demektir.

Darbeyi artık sadece halk sandıkta yapabilir.

Tayyipi öldürsen bile karsinda 40 milyon insan durur. Tayyipi oldurerek darbe olmaz. Tayyipin ölümü , ancak bazi yapilmak istenen seyleri yavaslatir. Iktidari degistirmez.

Bir askeri darbenin basarili olmasi icin , karsina cikacak olan halk kitlesinin sayisi cok fazla olmamasi lazim. Bukadar örgütlenmis , bu kadar ölümü göze almis bir halkin karsisina cikmak mantik disidir.

Bunlarin disinda daha jandarmayi emniyeti bilmem neyi devireceksinde silahli catismalar ile , ondan sonra ancak darbe basarili olur ve iktidar darbe yolu ile degisir. Ben sahsen buna hic bir sekilde inanmiyorum. Bügün , suan ki durumda darbe girisimi yapmaya calisanlar , kendini idam etmis olur. Suicide.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

3 saat önce, cumhuriyetcilik yazdı:

Örnegin sirf 15 temmuz gecesinde sokaga cikan insan sayisi en az 40 milyon kisi. Bunu anket arastirma firmalarina göre soyluyorum.

1. 40.000.000 insan darbeye karsi direniyor ve ölümü göze aliyor. (Tankin altina yatma olaylari falan hepimiz gorduk , kursunlarin uzerine yuruduklerinede sahit olduk)

Bu sayının herhangi bir gerçekliği bulunmuyor. Bir örnek olarak: gezide sokaklara çıkanlar ülke genelinde 3 milyona yakın olarak görülüyordu. Gezide sokaklara çıkanların bütünlüğü bulunmadığı için; tayyipgiller, korkular içinde, titreye titreye de olsa bitmesini beklediler. elleri ayakları birbirine girmişti. silahsız, derdi yalnızca dert anlatmak olan  3 milyon kişi tayyibe ülkeyi terk ettirdi. tayyip 500bin kişiyi sokağa dökebileceğini bilse, referanduma gerek kalmazdı.

gece sokaklarda gördüğümüz ancak zaten gece sokaklarda ve yollarda olan insanlar, üzerine bir de evinde duramayıp allah diye kendini sokağa atan cengaverlerdi. insanları sokağa dökebilmek için sabaha kadar imam anırttılar dört bir yanda. buna rağmen, it kopuk dışında kimse ortada yoktu.

kendinizi bu uyduruk sayılarla kandırmayın. 40milyon insan sokaklarda olacak da, bunlar referandum diye çırpınacaklar, öyle mi?

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, cumhuriyetcilik said:

40 milyon kişiyi nereden çıkardın? Yoktu o kadar kişi. Ordunun tamamı darbeye katılırsa önünde hiçbir sivil güç duramaz. Tank top adamda ulan napacan :D Mutlaka sokağa çıkan olur ama öyle 40 milyon falan bulamazsın. 1 milyonu bile zor bulursun. Mısırda çıktılar da noldu 4 bin kişiyi öldürdüler. Ordu 1 ay izin verdi dağıttı daha sonra. Zaten müdahale etmese darbe başarılı olamaz. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

Bu sayının herhangi bir gerçekliği bulunmuyor. Bir örnek olarak: gezide sokaklara çıkanlar ülke genelinde 3 milyona yakın olarak görülüyordu. Gezide sokaklara çıkanların bütünlüğü bulunmadığı için; tayyipgiller, korkular içinde, titreye titreye de olsa bitmesini beklediler. elleri ayakları birbirine girmişti. silahsız, derdi yalnızca dert anlatmak olan  3 milyon kişi tayyibe ülkeyi terk ettirdi. tayyip 500bin kişiyi sokağa dökebileceğini bilse, referanduma gerek kalmazdı.

gece sokaklarda gördüğümüz ancak zaten gece sokaklarda ve yollarda olan insanlar, üzerine bir de evinde duramayıp allah diye kendini sokağa atan cengaverlerdi. insanları sokağa dökebilmek için sabaha kadar imam anırttılar dört bir yanda. buna rağmen, it kopuk dışında kimse ortada yoktu.

kendinizi bu uyduruk sayılarla kandırmayın. 40milyon insan sokaklarda olacak da, bunlar referandum diye çırpınacaklar, öyle mi?

SADAT dışardaydı!

http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/adnan-tanriverdi-kimdir-sadat-nedir-1355672/

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

...it kopuk dışında kimse ortada yoktu...

Bizim orada, ipten kazıktan kurtulmuşlar denir.

Darbeciler ile çatışan gruplara bakarsanız, profesyonel eğitimli insanlar olduğunu görürsünüz. Silah bile kullanmış olabilirler. Zamanla daha net bilgiler ortaya çıkacaktır.

