Jump to content

Hz. Muhammed, Kendisini Tanıma İltimasına Uğrayan İnsanlara Gönderilmitşir. Bütün Dünyaya Değil

Recommended Posts

İslam''ın ne dediği önemli olduğu gibi ,ne demediği de önemlidir. İslam hiç bir yerde Hazreti Muhammed tüm insanlığın peygamberidir demez

Eğer Resmen böyle demiş olsaydı. O zaman Hz. Muhammedden haberi olmadan yaşayıp ölenlerin nasıl hz. Muhammed peygamberi olabilir denirdi.

olmamıştır ki. Demek ki herkesin peyamberidir sözü. yalanmış diyorlar

Ama Halbuki İslam şöyle der

Cuma suresi 

2.

Allah, ümmîlere, içlerinden, kendilerine âyetlerini okuyan, onları temizleyen, onlara kitabı ve hikmeti öğreten bir peygamber gönderendir. Halbuki onlar, bundan önce apaçık bir sapıklık içinde idiler.

3.

Ve (Allah peygamberini) onlardan başkasına, henüz onlara katılmayanlara da göndermiştir.

Ve Aharine : Ahar: Diğer başkası gayrı demektir

Görüldüğü gibi İslam bütün insanlığa değil, iman eden arap Ümmilere ve onların dünyaya karışmış nesillerinden doğacak çocuklara ve o ümmilere henüz katılmayan yabancılara gönderilmiştir

O Öyle, böyle öyle, değildir kamoon  herkesin peygamberi değildir. iltimas vardır 

Zaten olamaz işte görüyorsunuz hz Muhammedi tanımayan, bilmeden yaşayan nice kampoçyalı meksikalı ve guantenmallı :Dasasasa vardır.

Kısacası Hz. Muhammed dünyada O'nu bilip tanımış dinini okumuş bütün insanlığa gönderilmiş bir peygamberdir.

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kamboçya'lı,Meksika'lı,Guetamalılar akıllı adamlar..müslüman olup kendi anasına,babasına bile düşmanlık besletecek bir dine niye girsinler?Adamların yeterince sorunu var zaten.

Ayrıca Muhammed kimseye peygamber diye gönderilmemiştir,

Taptığı putu gerçek diye pazarlayıp elin garibanlarını kesmiş,mallarını sandığa ,karılarını da haremine atmış olay bu,fazlası yok.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Dindarr yazdı:

İslam hiç bir yerde Hazreti Muhammed tüm insanlığın peygamberidir demez

İslam bütün insanlığa değil, iman eden arap Ümmilere ve onların dünyaya karışmış nesillerinden doğacak çocuklara ve o ümmilere henüz katılmayan yabancılara gönderilmiştir

"Allah katında din, İslâm’dır."  ali-imran-19
"Kim İslam’dan başka bir din ararsa, ondan asla kabul edilmeyecektir"  ali-imran-85

"De ki: “Ey insanlar! Muhakkak ki; ben, sizin hepinize (gönderilen) Allah’ın Resûl'üyüm."    araf-158

"Biz, seni ancak bütün insanlara müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik. "  sebe-28

Sayın Dindarr, bu ayetler öyle demiyor ama.

Sitelerde Paylaş
On 29.03.2017 at 08:07, Rookie Explorer said:

"Allah katında din, İslâm’dır."  ali-imran-19
"Kim İslam’dan başka bir din ararsa, ondan asla kabul edilmeyecektir"  ali-imran-85

"De ki: “Ey insanlar! Muhakkak ki; ben, sizin hepinize (gönderilen) Allah’ın Resûl'üyüm."    araf-158

"Biz, seni ancak bütün insanlara müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik. "  sebe-28

Sayın Dindarr, bu ayetler öyle demiyor ama.

Sevgili Rookle Explorer.  

