Jump to content
Ateistforum

Dünya sandığın gibi değilse!

Recommended Posts

• İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Soruma cevap gelmedi.

Normal.

Bu sefer soru degil. İnternete girin ve Johanesburg-Sao Poulo arası uçakla gitmek istiyorum diye arayın. Ve Moskova-New York uçağına bakın. İkisi de hemen 7500km uzaklıkta ve 10 saat kadar uçuş süresi. Ve sonra düz dünya haritasına bakın!!! Bu haritaya göre bunlar hemen hemen aynı olamaz! Sao Poulodan Australyaya uçuş ise bu haritaya göre 30 saat sürmesi gerek!!!!

Aklıma istemeden yine bir soru geldi. 

Hadi Amerikalılar (her nedense!!!) dünyanın düz olduğunu saklıyorlar. Peki, antik Yunanın hangi bir nedeni vardı ve dünya yuvarlak dedi?!?

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, poiuz yazdı:

Soruma cevap gelmedi.

Normal.

Bu sefer soru degil. İnternete girin ve Johanesburg-Sao Poulo arası uçakla gitmek istiyorum diye arayın. Ve Moskova-New York uçağına bakın. İkisi de hemen 7500km uzaklıkta ve 10 saat kadar uçuş süresi. Ve sonra düz dünya haritasına bakın!!! Bu haritaya göre bunlar hemen hemen aynı olamaz! Sao Poulodan Australyaya uçuş ise bu haritaya göre 30 saat sürmesi gerek!!!!

Aklıma istemeden yine bir soru geldi. 

Hadi Amerikalılar (her nedense!!!) dünyanın düz olduğunu saklıyorlar. Peki, antik Yunanın hangi bir nedeni vardı ve dünya yuvarlak dedi?!?

Sorun arada kaynamış olabilir.

Alıntı

Geceleri gökyüzüne bakılırsa güney yarımkürede başka yıldızlar görülür, kuzey yarımkürede başka yıldızlar görülür. 

Düz bir dünyada her yerden aynı yıldızların görülmesi gerekmez mi?

Düz dünyaya göre gökyüzü,yıldızlar dönüyor.

Uçaklar düz dünyaya göre hareket etmiyor, eğimli şekilde açılıyolar düz bir rota izlemiyolar.(Bilerek eğim alıyolar.)Senin dediğin bir varsayım.

bilmiyorum ancak yunan döneminde düz veya yuvarlak olmasının bir önemi olmaz ama  günümüzde dünya düz ise eğer olay farklı boyutlara taşınır.Teklonoji!herkes bi tıkla bilgi sahibi oluyor.

tarihinde xyz2017 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 hours ago, xyz2017 said:

Sorun arada kaynamış olabilir.

Düz dünyaya göre gökyüzü,yıldızlar dönüyor.

Uçaklar düz dünyaya göre hareket etmiyor, eğimli şekilde açılıyolar düz bir rota izlemiyolar.(Bilerek eğim alıyolar.)Senin dediğin bir varsayım.

bilmiyorum ancak yunan döneminde düz veya yuvarlak olmasının bir önemi olmaz ama  günümüzde dünya düz ise eğer olay farklı boyutlara taşınır.Teklonoji!herkes bi tıkla bilgi sahibi oluyor.

Müslüman havayolları da bilerek yolu uzatıyorlar!!!

Müslüman pilotlar bunu bildikleri halde birşey demiyor!!!

Hadi herkes bilerek yolu uzatıyor ve bir Allahın kulu birşey demiyor diyelim,

Brazilyadan Avustralyaya yolu nasıl kısaltıyorlar???

Ayrıca dünya "küre" şeklinde olduğundan güneykürede yaşayan insanlar göğe baktımı kuzeykürede  insanların gördüğü yıldızları göremezler, çünkü aynı tarafa bakmazlar. Bu bir varsayım değildir!!!

Bu akşam Madagaskarda bir tanıdığın varsa sana göğün resmini göndersin. Sen büyük ayıyı görüyorsan, o göremiyordur. 

