Jump to content

Engse Hoholun forumdan atılması hakkında

Recommended Posts

3 dakika önce, Tatarka yazdı:

Geçmişle ilgili benimle ilgili bir olayı sürekli tekrar ediyorsun; demek ki beni takip ediyormuşsun.

Kesinlikle ben öyle bir başlık açmadım, admine de özelden yazmıştım, o başlığı ben açmadığımı. Kayıtsız olarak giriş yapıldığında şifre kaydetme var (işyeri bilgisayardan oldu- çeviri'guest reation.çalıştım) ayrıca üni.okuyorum.

Bana sürekli Kezban deme, beni kızdırıyorsun. Ben Kezban değilim. 

Agresif yazma.

Ben forumu kötülemedim, fikir özgürlüğü olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Türkiye'de hiçbir yerde görmedim bunu. Facebook hesabımı kapattılar ve yeniden açılması için kimlik kopi istiyorlar (akp eleştiri yaptığım için) tabi yapmam, korkuyorum artık, tehdit mesajlar gönderebilir var.

Ayrıca ben liberalizmi pek sevmem, ama her fikirde güzel fikir olabilir. Komünizm içinde yetiştim, o yüzden sosyalizmi severim. Yani, saçmalama. Senin zannettigin gibi biri değilim.

biz bu forumda çok emek verdik çünkü burası bizim evimizdi. biz sizin gibi evimizin içine pislemedik. koruduk ve pislemek isteyen yavşak liboşlarla cebelleşen yönetim kadrosuna destek olduk. 

yazmasak da takip eder bakarız. seni takip ettiğim yok da denk geldim ve unutmadım. aklımda kaldın. okuyan kimse unutmamıştır da seni utandırmamak için yüzüne vurmamıştır. 

ulan akp'yi eleştirdin diye facebook hesabını kapattılar, anladık da orada özgürlük yok diye bu forumu niye genele dahil ediyorsun? burada istediğini yazarsın.

yönetici ip vermeyeceğini söylüyor ve yazarını koruyor, sen kk eleştirmene izin vermedikleri için burada özgürlük yok diyorsun. buradaki özgürlüğü hiçbir yerde bulamazsın.

lan o td denen b.k çukurunda atatürk öv bakiim, ne oluyor? pkk'ya apo'ya söv ve bekle. bunları iki üç kere yap ve bekle. bu dediklerimi de at fava bekle.

orada kk'yı eleştirebilirsin ama partideki kemalistleri ulusalcıları temizlemediği için kızıp eleştirirsin.

referandum boyunca, referandum bitene kadar dilinizi tutun, kılıçdaroğlu eleştirmezse ölecek hastalığınızı bastırın. ölmezsiniz.

ondan sonra yine giydirirsiniz, merak etmeyin.

hadi eyvallah.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

17 dakika önce, Tabula Rasa yazdı:

Durduk yere ben ateşledim şimdi kavgayı. Sakin olun ya

Tatarhatun o vatan hainlerinden değil. Ona böyle davranma istersen. Zaten anladığım kadarı ile Türk vatandaşı bile değil. Olsa olsa Ukrayna'nın vatan haini olur.

ben ona vatan haini demedim abi, ne haddime? akit değil, liboş değil ki vatan haini diyeyim. liboşlarla çok takılıyor ama o da iplenecek bir durum değil. bana ne. burada özgürlük yok, kılıçdaroğlu sevmeyen atılıyor gibi yalanlarına tepki gösterip yazdım. o yalanı da panpası yavşak liboş başlatmış.

aha bak arka sayfada türk ateist demiş ki chp'yi de perinçek'i de mhp'li muhalifleri de, hatta ve hatta şeriatçı saadet partisini bile eleştirecek zaman değil. ulan bir ay tutun çenenizi, ölmezsiniz diy mi ya?

yoook, tutamayız, tutmamalıyız, eleştirmezsek adam olmaz gazoz oluruz, gitti özgürlük.

Sitelerde Paylaş

Tatarkaya soyledikleriniz..

Sudur budur.

Ne kadar da kisisel bir uslup takiliyorsunuz.

Siz dusunceyi tartisabiliyor musunuz?

Yoksa egonuza uygun ve kolay olani mi seciyorsunuz?

K.k. cok iyi bir ideolog ve parti lideridir.

Hepimiz hayir verecegiz. En azindan ben verecegim.

Libos diye iftira ettiginiz sitedeki yoneticilerin niceliksel dizgede HEPSI hayir verecektir.

Size kim ogretti bu lakirdilari?

