Jump to content

Twitter alkol hesaplari takip edilemiyor

Recommended Posts

8 minutes ago, Testicular cancer said:

Eger 3-4 ay surekli kullanmazsan, cok feci bir bagimlilik yapmiyor. Cok feci demen biraz abarti olmus.

Kullandigin benzodiazepine gore degisir ama eczanelerde bulunan Xanax ile alkol, neredeyse ben de ayni etkileri yapiyor. Doktor da alkol ile benzodiazepinin calisma sekli benzer demisti.

Inan hic abarti degil. ornegin Abd'de tutuklanan bir sucluya eroin bagimlisiysa ilac vermezler. Kafasini duvarlara vura vura atlatir krizi. Ancak benzodiazepin bagimlisiysa, yallah revire. Cunku olum riski var. Daha kolay elde edilebilmesi xanax ve valiumu daha masum yapmiyor.

Nikah sahidim sagolsun, maalesef uyusturucu bagimliligi hakkinda genis bilgiye sahibim. Senelerce ugrastik.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 dakika önce, malta erigi yazdı:

Inan hic abarti degil. ornegin Abd'de tutuklanan bir sucluya eroin bagimlisiysa ilac vermezler. Kafasini duvarlara vura vura atlatir krizi. Ancak benzodiazepin bagimlisiysa, yallah revire. Cunku olum riski var. Daha kolay elde edilebilmesi xanax ve valiumu daha masum yapmiyor.

Nikah sahidim sagolsun, maalesef uyusturucu bagimliligi hakkinda genis bilgiye sahibim. Senelerce ugrastik.

Ben 2.5 mg Xanax'i birden birakmistim. 1 ay kullandim. Ilk gun biraz mutsuz hissettim ama sonra gecti. Biraz da basim donmustu sanirim. Bu dediginiz olum riski veya baska bir ciddi risk, bende de olmus mudur? Yoksa 10 mg gibi dozlari 6-7 ay kullanip da birakilinca mi oluyor?

Sitelerde Paylaş
Just now, Testicular cancer said:

Ben 2.5 mg Xanax'i birden birakmistim. 1 ay kullandim. Ilk gun biraz mutsuz hissettim ama sonra gecti. Biraz da basim donmustu sanirim. Bu dediginiz olum riski veya baska bir ciddi risk, bende de olmus mudur? Yoksa 10 mg gibi dozlari 6-7 ay kullanip da birakilinca mi oluyor?

Benzodiazepinelerde bu sure cok degisken. opiyat turevleri gibi degil. Kimisi icin 1 haftayken, kimisi icin 4 ay. Sen fiziksel olarak hastalanacak seviyeye gelseydin zaten oyle rahatca birakamazdin. Birakmissin gecmis iste, artik endiselenecegin birsey yok.

Sitelerde Paylaş

Yasaktan başka bir şey bilmiyor mu bu millet?

Yasak ne işe yarayacak?

Ben söyleyeyim. Yasaklamak demek kontrolü devletten alıp mafyaya vermek demek.

Ben balığın yanında rakıyı seviyorum, yasaklanırsa rakıyı başka yerden alırım. 

Birkaç psikopat içmesini bilmiyor diye bütün millet cezalandırılır mı?

Çok yağ yemek de sağlığa zararlı, yasaklayın.

Çok biber yemek de. Çok kahve içmek de...

Hepsini yasaklayın!!!!

Ayrıca burda siteye girmek yasaklanıyor!!! Siteye girenler alkolik mi oluyor, siteye girmek suç mu?

Kızlarla flirt yasak, erkeğe el vermek yasak.... Yasak oğlu yasak!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, poiuz yazdı:

Yasaktan başka bir şey bilmiyor mu bi millet?

Yasak ne işe yarayacak?

Ben söyleyeyim. Yasaklamak demek kontrolü devletten alıp mafyaya vermek demek.

Ben balığın yanında rakıyı seviyorum, yasaklanırsa rakıyı başka yerden alırım. 

Birkaç psikopat içmesini bilmiyor diye bütün millet cezalandırılır mı?

Çok yağ yemek de sağlığa zararlı, yasaklayın.