Dünya antik Yunan zamanında yuvarlaktı ama sonraları mı düz oldu acaba?

Neyse bildiğin gibi düşün

ama umarım burda yazdıklarına gerçekten inanmıyorsundur.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yani uzaya çıkan bütün astronotlar, kozmonotlar, cizmononotlar vs. yalancı ve sahtekar.

Bütün uzay kurumları yalancı ve sahtekar.

Uzaydan çekilen bütün resimler uydurma.

Güneș, ay ve bütün yıldızlar yuvarlak, ama dünya düz.

Bunları iddia edenler zırvalamıș.

Uzayda belirli bir kütle ağırlığını geçen her cisim, yuvarlak olma zorunda. Buna bizim güya düz dünyamız da dahil.

Neden acaba ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 hours ago, xyz2017 said:

Güneşin Konumu180px-SunAnimation.gif

"Dünya evrenin merkezinde bulunuyor, Ay ve Güneş aslında çok uzakta değil göğün tam üstünde Dünya'nın çok yakınında durmakta. Güneş, Dünya üzerinde çember bir yörüngede dönüyor."

Gemiler ufukta kaybolmuyormuş...

Ama ben ufukta kaybolan bir şey biliyorum.

GÜNEŞ!!!

Göğün tam üstündeki güneş ufukta nasıl kayboluyor acaba?

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, poiuz yazdı:

Gemiler ufukta kaybolmuyormuş...

Ama ben ufukta kaybolan bir şey biliyorum.

GÜNEŞ!!!

Göğün tam üstündeki güneş ufukta nasıl kayboluyor acaba?

Biraz araştırın Bu videoda 31:00'dan itibaren bakabilirsin.

https://twitter.com/duzdunyaorg Bu sayfaya bakabilirsin.Araştırmak istiyorsan adamın paylaştıklarını okuyabilirsin.

Sayfanın sonuna kadar in.

tarihinde xyz2017 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 saat önce, xyz2017 yazdı:

Güneş sabit dönmüyor,belirli zamanlar da merkeze doğru yakınlaşıp açılıyor=mevsimler,

9:00'dan sonrasına bakabilirsin.

ilk video izlemeni tavsiye ediyorum.Videoları izle.

İlginç; boş beleş zırvaların peşinden koşmaya hevesli ne çok insan var.

Bir portakal alıp, ekseninden 23 derece(4x) eğik olarak bir şişe geçirin.

Bir mandalina alıp, şişe geçirip ipe bağlayın.

portakalı çevirdiğiniz hızdan düşük bir hızda mandalinayı portakal etrafında aynı yönde,   portakala göre 5 derece(x) salınım yapacak şekilde çevirin.

izdüşümü (kalemle belirleyeilirsiniz) yukardaki eğri olacaktır.

komplo teorilerinin çoğunun nedeni, ortada bir komplo olması değil, insanların basit gerçeklerle yetinmeyecek kadar heyecanlı ya da aptal olması.

bu aslında biraz da eziklikten kaynaklanıyor.

<psikolojik çüzümleme>

çomar kitlesinin, bize tarihi yanlış öğretmişler demesi ile aynıdır bu durum. bu tür insanlar araştırma, öğrenme heves ve isteğinde değildir. bu konuda bir sonuca ulaşamayacakları, başarısız olacakları korkusu ile herhangi bir işe girişmezler. fakat kendilerini hemen her konuda yeterli gördükleri için, bu çelişki ve bu korku, genel olarak bu konudaki ilerlemeleri reddetmelerine yol açar. Yeni kendi erişemedikleri üzüme koruk derler. Ne kadar çok insanı buna inandırabilirlerse o kadar rahatlarlar, hatta bu işten ekmek yemeye de başlayabilirler. önemli olan onların kendi varlıklarını ve yeterliliklerini olumlayabilmeleridir. gelişmeleri/araştırmaları/bilgileri başkalarına reddettirebildikleri ölçüde mutludurlar. ama bu insanları ortaya bir bilimsel makale koyarken göremeyiz. özetle: onlar hep reddetmelerine yetecek kadar aritmetikle sınırlı kalmayı yeğlerler; çünkü haz onlar için araştırıp, öğrenip ilerletmekte -çünkü yapamamaktan korkarlar- değil; kafaları bulandırıp reddettirmek, kendi yetersizliklerini onlar yalancı, yok böyle bir şey ile örtmelerini sağlayabilmektedir.

