Jump to content
Ateistforum

Dünya sandığın gibi değilse!

Recommended Posts

Şu Dave Murphy denilen şizofren, ay ile güneşin dünya çevresinde dönmediğini iddia ediyor...

Çok güzel,

Buna dair bilimsel metodolojiye dayanan hiç bir kanıtının olmamasını bir tarafa bırakıyorum... Ay dünyanın, dünya da güneşin çevresinde dönmüyorsa, güneş tutulması sırasında güneşin önüne geçen nesne nedir, keza ay tutulması sırasında ayın üzerine neyin gölgesi düşüyor.!!!

Daha önemlisi bu zavallı, kendi zırva tezi içerisinde presesyonu nereye oturtuyor!

Daha daha vahimi güneş ve ay tepsi gibi düz bir dünyanın üzerinde tur atıyorsa her ikisini de her daim görmemiz gerekiyor o halde geceler nasıl oluşuyor!

Daha çok sorulacak cevabı belli soru ve çelişki var, öyle de olması gerekiyor çünkü adam bilime göre değil kendi inandığına göre konuşuyor.

İddia etmek bedava nasıl olsa, salla gitsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kardeş düz dünyacılar dünya yuvarlak diyor ama düz ve yuvarlak sınırlarıda buzlarla kaplı diyolar yani etrafımız komple uçsuz bucaksız geçilemeyecek buzullarla kaplı ki bununda kanıtlarını ortaya döküyorlar.

tartışmaları takip et zaten küreciler dökülüyor tartışmalarda çünki çok güçlü kanıtlar ileri sürüyorlar direk ispatlı şekilde aslında verdikleri bir kanıt varki küre dünya modelini yerle bir ediyor dünyanın eğim miktarına göre ufuk çizgisi altta kalması gerekirken ufuk çizgisini aşmış uzaklıktaki bir hedef dürbün veya teleskopla bakıldığında aynı hizada geri görüntüye geliyor zaten en büyük dayanak noktası bu ki mantıksız değil hatta mantığında ötesinde çok kesin bir ispat bile denilebilir.

küreciler mi dökülüyor ? :D sınıra kadar gitmişler de buzullar mı görmüşler? ve buzullar aşılmıyor ha. uçak diye bir şey var yahu. üstünden de mi geçilmiyor uçakla. yoksa bizi kandıran komplocu zenginler uçak sahibi de fakir dürüst düz dünyacıların uçağı yok diye mi. eğim miktarına göre ufuk çizgisinin altta kalmaması yükseklik farkından kaynaklanabilir. siz ufukta kaybolan gemileri açıklarken yükseklik azalıyor diye bahane uydurmuyor musunuz. iade ediyorum ben de. o kadar bilim insanı ve uzay ajansının işi gücü milyar dolarlar harcayıp milleti kandıracak, niye? bir tane arabın ortaçağdan kalma dinine inanmasınlar diye mi? ne sebebi? bu paranoyadan başka bir şey değil, hastalık yani. bu şekilde flat earth de bilimsel teori değil, saçma bir komplo teorisidir. magellan gibi kanıtlasın birisi, o zaman ikna oluruz düşük zekalı olmadıklarına.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
On 15.5.2017 at 03:49, gariban_derviş said:

ya arkadaş deli olacam ya bakın adamların videolarını izleyin bu nasıl bir görüntü ki dağın dibiyle beraber görüyorsun en az yarısının olmaması lazım hadi onu geçtik adamlar bu çalışmayı lazerle yapıyor ya ben bişey demiyorum ancak yabancı videoları bir izleyin kaldı ki bu işin içinde ateistlerde var bilim adamlarıda var yetmiyor birde pilotlar var.

ya neyi tartışıyoruz arkadaş varsa gerçek delil buyrun sizi tutanmı var :)

kendine güvenen varsa buyursun nasanın dünya resimlerini buraya koysunda bizde görelim ben bişey demiyorum bana neden hesaplamalarla geliyorsunuz al arkadaş ispatı burda işte uzaydan çekilden dünya resmi diyinde bende diyim tamam kardeş dünya yuvarlakmış :=)

hadi gelin he bekliyorum hadi ıh :) yiyen varsa buyursun nasanın dünya resimlerini buraya eklesinde onun üzerinden devam edelim gençler.