Çok biber yemek de. Çok kahve içmek de...

Hepsini yasaklayın!!!!

Ayrıca burda siteye girmek yasaklanıyor!!! Siteye girenler alkoliktir, siteye girmek suç mu?

Sonradan biraz sert tepki verdigimi anlayip mesaj yazmistim zaten. Ama alkol icmek isteyen kisinin hala psikiyatri ve psikolog muayenesinden gecmesi gerektigini savunuyorum.

Kafa yapici bir madde sonucta.

Sitelerde Paylaş

Yasak falan olmaz zaten. Ickiden dunyanin vergisini aliyorlar. Kisa sure oncesine kadar insanlar etanol alip kendine likor, limoncello falan yapiyordu. Onlarin da cebin goz diktigi icin akp etanol satisini yasakladi. Boyle olunca tabi evde yapmayi beceremeyen kacak ickiye yonelerek yasamlarini riske atiyor. Akp'nin umrunda degil elbet alkol kullanan kor olmus veya olmus.

2001 yilinda yabanci ickiler avrupa ile ayni fiyatlara, tekel urunleri onlarin 1/2-1/3 fiyatina satiliyordu. Simdi yerli icki, avrupada satilan yabanci ickiden 3 kat pahali. Akp doneminde olan degisiklik devasa.

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, Testicular cancer said:

Mesajlarini uzun zamandir goruyorum ve sunu soylemem gerekiyor... Cok bos ve bilgisiz bir insansin. Gercek dusuncelerim bunlar. Hakaret ettigimi filan sanma. Bos bos mesaj yaziyorsun su forumda, hic elle tutulur bir bilgin yok.

Alkol tabiki yasaklanmali. Alkol bir uyusturucudur. Eroini de serbest yapalim o zaman? Nasil olsa birileri kimseye zarar vermeden eroin iciyor. Aslinda eroin bagimlisina surekli eroin saglarsan, zarar verecegini sanmiyorum. Serbest yapmamizi ister misin?

Php ajax kodluyorum, yat kaptaniyim, cnc ve dijital baski operatoruyum, grafikerim, el sanatlari hocasiyim, elektronikciyim, spor yapiyorum, onlarca kitap okudum okumaya da devam ediyorum, anlayacagin bos bir insan degil tam donanimliyim. 5 gunde 891 yorumumdan kac tanesini okuyup bu karari verdin hayret dogrusu. Desen ki bircogunu okudum, bos olsa neden okudun dicem. Birkac tanesini okuduysan, nasil bir ruh haliyle bu cumleyi sarfettin anlamaya calisicam. Ama yok yani sen de arap putu gibi tutarsizsin. Buraya elle tutulur bilgiler verecegimi beyan ederek de kayit olmadim zaten. Senin elle tutulur bilgi dedigin sey alkolun de aslinda bir uyusturucu oldugu mu? Bu bilgi degil bilgisizlik! Bos bile konusamiyorsun, zirvaliyorsun.

tarihinde NotFound tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, NotFound yazdı:

Php ajax kodluyorum, yat kaptaniyim, cnc ve dijital baski operatoruyum, grafikerim, el sanatlari hocasiyim, elektronikciyim, spor yapiyorum, onlarca kitap okudum okumaya da devam ediyorum, anlayacagin bos bir insan degil tam donanimliyim. 891 yorumumdan kac tanesini okuyup bu karari verdin hayret dogrusu. Desen ki bircogunu okudum, bos olsa neden okudun dicem. Birkac tanesini okuduysan, nasil bir ruh haliyle bu cumleyi sarfettin anlamaya calisicam. Ama yok yani sen de arap putu gibi tutarsizsin. Buraya elle tutulur bilgiler verecegimi beyan ederek de kayit olmadim zaten. Senin elle tutulur bilgi dedigin sey alkolun de aslinda bir uyusturucu oldugu mu? Bu bilgi degil bilgisizlik! Bos bile konusamiyorsun, zirvaliyorsun.

Arap putunun konumuzla ne alakasi var?