Td'nin libos oldugunu?

Bana bir tane ornek gosterin Ataturk'u savunanlarin siteden kovuldugunu.

Haydi.

Karninizdan konusmayin da yardimci olun.

Kim mis? 

Kulanici adini soyleyin.

Su kisi Ataturk'u savundu ve siteden kovuldu.

Bir ISIM???

ATATURK'U SAVUNDUGU ICIN KOVULAN BIR UYENIN ISMINI??

haydi..

Sadece yardimci olun ve isim SOYLEYIN..

BEKLIYORUM..

Yok soyleyemiyorsaniz gobeginizden uydurmayin.

Nesnel olun.

tarihinde Homer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Turan Dursun Forum'a ne üye oldum ne de yazdım. Okumadım bile. Ama 2010 yılı gibi oradan buraya akın akın gelen Atatürkçü, yurtsever değerli arkadaşlar nedeniyle de oranın ne olduğunu hep birlikte öğrendik. Hoş, buranın kurucuları orası kurulduğunda destek olmak için gitmiş, şevkle de yazıp destek olmuşlar ama ortalık bulanınca onlar da kaçmış.

Yıllar boyu yazarlıklarından yararlandığı, yardım topladığı, forumu forum yapan değerli vatanseverleri sırf Atatürk sevdikleri için susturmuş, sonra da atmıştır. Buradan atılan Türk tipi liberaller, vatan hainlerin, ırkçü Kürtçüler birer birer oraya sığınmış, hep birlikte Ateistforum hakkında başlıklar açıp buranın dedikodusunu yapmışlardır.

Pante, placebo ve adını hatırlamadığım bir dolu değerli yazar arkadaşım var, forumda senelerce yazılanlar ve yöneticilerin politik düşünceleri ortada. Merak eden gider okur.

Vatan haini üreten pislik bir yer orası. Turan Dursun gibi "Atatürkçü, komünist imam" sıfatlarıyla tanınan değerli bir yurtseverin adı orada açıkça rehindir. 

Daha geçen gün, orada yeni sayılacak Atatürkçü bir üye "Orada politik tartışmalara girmememizi tembihledi bir arkadaş, o yüzden hiç karışmıyoruz" dedi, bu forumda. Demek ki aynı tas aynı hamam...

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Turan Dursun Forum'a ne üye oldum ne de yazdım. Okumadım bile. Ama 2010 yılı gibi oradan buraya akın akın gelen Atatürkçü, yurtsever değerli arkadaşlar nedeniyle de oranın ne olduğunu hep birlikte öğrendik. Hoş, buranın kurucuları orası kurulduğunda destek olmak için gitmiş, şevkle de yazıp destek olmuşlar ama ortalık bulanınca onlar da kaçmış.

Yıllar boyu yazarlıklarından yararlandığı, yardım topladığı, forumu forum yapan değerli vatanseverleri sırf Atatürk sevdikleri için susturmuş, sonra da atmıştır. Buradan atılan Türk tipi liberaller, vatan hainlerin, ırkçü Kürtçüler birer birer oraya sığınmış, hep birlikte Ateistforum hakkında başlıklar açıp buranın dedikodusunu yapmışlardır.

Pante, placebo ve adını hatırlamadığım bir dolu değerli yazar arkadaşım var, forumda senelerce yazılanlar ve yöneticilerin politik düşünceleri ortada. Merak eden gider okur.

Vatan haini üreten pislik bir yer orası. Turan Dursun gibi "Atatürkçü, komünist imam" sıfatlarıyla tanınan değerli bir yurtseverin adı orada açıkça rehindir. 

Daha geçen gün, orada yeni sayılacak Atatürkçü bir üye "Orada politik tartışmalara girmememizi tembihledi bir arkadaş, o yüzden hiç karışmıyoruz" dedi, bu forumda. Demek ki aynı tas aynı hamam...

Sitelerde Paylaş

T-D forumu ne ırkçıdır ne de Atatürk karşıtıdır.

T-D foruma bu algıyı verenler orada kürtçülere de söz hakkı tanınmış olmasındandır yani özgürlüğün kısıtlanmamış olmasından kaynaklanıyor.

Özgür tartışmanın herkese tanınmış olmasını kaldıramayanlar orayı terk etmiştir, terk edenlerin içinde Atatürkçülerin yogun olması ve onların eleştirileri nedeniyle böyle bir algı oluşmuştur, bu da Atatürkçülere söz hakkı tanınmıyor gibi bir yaygaranın sonucudur.