16_380.jpg

Çok var.

Bunlara sahte dersiniz!

Ama

Siz düz dünyacılar, düz dünyanın sahte bir resmini bile koyamazsınız

Çünkü düz dünyanın nasıl olabileceğini fantazilerinizde bile hayal edememektesiniz. 

Güney Amerikadan Avusturyaya uçuş süresinden, güneş tutulmasına kadar bir çok örnekle düz dünya teorisini çürüttük.

Yeter artık.

İyi günler.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Yahu ne kadar geri zekalı var şu dünyada bazen öyle şaşırıyorum ki inanamıyorum.dünya yuvarlak ve ben bizzat kanıtladım çünkü gemi ile turkiyeden çıkıp adenden dolaşıp malezya japonya abd falan sonra güneyden dolanıp cebeli tarık dan avrupa sonra türkiye ye döndüm.yani a dan çıktım harita ve gps ile tam tur dünya turu yaptım ve a ya geri geldim.ayrıca horizontal course denen dünyanın yuvarlaklığından dolayı oluşan rota şekli var.aslında çizince daha uzun gibi durur ama misal okyanusta uzun seyirde bikaç yüz mil daha kısa olur.yani düz değil.konu kapandı

tarihinde Kubilay5000 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bilemiyorum şu soruldu ve yanıtlandı mı?

kuran kepazeliğinde, güneşin bir çamurlu gözeye battığı yazılı. bilimselci kurancılar, ya işte allah zul'e öyle göründüğünü anlatıyor. yoksa deniz kenarından ufka batışı söz konusu falan diyorlar.

düz dünyacı genşşler! güneş denize batar gibi görünüyor. ve güneş dünyanın farklı yerlerinde, farklı saatlerde denize batar gibi görünüyor. dünya düz ise, bu nasıl oluyor? güneşin denize batar gibi görünmesi için, güneşin gerçekten görüş düzeyinin altında kalması lazım, kişinin bulunduğu noktaya göre.

Sitelerde Paylaş

Burada gerçekten şuan dünya düz mü yuvarlak mi diye tartışılıyor yani öyle mi?? Bu forumda ki ilk kararımı aldım garip derviş arkadaşın bundan sonra yazdığı herşey yok hükmündedir.nerde salak salak konu var hep aynı adam.şimdi de bu kafasını bulanıdırmış.bilimin mantığın olduğu herşey kafanı bulandırıyo anladığım kadarıyla kardeş sana daha sade mesela dünya öküzün boynunda yada hurinin donunda sallanıyor falan demek lazım o zaman soru işareti kalmaz..

tarihinde Kubilay5000 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Burada gerçekten şuan dünya düz mü yuvarlak mi diye tartışılıyor yani öyle mi?? Bu forumda ki ilk kararımı aldım garip derviş arkadaşın bundan sonra yazdığı herşey yok hükmündedir.nerde salak salak konu var hep aynı adam.şimdi de bu kafasını bulanıdırmış.bilimin mantığın olduğu herşey kafanı bulandırıyo anladığım kadarıyla kardeş sana daha sade mesela dünya öküzün boynunda yada hurinin donunda sallanıyor falan demek lazım o zaman soru işareti kalmaz..