Sitelerde Paylaş

s-59fba8cda376fbb27508d0ac6482661d2e5b8f

https://onedio.com/haber/15-temmuz-sonrasi-ilk-anket-sokaga-kimler-cikti-tehlike-gecti-mi--724413

Sirf Kayseride 1 milyon insan ayaga kalkti. Geri kalan iller ile birlikte bu toplam gösterici sayisi 40 milyonun uzerindedir.

Misir'da ki Araplar Türkler gibi direnis göstermedigi ortadadir. Türklerin gözü dönmüs insanlar oldugunu herkez bilir. Adamlar resmen ölüme yürüdü. Ve Misir'da emniyet teskilati halkin yaninda durmadi , tam tersi askerlere yardim ettiler.

Turkiye'de bir cok kurum (suan ordunun bile en az yarisi) , Tayyipci'dir. Bunlarin hepsini bir araya koydugumuz an , herhangi bir darbe girisimi ancak kendini ölüme atmak anlamina gelir.

cropped_content_tankin-altina-yatan-adam

tarihinde cumhuriyetcilik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, cumhuriyetcilik yazdı:

s-59fba8cda376fbb27508d0ac6482661d2e5b8f

https://onedio.com/haber/15-temmuz-sonrasi-ilk-anket-sokaga-kimler-cikti-tehlike-gecti-mi--724413

Sirf Kayseride 1 milyon insan ayaga kalkti. Geri kalan iller ile birlikte bu toplam gösterici sayisi 40 milyonun uzerindedir.

Misir'da ki Araplar Türkler gibi direnis göstermedigi ortadadir. Türklerin gözü dönmüs insanlar oldugunu herkez bilir. Adamlar resmen ölüme yürüdü. Ve Misir'da emniyet teskilati halkin yaninda durmadi , tam tersi askerlere yardim ettiler.

Turkiye'de bir cok kurum (suan ordunun bile en az yarisi) , Tayyipci'dir. Bunlarin hepsini bir araya koydugumuz an , herhangi bir darbe girisimi ancak kendini ölüme atmak anlamina gelir.

cropped_content_tankin-altina-yatan-adam

evet oranı için: ortamlarda evet dersin, kim bilecek. yoksa fetöcü diye fişlerler sonra.

kayseri görüntüleri için: meydandaki saat bozuk değilse, saat 8 dolaylarını gösteriyor. sokağa çıkın çağrısı ve hatta olaylar bundan çok daha sonra başladı. kesinlikle ezan ve sela sesi duyulmuyor. sabahlara kadar imam anırttılar dört bir yanda. kayseri çomar üretim merkezlerinden olacak, ama o gece sela ve ezan sesi duyulmayacak öyle mi? Üstelik de arkada kocaman cami var.

alttaki görüntü için: durmakta olan tankın önüne yatmış bir çomar ve bu çomarın başka bir görüntüsü daha yok. Yani arkadaş çomarlardan biri poz veriyor, biri de çekiyor.  Etrafta asker yok, dışarı/aşağı bakıp da napıyorsun ulan diyen yok. fotoğrafta hareket yok. her şey durgun ve fakat net.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

evet oranı için: ortamlarda evet dersin, kim bilecek. yoksa fetöcü diye fişlerler sonra.

kayseri görüntüleri için: meydandaki saat bozuk değilse, saat 8 dolaylarını gösteriyor. sokağa çıkın çağrısı ve hatta olaylar bundan çok daha sonra başladı. kesinlikle ezan ve sela sesi duyulmuyor. sabahlara kadar imam anırttılar dört bir yanda. kayseri çomar üretim merkezlerinden olacak, ama o gece sela ve ezan sesi duyulmayacak öyle mi? Üstelik de arkada kocaman cami var.

alttaki görüntü için: durmakta olan tankın önüne yatmış bir çomar ve bu çomarın başka bir görüntüsü daha yok. Yani arkadaş çomarlardan biri poz veriyor, biri de çekiyor.  Etrafta asker yok, dışarı/aşağı bakıp da napıyorsun ulan diyen yok. fotoğrafta hareket yok. her şey durgun ve fakat net.

O an gece 1. Sabah saat 5:00'de havanin goruntusu bu sekilde:

Ben kisisel olarak herhangi bi darbenin bu saatten sonra basarili olacagina inanmiyorum. Tayyip'in eli zaten saglam'di 15 temmuz gecesi , emniyet falan zaten adamin kontrolundeydi. Simdi dahada güclendi. Eger siz bügün bir darbe girisimi olsa basarili olur diyorsaniz , neye dayanarak bunu diyorsunuz cunku beni hala inandirmis degilsiniz.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, cumhuriyetcilik yazdı:

O an gece 1. Sabah saat 5:00'de havanin goruntusu bu sekilde:

Ben kisisel olarak herhangi bi darbenin bu saatten sonra basarili olacagina inanmiyorum. Tayyip'in eli zaten saglam'di 15 temmuz gecesi , emniyet falan zaten adamin kontrolundeydi. Simdi dahada güclendi. Eger siz bügün bir darbe girisimi olsa basarili olur diyorsaniz , neye dayanarak bunu diyorsunuz cunku beni hala inandirmis degilsiniz.

gönderdiğiniz ilk görüntü o geceden değil, bunların demokrasi şölenlerinden bir gece. o gece selalar, ezanlar gidiyordu ardı ardına. 