Oysa kendim Atatürkçüyüm ve T-D forumda Atatürk'ü herkesle çok rahat tartışma imkanı bulmuşumdur. Yönetimden en küçük bir tepki gelmediği gibi bizzat yöneticilerle Atatürkçülük ile ilgili gayet medeni tartışmalar yapmışızdır.

T-D forumda olmak için tebliğ ve siyasi propaganda dışında her çeşit görüşün yorum hakkını kabul etmen gerekir, sonuçta özgür bir platform olduğunu görmelisiniz.

Ayrıca oradan giden üyeler hakkında benim de bir çok araştırmalarım olmuştur, gidenler hep bahsettiğim gibi herkese söz hakkı tanıma özgürlüğünü fazla buldukları için gitmişlerdir...

Sitelerde Paylaş

Pante, placebo banlanmamistir. Bir uye gidince placebo kendisi gitmek istemistir. Uyeligini kendi kisisel karariyla durdurmustur. Pante ise HALA bir yazardir orada. O da banlanmamistir. Son zamanlarda olmasa da arada  gelip yazdigi da olmustur. 

Kendisi bir Ataturk'cu olan mutezile abi mesela.

Daha dune kadar orada yazmakta, ozellikle Ataturkculuk ve Ermeni soykirimina karsi kisisel tezlerini ifade ediyor, baslik aciyordu. Mutezilenin yuzlerce mesaji vardir orada. 

Tipki pante gibi.

Bana bir tane isim soyleyin sirf Ataturkcu oldugu yada Ataturk'u savundugu icin atilan.

Madem bu iddiayi ortaya koyuyorsunuz, isim vererek somut bir zeminde gosterin.

Ornek verin.

Deyin ki, su kisi Ataturk'u savundugu icin forumdan atildi.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Homer yazdı:

Pante, placebo banlanmamistir. Bir uye gidince placebo kendisi gitmek istemistir. Uyeligini kendi kisisel karariyla durdurmustur. Pante ise HALA bir yazardir orada. O da banlanmamistir. Son zamanlarda olmasa da arada  gelip yazdigi da olmustur. 

İnsan şu yalanı söylemekten çekinir. Placebo çok yakın arkadaşımdır ve açıkça banlanmış, atılmıştır oradan. Kendisi gibi bir sürü Atatürkçü gibi. Pante de orada istenmeyen, yazıları engellenen, silinen çok değerli bir yazardır, bu insanlar onlarca Atatürkçü, yurtseverle birlikte istenmeyip sustuldukları bu ortamı birlikte terketmişlerdir. Pante'nin daha sonra orada yazdığı o birkaç ileti kendisine edilen iftiraları, pislikleri yanıtlamak içindir.

Bu yalanlarınızı yeniler yer de biz yemeyiz. TD Forum "Yetmez ama Evet"le başlattığı politik baskıyı açıkça Kürtçü, PKK'lı, Atatürk ve cumhuriyet düşmanlığı yaparak sürdürmüştür. Bu forumdan trollük yapmalarından bıktığımız ve bin kere attığımız liberaller orada el üstünde tutulmuş, Atatürk'e, aydınlanmacı devrimlere ve Atatürkçülere saydırmaya orada devam ederken bu forumu da Kemalist ilan edip sözde küçümsemişlerdir. Pislik yuvasıdır orası, bu da herkesçe bilinir.

Gidip başkalarına savunun o şer yuvasını. Yukarıda Pante de placebo da açıkça anlatmış oranın ne olduğunu, dönüp okuyun. 

Orada bir Atatürk köşesi vardır güya, forumun kurucu ve adminlerinin (başta Dilaver) olmak üzere M. Kemal'i "Kamal" diye andığı ve sürekli hakaretler edip aşağıladığı yazılarla doludur, merak eden gidip okur. 

Said-i Nursi delisinin Atatürk'ten daha modern, daha ilerici ve demokrat olduğunu söyleyen ve savunan akıl hastaları bunlar. Gelip de bize anlatmayın o çöplüğü. 

13 saat önce, bilgivehis yazdı:

Ayrıca oradan giden üyeler hakkında benim de bir çok araştırmalarım olmuştur, gidenler hep bahsettiğim gibi herkese söz hakkı tanıma özgürlüğünü fazla buldukları için gitmişlerdir...

Hmm... Pante, placebo gibi arkadaşlar (ah hele de Pante) özgürlüğe tahammülsüzdüler de ondan gittiler diyorsun yani...

Araştırmaların hikaye. Ben bu insanları tanıyan, özellikle placebo'ya sık sık görüşen biriyim, bu forumu da o forumu da iyi bilirim, o yüzden araştırmaların dandik olmuş diyorum.