Php, ajax, cnc filan kodlaman senin bos bir insan olmadigini gostermez. Bossun.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Testicular cancer said:

Senin bana bos demen de benim bos oldugumu gostermez. Asil bos olan senin beynin.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Testicular cancer said:

O zaman konu hakkinda yaz, benim baska konulardaki yorumlarimin bu konuyla bir alakasi mi vardi geldin sıkmaya başladın? Hem konularimin bos oldugunu dusunuyorsun hem de actigim basliga yorum yapiyorsun. Seni arap putuna benzetmemin alakasi da bu. Tutarli tek bir cumlen yok.

Senin gibi cok kisi geldi gecti bu forumdan, konu sıçıcı diyorum ben senin gibilere. Bu sirf bana yapilmiyor, forumda eski olan bir cok kullanicinin basligina sıçıyorlar. Geldin, konunun icine sıçtın resmen. Bu baslik altinda seninle tartismayacagim. Senin gibiler yuzunden forumun tadi tuzu da kalmadi.

tarihinde NotFound tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Testicular cancer yazdı:

Haftada bir veya iki haftada bir alkol icenlerin bile davranislarinda degisiklik oluyor, gozlerimizle goruyoruz. Yasaklanmasi konusunda sizlere katildigimi belirttim ama en azindan psikiyatri ve psikolog muayenesinden filan gecmeliler.

Sosyal icicilere bir sey dedigimiz yok elbette. Ama alkol de cok masum bir madde degil.

İyi de bu acayip saçma değil mi? Durduk yerde insanları ne diye muayene edeceğiz? Bu muayene nasıl olacak? "Gel karşımda iki kadeh iç, bakalım alkole nasıl tepki veriyorsun, ne kadar sapıtıyorsun, toleransın neymiş bakalım" mı diyeceğiz örneğin?

Bu hem pratik değil hem de hak değil. İçip içip eve döndüğünde karısını döven adam içki yüzünden dövmez. O adam sarhoş olmadığı zaman da karısını döver ya da başka türlü şiddet kullanır zaten. Alkol hiç kimsenin bilinç altını ortaya çıkarmaz, normal zamanda yapması mümkün olmayan uç davranışları göstermesine neden olmaz. Hiç kimse yoktur ki sarhoş değilken asla ve asla yapmayacağı bir şeyi alkollüyken yapsın. Ama alkol alınca ona sığınır ve daha rahat yapar. Tek fark bu.  Alkol ona, kendini savunacağı bir malzemedir. Bu tip insanlar alkol almadığında da sorunludur kısacası. Alkol almadığı zamanlar melekler gibi, dünyanın en iyi insanı falan demelerine bakmamak lazım yani. 

Alkol elbette davranışlarda birtakım değişikliklere neden olur, direkt etki ettiği organ beyin ve bu nedenden içilmemesi en doğrusu olur, ben de bu yüzden içmem. Alkol refleksleri düşürür, algıyı etkiler, uyanıklığı düşürür, beyincik dediğimiz denge merkezine de etki ettiğinden sistemin işlevini bozar. 

Herkes toleransını tespit eder de ona göre içerse kimseyi rahatsız etmemiş olur, etrafındakiler onu taşımak zorunda kalmaz. Bunun farkında olan insanlar zaten küçük düşmekten, çevre tarafından itici görünmekten hoşlanmayan insanlar ve sınırlarını biliyorlar. Bilmeyenlere de bir şey diyemiyoruz, varlar işte... 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Türk Ateist yazdı:

İyi de bu acayip saçma değil mi? Durduk yerde insanları ne diye muayene edeceğiz? Bu muayene nasıl olacak? "Gel karşımda iki kadeh iç, bakalım alkole nasıl tepki veriyorsun, ne kadar sapıtıyorsun, toleransın neymiş bakalım" mı diyeceğiz örneğin?

