Jump to content

Türkiye'nin Geleceği Nasıl Olacak ?

Recommended Posts

14 minutes ago, Rhodium said:

Hedef 2117 değilmi olacakları yazdım.

Nüfusumuz artacak, avrupada azalacak.

Su ve tarım alanımız  azalacak.

Politikada algısal yönetim devri bitti, artık sadece dişli ve akılcı liderler türkiyede tutar. Algı siyasetini tükettik.

Birde değişim hızı ne durumda olduğunuzdan önemlidir. Misal avrupalı 50 yıl önce ne ise şimdide benzerdir. Ama bizim ülkemiz avrupadan şuan avrupadan her konuda geridedir. Ama 50 yıl önce biz bu halimizden çok daha kötüydük. Hızlı değişen bir ülkeyiz.

Bu ülke her geçen gün boka batıyor. Sen neyin kafasını yaşıyorsun? Tayyip seninde beynini güçlü türkiye naralarıyla devre dışı bırakmış. Biz bunları daha çok akpli çomarlarda görürdük. Ama Tayyibin dümen suyunda giden ateistler de varmış demek ki. Kimse kusura bakmasın. İyimser düşünecek kadar saf ve salak birisi değilim. Bu noktadan sonra iyimser olmak bu coğrafya da bu ülkede yapılmak istenenleri ya bilmemek ya da hafife almaktır.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Kuranınizinde yazdı:

Bu ülke her geçen gün boka batıyor. Sen neyin kafasını yaşıyorsun? Tayyip seninde beynini güçlü türkiye naralarıyla devre dışı bırakmış. Biz bunları daha çok akpli çomarlarda görürdük. Ama Tayyibin dümen suyunda giden ateistler de varmış demek ki. Kimse kusura bakmasın. İyimser düşünecek kadar saf ve salak birisi değilim. Bu noktadan sonra iyimser olmak bu coğrafya da bu ülkede yapılmak istenenleri ya bilmemek ya da hafife almaktır.

Sen okuduğun aptalca ifadeye inanma.. Hiç bir ateist Tayyip'in dümen suyunda gitmez. Olmaz öyle saçma şey.. Maddenin doğasına aykırıdır. Ancak salaklar inanır ona.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Kuranınizinde said:

Tayyibin suyuna gitmek nedir? Yazdıklarımda Tayyip diye bir kelime bulamıyorum. Başkalarının benzer olarak ne düşüneceği umrumda da değil. Bu başlıkta 100 yıl sonrasını bulmaya çalışmıyormuyuz? 100 yıl sonrasını su nüfus maden kaynakları gibi meseleler şekillendirir. Akp değil. Ben bunları yazıyorum.

He bu ülkede yapılmak istenen nedir? Bu başka bir şey; islam ve liberalizm el ele. Artık kemalistler ile islamistler arasındaki kavga bitti. Halk kitleleri için Atatürk öldü. Sadece halk aydınları için yaşıyor. Niçe gibi düşün. Artık mavi islamistlerle, kırmızı islamistlerin kavgasını yaşıyoruz. Kuzey güney savaşı gibi.

Şeriatmı geliyor? Lenin aşkına; koskoca sosyalizm 50 yıl dayandı. Bu takke ve kravatlı adamlar 10 yıl dayanamaz. Bir adam gelir natoder, avrupa birliğider, kürtlere özgürlükder, masanın altından doları sallar bir bakmışsın yine evrim varmı yokmu diye tartışıyoruz. Keşke şeriat gelse.

Sitelerde Paylaş

Turkiye bolunmeyecek. Hayir cikarsa ic savas olur ordu yonetime el koyar, evet cikarsa ortalik karisir ve ordu yonetime yine el koyar. Bir darbe olacak buna kesin gozle bakiyorum. Bu sefer kimsenin ruhu duymayacak, bir sabah uyandigimizda birileri coktan sallandirilmis olacak. Referanduma bir ay kaldi ve ben iddaamdan dönmüyorum, referandum olmayacak, sandiga gitmeyecegiz. Referandum öyle ya da böyle birilerinin sonunu getirecegi icin referandum iptal edilecek..

Sitelerde Paylaş
21 hours ago, NotFound said:

Turkiye bolunmeyecek. Hayir cikarsa ic savas olur ordu yonetime el koyar, evet cikarsa ortalik karisir ve ordu yonetime yine el koyar. Bir darbe olacak buna kesin gozle bakiyorum. Bu sefer kimsenin ruhu duymayacak, bir sabah uyandigimizda birileri coktan sallandirilmis olacak. Referanduma bir ay kaldi ve ben iddaamdan dönmüyorum, referandum olmayacak, sandiga gitmeyecegiz. Referandum öyle ya da böyle birilerinin sonunu getirecegi icin referandum iptal edilecek..