Yalan söylemeyin, insanlara iftira etmeyin. Ayıptır. Kendiniz seviyorsanız, orada kendinizi iyi hissediyorsanız yazın, bizi ilgilendirmez de biz bildiğimizi yaşadığımızı yazdığımızda da gelip yalanla karşılık vermeyin.

Sitelerde Paylaş

@TürkAteist, yalan söylemeyin derken tekil ifade edin, herhangi bir isim vermedim, gördüğümü paylaştım.

Araştırmalarım boş değil, çünkü sizin bu yorumunuzu görünce T-D forumun çoğunluk tarafından anlaşılamadığı görünüyor.

Bir forumda isteyen istediğini üst tutabilir, verdiğiniz örnekte olduğu gibi birileri sahtekâr nursiyi Atatürk'ten üst görebilir, bu durum forumu şucu-bucu yapmaz, ancak forum yönetimi söz hakkına müdahale ederek kayırma durumu olursa işte o zaman elbette haklısınız. Ne var ki, yaptığım yorum ve açtığım başlıkların yarıdan çoğunda Atatürk'ü anlatan ve öven yorumlar paylaştım, herhangi bir müdahale veya kayırmacılıkla karşılaşmadım. Karşılaştığım tek şey karşıt görüşlerden ibaretti. Dediğiniz gibi olsaydı bana niye tolerans tanısınlar ki? Üstelik benden daha başkaları da aynı şekilde paylaşımlar yaptı, onlara da herhangi bir müdahalede bulunulmadı.

Açıkçası dediğim gibi Atatürk'e, Türk'e saldıracak kadar ırkçı farklı görüşlere tahammül edemeyenler ayrılmış görünüyor...

Sitelerde Paylaş

Atatürk'e, Türk'e saldıracak kadar ırkçı görüşlere tahammül etmek başka, bu görüşlerin bir forumu domine etmesine yönetimce izin verilmesi hatta öyle olmasının istenmesi başka şeyler. Siz bu ırkçı faşistleri, Atatürk ve cumhuriyet düşmanı alçakları özellikle forumda toplar ve yurtseverleri dışlarsanız orası bitmiş demektir. Aptal mı bu insanlar? Neden vatan hainlerinin kollandığı yerde dursunlar? Pante de placebo da anlatmış işte, yalan mı söylüyorlar? Ben yalan mı söylüyorum? Hiç alakam olmayan, yazarı olmadığım, üyesi bile olmadığım bir yer hakkında ne diye yalan söyleyeyim? 

Forumları kuran ve yönetenlerin dünyaya bakışları, politik görüşleri ne ise forum da o yönde gider arkadaşım. Bu her forum için aynıdır, bu söylediğimden ne Ateistforum ne de Turan Dursun Forum muaftır. Kimse aksini iddia edemez çünkü gerçekçi olmaz.

Örneğin bu forumda Atatürk ve aydınlanmacı devrimlere düşman olan, Kürtçü, PKK sever, liberal (liboş dedikleri hani) biri asla ve asla moderatör yapılmaz. Bu konularda takıntılı olup da forumu yalan yanlış sözde bilgiyle doldurup çöpe çeviren bir yazar burada tutulmaz. Ama orada özellikle barındırılır ve beslenirler.

Oranın yöneticilerinin politik düşünceleri de bellidir ve bu yüzden Atatürkçü, demokrat, yurtsever solcu vb herkesi dışlayıp susturmuştur. Çok daha fazlasını yazarım ama gerek yok, bu kadarı bile oranın ne tür bir çöplük olduğunu anlamaya yeter. 

Pante'nin, Placebo'nun atılmasından sonra yazdığı yazıdan alıntı yapayım da burada dursun:

"2 yıldır hiçbir işlevi olmayan ÖD grubunu kapatma konusunda egolarını ve ulusalcı korkularını yenemeyenlerden, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı bir dinciyi bir ulusalcıya, bir gericiyi bir yurtsever sosyaliste tercih edenlerden başka bir tavır beklenmezdi zaten.

Bu doğruları, bu gerçekleri böyle farklı platformlarda yazınca bozuluyorlar. Orada yazdıklarımızı silerek, başlıklarımızı kilitleyerek ya da ortadan kaldırararak buna zorlayan kendileri.

2 yıl önceki yazılarımı ve başlıklarımı konuşmaya bile gerek yok, son 2 başlığın durumu ortada.Önce Pante ve ardından Placebo başlıkları kilitlendi. Halbuki kilitlenmesi için hiçbir neden yok. Olsa bile geçici olarak kilitler, yeniden açarsın. Ama amaç susturmak olunca sansürün sınırı olmuyor.

