Jump to content

Engse Hoholun forumdan atılması hakkında

Recommended Posts

11 dakika önce, Kaunos yazdı:

Kılıçtaroğluna destek vermenin chp'ye destek vermek olmadığı ve ne anlama geldiği yukarıdan beridir farklı ağızlar tarafından söyleniyor, okumuyormusun?

Kılıçtaroğlu ile Tayyip elbette farklı konuşacak.. Aynı şeyi söylerlerse, aynı politikayı destekliyorlar anlamına gelir ki, bu da eşyanın tabiatına aykırıdır. Yazdığın şeyi yazdıktan sonra okumadan enter'lama...

Her zaman dediğim gibi 

Peki :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

46 dakika önce, malta erigi yazdı:

Okudugunu anlama problemin mi var? Yoksa laf yetistirecegim diye mesajlari duzgun sekilde okumadan mi yanit veriyorsun?

Bence sizin düşünmeden yazma probleminiz var.

Tayyip geri vites yapıyor,kötü siyasetçi diyorsunuz bende eyvallah diyorum.

Kılıçdaroğlu hiç geri vites yaptı mı diyorum,cevap vermiyorsunuz.

Yaptı mı?

Siyaset zeka işidir tamam ama en önce erdem işidir,kurt,çakal,öküz işi değildir.

Dürüst olmak en büyük erdem dolayısıyla zekadır.

Sen bunu anlayamazsın..!Ama torunların çok iyi anlayacaktır.

Sitelerde Paylaş
Just now, Beelzebub said:

Bence sizin düşünmeden yazma probleminiz var.

Tayyip geri vites yapıyor,kötü siyasetçi diyorsunuz bende eyvallah diyorum.

Kılıçdaroğlu hiç geri vites yaptı mı diyorum,cevap vermiyorsunuz.

Yaptı mı?

Siyaset zeka işidir tamam ama en önce erdem işidir,kurt,çakal,öküz işi değildir.

Dürüst olmak en büyük erdem dolayısıyla zekadır.

Sen bunu anlayamazsın..!Ama torunların çok iyi anlayacaktır.

Ne diye cevap veremeyeyim? Hatta ne diye cevap vereyim? Benim soylemedigim birsey hakkinda soru soruyorsun. Tayyip'in iyi siyasetci oldugunu dusundugumu iddia ettin, ben de o sekilde dusunmedigimi sebebi ile yazdim. Sen ise mesajimi dogru duzgun okumadan bana cevap yazdin, simdi de kilifina uydurmaya calisiyorsun. Durust olabilir, bu tek basina yeterli degil. Bahceli'nin de yolsuzluk vs yaptigini zannetmiyorum, bahceli icin de mi iyi siyasetci diyecegiz? 

Defalarca ust uste secim kaybeden bir parti lideri istifa eder. Bu medeni ulkelerde boyledir.

Sitelerde Paylaş

Konu nerden nereye gelmiş.

Peki, Kılıçdaroğlunu yazalım.
Hepimiz hemfikiriz, Kılıçdaroğlu yetersiz kalıyor. Darbeden sonra Yenikapıya gitmemeliydi. "Bu fetöyü başımıza sen musallat ettin, darbeyi araştırmak istiyorsan sen bizim yanımıza gel" demeliydi. Tayyibin, cemaat için yaptıklarını (o gün) tek tek anlatmalıydı. Bu fırsatı değerlendiremedi, sonunda kendi partisi fetöcü gösterilir oldu.
Tayyip "yargı tarafsız olacak" diye hava atıyor. Kılıçdaroğlunun aklına "Kardeşim sen de tarafsız olacağına yemin ettin ama bak tarafsız mısın? Senin getirdiğin yargı da senin gibi  tarafsız(!) olacak" demek aklına gelmiyor.
Şimdi gidiyor "Evet çıkarsa Suriyelilere vatandaşlık verilecek" diye insanları korkutmaya çalışıyor. Böyle bir söz CHPye yakışmıyor. Partinin ilkelerine uymuyor. MHPnin kullanabileceği bir dil bu.
Bunlar aklıma ilk çırpıda gelen hatalar, bunları onlarca, yüzlerce çoğaltabiliriz.