Allah katından din islamdır cümle-i ilahinin manası: Allah katında maddi ve manevi hastane islam hastanesidir demektir

Kim ki islamdan başka bir din ararsa ondan asla kabul edilmiycektir cümle-i ilahinin manası ise: Cümle-i ilahide din kelimesi geçtiği için

din İle ilgili cenabı hak islam dininde şöyle buyurmuştur. "onlara de ki leküm dinin küm veliye din " " deki sizlerin dini size benim dinin bana de" işte islam dini budur

bunu kabul etmeyenin dini kabul edilmiycek ve onlar ahirette hüsranda olucaklardır buyurulmaktadır anlamişsen

araf 158 ve sebe 28 in mevzuu ile alakasiyatı :dasa yoktur

Zira cuma 2 ve 3 ayetlerde "Ba's kelimesi cenabı hak buyurur ki bunun manası  ba's : dirilmek gelmek geri gönderilmek öldükten sonra geri gelmesi demektire

dolayısyla mevzuda çok incelik vardır ki 

cuma 2-3 surelerde bir iltimas vardır. hazreti Muhammed bütün insanlığa Ba's: gönderilmemiştir istisna insanlar ona ümmet olabilir onu anlatmak istedim. bilmem mevzu-u inceliği anlatabildim mi  bol gülüçükler :):):) :):):)

Sitelerde Paylaş
On 28.03.2017 at 20:11, Dindarr yazdı:

İslam hiç bir yerde Hazreti Muhammed tüm insanlığın peygamberidir demez

Ben, bu sözünüze istinaden yazmıştım bu ayetleri. Siz ilgisi yok diyorsanız başka tabii.

Saygılar,

Sitelerde Paylaş
57 minutes ago, Rookie Explorer said:

Ben, bu sözünüze istinaden yazmıştım bu ayetleri. Siz ilgisi yok diyorsanız başka tabii.

Saygılar,

Efendim bende de saygılar

Zikredilen ayetlerin birinde "de ki"  der Araf 158  de ki Ya Eyyühen nas Ben Muhakka ki sizin Hepinizin Peygamberiyim

yani Sen öyle söyle diyor

Zikredilen diğer ayetde ise Ey peygamberim seni Nas'ın kaffesini hepsine müjde ve inzar için gönderdik Fakat Nas'ın ekserisi bilmezler (yani Senin Peygamber olduğundan habersiz yaşarlar) doğru 

ve ayrıcı Nas kelimesi İnsanların tümünü demek değildir Yaratdılışındaki gayeyi unutmuş İnsanın insana emanet olduğunu unutmuş Topluluk demektir onunda manası uzun..

Cuma 2-3 de ise O gönderendir Ba's edendir Şunlara diyor. bir iltimas vardır.

Sitelerde Paylaş

Senin dinin sana, benim dinim bana gibi ilimli ayetler gorurseniz, kronolojik olarak incrleyin. Bunlar  mekki sure denilen, muhonun gucunun zayif oldugu donemde yazdigi ayetler. Guclendikten sonra kesin-bicin diye terorize etmis biat etmeyen insanlari.

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, Rookie Explorer said:

Saygılar,

Cevap vermediğine göre anlamamışsın 

Allah Cuma suresinde "Allah seni Ümmilere ve onların nesillerine ve onlara henüz katılmayan yabancılara Ba's: gönderdim derken 

Araf 158 ve sebe 28 de ise "Sen Nas'a Ben size gönderilmiş resülüm de. fakat onların ekserisi bilmezler, cuma 2-2 o ekser içinde istisna insanlara seni tanıttırıcam sen o ümmilerin ve onların nesillerinin ve onlara henüz katılmayan diğer yabancılara Ba's edilmiş gönderilmiş Peygambersin onlara İltimas muamelersine tabi tuttucam  ta kıyamete kadar gelecek O bütün mükelleflerin Peygamberisin der anlatabiliyor muyum acaba?