Demek ki özgürlükçülük, demokratlık lafta olmuyor.

Şu eleştirdikleri hatta bazı sapıkların faşist diye saldırdıkları platformda bile her türden insan yazabiliyor. Sağcısı-solcusu, ulusalcısı, liboşu, faşisti-komünisti, dincisi-dinsizi, anarşisti-teröristi ağır hakaretlerde bulunup seviyeyi düşürmedikçe düşüncelerini ifade edebiliyorlar.

Orada ise sapıklar "Niye geliyor bunlar, amaçları ne?" diye soruyor. Liberal geçinen despot, "silinsin bu başlık!" diye çığırıyor.

Varlığımızdan bile korkuyorlar. Adımızın anılması bile onları tedirgin ediyor.

Boş meydanda atıp tutmak, yalanlarına-iftiralarına ağızlarının payını verecek insan olmaması işlerine geliyor."

Sitelerde Paylaş

@TürkAteist, verdiğin alıntı daha ziyade bir serzenişi gösteriyor, T-D forumun Atatürkçülere haksızlık yaptığına da değinilmiş ama ne derece doğru bilemeyiz, çünkü bir işaret yok. Ancak forum yönetiminin genel olarak Atatürk karşıtı olması haksızlık yaptıkları anlamına da gelmez, zira böyle bir kayırmacılık görmeden karar verilmez. Ayrıca şunu da ifade edeyim, forum yönetimi genelde Atatürk karşıtıdır, herhalde bu durum insanlarda ön yargı ve kuşkuculuk oluşturmuş olabilir, çünkü ben de bu kuşkularla forumu takip etmiştim, yüzlerce başlığı sırf bunun için okumuştum, ayrılanların bazılarını ne için ayrıldığını soruşturmuştum, hatta bizzat ayrılanların kendinden öğrenmek için bazılarına mesaj yollamış ama bir cevap alamamıştım.

Bugüne kadar forumda en küçük bir dayatmacılık, haksızlık, kayırmacılık görmediğim için iddialar havada kalıyor.

Hani bir tek başlık örneği dahi görsem o forumu terk ederim, çünkü ben bir Atatürkçüyüm, Bursa ve Gençlik Nutku benim klavuzumdur, ona laf söyleyenler elbette olacaktır, bizler de gereken cevabı vereceğiz, öyle saldırılar karşısında yılmak, küsmek olmaz...

Sitelerde Paylaş

O Buyuk ayrisma oldugu zaman ben de oradaydim ve neler oldugunu az cok hatirliyorum. Sargon gibi uyelerin baskin etkisi o donem hissediliyordu. Ki sargon iyi bir adam olmasina ragmen ayni goruste de degilimdir. Hatalar olmamis midir? Olmustur. Ki o uyeler de daha sonra siteyi terk etmisleridir. Daha sonra daha kollektif ve bir kadro ile yola devam edilmistir. Kadro cesitli gorusten insanlari barindirir. 

Ben sahsen o donemde yasananlari takip ettigim icin gorusumu paylasiyorum. Sen hic girip de yazilarini okumadigin bir site hakkinda konusuyorsun. Yanlis anlamalarin, hatalarin oldugu o donemden bahsediyoruz. 

Placebo ve arkadaslari onceden orada yazarlardi. Bazi arkadaslar tek seste israr ettiler. Tek ses diye bir sey olmaz. Olmadigi icin ayrisma yasandi. O arkadaslar siteden ayrilmislardir. Daha sonra placebo neden banlandi onu arastiracagim. Yakin arkadassan sen sor , sebebi tam olarak neymis soylesin de sen de burada yazip bilgilendir. 

Senin iddian su mu:

Placebo Ataturkcuydu. Ataturk'u cok sevdigi ve Ataturk'u savundugu icin siteden atildi.

Bu mu yani?

Bize daha nesnel duzlemde bunu gosterebilir misin? Cok eski bir enformasyondan bahsediyoruz. Oradan gelenler oyle diyor diyorsun, buradan gidenler de baska diyor.

Murted libos muydu? Pkk'li miydi? Nolan kurtcu ve Pkkli miydi? E. Hohol Dhkp-c'li yada dinci gerici Akp'li miydi? Bu siteden gidenleri pkkli kurtcu diye yaftaladigin icin orneklendiriyorum. Orada bir ksi yaziyorsa muhakkak kurtcu, pkk'li,akp'li, dinci bilmem ne demek bu sekilde etiketlemek sence dogru mudur? Yoneticilerden hangisi kurtcu yada libostur? Hangisi dhkpc li hangisi tikko'lu hangisi Akp'lidir? 

