Jump to content
Ateistforum

Dünya sandığın gibi değilse!

Recommended Posts

4 dakika önce, xyz2017 yazdı:

Videolar sana göre boştur.Videoları izle ancak ozaman bazı sorularına cevap bulabilirsin.Araştırmaya bak.Bilmiyorum

Bilemezsin tabii. Güneşin nasıl ısı yaydığını bilmiyorsun. Yer çekiminin nasıl işlediğinden haberin yok. Dünyanın geoit şeklinde olması ile düz şekilde olması arasındaki fark yüzünden oluşacak fiziki ve kimyasal yanlışları bilemiyorsun. Bilmiyorsun işte açıkca cevap bu..

Birileri neden bizi kandırsın bence asıl sorunumuz bu. Neden böyle bir şeye gerek duysunlar cevap bekliyorum. 

Ayrıca, liseyi okuyup okumadığını sormuştum dürüstçe buna da cevap bekliyorum.

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 dakika önce, NotImportant yazdı:

Bilemezsin tabii. Güneşin nasıl ısı yaydığını bilmiyorsun. Yer çekiminin nasıl işlediğinden haberin yok. Dünyanın geoit şeklinde olması ile düz şekilde olması arasındaki fark yüzünden oluşacak fiziki ve kimyasal yanlışları bilemiyorsun. Bilmiyorsun işte açıkca cevap bu..

Birileri neden bizi kandırsın bence asıl sorunumuz bu. Neden böyle bir şeye gerek duysunlar cevap bekliyorum. 

Ayrıca, liseyi okuyup okumadığını sormuştum dürüstçe buna da cevap bekliyorum.

Olabilir.

Güç gösterisi uzaya çıkma yaşırısı,Şuan marsa yolculuk adı altında önceden rezervasyon için zenginler para yatırıyor,Seni köle olarak kullanmakta isteyebilirler.

Liseyi okudum.

Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, deney yazdı:

Lavabo deliğinden boşalan su neden döner?

Lavabonun yüzey şekli ile alakalı bir şey.

bu videoyu dikkatli izle adam suyu nasıl dökerse o yönde hareket ediyor,mesela su dönmüyor duz bir şekilde  durduğu zaman köşelerden boşaltmıyor.

tarihinde xyz2017 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir Arap baş müftüsü diyordu bir zamanlar; "kim dünya yuvarlak derse kafirdir" diye. 

Ayrıca, şifon çekmesini bilseydin, dünyanın yuvarlak olduğunu anlardın:))) 

Bir de, bazı İslamcılar kuranda dünya yuvarlaktır der; sebebi de şeymiş__ devekuşu yumurtası. Bir tane kelime varmış; 500 üncü anlamı deve kuşmuş. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, xyz2017 yazdı:

Olabilir.

Güç gösterisi uzaya çıkma yaşırısı,Şuan marsa yolculuk adı altında önceden rezervasyon için zenginler para yatırıyor,Seni köle olarak kullanmakta isteyebilirler.

Liseyi okudum.

Anlamadım bir saniye ? Güç gösterisi için dünyanın düz olduğunu söylemek. Nasıl bir güç gösterisi sağlar bu ?  Ayrıca tek havacılık dairesinin nasa olmadığını biliyorsunuz değil mi ?

Neredeyse her ülkede havacılık dairesi vardır. Hepsi birlik olup bizi kandırmaya mı çalışıyor ? Buda güç gösterisinin bir parçası mıdır ? Bunu yapabileceğini iddia edebilecek güçte bir firma neden para çalmaya tenezzül etsin ?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, NotImportant yazdı:

Anlamadım bir saniye ? Güç gösterisi için dünyanın düz olduğunu söylemek. Nasıl bir güç gösterisi sağlar bu ?  Ayrıca tek havacılık dairesinin nasa olmadığını biliyorsunuz değil mi ?

Neredeyse her ülkede havacılık dairesi vardır. Hepsi birlik olup bizi kandırmaya mı çalışıyor ? Buda güç gösterisinin bir parçası mıdır ? Bunu yapabileceğini iddia edebilecek güçte bir firma neden para çalmaya tenezzül etsin ?

Tek havacılık tabikide nasa değil ancak diğer havacılık logolarına bakarsan nasaya benzerlikleri şaşırtıyor.

Güç,Kontrol etme.Kölelik. Her şey olabilir.

Sitelerde Paylaş

Bence güç savaşları,uzaya çıkma yarışı,para için dünyanın düz olduğunu saklıyorlar demeyi bırak.Dünyanın geoit olması benim inandığım dinimle ters düşüyor,bu gerçek benim dinimi yerle bir ediyor,ben de bu gerçeği kabul edince,dinimin yalan olduğunu da kabul etmek zorunda kalacağım,o yüzden bağımlı olduğum dinimi de kaybedeceğim,dinimi kaybetme korkusu nedeniyle de,dünyanın düz olduğu yalanına,saçmalığına inanarakta kendimi kandırıyorum de.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, xyz2017 yazdı:

Güç,Kontrol etme.Kölelik. Her şey olabilir.

Yazık.... Komplo teorileri ile beyni yıkanmış birisin. Sorgulama gücün tek taraflı çalışıyor. Onca fiziki ve matematiksel bilgiyi reddedip bu saçma fiziksel ve matematiksel bir ispatı olmayan şeylere inanmışsın. İşin kötüsü yeterince bilginde yok. 

Sitelerde Paylaş

İnsan gibi tartışabiliriz.Her şeyi bildiğimi söylemiyorum,Ancak bazılarınıda görememezlik yapamıyorum.