Bir darbe girişiminin başarılı olup olmayacağını değil, medyanın veya anketlerin verdiklerine inanılmaması gerektiğini söylüyorum. Bu it sürüsünün iyi becerdiği bir şey var ki, o da yalan söylemek. hayatları boyunca yalanla yetişmiş insanlar olarak ortaya yalanlar atıp, ardı ardına tekrarlayarak herkesin inanmasını sağlamak bunların yöntemi.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bilgisız bi uşak yazdı:

Şu soruya bir bakın; bir de, verilen yanıtlara bakın!

Burada, "Fikrim yok!" ne demek?

Yandaş kümeler, sözde araştırma yaparsa, böyle salaklıklar oluşur!

Çok haklısın. Fikrin yoksa, çıkmamışsın demektir. Cevap "Hayır" ama fikrim yok bir sonuç olarak grafikte yer alıyor. Bir AKP klasiği daha. Gerizekalılığın dibini karıştırıyorlar.

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

gönderdiğiniz ilk görüntü o geceden değil, bunların demokrasi şölenlerinden bir gece. o gece selalar, ezanlar gidiyordu ardı ardına. 

Bir darbe girişiminin başarılı olup olmayacağını değil, medyanın veya anketlerin verdiklerine inanılmaması gerektiğini söylüyorum. Bu it sürüsünün iyi becerdiği bir şey var ki, o da yalan söylemek. hayatları boyunca yalanla yetişmiş insanlar olarak ortaya yalanlar atıp, ardı ardına tekrarlayarak herkesin inanmasını sağlamak bunların yöntemi.

Ben kendim bizzat 15 temmuz gecesi Kayserideydim. Kendi gözlerim ile gordum o yuzden bu goruntuleri paylastim. En az 1 milyon insan ayaktaydi o gece , sirf Kayseri'de.

Medya bir cok konuda yalan soyledigi dogru'dur sadece bu darbeye karsi direnis oyle boyle degildi. Cidden tarihte gorulmemis bir sekilde insanlar karsi cikti darbe girisimine.

Bügün herhangi bir grubun Turkiye sinirlari icerisinde askeri darbe yapmasi mumkun degildir. Bu da benim fikrim. Recep elini cok fazla güclendirdi ve her turlu olaya karsi esegini saglam kaziga baglamis durumda.

Sitelerde Paylaş

Halk darbe istemiyor. Bu kadarı kesin. Darbe olacaksa halkla birlikte değil, halka karşı olacak.

Belki de Tayyip itinin çok ileri gitmesi mümkün değil. Ne kadar ileri giderse gitsin, halk onu kabul edeceğe benziyor.

Her ne kadar darbe Tayyip itinden kurtulunacağı için ülke için yararlı olduğu izlenimi uyandırıyorsa da, halka karşı yapılmış olacağı için yararsız ve anlamsız.

Evet.. Ben de çoğunuz gibi düşünmeye başladım ama, hala, çaresizlik ve umutsuzluğu simgelediği için, bu düşünce beni çok rahatsız ediyor. Mantıklı da olsa onu reddediyorum.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, haci yazdı:

Halk darbe istemiyor. Bu kadarı kesin. Darbe olacaksa halkla birlikte değil, halka karşı olacak.

Belki de Tayyip itinin çok ileri gitmesi mümkün değil. Ne kadar ileri giderse gitsin, halk onu kabul edeceğe benziyor.

Her ne kadar darbe Tayyip itinden kurtulunacağı için ülke için yararlı olduğu izlenimi uyandırıyorsa da, halka karşı yapılmış olacağı için yararsız ve anlamsız.

Evet.. Ben de çoğunuz gibi düşünmeye başladım ama, hala, çaresizlik ve umutsuzluğu simgelediği için, bu düşünce beni çok rahatsız ediyor. Mantıklı da olsa onu reddediyorum.

1. Halk darbe istemiyor. Bu tespitinize katilirim cunku bundan once ki gerceklestirilen askeri darbelerde hic kimse askere karsi cikmiyordu. Simdi durum degisti ve millet canini ortaya koyuyor secimlerle iktidara gelenleri korumak icin.