Akp'li oldugu icin mi surekli dinci gericilerin saldirisina ugruyor?

Harun yahya tarafindan dava aciliyor? Erisimi engellenmek isteniyor?

Sitelerde Paylaş

Yada orada yazan bir arkadas gelsin desin ki ben Ataturk' ovdum ve siteden atildim. 

Ben su yoneticiyi gordum, nursuz said' ovuyor, Said'in risalelerini propaganda ediyor. 

Tayyip'i yada Fetoş'u ovuyor!

Siu yonetici yapiyor bunlari..ahan da bunlar da kanitlari. Surada soyle demisler, burada bak boyle demisler. Yani yillarca ayni iddiada olan kisiseler kalkip da iddiasini nesnel olarak ortaya koymuyor. 

Ben bir adam biliyorum, Akp'nin propagandasini yaptigi icin siteden atildi mesela. Bunun gibi cok fazla ornek var. 

Mutezile orada yazardi. Aktif de yaziyordu gecen seneye kadar. Epey oldu yazmadi. Kendisi Ataturkcudur, Ataturk'e laf uzatanlarin da agzinin payini verir. Inanmazsan arastir bak. Belki burada da yaziyordur. Okuyabilirsin. Orada yazdigi icin Pkk'li, Akp'li mi yani?

Cok sular gecti ..

Bazi seyler degisti, bazi seyler olgunlasti. 

Cok sesli, fikir iklimi olustu.

Isteyen istedigi yerde yazar, katiliyorum ama bu kadar kolay etiketlenmemeli insanlar.

Kac ateist site var, ozgurce kendisini ifade etmesini saglayan ..gerek yok bunlara.

Bu soylediklerime ister inan ister inanma.

Bunlar benim gozlem ve algim. 

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Homer yazdı:

O Buyuk ayrisma oldugu zaman ben de oradaydim ve neler oldugunu az cok hatirliyorum. Sargon gibi uyelerin baskin etkisi o donem hissediliyordu. Ki sargon iyi bir adam olmasina ragmen ayni goruste de degilimdir. Hatalar olmamis midir? Olmustur. Ki o uyeler de daha sonra siteyi terk etmisleridir. Daha sonra daha kollektif ve bir kadro ile yola devam edilmistir. Kadro cesitli gorusten insanlari barindirir. 

Ben sahsen o donemde yasananlari takip ettigim icin gorusumu paylasiyorum. Sen hic girip de yazilarini okumadigin bir site hakkinda konusuyorsun. Yanlis anlamalarin, hatalarin oldugu o donemden bahsediyoruz. 

Placebo ve arkadaslari onceden orada yazarlardi. Bazi arkadaslar tek seste israr ettiler. Tek ses diye bir sey olmaz. Olmadigi icin ayrisma yasandi. O arkadaslar siteden ayrilmislardir. Daha sonra placebo neden banlandi onu arastiracagim. Yakin arkadassan sen sor , sebebi tam olarak neymis soylesin de sen de burada yazip bilgilendir. 

Senin iddian su mu:

Placebo Ataturkcuydu. Ataturk'u cok sevdigi ve Ataturk'u savundugu icin siteden atildi.

Bu mu yani?

Bize daha nesnel duzlemde bunu gosterebilir misin? Cok eski bir enformasyondan bahsediyoruz. Oradan gelenler oyle diyor diyorsun, buradan gidenler de baska diyor.

Murted libos muydu? Pkk'li miydi? Nolan kurtcu ve Pkkli miydi? E. Hohol Dhkp-c'li yada dinci gerici Akp'li miydi? Bu siteden gidenleri pkkli kurtcu diye yaftaladigin icin orneklendiriyorum. Orada bir ksi yaziyorsa muhakkak kurtcu, pkk'li,akp'li, dinci bilmem ne demek bu sekilde etiketlemek sence dogru mudur? Yoneticilerden hangisi kurtcu yada libostur? Hangisi dhkpc li hangisi tikko'lu hangisi Akp'lidir? 

Akp'li oldugu icin mi surekli dinci gericilerin saldirisina ugruyor?

Harun yahya tarafindan dava aciliyor? Erisimi engellenmek isteniyor?