kardeş bir kişiyle alakalı bir şey söyleyeceksen önce o kişiden alıntı yap ki o kişi gelsin ve iddialarına cevap versin. Dünyayı dolaşmışsın yuvarlaklığını kanıtlamışsın iyide gözüm zaten bizde farklı birşey demiyoruz. Dünya yuvarlak bir yerden başlarsan aynı yere gelirsin ben dünya küremi değilmi orda takılıyorum. Bununda geçerli sebepleri var ki zaten ararsan veya yazdıklarımı okursan az çok denilmek isteneni anlarsın. Dünya belkide küredir belkide düzdür ancak demek istediğim şu ki henüz görsel olarak ispatlanamamış ve iki tarafın düşünceside tamamen teori durumunda. Ve iki tarafında öne sürdüğü çok ciddi deliller var bunlar benim fikirlerim değil bu fikri savunan ateistide var hristiyanıda var müslümanıda var ancak asıl mesele şu ki dünyanın yuvarlak olduğunu nasa ispat etmek için bir sürü yalan dolana başvurdu.

Evet yapılması gereken şu elimize sağlam bir kamera alıp deniz seviyesinde gerekli kontrolleri yapmak ya illaki dünya düzdür demiyorum sadece kıl kaptım huylandım nasaya inanan birisi olmadığım içinde kendi kendime bu işi test etmek istiyorum çünki ciddi manada küre dünya ile alakalı bana mantıksız gelen bazı teoriler var ve bu mantıksız teoriler senelerdir gözümüzün içine soka soka sanki tam olarak kanıtlanmış gibi empoze edilmeye çalışıldı ve ben bu durumdan rahatsız oldum benim olayım bu :)

Sitelerde Paylaş

kardeş bir kişiyle alakalı bir şey söyleyeceksen önce o kişiden alıntı yap ki o kişi gelsin ve iddialarına cevap versin. Dünyayı dolaşmışsın yuvarlaklığını kanıtlamışsın iyide gözüm zaten bizde farklı birşey demiyoruz. Dünya yuvarlak bir yerden başlarsan aynı yere gelirsin ben dünya küremi değilmi orda takılıyorum. Bununda geçerli sebepleri var ki zaten ararsan veya yazdıklarımı okursan az çok denilmek isteneni anlarsın. Dünya belkide küredir belkide düzdür ancak demek istediğim şu ki henüz görsel olarak ispatlanamamış ve iki tarafın düşünceside tamamen teori durumunda. Ve iki tarafında öne sürdüğü çok ciddi deliller var bunlar benim fikirlerim değil bu fikri savunan ateistide var hristiyanıda var müslümanıda var ancak asıl mesele şu ki dünyanın yuvarlak olduğunu nasa ispat etmek için bir sürü yalan dolana başvurdu.

Evet yapılması gereken şu elimize sağlam bir kamera alıp deniz seviyesinde gerekli kontrolleri yapmak ya illaki dünya düzdür demiyorum sadece kıl kaptım huylandım nasaya inanan birisi olmadığım içinde kendi kendime bu işi test etmek istiyorum çünki ciddi manada küre dünya ile alakalı bana mantıksız gelen bazı teoriler var ve bu mantıksız teoriler senelerdir gözümüzün içine soka soka sanki tam olarak kanıtlanmış gibi empoze edilmeye çalışıldı ve ben bu durumdan rahatsız oldum benim olayım bu :)

Tamam kardeşim..kuzey ışıkları, meteor ve düzenli düzensiz yıldız hareketleri(misal 1000 yılda bir teğet geçen yıldız var yada uzayın genişlemesinden dolayı gezegenler arası mesafe her geçen gün artmakta kimiside azalmaktadır. buna göre zaten dünyanın matematiksel yaşı 1.5-2 milyar yıl sonra güneşe çarpmasıyla sona erecektir),milyar dolarlık uzay araştırmaları falan filan..ne için yalan söylesinler..bu hesapların hepsi yalan o zaman..ilk amerika yerlileri kutuplar üzerinden karşıya geçmiş onlarda mı görmemiş yada tarihte kimse merak etmemiş mi yani..ama sen kafana takma mutlu ol bu da son mesajım bu konuda

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...