Dünyadaki eğim nasıl?

Eğimden dolayı görmemiz gereken açıktakı bir gemiyi görebiliyoruz,Şuanki teklonoji sayesinde.

Eğer size verilen bilgilere tanıklık etmişseniz bir şey diyemem.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Buzul yazdı:

Bence güç savaşları,uzaya çıkma yarışı,para için dünyanın düz olduğunu saklıyorlar demeyi bırak.Dünyanın geoit olması benim inandığım dinimle ters düşüyor,bu gerçek benim dinimi yerle bir ediyor,ben de bu gerçeği kabul edince,dinimin yalan olduğunu da kabul etmek zorunda kalacağım,o yüzden bağımlı olduğum dinimi de kaybedeceğim,dinimi kaybetme korkusu nedeniyle de,dünyanın düz olduğu yalanına,saçmalığına inanarakta kendimi kandırıyorum de.

Din işine hiç girmedim haklı olabilirsin. Benim kafam şu her boku Amerika veya insanları sömürmekisteyen şahısların olduğunu savunup onlara bağlayan kişiler geldi.  Bu amatörce videolar çekip sürekli piyasaya sunan çok insan var. İslama inanıldığını var sayarsak bunlara inanmış olmaları çok zor değil. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, NotImportant yazdı:

Din işine hiç girmedim haklı olabilirsin. Benim kafam şu her boku Amerika veya insanları sömürmekisteyen şahısların olduğunu savunup onlara bağlayan kişiler geldi.  Bu amatörce videolar çekip sürekli piyasaya sunan çok insan var. İslama inanıldığını var sayarsak bunlara inanmış olmaları çok zor değil. 

Amerikada da bu düz dünya saçmalığına,yalanına inananlar var.Hepsinin inanma nedeni de,din.Tanrı düz dünyayı yaratmış,üstüne de,Güneşi,Ayı,gezegenleri yerleştirmiş.Şeytanın adamları da,insanları Tanrı yolundan alıkoymak için,Dünyanın düz olduğunu saklıyorlarmış.Amaçları insanlara kendilerini değersiz,önemsiz hissettirmekmiş.Genişleyen evren,güneşin merkezinde olduğu geoit dünya modeli,insanlara kendini değersiz,önemsiz hissettiriyormuş.Oysaki dünya evrenin merkezi olduğu ortaya çıksa,insanlar Tanrıya yaklaşıp,inanıp,kendilerini önemli,değerli hissederlermiş.Yani anlayacağın bu tiplerin amacı bağımlı oldukları dinlerinin düz dünya söylemini haklı çıkarmak.Haklı çıkarmak için de,her türlü çamuru atıyorlar,yalanlar,zırvalar,saçmalıklar uyduruyorlar.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Buzul yazdı:

Amerikada da bu düz dünya saçmalığına,yalanına inananlar var.Hepsinin inanma nedeni de,din.Tanrı düz dünyayı yaratmış,üstüne de,Güneşi,Ayı,gezegenleri yerleştirmiş.Şeytanın adamları da,insanları Tanrı yolundan alıkoymak için,Dünyanın düz olduğunu saklıyorlarmış.Amaçları insanlara kendilerini değersiz,önemsiz hissettirmekmiş.Genişleyen evren,güneşin merkezinde olduğu geoit dünya modeli,insanlara kendini değersiz,önemsiz hissettiriyormuş.Oysaki dünya evrenin merkezi olduğu ortaya çıksa,insanlar Tanrıya yaklaşıp,inanıp,kendilerini önemli,değerli hissederlermiş.Yani anlayacağın bu tiplerin amacı bağımlı oldukları dinlerinin düz dünya söylemini haklı çıkarmak.Haklı çıkarmak için de,her türlü çamuru atıyorlar,yalanlar,zırvalar,saçmalıklar uyduruyorlar.

eee.jpeg.8a9b78b670db00d6f2eac0981ac7dc0e.jpeg

tarihinde xyz2017 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, xyz2017 yazdı:

eee.jpeg.8a9b78b670db00d6f2eac0981ac7dc0e.jpeg

Eeee düz dünyayı sen Tanrı dışında hiçbir şeyle açıklayamazsın ki.Şimdi sana ve senin gibi tüm düz dünyacılara,Ay,Güneş,düz dünyanın üzerine nereden gelip,nasıl,neden yerleştirdiler diye sorsam,senin gibilerin vereceği,verebileceği tek yanıt,Allah düz dünyayı yarattı,Güneşi ,Ayı da düz Dünyanın yerleştirdi olacak.O yüzden düz dünyacıların hepsi,dini nedenlerden dolayı,düz dünya saçmalığını savunur,kaçınılmaz olarak.Bu yüzden,ben düz dünya saçmalığını dini nedenlerden dolayı savunmuyorum diyen de yalancının tekidir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Buzul yazdı:

Eeee düz dünyayı sen Tanrı dışında hiçbir şeyle açıklayamazsın ki.Şimdi sana ve senin gibi tüm düz dünyacılara,Ay,Güneş,düz dünyanın üzerine nereden gelip,nasıl,neden yerleştirdiler diye sorsam,senin gibilerin vereceği,verebileceği tek yanıt,Allah düz dünyayı yarattı,Güneşi ,Ayı da düz Dünyanın yerleştirdi olacak.O yüzden düz dünyacıların hepsi,dini nedenlerden dolayı,düz dünya saçmalığını savunur,kaçınılmaz olarak.Bu yüzden,ben düz dünya saçmalığını dini nedenlerden dolayı savunmuyorum diyen de yalancının tekidir.

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...