Yani uğraşmadan aramadan tetkik etmeden Muhammedi olmak herkese özel değil ve peygamberden habersiz yaşayanlarında peygamberimiz tabiatıyla Peygamberi değildir

Çünkü onu bilmeden yaşadılar ve öldüler Onlara gönderilmiş bir peygamber değildir. Onlar ahirette Hz. Muhammedi tanıycaklar. Onlar bu bakımda tanımadıklarından dolayı mükellef değillerdir. Tanıyanlar gibi mükellef değillerdir. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Dindarr yazdı:

Cevap vermediğine göre anlamamışsın 

Allah Cuma suresinde "Allah seni Ümmilere ve onların nesillerine ve onlara henüz katılmayan yabancılara Ba's: gönderdim derken iltimas varken

Araf 158 ve sebe 28 de ise "Sen Nas'a Ben size gönderilmiş resülüm de fakat onların ekserisi bilmezler, o ekser içinde istisna insanlara seni tanıttırıcam sen o ümmilerin ve onların nesillerinin ve onlara henüz katılmayan diğer yabancıların Peygamberisin onlara İltimas muamelersine tabi tuttucam  ta kıyamete kadar gelecek O bütün mükelleflerin Peygamberisin der anlatabiliyor muyum acaba?

Yani uğraşmadan aramadan tetkik etmeden Muhammedi olmak herkese özel değil ve peygamberden habersiz yaşayanlarında peygamberimiz tabiatıyla Peygamberi değildir

Çünkü onu bilmeden yaşadılar ve öldüler Onlara gönderilmiş bir peygamber değildir. Onlar ahirette Hz. Muhammedi tanıycaklar.

Kime gönderildiği konusu ile kimleri ilgilendiriyor konusunu ayrı tutmak lazım değil mi sayın Dindarr,

Bu ayet, peygamberin uyarıcı olma özelliğini , tabiiki ondan haberi olmayanların değil, haberi olan, yada haberi olacak olanlara nispet ediyordur. 

sonuç olarak,

bundan sonraki ayette bahsedilen

"De ki: “Sizin için belli bir gün tayin edilmiştir, ondan tek bir an ne geri kalabilirsiniz, ne de onu geçebilirsiniz" hitabı, tüm insanların konusu değil mi?

Saygılar,

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Rookie Explorer said:

Kime gönderildiği konusu ile kimleri ilgilendiriyor konusunu ayrı tutmak lazım değil mi sayın Dindarr,

Bu ayet, peygamberin uyarıcı olma özelliğini , tabiiki ondan haberi olmayanların değil, haberi olan, yada haberi olacak olanlara nispet ediyordur. 

sonuç olarak,

bundan sonraki ayette bahsedilen

"De ki: “Sizin için belli bir gün tayin edilmiştir, ondan tek bir an ne geri kalabilirsiniz, ne de onu geçebilirsiniz" hitabı, tüm insanların konusu değil mi?

Saygılar,

Değil bu ayetten bir önceki ayet Peygamberi inkar eden inadçılar "bize vadedilen azab ne vakit" diye azabı inkar ederek soruyorlar ayet o inadcı münkirlere geliyor

yani peygamberi tanıyıp inkar edenlere geliyor 

Sitelerde Paylaş

Yeni yetme bir çaylak müslümken kendi kendime sorardım. Allah beni islamla niye "şeref"lendirdi (!!!) :D "Şeref"lendirmez komaz olaydı, şerefini iteleyeyim, keşke ömrü hayatımda islamın i sini duymamış olaydım da! Yeni yetme çaylağız ya işte... O bakımdan. (Işidin i si gibi oldu! :D Aman ışit demeyin, islam rencide olur, efendimiz salla allahın aleyhinde zır zır ağlar! :D "Dinimi rencide ettiler allaaaaam! :D )

Buna çeşitli açıklamalar bulmak mümkün oluyordu. Sonuçta bize allahın kıyak geçtiği fikrine saplanmaktan başka yol yoktu. İslam için başka çıkış yoktur. Kıyakçı dini... Daha yaratırken damgalayacak, "şunlar has kullarım olsun, şunları boşver, salla bunları. Has kullarım dünyada dilenci de olsalar ebedi hayat önemli, kafirler olarak yarattıklarım dünyada kral da olsalar önemli değil.

İslam böyle saçma sapan tutarsız, aptalca bataklıklara saplanmaya mahkumdur. Oluşu, tasarımı böyle... Cahil çöl yağmacıları bu kadar fikir yürütebilmiş ancak...