bunun yansımalarını her alanda görebilirsiniz: yarım yamalak, kulaktan dolma bilgi ile koca koca uzmanları eyle değel diye reddeden hemen herkesin durumudur bu.

</psikolojik çözümleme>

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, xyz2017 yazdı:

Bir_akil_insan HMMM :D

Gerçeten ben bu konuların uzmanı deyilim tabi takdir ederseniz hiç kimse bir kaç bilim dalını tam olarak bilemez. ama nedense araplar bu konuda herşeyi biliyorlar yani islam bilgin denen ilim insanlar ilim derkende gülmek geliyor içimden hangi konuda izlediysem bu islam iddaları hep yalan neden acaba yoksa allah denen ismi olan zaat insan ürünümüdür

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, xyz2017 said:

Biraz araştırın Bu videoda 31:00'dan itibaren bakabilirsin.

https://twitter.com/duzdunyaorg Bu sayfaya bakabilirsin.Araştırmak istiyorsan adamın paylaştıklarını okuyabilirsin.

Sayfanın sonuna kadar in.

Bu sitede müslümanlarla tartışırken onların akıl ve mantığı yok saydığını, bilimi yok saydığını çok gördüm. 

Tek itiraz edemedikleri şey: Kuran.

Bir de sana Zülkarneyn'den soruyorlar. De ki: Size ondan bir hatıra okuyacağım.
Gerçekten biz onu (Zülkarneyn'i) yeryüzünde iktidar sahibi yaptık ve ona ulaşmak istediği her şeyi elde etmesinin bir yolunu verdik.
Derken o da bu yollardan birini tutup gitti.
Nihayet güneşin battığı yere vardığı zaman, güneşi, kara bir balçıkta batıyor buldu. Bir de bunun yanında bir kavim buldu...

Sitelerde Paylaş

Seviyorum böyle eğlenceli şeyleri. Tabii tadında kalmak koşuluyla.

Bazı sorular;

1- Düz dünyacıların çizdiği haritaya göre kuzey kutbu yok. Kuzey kutbu dünyanın merkezinde bulunan herhangi bir nokta. Peki ama kuzeye yaklaşıldığında 6 ay gece, 6 ay gündüz olduğu görülüyor. Bu nasıl oluyor?

2- Dünya tepsi şeklinde ve biz üzerinde duruyoruz diye düşünüyorlar. Çok komik. Peki dünya neyin üzerinde duruyor? Yine öküzün boynuzları üzerine mi oturttular bizi yoksa? Uzay var mı? Eğer uzay varsa ve o tepsi uzayda duruyorsa, boşlukta yüzen bir nesnenin düz durduğundan nasıl bahsedebiliriz? Neye göre düz? "Altta" referans olabilecek düz bir satıh olması gerekir ki dünya tepsisinin düz durduğundan bahsedelim. Boşlukta yüzen bir nesnenin altı üstü, nereden baktığınıza göre değişir. Kıtaların bulunduğu "üst" yüzey ile ne olduğunu bilmediğimiz "alt" yüzey arasında bir fark yoktur. Biz dünyanın "üst"ünde isek, uzaydan bakan birisi amuda kalkarsa altta görünürüz. Dik ya da çapraz da görünebiliriz. Düz diye birşey olmaz. 

Ortaçağ bütün azgınlığı ile tekrar geliyor. Giyotinleri bileyelim gençler.

Sitelerde Paylaş

Aşağıdaki yazı Fahreddin Er-Razi'ye ait (1149-1249)

Bu konu ile ilgili tefsirinde bunları söylemiş. Eski alimlerde fena değilmişler hani.