Ama
Kılıçdaroğlu "hayır" için gerçekten bu kadar önemli mi?
CHPliler zaten hayır verecek.
"AKPnin başarısının sırları ne?" konulu sayfada "ekonomik" diye cevaplamıştım ama kilitlendi, devam yazamadım. Evet, AKPnin ekonomik uygulamalarından yararlanan bir çok dindar olmayan, laik insanlar da AKPye oy veriyor. Referandumun sonucunu belirleyecek insanlar bunlar. Para veya özgürlük? Ekonominin şu sıralar iyi gitmemesi "hayır" a yarıyor ama yinede bu insanlar için zor bir karar olacak. 
Bu karar mekanizmasında Kılıçdaroğlunun büyük bir rol oynadığını düşünmüyorum.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, NotImportant yazdı:

Neden bu kadar ısrarcısın ki ? Yazdığım şeyi anlamadın mı ? 

iktidar da olmayan partilerin amacı iktidardaki partinin yanlışlarını göstermektir. Aslında herhangi bir hareketin halk için doğruluğunu veya yanlışlığını gösterirler. Bu sayede hem yönetim diken üstünde olur hemde daha iyi yönetir. Ama sen kalkıpta her olayı it dalaşına döndürürsen olmaz. Yukarıdaki cümlenin dışında kalacak şekilde kişisel davranışlarda dahil olmak üzere yapılan her harekete hırlarsan işin sonu böyle olur işte. Okul bahçesinde birbiri ile küfürleşen çocuklar gibi.

Şimdi sen bunları reddediyorsun yani öyle mi ? Öyle olduğunu bildiğim için tartışmıyorum. Benim taraftarlarla işim yok arkadaşım.

Kılıçdaroğlunun akılsız ve mantıksız hareket ederek, kasıtlı olarak A'ya B dediğini iddia ediyorsun,bende bir örnek ver diyorum,Kılıçdaroğlu'nun yanlış dediği hangi kavram doğrudur,izah edeceksin,

Senle dalaşmıyorum,bu iddiayı sen attın çünkü.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, poiuz yazdı:

Kılıçdaroğlu "hayır" için gerçekten bu kadar önemli mi?

Evet önemli... Çünkü televizyonlara çıkarak yetersiz de olsa hayır'ı bir tek Kılıçdaroğlu savunabiliyor, diğer hayır'cılara söz hakkı verilmiyor. Mesela Perinçek denen adamı hiç görebiliyormusunuz? Chp lideri olmasından öte hayır konuşmaları yapabilme şansı verilen tek kişi olduğundan dolayı Kılıçdaroğlu önemlidir.

Mevzu chp değil budur diyoruz, ama anlamamak için direniyorsunuz. 

Sitelerde Paylaş
Just now, administrator said:

Evet önemli... Çünkü televizyonlara çıkarak yetersiz de olsa hayır'ı bir tek Kılıçtaroğlu savunabiliyor, diğer hayır'cılara söz hakkı verilmiyor. Mesela Perinçek denen adamı hiç görebiliyormusunuz? Chp lideri olmasından öte hayır konuşmaları yapabilme şansı verilen tek kişi olduğundan dolayı Kılıçtaroğlu önemlidir.

Bir rapor gonderdim ve degerlendirilmesini rica ediyorum.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Kuranınizinde said:

Baykalı iyi indirdiler he :D

Iki yetiskin insanin karsilikli rizalari olarak yaptiklari seylerin sorun olmamasi gerekir ama maalesef bizimki gibi ulkelerde bedeli bu kadar agir olabiliyor. Fetullahcilar gercekten cok igrenc insanlar. 