Bu hem pratik değil hem de hak değil. İçip içip eve döndüğünde karısını döven adam içki yüzünden dövmez. O adam sarhoş olmadığı zaman da karısını döver ya da başka türlü şiddet kullanır zaten. Alkol hiç kimsenin bilinç altını ortaya çıkarmaz, normal zamanda yapması mümkün olmayan uç davranışları göstermesine neden olmaz. Hiç kimse yoktur ki sarhoş değilken asla ve asla yapmayacağı bir şeyi alkollüyken yapsın. Ama alkol alınca ona sığınır ve daha rahat yapar. Tek fark bu.  Alkol ona, kendini savunacağı bir malzemedir. Bu tip insanlar alkol almadığında da sorunludur kısacası. Alkol almadığı zamanlar melekler gibi, dünyanın en iyi insanı falan demelerine bakmamak lazım yani. 

Alkol elbette davranışlarda birtakım değişikliklere neden olur, direkt etki ettiği organ beyin ve bu nedenden içilmemesi en doğrusu olur, ben de bu yüzden içmem. Alkol refleksleri düşürür, algıyı etkiler, uyanıklığı düşürür, beyincik dediğimiz denge merkezine de etki ettiğinden sistemin işlevini bozar. 

Herkes toleransını tespit eder de ona göre içerse kimseyi rahatsız etmemiş olur, etrafındakiler onu taşımak zorunda kalmaz. Bunun farkında olan insanlar zaten küçük düşmekten, çevre tarafından itici görünmekten hoşlanmayan insanlar ve sınırlarını biliyorlar. Bilmeyenlere de bir şey diyemiyoruz, varlar işte... 

Sakinlestiriciler neden yesil recete ile alinabiliyor?

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Testicular cancer yazdı:

Sakinlestiriciler neden yesil recete ile alinabiliyor?

Bunlara kaygı giderici deniyor ve çoğu yeşil, bazıları da kırmızı reçeteyle satılıyor. Çünkü içlerinde narkotikler oluyor ve bağımlılık yapıyorlar bu psikotroplar. Öforiyi artırıp doping etkisi yaparlar. O yüzden bir düzen, disiplin içinde satılmaları şart, yoksa kafayı kolay yoldan bulmak isteyen herkes, ya da bağımlılık yaptığını bilmeyen ve sağdan soldan iyi geldiğini duyan her endişeli kişi kafasına göre gider alır. Dozu ayarlaması mümkün olmadığından ve az önce sözünü ettiğim öfori etkisinden dolayı bolca içer. Korkunç tehlikeli.

Ayrıca yeşil ve kırmızı reçeteyle satılan ilaçlar yalnızca psikiyatride kullanılmaz, psikoaktif madde içeren analjezikler de vardır. Yani bir ortopedist de kırmızı veya yeşil reçeteli bir ağrı kesici verebilir.

Neyse, konu başlığı farklı, o yüzden daha fazla dağıtmayalım.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Bunlara kaygı giderici deniyor ve çoğu yeşil, bazıları da kırmızı reçeteyle satılıyor. Çünkü içlerinde narkotikler oluyor ve bağımlılık yapıyorlar bu psikotroplar. Öforiyi artırıp doping etkisi yaparlar. O yüzden bir düzen, disiplin içinde satılmaları şart, yoksa kafayı kolay yoldan bulmak isteyen herkes, ya da bağımlılık yaptığını bilmeyen ve sağdan soldan iyi geldiğini duyan her endişeli kişi kafasına göre gider alır. Dozu ayarlaması mümkün olmadığından ve az önce sözünü ettiğim öfori etkisinden dolayı bolca içer. Korkunç tehlikeli.

Ayrıca yeşil ve kırmızı reçeteyle satılan ilaçlar yalnızca psikiyatride kullanılmaz, psikoaktif madde içeren analjezikler de vardır. Yani bir ortopedist de kırmızı veya yeşil reçeteli bir ağrı kesici verebilir.

Neyse, konu başlığı farklı, o yüzden daha fazla dağıtmayalım.

Tamam ama alkol yuzunden olan trafik kazalari sence az mi? Ya da alkol yuzunden kafayi bulup tecavuzcu olan?

Sakin alkol tecavuzcu yapmaz deme. Bunu ben de biliyorum. Saglikli bir beyne sahip bir birey, alkol ictiginde de gidip bir kadina tecavuz etmez.