Yeryüzünün küre şeklinde olup, gökyüzünün onu kuşattığı delil ile sabittir. Yine güneşin de, bu felek içinde yer aldığında şüphe yoktur. Hem Cenâb-ı Hak da: "Onun yanında bir kavim buldu" buyurmuştur. Güneşin yakınında oturan bir kavmin olamayacağı malumdur. Hem sonra güneş, yeryüzünden kat kat büyüktür. binâenaleyh o güneşin, yeryüzünündeki bir gözeye girip batması nasıl düşünülebilir? Bunun böyle olduğu sabit olunca, ayetteki "Onu kara bir balçıkta batar buldu" ifadesi, birkaç şekilde yorumlanabilir:

a) Zülkarneynin mülkünün sınırları batıya ulaşıp, ondan daha ileri gidilecek -neskûn bir yer kalmayınca, her ne kadar aslında böyle değilse de güneşi bir gözede, karanlık bir çukura batıyormuş gibi gördü. Bu tıpkı, denizde yolculuk eden kimsenin güneşi, gerçekte denizin ötesinde kaybolduğu halde, sahili göremediği için, sanki denize batıyormuş gibi görmesine benzer. Bu izahı, Ebu Ali el-Cübbâi, Tefsir´inde yapmıştır.

b)Yeryüzünün batı tarafında, denizce kuşatılmış yerler vardır. Binâenaleyh güneşe bakan, onun sanki o denizde batıp kaybolduğunu sanır. Batı denizinin, çok sıcak olduğunda şüphe yoktur. Dolayısıyla, bu deniz bu açıdan "hamiye" (sıcak-hararetli) olmuş olur. Yine kendisinde balçık, kokuşmuş çamur çokça bulunduğu için "hamle" (balçık) olmuş olur. O halde ayetteki, "Onu kara bir balçıkta batar buldu" ifadesi, yeryüzünün batı tarafını denizin kuşattığına ve orasının çok sıcak olduğuna bir işarettir.

c) Ehl-i Ahbar (rivayete;ler), "Güneş, suyu ve balçığı çok bir gözede batar" demişlerdir. Bu, son derece akıldan uzak bir şeydir. Çünkü, ayın tutulmasını gözetlediğimizde ve bunu araştırdığımızda, "Bu tutulma işi, gecenin evvelinde olduğunu söylediklerini; doğuluların ise bu işin, gündüzün evvelinde vuku bulduğunu söylediklerini gördüğümüzde; o zaman, batılılara göre gecenin başlangıcı olan zamanın, doğululara göre, gündüzün başlangıcı olduğunu anlamış oluruz. Hatta bize göre gecenin başlangıcı olan o vakit, bir başka beldede ikindi, bir başka beldede öğle, bir diğer beldede kuşluk, dördüncü bir beldede, güneşin doğuş vakti, beşinci bir beldede de gece yarısı olduğunu anlarız. İşte bu durumlar, istikra (arama-tarama) ve araştırmalardan sonra elde edilen bilgiler olup, biz de güneşin bütün bu vakitlerde doğmuş, mevcut, görünürde olduğunu anladığımıza göre, güneşin bir çamura, kokmuş bir balçık gözeye battığının söylenmesi, bu yakînî bilginin aksine olmuş olur. Allah Teâlâ´nın kelamı ise böyle töhmetlerden berîdir. Binâenaleyh geriye, zikrettiğimiz, önceki yorumlara başvurmak kalır.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
On 24.03.2017 at 12:44, bir_akil_insan yazdı:

İlginç; boş beleş zırvaların peşinden koşmaya hevesli ne çok insan var.

Bir portakal alıp, ekseninden 23 derece(4x) eğik olarak bir şişe geçirin.