Mürted burada moderatördü, hatalarından dolayı moderatörlüğü elinden ayrıldı, forum düşmanı liberal arkadaşlarıyla ortak olup buraya saldırdı, onlarca kere troll üyelikler aldılar bunlar, her defa atıldılar ve sonunda TD'ye gittiler. TD Mürted'i hemen mod yaptı. Ne hoş...

Placebo da Pante de orada sıradan üyeler değildiler, yönetimdekileri de iyi tanıyıp içeriden destek olan insanlar. Ekonomik olarak destekti placebo diğer konularda da. Bu insanlardan senelerce yararlanıp sonra susturmak, kendileri gibi Atatürk düşmanlarıyla doldurup bunların üstüne salmak ve hep birlikte gitmelerine neden olmak tarafsızlık olmak demek değildir. Pante yazmış işte, yalan söylemiyor herhalde.

Ben o foruma üye olacak kadar delirmemiş olduğumdan ne yazdım ne de okudum ama ben bile bu kadar uzakken gidip geçici bir üyelik almak zorunda kaldım. Bu forumdan atılanlardan biri benim nickimle üye olmuş ve forum içinde benmişim gibi yazmaya başlamış. Burada bizi trollükleriyle yıldıran ve onlarca kere attığımız üyelere "Ben diğer adminlerle konuşayım da geri gelin" falan deyip durmuş örneğin, sözde tartışmalar yapmış. Bizim, orayı da takip eden arkadaşlarımızdan biri söyledi, ben TD'nin burada da yazan yöneticilerinden birine ilgilenip silmesini rica ettim, olmadı, kendim üyelik alıp başlık açtım ve silmelerini rica ettim. Bin tane terane, saçmalık, karşı çıkıştan sonra zorla sildirler, burnumdan getirdiler, pullu dilekçe falan yazdım da öyle silebildiler. Yalvarmadaığım kaldı hani, üstüne de kafayı yemiş yöneticilerden birinin saldırısına uğradım. Tımarhaneydi kısaca orası. Bak bu minicik bir tecrübe sadece, demek ki orayı hepten bilmiyor değilim, kaldı ki bütün bunlar olurken ara ara girip bakmak zorunda kaldık, buraya linkler taşındığı için vs.

placebo yakın arkadaşım, açıkça atıldı diyorum, sen bana kalkmış bi sor diyorsun. Referandum dönemindeyiz ve çok yoğun çalışıyor partide, yoksa gelip sana güzelce kendisi yazacaktı. Onun anlattıklarının, orada yaşadıklarının binde birini anlattım burada, onun da Pante'nin de başka arkadaşların da bir dolu yazısı vardır konuyla ilgili. Şimdi tek tek arayıp bulamam onları.

İyi işte, forumdaki Atatürkçüleri, vatanseverleri atıp, bıktırıp, sapkınlara taciz ettirip kaçırdılar ve istedikleri çok sesliliğe böylece kavuştular o zaman, öyle mi? Atatürkçüler tahammülsüz, tek seslilik istiyor, geri kafalı çünkü.

Ben bildiğimi, gördüğümü, tanıklık ettiğimi ve bunları yaşayanları bire bir tanıdığım için rahatça yazıyorum, bütün eskiler de bunları biliyor. Evet, o forum bir çöplüktür, Atatürk ve aydınlanmacı devrimlerin düşmanı yöneticileri vardır, bunlar Atatürk'e küfür ve hakaret etmeyi marifet bellemişlerdir. 

Bu kadarı benim için yeter. Bunlardan etkilenmeyen, önemli değil diyen yazsın, bana ne? Ben bildiğimi söylerim, gidene de yazana karışmam. Kendine yediren gitsin yazsın.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bilgivehis yazdı:

@TürkAteist, verdiğin alıntı daha ziyade bir serzenişi gösteriyor, T-D forumun Atatürkçülere haksızlık yaptığına da değinilmiş ama ne derece doğru bilemeyiz, çünkü bir işaret yok. Ancak forum yönetiminin genel olarak Atatürk karşıtı olması haksızlık yaptıkları anlamına da gelmez, zira böyle bir kayırmacılık görmeden karar verilmez. Ayrıca şunu da ifade edeyim, forum yönetimi genelde Atatürk karşıtıdır, herhalde bu durum insanlarda ön yargı ve kuşkuculuk oluşturmuş olabilir, çünkü ben de bu kuşkularla forumu takip etmiştim, yüzlerce başlığı sırf bunun için okumuştum, ayrılanların bazılarını ne için ayrıldığını soruşturmuştum, hatta bizzat ayrılanların kendinden öğrenmek için bazılarına mesaj yollamış ama bir cevap alamamıştım.