2. Recep'in yerine baskasi gelir. Ulkemizde bu adama benzer kisilerden cok ne var. Recep'in ölümü , ancak bazi konulari yavaslatir. Bunun disinda birsey olmaz. Yerine baska gerici gelir.

3. Bütün askeri darbeler halka karsi yapildigi kesindir. Cunku bir ideoloji , sirf demokratik bir sekilde, secimlerle iktidara gelemedigi icin silaha bas vurmus oluyor. Halkimiza karsi olsa bile , darbe iyi bir secenektir Atatürkcüler icin. Sadece suan basarili bir askeri darbe girisimi imkansizdir. Recep'in eli cok güclü durumda. Onu ve iktidarini indirebilecek güc yok. Ne askeri darbe ile , ne de secimler ile. Ancak baska ülkelerin ordulari ülkemizi isgal ederse bu mumkundur. Ülkemizi isgal ederler , milyonlari öldürürler ve ondan sonra silah zoru ile onlara hizmet eden bir yönetim kurarlar.

Ücüncü kisimda anlatdigim savas olayida ülkemiz icin ne kadar faydali tartisilir. Ülkemiz koca bir enkaz haline dönüsür. Somali 2.

Sitelerde Paylaş

1. Halk darbe istemiyor. Bu tespitinize katilirim cunku bundan once ki gerceklestirilen askeri darbelerde hic kimse askere karsi cikmiyordu. Simdi durum degisti ve millet canini ortaya koyuyor secimlerle iktidara gelenleri korumak icin.

2. Recep'in ölümü pek birsey degistirmez. Recep'in yerine baskasi gelir. Ulkemizde bu adama benzer kisilerden cok ne var. Recep'in ölümü , ancak bazi konulari yavaslatir. Bunun disinda birsey olmaz. Yerine baska gerici gelir.

3. Bütün askeri darbeler halka karsi yapildigi kesindir. Cunku bir ideoloji , sirf demokratik bir sekilde, secimlerle iktidara gelemedigi icin silaha bas vurmus oluyor. Halkimiza karsi olsa bile , darbe iyi bir secenektir Atatürkcüler icin. Sadece suan basarili bir askeri darbe girisimi imkansizdir. Recep'in eli cok güclü durumda. Onu ve iktidarini indirebilecek güc yok. Ne askeri darbe ile , ne de secimler ile. Ancak baska ülkelerin ordulari ülkemizi isgal ederse bu mumkundur. Ülkemizi isgal ederler , milyonlari öldürürler ve ondan sonra silah zoru ile onlara hizmet eden bir yönetim kurarlar.

Ücüncü kisimda anlatdigim savas olayida ülkemiz icin ne kadar faydali tartisilir. Ülkemiz koca bir enkaz haline dönüsür. Somali 2.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Kuranınizinde yazdı:

Darbe olacakta nolucak? Erbakana darbe yaptılar başımıza Tayyibi bela ettiler. Erbakandan tiksinenler bugün ya ne kadar hata yapmışız diyorlar. Tayyip hepsinin canına ot tıkadı. Darbe olsa bile bu yine Tayyipçilere yarar. Bu sefer iktidara %80le gelirler. 

Basarili bir askeri darbe suan ki durum ile mumkun degil ve kesinlikle basarisizliga ugrar.

Farz edelim ki Atatürkcü bir darbe gerceklesti , demokrasiyi ortadan kaldiririz ve kemalist diktatorlugu ilan ederiz. Atatürk nasil tek partili ülkeyi yönetti ise,  aynisini yapariz. Secimlerde sadece CHP secenegi olur. Yani CHP her secimi 100% oy orani ile kazanir.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, cumhuriyetcilik said:

Basarili bir askeri darbe suan ki durum ile mumkun degil ve kesinlikle basarisizliga ugrar.

Farz edelim ki Atatürkcü bir darbe gerceklesti , demokrasiyi ortadan kaldiririz ve kemalist diktatorlugu ilan ederiz. Atatürk nasil tek partili ülkeyi yönetti ise,  aynisini yapariz. Secimlerde sadece CHP secenegi olur. Yani CHP her secimi 100% oy orani ile kazanir.

Sen ciddi misin. Ciddi olduğunu sanmıyorum :D Ha yapamaz demiyorum sonuçta güç askerin elindedir. Ama ne kadar dayanacak? Batıdan da nah destek bulur. Ayakta kalamaz. Türkiye de zaten darbeler batı destrkli gerçekleşmiştir. Batı destekli olmayan darbelere bakın hep başarısızlıkla sonuçlandığını görürsünüz. Şuanda bir darne ihtimali çok zayıf. Ama ordunun üst kademesi Atatürkçüdür. Bugün prdunun başındaki Genelkurmay başkanımız da çok entellektüel bir insandır. Türkiye de ki en entellektüel insanlardan biridir. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...