Bir mandalina alıp, şişe geçirip ipe bağlayın.

portakalı çevirdiğiniz hızdan düşük bir hızda mandalinayı portakal etrafında aynı yönde,   portakala göre 5 derece(x) salınım yapacak şekilde çevirin.

izdüşümü (kalemle belirleyeilirsiniz) yukardaki eğri olacaktır.

komplo teorilerinin çoğunun nedeni, ortada bir komplo olması değil, insanların basit gerçeklerle yetinmeyecek kadar heyecanlı ya da aptal olması.

bu aslında biraz da eziklikten kaynaklanıyor.

<psikolojik çüzümleme>

çomar kitlesinin, bize tarihi yanlış öğretmişler demesi ile aynıdır bu durum. bu tür insanlar araştırma, öğrenme heves ve isteğinde değildir. bu konuda bir sonuca ulaşamayacakları, başarısız olacakları korkusu ile herhangi bir işe girişmezler. fakat kendilerini hemen her konuda yeterli gördükleri için, bu çelişki ve bu korku, genel olarak bu konudaki ilerlemeleri reddetmelerine yol açar. Yeni kendi erişemedikleri üzüme koruk derler. Ne kadar çok insanı buna inandırabilirlerse o kadar rahatlarlar, hatta bu işten ekmek yemeye de başlayabilirler. önemli olan onların kendi varlıklarını ve yeterliliklerini olumlayabilmeleridir. gelişmeleri/araştırmaları/bilgileri başkalarına reddettirebildikleri ölçüde mutludurlar. ama bu insanları ortaya bir bilimsel makale koyarken göremeyiz. özetle: onlar hep reddetmelerine yetecek kadar aritmetikle sınırlı kalmayı yeğlerler; çünkü haz onlar için araştırıp, öğrenip ilerletmekte -çünkü yapamamaktan korkarlar- değil; kafaları bulandırıp reddettirmek, kendi yetersizliklerini onlar yalancı, yok böyle bir şey ile örtmelerini sağlayabilmektedir.

bunun yansımalarını her alanda görebilirsiniz: yarım yamalak, kulaktan dolma bilgi ile koca koca uzmanları eyle değel diye reddeden hemen herkesin durumudur bu.

</psikolojik çözümleme>

dünya yuvarlakmı geoitmi bana bir resmini gösterebilirmisin bir_akil_insan mümkünse nasanın varsa çektiği bir resim yeterli bana. çünki bakıyorum bilim dünyasının dediği dünyanın şekli geoit ben tam diyorum aha dünya geoit o ne bi bakıyorum nasa resim çekmiş top gibi yuvarlak hemde diyolar ki aydan çektik bu resmi bildiğin misket (havası değil misketin kendisi bilye olmuş hali :) ) yanlış anlama düz dünya teorisi değil sadece kafam karıştı resimler dünya yuvarlak diyor ama bilim adamlarından bir kesim geoti diyo hatta bir kaç bilim adamıda işin cılkını çıkarmış böyle diyor

dunya-geoid-810x572.jpg

şimdi bana bu bilim dünyasının bir psikolojisini çözümlermisin nasıl bir psikolojileri var çünki kafam allak bullak oldu resime inansam yuvarlak bilim adamlarına inansam geoit bi kesime görede eciş bücüş benim psikolojik çözümlemem şu nasa ve diğer bilim adamları tam yuvarlak ve aynaya baktıklarında ne gördülerse onu dünya sanıp yorumluyorlar bilmiyorum bu konuda seninle hemfikir olurmuyuz :)

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

dünya yuvarlakmı geoitmi bana bir resmini gösterebilirmisin bir_akil_insan mümkünse nasanın varsa çektiği bir resim yeterli bana. çünki bakıyorum bilim dünyasının dediği dünyanın şekli geoit ben tam diyorum aha dünya geoit o ne bi bakıyorum nasa resim çekmiş top gibi yuvarlak hemde diyolar ki aydan çektik bu resmi bildiğin misket (havası değil misketin kendisi bilye olmuş hali :) ) yanlış anlama düz dünya teorisi değil sadece kafam karıştı resimler dünya yuvarlak diyor ama bilim adamlarından bir kesim geoti diyo hatta bir kaç bilim adamıda işin cılkını çıkarmış böyle diyor

dunya-geoid-810x572.jpg

şimdi bana bu bilim dünyasının bir psikolojisini çözümlermisin nasıl bir psikolojileri var çünki kafam allak bullak oldu resime inansam yuvarlak bilim adamlarına inansam geoit bi kesime görede eciş bücüş benim psikolojik çözümlemem şu nasa ve diğer bilim adamları tam yuvarlak ve aynaya baktıklarında ne gördülerse onu dünya sanıp yorumluyorlar bilmiyorum bu konuda seninle hemfikir olurmuyuz :)

