Jump to content

Twitter alkol hesaplari takip edilemiyor

Recommended Posts

Twitter'da alkol ureten firmalarin sayfalarina takip yasagi geldi. Jack, bacardi, chivas gibi sayfalari takip etmek istediginizde hata uyarisi aliyorsunuz, daha onceden takipteyseniz bulundugunuz bolgede bu profile ulasilamiyor uyarisi aliyorsunuz. Insanlarin ozgurlugunu zorla kisitliyorlar. Bu insan haklarina tecavuz resmen. Ben jack sayfasini takip etmek istiyorum, sen kim kopeksin ki benim bu hakkimi zorla elimden aliyorsun? Sen ulkeyi yonet diye secildin, insanlarin ozel hayatinin icine ediyorsun. Bakin, bu olay bu ulkeye getirilmek istenen seriat kurallarinin kanitidir..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 minutes ago, Testicular cancer said:

Alkol bir uyusturucudur ve yasaklanmasi gerekir zaten. .

Ben sevmiyorsam kimse icemesin diyorsun yani. o dedigini abd yapmaya calisti, sonra da nasil bir ahmaklik yaptigini anlayip yanlistan dondu. 

laissez-faire, laissez-passer...

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, malta erigi yazdı:

Ben sevmiyorsam kimse icemesin diyorsun yani. o dedigini abd yapmaya calisti, sonra da nasil bir ahmaklik yaptigini anlayip yanlistan dondu. 

laissez-faire, laissez-passer...

Alkol alip insan olduren, kadinlara tecavuz eden bir suru insan var. Boyle bir madde yasaklanmali.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Testicular cancer said:

Alkol bir uyusturucudur ve yasaklanmasi gerekir zaten. Ama bu yapilmaya calisilan seyi dogru bulmuyorum.

Ayrica hesap takibini nasil engellemisler ki? Twitter'in yapmasi gerekiyor bunu.

Sen istemiyorsan yasaklanmasi mi gerekir? Sen icme kardesim gotunle iciyosan. Ben alip evime gidiyorum, oturup iki kadeh icip yatiyorum. Bu hayatta benim en keyif aldigim olay. Takip ediyorum sayfalari, yeni urunlerden haberdar olmak istiyorum, bu hakkimi gotuyle icenler yuzunden elimden alamaz kimse, buna hakki yok. Ayrica madem bu yuzden yasaklaniyor, satisini yasaklasinlar? Got yemez, ac kalir imamlar..

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Testicular cancer said:

Alkol alip insan olduren, kadinlara tecavuz eden bir suru insan var. Boyle bir madde yasaklanmali.

Oyle sey olmaz. Alkol alanlardan kaci cinayet isleyip tecavuz ediyor? Istatistik nedir? Eminim biryerlerde kandil simidi yeyip cinayet isleyen/kadinlara tecavuz eden birileri de vardir, yasaklayalim mi?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, malta erigi said:

Oyle sey olmaz. Alkol alanlardan kaci cinayet isleyip tecavuz ediyor? Istatistik nedir? Eminim biryerlerde kandil simidi yeyip cinayet isleyen/kadinlara tecavuz eden birileri de vardir, yasaklayalim mi?

Bu tespitin guzelligini anlayacak kafayapisinda insanlar cok az ?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, NotFound yazdı:

Bu tespitin guzelligini anlayacak kafayapisinda insanlar cok az ?

Mesajlarini uzun zamandir goruyorum ve sunu soylemem gerekiyor... Cok bos ve bilgisiz bir insansin. Gercek dusuncelerim bunlar. Hakaret ettigimi filan sanma. Bos bos mesaj yaziyorsun su forumda, hic elle tutulur bir bilgin yok.

Alkol tabiki yasaklanmali. Alkol bir uyusturucudur. Eroini de serbest yapalim o zaman? Nasil olsa birileri kimseye zarar vermeden eroin iciyor. Aslinda eroin bagimlisina surekli eroin saglarsan, zarar verecegini sanmiyorum. Serbest yapmamizi ister misin?