Sitelerde Paylaş

Akpnin başarısının nedeni,dinle kafayı bulan,din bağımlısı,düşünemeyen,sorgulamayan,neden sonuç ilişkisi kuramayan,çözümleme,çıkarım yapamayan,algı düzeyi düşük,denileni anlamayan,anlamlandıramayan,bir farkındalığı olmayan,sığ,yüzeysel,eğitimsiz,cahil beyinlerin,koyunların çok olmasıdır.Dine bağımlı,dine öncelik veren,tutucu bir beynin,akpye oy atmaktan başka bir seçeneği yoktur.O yüzden,Akpnin başarısı ekonomiktir,şudur,budur diyenlere katılmıyorum.Açlıktan soluğu kokan,zor zoruna geçinen kişiler gidip,Akpye oy atıyor,benim saydığım bu nedenlerden ötürü.Bu koyunların huyunu,suyunu,korkularını,bağımlılıklarını bilen,bir demagog da var oldu mu işlem tamamdır.Kaçınılmaz son gerçekleşir,çöküş,bitiş,yıkım.Ne diyorsanız artık.Bizim bugün tanık olduğumuz da budur.Demagog bir çoban ile din bağımlısı koyun kitle bir araya gelmişlerdir.El birliğiyle de ülkeyi yıkılmanın eşiğine getirmişlerdir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, malta erigi yazdı:

Ne diye cevap veremeyeyim? Hatta ne diye cevap vereyim? Benim soylemedigim birsey hakkinda soru soruyorsun. Tayyip'in iyi siyasetci oldugunu dusundugumu iddia ettin, ben de o sekilde dusunmedigimi sebebi ile yazdim. Sen ise mesajimi dogru duzgun okumadan bana cevap yazdin, simdi de kilifina uydurmaya calisiyorsun. Durust olabilir, bu tek basina yeterli degil. Bahceli'nin de yolsuzluk vs yaptigini zannetmiyorum, bahceli icin de mi iyi siyasetci diyecegiz? 

Defalarca ust uste secim kaybeden bir parti lideri istifa eder. Bu medeni ulkelerde boyledir.

Cevap ver o zaman?

İddia ettiğini cevaplamak zorundasın.Ne diye cevap vereyim demen,iddianı çürütüyor.

Seçim kazanmak, Türkiye şartlarında haklı olmak değildir,bunu eşek gibi biliyorsunuz.İstismar,yalan,hukuksuzluk,devlet gücünü kullanmak ve hile ile seçimleri çok kolay kazanırsınız.

Kaybedenleri de böyle öküz gibi suçlarsanız tayyibe hizmet ettiğiniz,onun gibi insanları yücelttiğiniz anlamına gelir.

Tayyibi iyi politikacı bulmaman ona hayran olmadığın yani kıskanmadığın anlamına gelmez,bu gibi şeyler bilinç altındaki kökleşmiş yanılsamanın karşılığıdır.

Sitelerde Paylaş
26 minutes ago, administrator said:

Evet önemli... Çünkü televizyonlara çıkarak yetersiz de olsa hayır'ı bir tek Kılıçdaroğlu savunabiliyor, diğer hayır'cılara söz hakkı verilmiyor. Mesela Perinçek denen adamı hiç görebiliyormusunuz? Chp lideri olmasından öte hayır konuşmaları yapabilme şansı verilen tek kişi olduğundan dolayı Kılıçdaroğlu önemlidir.

Televizyona cıkabilmesi tabi önemli. Hayır için çalışan herkes önemli.

Demek istediğim. 

Karar mekanizmasında önemli mi?

Kim Kılıçdaroğlu şu işi doğru yapıyor bu yüzden hayır vereceğim

Veya

Kılıçdaroğlu şunu yanlış yapıyor bu yüzden evet vereceğim

diyecek?

Bence hiç kimse!

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Beelzebub said:

Cevap ver o zaman?

İddia ettiğini cevaplamak zorundasın.Ne diye cevap vereyim demen,iddianı çürütüyor.