öncelikle: buyrun, çeşitli noktalama işaretleri: ,.:;

bunlar, anlatmaya çalıştığınızın daha iyi anlaşılması için önemli araçlar.

sonra: geoid nedir, öğrenin; sonra gelin.

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

öncelikle: buyrun, çeşitli noktalama işaretleri: ,.:;

bunlar, anlatmaya çalıştığınızın daha iyi anlaşılması için önemli araçlar.

sonra: geoid nedir, öğrenin; sonra gelin.

nasanın çektiği dünya resimlerinden bir tanesi ben bu şekli bugüne kadar daire, yuvarlak, circle olarak gördüm acaba bugüne kadar gördüklerim yanlışmıymış akil_insan kardeşim :) şuan bu resim tam bir geoit o zaman değilmi?

the_earth_seen_from_apollo_17.jpg

peki yukarda ki geoitse bu da yuvarlak, daire veya circle ne diyorsan adına ondanmı oluyor?

dunyaa.jpg

kafam çok karıştı akil_insan gerçekten beni bu durumdan bir kurtarın anlamadığım nokta şu dünyanın görüntüsü yukardakilerden hangisi?

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, gariban_derviş yazdı:

nasanın çektiği dünya resimlerinden bir tanesi ben bu şekli bugüne kadar daire, yuvarlak, circle olarak gördüm acaba bugüne kadar gördüklerim yanlışmıymış akil_insan kardeşim :) şuan bu resim tam bir geoit o zaman değilmi?

the_earth_seen_from_apollo_17.jpg

peki yukarda ki geoitse bu da yuvarlak, daire veya circle ne diyorsan adına ondanmı oluyor?

dunyaa.jpg

kafam çok karıştı akil_insan gerçekten beni bu durumdan bir kurtarın anlamadığım nokta şu dünyanın görüntüsü yukardakilerden hangisi?

müslüman ile cehaleti ve aptallığı bir arada anmamızın bir nedeni var.

yukarda iki tane foto gösteriyorsunuz -alttaki illustrasyon da olabilir -, iki fotonun da neresine baktığınızdan habersizsiniz. üstteki fotoya dünyanın güneyinden bakıyorsunuz. alttakine ise ekvator düzlemine daha yakın ama yine güneyden. yahu müslüman! dünyanın iki kutbu var ama bir tane beyaz görüyorum, neden acep diye de mi düşünmekten acizsiniz?

geoid, kutuplarından basık yuvarlak şekildir. ikinci foto ya da benzetme, biraz abartılı görünüyor

ilk gönderdiğiniz biçimler ise, dünyanın yerçekim alanının abartılı bir modeli. dünyanın yarıçapı 6350 ile 6380km arasında değişir.  yani yüzey farkı olarak görebileceğiniz şey 30kmdir dir ve bu yarıçapın 1/210dur. Bunu fotoda görebilmek için fotonun duvardan duvara olması gerekir ki, bakana bir şey ifade etsin. Ya da yukardaki gibi abartılı modellerle anlatılır. 

Öncelikle, müslüman neden cahildir?

- çünkü müslüman dünyanın en yüksek noktasının 8km ile everest tepesi olduğunu bilmez. yani dünyanın okyanustan yüzeyine göre en yüksek noktası 8kmdir. Dolayısı ile dünya üzerinde en fazla (yerçekimsel farklılıkları bir kenara bırakarak) 8kmlik  bir yüksekliği vardır. 