Ama alkolun de icinde bulundugu suclar hic az degil ve boyle kafa yapici bir icecegi her onune gelen almamali. En azindan onunde ufak bir engel filan olmali.

Neyse, bu konudan sıkıldım. Genelde alkol icen kisilerin kisilikleri hic hosuma gitmiyor. Bilimle ilgilenen, bir seyler uretmeye calisan insanlarin alkol filan icmedigini gordum. Bilmiyorum belki de yaniliyorumdur.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Testicular cancer yazdı:

Tamam ama alkol yuzunden olan trafik kazalari sence az mi? Ya da alkol yuzunden kafayi bulup tecavuzcu olan?

Sakin alkol tecavuzcu yapmaz deme. Bunu ben de biliyorum. Saglikli bir beyne sahip bir birey, alkol ictiginde de gidip bir kadina tecavuz etmez.

Ama alkolun de icinde bulundugu suclar hic az degil ve boyle kafa yapici bir icecegi her onune gelen almamali. En azindan onunde ufak bir engel filan olmali.

Neyse, bu konudan sıkıldım. Genelde alkol icen kisilerin kisilikleri hic hosuma gitmiyor. Bilimle ilgilenen, bir seyler uretmeye calisan insanlarin alkol filan icmedigini gordum. Bilmiyorum belki de yaniliyorumdur.

Alkol ve suç ilişkisi tartışılacak bir konu değil, istatistikler tüm dünyada son derece vahim. Bunu önlemek gerçekten caydırıcı niteliği olan yasalarla ve özellikle çocuk ve gençleri alkol konusunda doğru biçimde eğitmekle olur herhalde. Caydırıcılık Teorisine göre suçu işleyenin, yakalanma algısının yüksek olması lazım, bu da denetimlerle ve denetimler sonucu suçluyu yakalayıp yaptırım uygulamakla mümkün ama bu söylediğim daha ziyade trafiğe alkollü çıkmakla ilgili.

Alkol konusunda, bilimciler de mevcut bilgilerin yasa koyuculara yeterince iletilmediğinden şikayetçi.

Türkiye'deyse durum zaten içler acısı... 

http://www.alcoholandcrime.org/issues/alcohol-and-crime/

http://apps.who.int/gho/data/node.main.A1111?lang=en

https://pubs.niaaa.nih.gov/publications/arh27-1/63-78.htm

Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Alkol ve suç ilişkisi tartışılacak bir konu değil, istatistikler tüm dünyada son derece vahim. Bunu önlemek gerçekten caydırıcı niteliği olan yasalarla ve özellikle çocuk ve gençleri alkol konusunda doğru biçimde eğitmekle olur herhalde. Caydırıcılık Teorisine göre suçu işleyenin, yakalanma algısının yüksek olması lazım, bu da denetimlerle ve denetimler sonucu suçluyu yakalayıp yaptırım uygulamakla mümkün ama bu söylediğim daha ziyade trafiğe alkollü çıkmakla ilgili.

Alkol konusunda, bilimciler de mevcut bilgilerin yasa koyuculara yeterince iletilmediğinden şikayetçi.

Türkiye'deyse durum zaten içler acısı... 

http://www.alcoholandcrime.org/issues/alcohol-and-crime/

http://apps.who.int/gho/data/node.main.A1111?lang=en

https://pubs.niaaa.nih.gov/publications/arh27-1/63-78.htm

Ee, her elini kolunu sallayan birey, alkol alamamali fikrime katiliyor musun?

Sitelerde Paylaş

Tecavuzcu tecavuzcudur, alkol sadece asiri derecede heyecanlanmasini giderebilir belki. O herif alkol almasa bile 1-2 basarisiz tesebbus sonrasi yine o isi yapacaktir. Ben uzun sure gece kluplerinde calistim. Icince sapitanlarin orani 1/1000 bile degil. 

Yasaklamak/kisitlamak asla cozum degil. Erismek isteyen kisiyi durdurmanin yolu yoktur. Kafayi bulma istegi yalnizca bizim turumuz icin de gecerli degil. Kafa yapan bir yiyecek kesfeden her hayvan turu hastasi oluyor. Cok ornek var buna.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...