Seçim kazanmak, Türkiye şartlarında haklı olmak değildir,bunu eşek gibi biliyorsunuz.İstismar,yalan,hukuksuzluk,devlet gücünü kullanmak ve hile ile seçimleri çok kolay kazanırsınız.

Kaybedenleri de böyle öküz gibi suçlarsanız tayyibe hizmet ettiğiniz,onun gibi insanları yücelttiğiniz anlamına gelir.

Tayyibi iyi politikacı bulmaman ona hayran olmadığın yani kıskanmadığın anlamına gelmez,bu gibi şeyler bilinç altındaki kökleşmiş yanılsamanın karşılığıdır.

Esek de sensin okuz de, adam olun. Tartisma adabini bilmiyorsan, git kiraathanede yap muhabbetini. Iddiada bulunmadim ki ispatlayayim, meaajlarim yukarida. Geri vites yapan diye Tayyip hakkinda yazdim. Ust uste secim kaybeden politikaci kendini degil de partisini ve secmenini dusunuyorsa isifa eder. Medeni ulkelerde bu olur. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, malta erigi yazdı:

Esek de sensin okuz de, adam olun. Tartisma adabini bilmiyorsan, git kiraathanede yap muhabbetini. Iddiada bulunmadim ki ispatlayayim, meaajlarim yukarida. Geri vites yapan diye Tayyip hakkinda yazdim. Ust uste secim kaybeden politikaci kendini degil de partisini ve secmenini dusunuyorsa isifa eder. Medeni ulkelerde bu olur. 

Siyasi zeka değil diye iddia da bulundun,

Siyasi zeka nedir bunu açıkla.

Ben siyasi zeka erdemli olmak diyorum,senin görüşün ne?

Sitelerde Paylaş
Just now, Beelzebub said:

Siyasi zeka değil diye iddia da bulundun,

Siyasi zeka nedir bunu açıkla.

Ben siyasi zeka erdemli olmak diyorum,senin görüşün ne?

10 defa yazdim, ortada bir basarisi yok. Yerel-genel ne kadar secim varsa tumunu kaybetti. Koltuk sevdalisi olmasa, yerini bir baskasina verirdi. Padisah mi bu, olene kadar genel baskan olsun? Yok mu koskoca partide daha genc, dinamik bir baskan adayi? 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, malta erigi yazdı:

10 defa yazdim, ortada bir basarisi yok. Yerel-genel ne kadar secim varsa tumunu kaybetti. Koltuk sevdalisi olmasa, yerini bir baskasina verirdi. Padisah mi bu, olene kadar genel baskan olsun? Yok mu koskoca partide daha genc, dinamik bir baskan adayi? 

Başarısızlık diye bir şey yok,karşı tarafın elinde tüm güç yani ,yürütme,yasama,medya,devletin parası her şey var,

Akıllı olun ve doğru kişileri eleştirin.

Böyle giderseniz Kılıçdaroğlunu bile özleyeceksiniz.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, poiuz yazdı:

Televizyona cıkabilmesi tabi önemli. Hayır için çalışan herkes önemli.

Demek istediğim. 

Karar mekanizmasında önemli mi?

Kim Kılıçdaroğlu şu işi doğru yapıyor bu yüzden hayır vereceğim

Veya

Kılıçdaroğlu şunu yanlış yapıyor bu yüzden evet vereceğim

diyecek?

Bence hiç kimse!

Çok yanılıyorsun. Bu adamlar ortaya çıkıp anayasanın değiştirdikleri maddelerini, yeni taslağı asla tartışmıyor, gizliyor, yalan söylüyorlar. Kılıçdaroğlu ve partinin birtakım milletvekilleri ise Kaunos'un dediği gibi TV'lere kısıtlı da olsa çıkıp sürekli gerçeği anlatıyor, mitingler yapıyor, toplantılar düzenliyor. 