- çünkü müslüman, karaların denizden yüksek olduğunu bilmez. müslüman, üzerinde yaşadığı karanın, denizden yüksek olduğu için üzerinde yaşayabildiğinin bile farkında değildir.  Yani dünyada kara olan her yer, denizden çeşitli ölçülerde yüksektir.

Müslüman neden aptaldır?

- çünkü müslüman, öğrenmek için çaba harcamadığı bir konuda, bulduğu fakat ne olduğunu bile bilmediği bir şekle dayanarak, başkalarını sorgulamaya kalkar

- çünkü müslüman, bulduğu şeklin, kendi inandığı kitabın ağzına yüzüne tükürmekte olan bir gerçeklik olduğunu bile düşünmekten acizdir

- çünkü müslüman, dünyada okyanusların olduğunu, gösterdiği şekilde ise okyanusların gözardı edildiğini, o girintilerin okyanuslar ve dinezler altındaki alanlar olduğunu bile farkedemeyecek, yaşadığı fiziksel gerçekliği kavrayamayacak durumdadır.  

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünya gerçekten düz olabilir mi?

http://www.evrimagaci.org/fotograf/35/8740

Ay'a gidilmedi iddiaları

http://www.evrimagaci.org/makale/11

http://www.kozmikanafor.com/aya-gidilmedi-iddialari/

Son olarak komplo teorisinin nasıl yanlış olabileceğine dair bazı ipuçları.. 

Öne sürülen komplo iddiaları aşağıdaki özelliklerin ne kadar fazlasına sahiplerse o zaman gerçekçiliği bir o kadar olasılıksız olacaktır.

1) Komplo için sunulan kanıtın normalde ilişkilendirilmemesi gereken olayların arasındaki şekillere bakılarak "noktaların birbiriyle bağlantılı" olarak gösterilmesi. (Bu bağlantıları destekleyecek herhangi bir kanıt yokken yerine komployla uyuşacak kanıtları -başka bağlantılarla uyuştukları halde, yada rastgele olmalarına rağmen- öne sürmek komplo teorisinin büyük ihtimalle yanlış olduğunu göstermektedir)

2) Komployu gerçekleştirebilecek kişilerin neredeyse süper-insan gücüne sahip olmaları. (Ancak yüksek mevkide bulunan kişiler gerçekte sandığımız kadar güçlü değillerdir)

3) Komplonun karmaşık olması ve başarılabilmesi için birçok sayıda şeye bağlı olması.

4) Benzer şekilde komplo için birçok sayıda kişinin ortak bir kararla sır tutması. (Ne kadar çok insan dahilse, komplonun kendisi bir o kadar gerçek-dışı olmaktadır)

5) Komplonun bir ulusun, ekonominin yada siyasi sisteminin ele geçirilmesiyle ilgili olması. (Eğer dünyayı ele geçirmekten söz ediyorsa, komplonun kendisi büyük ihtimalle doğru değildir)

6) Komplonun aslında gerçek olabilecek küçük olaylardan gerçek olma olasılığı düşük olan büyük olaylara çevirmek.

7) Komplonun gerçekte zararsız ve önemsiz olaylara kötümser ve haince anlamlar yüklemesi.

8) Komplonun gerçek verilerin ve yapılan incelemelerin arasındaki farkı ayırt etmemesi ve olasılık derecelerine yada gerçeklik oranlarına değinmemesi.

9) Komplo teorisyenleri hiçbir fark görmeden bütün hükumetlerden yada özel gruplardan şüphe etmesi. (Bu doğru ve yanlış komploların arasındaki farkların anlaşılmamasına yol açmaktadır)

10) Komplo teorisyenin alternatif açıklamaları reddetmesi, sunulan tüm kanıtları kenara itmesi ve sadece kendi görüşleriyle uyuşabilecek ve gerçek olarak sayabilecek verilerin peşinden gitmesi.
Sitelerde Paylaş
9 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

müslüman ile cehaleti ve aptallığı bir arada anmamızın bir nedeni var.