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, Testicular cancer said:

Mesajlarini uzun zamandir goruyorum ve sunu soylemem gerekiyor... Cok bos ve bilgisiz bir insansin. Gercek dusuncelerim bunlar. Hakaret ettigimi filan sanma. Bos bos mesaj yaziyorsun su forumda, hic elle tutulur bir bilgin yok.

Alkol tabiki yasaklanmali. Alkol bir uyusturucudur. Eroini de serbest yapalim o zaman? Nasil olsa birileri kimseye zarar vermeden eroin iciyor. Aslinda eroin bagimlisina surekli eroin saglarsan, zarar verecegini sanmiyorum. Serbest yapmamizi ister misin?

Eroin ve alkol coook cok farkli kulvarlarda olmasi bir yana, bunu ilk teklif eden sen degilsin. Dil varsa asagiya atacagim belgeseli izlemeni tavsiye ederim. 'Serbest birakmak' cok genis bir terim ancak su an yaygin olandan farkli bir duzenleme gerektigi kesin. Ayrica portekiz'deki a sinifi uyusturucularla ilgili politikalari, bunlarin sonuclarini da incele. Cok sasirabilirsin.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Testicular cancer yazdı:

En önce din yasaklanmalı. Dinden daha sert bir uyuşturucu yok. Bir kere alanın beyni eriyor, bir daha düzelmiyor. Dinle mukayese edildiğinde Alkol'ün beyne verdiği zarar, zemzemin verdiği zarardan azdır...

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, malta erigi yazdı:

Burayi nasil hala engellemediler ona sasiyorum. Bir ara kuran, erken islam bolumu engelliydi galiba ama suanda oraya da girilebiliyor.

Engellemediler mi? Kaç kere engellendiğini, kaç kere adres değiştirildiğini, forumun kaç kere aylar boyu kapalı kaldığını unuttuk...

Sitelerde Paylaş

Alkolun su an yasaklanmasi tabiki zor ama en azindan bir duzenleme getirilebilir. Ornegin alkol almak isteyen ilk once psikiyatri ve psikolog muayenesinden filan gecmeli ve alkol icebilecegine dair onay almali. Bu sayede toplumda az da olsa suclari azaltabiliriz. Alkol ile benzodiazepinin pek bir farki yok ve benzodiazepinler yesil recete ile alinabiliyor.

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Kaunos said:

Engellemediler mi? Kaç kere engellendiğini, kaç kere adres değiştirildiğini, forumun kaç kere aylar boyu kapalı kaldığını unuttuk...

Bilmiorum abi, ben daha yeni sayilirim. Uye olmadan once okurdum ama siklikla degil.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Testicular cancer yazdı:

Arkadaşım, alkol bir uyuşturucu değildir, eroinle de kıyaslanamaz. Eroin, morfin gibi opioidler türevi narkotikler kan-beyin bariyerini direkt aşarak beyne ulaşır ve merkezi sinir sistemini haşat eder. Bağımlısı olmak için çoğu zaman bir iki kullanım yeter. Çok yüksek miktarda bağımlılık yaparlar çünkü hücrelere çok kolay entegre olup ele geçirirler.

Alkolse böyle bir madde değil, bağımlı olmak için çok uzun yıllar kötüye kullanmak lazım. Alkolik olduğunu sandığımız çoğu sıradan alkol kullanıcısı da alkolik değildir zaten, maddeyi kötüye kullanıyordur. 

Alkolü yasaklamakla uyuşturucuyu yasaklamak aynı şey değildir. Alkol kullanımını minimize etmek veya sıfırlamak devlet politikalarıyla, toplumu alkol konusunda gerçekten bilinçlendirmekle olur. Yasaklamakla değil. 

Öyle acayip şeyler iddia ediyorsunuz ki, alkol kullanmayan, ömrünün neredeyse yarısını bağımlılık tedavisiyle uğraşarak geçirmiş ben bile şaşıp kalıyor ve kendimi alkol kullananları savunurken buluyorum.