Bu ülkenin sonu zaten iç savaş :) Aklı başında olan herkes bunun böyle olduğunu görür. Ordumuz da mutlaka gidişatın bu yönde olduğun görüyordur. Onlar bizden daha fazla şey biliyorlar. 

Başkanlık gelicek belki ama, bu başkanlık denen sistemle bir yere varamazlar. İçeride de dışarıda da imajları düştü ve düşmeye devam edecek. Başkanlık Tayyibin diktatörlüğünün kanıtı olacak. O zaman bizimde, ordununda işi kolay olabilir. Eğer ordu bir müdahalede bulunacaksa bunu bu milletin bu ülkenin birliği ve bütünlüğü için yapmalıdır. Başka hiçbirşey için değil... 

Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, Kuranınizinde yazdı:

Bu ülkenin sonu zaten iç savaş :) Aklı başında olan herkes bunun böyle olduğunu görür. Ordumuz da mutlaka gidişatın bu yönde olduğun görüyordur. Onlar bizden daha fazla şey biliyorlar. 

Başkanlık gelicek belki ama, bu başkanlık denen sistemle bir yere varamazlar. İçeride de dışarıda da imajları düştü ve düşmeye devam edecek. Başkanlık Tayyibin diktatörlüğünün kanıtı olacak. O zaman bizimde, ordununda işi kolay olabilir. Eğer ordu bir müdahalede bulunacaksa bunu bu milletin bu ülkenin birliği ve bütünlüğü için yapmalıdır. Başka hiçbirşey için değil... 

Darbe bu ulkenin birligine ve butunlugune fayda saglamaz. Ancak ic savasi tetikler. Herhangi bi askeri darbe girisiminde , AK koyunlar ile birlikte HDP ve MHPlilerinde cogunlugu darbeye karsi direnis icin destek verir 15 temmuzda'da gordugumuz gibi. En ilginci , recep bu HDP'lilerin evini neyini baslarina yiktigi halde adamlar 15 temmuz'da askeri darbe girisimine karsi direnmek icin AK koyunlar ve MHP'liler ile birlikte cikti sokaklara.

Eger bugun , recepin eli fazla gucu olmasaydi darbeyi gerceklestirebilirdik halk istemesse bile yinede olur derdim. Sadece durum boyle degil. Emniyet , jandarma , MIT , özel güvenlik , bu 4 kurum bizim elimizde olsaydi ozaman millet istemesse bile darbe yapabilirdik. Suan durum oyle degil. Elimizde sadece TSK'nin bir bolumu var , baska birseyimiz suan yok.

Ben kisisel olarak bugun gerceklesebilecek herhangi bi darbe girisimini , intihar olarak adlandiririm.

tarihinde cumhuriyetcilik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, haci yazdı:

Darbe hakkındaki düşünceleriniz yanlış. Ama onları düzeltmeyeceğim. Darbe olursa neden yanlış olduklarını kendiniz anlarsınız.

Millet nasil sokaga ciktigi ortada. Emniyet , jandara , özel güvenlik , milis gücler bu adamlarin elinde. Ordununda 50% civarini ele gecirdi Tayyiban. O yuzdendir ki ordumuz Firat Kalkan harekatina katildi.

Turkiye'nin disinda bile Suriye'de sirf Idlib'de adamlarin 70 bin El Kaide baglantili milis gücleri var.

Eger siz bu durumda , hala darbe basarili olur diyorsaniz , neye dayanarak bunun basarili olabilecegini aciklamaniz gerekir. Yoksa bende kuru laf ederim. Gercekler ortadadir.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Kuranınizinde said:

Tabikide amac bu olmalidir. Fakat bizim gordugumuzu ordu goremeyecek degil :)

Bu referandumdan evet oyu cikarsa asker mudahale eder. Halk referandumu parti secimi saniyor, bu cahillerin kullanacagi oy akli basinda insanlarin ve sonraki nesillerin hayatini etkileyecegi icin ordu bir mudahalede bulunacaktir. Yalniz, referandum olmayacak diyorum hâlâ..

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Engse Hohol yazdı:
Fotoğraf

Tayyip Erdoğan: Böyle giderse hiçbir Avrupalı güvenle sokağa çıkamaz.

Ak-Saray'ın içerisi pıtırak.
Hadi Tayyip bahçede oturak.
Bir demlik taze çayım var.
İçerisine püskevit batırak
.

Güldürdü kardeş Sağol. 

Yalnız bunun Kılıçdaroğlu ve Selocan versiyonunu da istiyorum. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...