yukarda iki tane foto gösteriyorsunuz -alttaki illustrasyon da olabilir -, iki fotonun da neresine baktığınızdan habersizsiniz. üstteki fotoya dünyanın güneyinden bakıyorsunuz. alttakine ise ekvator düzlemine daha yakın ama yine güneyden. yahu müslüman! dünyanın iki kutbu var ama bir tane beyaz görüyorum, neden acep diye de mi düşünmekten acizsiniz?

geoid, kutuplarından basık yuvarlak şekildir. ikinci foto ya da benzetme, biraz abartılı görünüyor

ilk gönderdiğiniz biçimler ise, dünyanın yerçekim alanının abartılı bir modeli. dünyanın yarıçapı 6350 ile 6380km arasında değişir.  yani yüzey farkı olarak görebileceğiniz şey 30kmdir dir ve bu yarıçapın 1/210dur. Bunu fotoda görebilmek için fotonun duvardan duvara olması gerekir ki, bakana bir şey ifade etsin. Ya da yukardaki gibi abartılı modellerle anlatılır. 

Öncelikle, müslüman neden cahildir?

- çünkü müslüman dünyanın en yüksek noktasının 8km ile everest tepesi olduğunu bilmez. yani dünyanın okyanustan yüzeyine göre en yüksek noktası 8kmdir. Dolayısı ile dünya üzerinde en fazla (yerçekimsel farklılıkları bir kenara bırakarak) 8kmlik  bir yüksekliği vardır. 

- çünkü müslüman, karaların denizden yüksek olduğunu bilmez. müslüman, üzerinde yaşadığı karanın, denizden yüksek olduğu için üzerinde yaşayabildiğinin bile farkında değildir.  Yani dünyada kara olan her yer, denizden çeşitli ölçülerde yüksektir.

Müslüman neden aptaldır?

- çünkü müslüman, öğrenmek için çaba harcamadığı bir konuda, bulduğu fakat ne olduğunu bile bilmediği bir şekle dayanarak, başkalarını sorgulamaya kalkar

- çünkü müslüman, bulduğu şeklin, kendi inandığı kitabın ağzına yüzüne tükürmekte olan bir gerçeklik olduğunu bile düşünmekten acizdir

- çünkü müslüman, dünyada okyanusların olduğunu, gösterdiği şekilde ise okyanusların gözardı edildiğini, o girintilerin okyanuslar ve dinezler altındaki alanlar olduğunu bile farkedemeyecek, yaşadığı fiziksel gerçekliği kavrayamayacak durumdadır.  

Saldırmaktan düşünmeye bir fırsat bulsanız birşeyleri göreceksiniz ama saldırmak daha zevkli geliyo siz ateistlere yıllardır bir insan hiçmi değişmez :)

akil_insan olay şu dünyaya neresinden bakarsan kuzey, güney, doğu ve batı göreceğin şey aynı şekildir ancak alttan veya yukardan bakarsan görüntü farklılık gösterir.eğerki dünya geoitse çevresinin neresinden bakarsan bak aynı şekli görürsün.

Benim amacım burda  dünya düz yuvarlak olayı değil ben sizi düşünmeye teşvik etmek istiyorum astronotların çektiklerini söyledikleri resimlerin tamamı yalan!!!

bir siteden alıntı yapıyorum site dünyanın yuvarlak olduğunu söylüyor ancak üstte yaptığı açıklamadan sonra.

Uzaydan çekilen sayısız fotoğraflar bize Dünya’nın yuvarlak olduğunu gösterir. Astronotlar dünyamızı mavi misket olarak isimlendirmişti ancak ne yazık ki kandırıldığımız görülmektedir. Gerçek şu ki dünya tam olarak mükemmel biçimde yuvarlak değildir.

Yani baştan aşağı modeller üzerinden bizlere dünyanın yuvarlak olduğu söyleniyor ama ortada sadece modeller var. Astronotların açıklamasına bakıyorsun mavi bir miskete benzetiyor. Ama dünyanın mavi miskete benzemesi kesinlikle mümkün değil o zaman bize neden yalan söylüyorlar?

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...