Bugüne kadar forumda en küçük bir dayatmacılık, haksızlık, kayırmacılık görmediğim için iddialar havada kalıyor.

Hani bir tek başlık örneği dahi görsem o forumu terk ederim, çünkü ben bir Atatürkçüyüm, Bursa ve Gençlik Nutku benim klavuzumdur, ona laf söyleyenler elbette olacaktır, bizler de gereken cevabı vereceğiz, öyle saldırılar karşısında yılmak, küsmek olmaz...

Sevgili arkadaşım, isteyen istediği yerde yazar, Atatürk düşmanı yöneticilerin kurduğu bir forumda yazmayı kendine yediriyorsa devam eder. Ben kalkıp da Atatürk'ten ölesiye nefret eden, devrimleri kötüleyen, Atatürk'ü aşağılayan insanların yönettiği bir yerde olmayı asla kabullenmem, gidip de olmam. 

Bu insanlara karşı Atatürk savunmak deliliktir. Yukarıda yazdım, forumlar onu kuran ve yönetenlerin baktığı yönde yol alırlar, ben AKP'li isem kurduğum forum iktidarı destekler, Atatürk ve devrimlerini sahiplenen biriysem de o yönü destekler. Gelen insanların forumun eğilimi değiştirmesine, AKP'nin veya PKK'nın veya bilmem neyin arka bahçesi yapmalarına izin vermem. AKP'li de gelir yazar, liberali de gelir yazar, şeriatçısı yobazı da gelir yazar ama forumun genel eğilimini belirleyen onlar değil, yöneticilerdir.

Umarım söylemek istediğimi anlıyorsundur...

Sitelerde Paylaş

Genel eğilimi belirleyen yöneticidir anlayışı, kayırmacıdır, haksızlık yapandır anlamına gelmez. İşte bu noktada yanılma payı olduğu için tartışılır bir yanı da var. Örneğin Atatürk dinin egemenliğini yıkarak Laikliği getirmiş olması onu din düşmanı yapmaz, dinin yönetime müdahalesine bir önlemdir sadece. Hatta dini tarikatlardan, dincilerden kurtarıp sırf din adına bir kurum oluşturmuştur, bu da onu dinci yapmaz. Bu durumda Atatürk'e din düşmanı veya dinci demek mümkün mü? Hatta Atatürk'ün getirdiği bu özgürlük sayesinde iktidara gelen dincilere "Atatürk'ün verdiği fırsat" olarak değerlendirip Atatürk'ü eleştirenler de var. Anlaşılacağı gibi bir ortamın özgür olması çeşitli görüşlere gebe bırakıyor ancak her halükarda Atatürk doğruyu yani bir özgürlükçünün yapması gerekeni yapmıştır ve bu onu asla kötü, art niyetli veya taraflı yapmaz...

Sitelerde Paylaş

Aciklaman icin tesekkur ederim. Fakat ben somut delil gormek isterim. Kusura bakma. Senin yaptigin su: o forum Ataturk dusmani, cumhuriyet dusmani. 

Hem boyle bir genelleme var hem de ortada bana somut bir ornek vermiyorsun.

Falanca arkadasim oyle soyledi, falanca dostumun anlattiklarina gore..

Yani bu sekilde yapiyorsun.

Kimmis cumhuriyet dusmani? Yani bunu iceriklendirebilir misin? Su kisi su cumlelerine gore Cumhuriyet dusmani oldugunu soylemis, Cumhuriyete kufur etmis, Ataturk'e soyle hakaret etmis. Su uye seriatci oldugunu soylemis, bu uye nursuz said'in Ataturk'ten daha ilerici oldugunu soylemis.

Yani busekilde somutlastirmak lazim.

Ataturk dusmaniymis, cumhuriyete karsiymis, SERIAT severmis..

Herkesin ne b.k oldugunu bildigi deli said, orada peygamber olarak gorulur,

Ovulur-mus..

Ki ben oyle olmadigini BILIYORUM.

Bunlarin dogru olmadigini biliyorum. 

Ataturkcu olmasalar bile Ataturk'e dusman olmadiklarini, cumhuriyete de karsi olmadiklarini..

Gerci suan kapali oldugu icin somut verileri burada paylasma olanagin yok, seni de anliyorum. Imkan oldugunda paylasma durumun olabilir. Ben izlenmesi gereken metotdan bahsetmeye calistim. 

Yukarida anlattiklarimin yeterli oldugunu dusunuyorum. Tartisma en azindan benim adima son buluyor. Verilen cevaplariniz icin tesekurler.

Selamlar

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...