Tayyip ve AKP'liler anayasa maddelerini açıkça anlatmadığı, pisliğin üstünü örtmeye çabaladığı için direkt Kılıçdaroğlu'nu itibarsızlaştırma üzerinden yürütüyor propagandasını. Ve bu propaganda bugüne dek hemen hep tuttu, "Sen merdivene ters bindin ama milleti bindiremeyeceksin, biz Erdoğan'ın bilmem neyinin kılıyız" diyen milyonlar yarattı.

Kararsızların olması bile aslen çok şaşırtıcı bizim için ama bunlar Tayyip ve AKP'den etkilenen kitle. Sekülerlerin, CHP'ye oy vermese bile zihniyet olarak CHP'nin hitap ettiği insanların, bizler gibi ateist dinsizlerin Kılıçdaroğlu hakkında söylediği her negatif şey bu kitleyi etkiler, AKP'nin haklı olduğu hissini besler. Çünkü karşı tarafın propagandası bizzat Kılıçdaroğlu ve CHP'yi kötülemek, onlara iftira etmek, itibarsızlaştırmak üzerinden hayat buluyor.

Bunu görmek, anlamak hiç zor değil. 

AKP çok korkuyor çünkü kendi seçmeninin bile önemli bir kısmı HAYIR oyu kullanacak. MHP'yi yanına aldı ancak HAYIR'cı muhalif ülkücü kanat güçlü. Şu anda HAYIR oyları açık ara değilse de bir parça önde, biz de bunu görmek ve muhaliflere tam destek olmak zorundayız. Parti eleştirecek zaman değil, safları sıklaştıracak zaman şimdi. Bu referandumu bu dinci köpekler alırsa ortada eleştirebileceğiniz bir parti de kalmayacak çünkü. O yüzden HAYIR diyen her kim varsa tam destek vermek zorundayız. Kılıçdaroğlu'nu, CHP'yi, Perinçek'i, MHP'li muhalifleri, hatta ve hatta dinci Saadet Partisi'ni bile eleştirecek zaman değil. 

Bu çok ciddi bir ülke meselesi. Herhangi bir seçim değil. Referandum bitsin, HAYIR kazanırsa kim kimi isterse eleştirsin yine. Kazanamazsa zaten geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş

Ne solu kafasız? Burada ülkenin kaderini etkileyecek Anayasa değişikliği yapılıyor, ideolojik bir çekişme yok, genel seçim falan da yapılmıyor. Sağcısı da solcusu da hayır, ya da evet diyor. Yüzde on'a yakın bir oranda Akp'li bile hayır oyu verecek. Burada ülkenin geleceği oylanıyor, ortada sağ-sol mevzusunu yok

Eğer bunları ayık kafanla yazdıysan "anayasada ideoloji olmasın" diyen akp'li süleymancılar cemaati mürşitlerinden hiç bir farkın yok demektir. Saadet partisi yönetim ekibi hayır diyeceklerini açıkladılar ama saadetin %3'lük, %5'lik neyse miktarı, tüm seçmen tabanı referandumda evet diyecekler. Neden biliyormusun? Saadet ile akp ayrı ayrı partiler ama dini ideolojileri aynı. Ülkenin geleceği oylandığını ben de biliyorum ama sana dedim, Ekmeleddin yerine Selahattin Demirtaş'ı cumhurbaşkanı adayı olarak chp+hdp ortak adayı olarak desteklenseydi, mhp+akp birleşselerdi bile tayyip o kadar kolay seçilemezdi ve bugünlere, çil horozu yavrusu gibi dağınık muhalefet şeklinde gelmezdik.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, malta erigi yazdı:

Benden bu kadar, bildiginizi okuyun. Ben zaten CHP secmeni degilim. CHP ile tek alakam referandumda hayir oyu verecek olmam. Cok basarili buluyorsaniz, desteklemeye devam edin.

Hayır oyuna ihtiyacımız var..Ama doğru kişileri eleştirelim..Lütfen..

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...