Bırakın insanlar içkisini özgürce içsin. Alkolle sorun yaşayanlar zaten mutlu değil ve kurtulmak için tedaviye başvuruyor. Birileri alkolik olabiliyor diye, içkiyi milyarlarca sosyal içiciye de yasaklayamazsınız. Kafein de yüksek dozda ve uzun süre alındığında basbayağı bağımlılık yapıyor, onu da yasaklayalım o zaman. Sigarayı da. Sigara bile alkolden çok daha hızlı ve güçlü bağımlılık yapar.

Saçmalamanın, vur deyince öldürmenin manası yok.

Sitelerde Paylaş
Just now, Testicular cancer said:

Alkolun su an yasaklanmasi tabiki zor ama en azindan bir duzenleme getirilebilir. Ornegin alkol almak isteyen ilk once psikiyatri ve psikolog muayenesinden filan gecmeli ve alkol icebilecegine dair onay almali. Bu sayede toplumda az da olsa suclari azaltabiliriz. Alkol ile benzodiazepinin pek bir farki yok ve benzodiazepinler yesil recete ile alinabiliyor.

Benzodiazepinler cok feci bagimliligi olan ilaclar. Kontrolsuz sekilde kullaniminin birakilmasi olumle sonuclanabiliyor bagimlilarda. Surekli elmalar ve armutlar karisiyor sende.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Arkadaşım, alkol bir uyuşturucu değildir, eroinle de kıyaslanamaz. Eroin, morfin gibi opioidler türevi narkotikler kan-beyin bariyerini direkt aşarak beyne ulaşır ve merkezi sinir sistemini haşat eder. Bağımlısı olmak için çoğu zaman bir iki kullanım yeter. Çok yüksek miktarda bağımlılık yaparlar çünkü hücrelere çok kolay entegre olup ele geçirirler.

Alkolse böyle bir madde değil, bağımlı olmak için çok uzun yıllar kötüye kullanmak lazım. Alkolik olduğunu sandığımız çoğu sıradan alkol kullanıcısı da alkolik değildir zaten, maddeyi kötüye kullanıyordur. 

Alkolü yasaklamakla uyuşturucuyu yasaklamak aynı şey değildir. Alkol kullanımını minimize etmek veya sıfırlamak devlet politikalarıyla, toplumu alkol konusunda gerçekten bilinçlendirmekle olur. Yasaklamakla değil. 

Öyle acayip şeyler iddia ediyorsunuz ki, alkol kullanmayan, ömrünün neredeyse yarısını bağımlılık tedavisiyle uğraşarak geçirmiş ben bile şaşıp kalıyor ve kendimi alkol kullananları savunurken buluyorum.

Bırakın insanlar içkisini özgürce içsin. Alkolle sorun yaşayanlar zaten mutlu değil ve kurtulmak için tedaviye başvuruyor. Birileri alkolik olabiliyor diye, içkiyi milyarlarca sosyal içiciye de yasaklayamazsınız. Kafein de yüksek dozda ve uzun süre alındığında basbayağı bağımlılık yapıyor, onu da yasaklayalım o zaman. Sigarayı da. Sigara bile alkolden çok daha hızlı ve güçlü bağımlılık yapar.

Saçmalamanın, vur deyince öldürmenin manası yok.

Haftada bir veya iki haftada bir alkol icenlerin bile davranislarinda degisiklik oluyor, gozlerimizle goruyoruz. Yasaklanmasi konusunda sizlere katildigimi belirttim ama en azindan psikiyatri ve psikolog muayenesinden filan gecmeliler.

Sosyal icicilere bir sey dedigimiz yok elbette. Ama alkol de cok masum bir madde degil.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, malta erigi yazdı:

Benzodiazepinler cok feci bagimliligi olan ilaclar. Kontrolsuz sekilde kullaniminin birakilmasi olumle sonuclanabiliyor bagimlilarda. Surekli elmalar ve armutlar karisiyor sende.

Eger 3-4 ay surekli kullanmazsan, cok feci bir bagimlilik yapmiyor. Cok feci demen biraz abarti olmus.

Kullandigin benzodiazepine gore degisir ama eczanelerde bulunan Xanax ile alkol, neredeyse ben de ayni etkileri yapiyor. Doktor da alkol ile benzodiazepinin calisma sekli benzer demisti.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...