Sitelerde Paylaş
On 28.3.2017 at 19:11, Dindarr yazdı:

İGörüldüğü gibi İslam bütün insanlığa değil, iman eden arap Ümmilere ve onların dünyaya karışmış nesillerinden doğacak çocuklara ve o ümmilere henüz katılmayan yabancılara gönderilmiştir

O Öyle, böyle öyle, değildir kamoon  herkesin peygamberi değildir. iltimas vardır 

Zaten olamaz işte görüyorsunuz hz Muhammedi tanımayan, bilmeden yaşayan nice kampoçyalı meksikalı ve guantenmallı :Dasasasa vardır.

Kısacası Hz. Muhammed dünyada O'nu bilip tanımış dinini okumuş bütün insanlığa gönderilmiş bir peygamberdir.

Yani Tanrınız araplara resmen kıyak geçmiș ve bununla da yetinmeyip onların komșularına da (tee Ispanya ya kadar ) kılıç zoruyla kıyak geçmiș. O saydığınız ülkeler Tanrınızın sevgili kulları araplardan çok uzakta oldukları için șanslı sayılırlar. Onların Muhammedden den bihaber olmalarının sebebi sadece peygamberlerin (daha doğrusu kendince uyanıkların) bölgesinden (Uzak doğu) çok uzakta olmalarıdır. Ne mutlu kendilerine diyeceğim, ama sanırım onlara da bașka bir Tanrı kıyak geçmiș galiba.:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

En aptalca düşünce de allah Müslümlere ahireti, kafirlere dünyayı verdi, onlar bu dünyada mutlu olacaklar, onların nimet içinde olmalarına özenen Müslümler imtihanı kaybeder kafir olur. Onlara özenip kafir olmayın, cennete gidinceye kadar sabredin empozesiydi.

Bu zırdelilikten neyse ki kafam çalıştı da çıktım. Zırdelilik yani, ruh hastalığı, manyaklık.

Sitelerde Paylaş
On 01.04.2017 at 10:33, kavak said:

Yani Tanrınız araplara resmen kıyak geçmiș ve bununla da yetinmeyip onların komșularına da (tee Ispanya ya kadar ) kılıç zoruyla kıyak geçmiș. O saydığınız ülkeler Tanrınızın sevgili kulları araplardan çok uzakta oldukları için șanslı sayılırlar. Onların Muhammedden den bihaber olmalarının sebebi sadece peygamberlerin (daha doğrusu kendince uyanıkların) bölgesinden (Uzak doğu) çok uzakta olmalarıdır. Ne mutlu kendilerine diyeceğim, ama sanırım onlara da bașka bir Tanrı kıyak geçmiș galiba.:D

peygamberimizi tanıyanların imtihanı başka türlü olur diğerlerin imtihanı başka türlü olur mesela ayet var Müminlerden sana tabi olanlara kanatlarını ger diyr

demek ki mümin olmak için hazreti Muhammede iman şart değil. dolayısyla tüm dünya insanları içinde mümin insanlar vardır japon kampohçalı olması bir kişin mümin olamayacağı anlamına gelmez. Kuranca sevgili canımcım

Sitelerde Paylaş
On 01.04.2017 at 10:06, democrossian said:

"şunlar has kullarım olsun, şunları boşver, salla bunları. Has kullarım dünyada dilenci de olsalar ebedi hayat önemli, kafirler olarak yarattıklarım dünyada kral da olsalar önemli değil.

Dünyada 1000 sene kral gibi yaşadığını düşün sonun nedir Cürüyen beden. fakir yaşadığnı düşün sonun nedir  aynı cürüyen beden

kuran nediyor bu dünyada mesut yaşayanlar cennete gider. mesut insan herkese karşı güler yüzlüdür kimseye karşı kaşlarını çatmaz mesut olduğu için

dolayısyla düyanın hepsinede sahip olsan cürüycekmisin evet o halde kesinlikle Kudrete esirsin Allahtan yakanı nasıl kurtarıcaksın herkes onu düşünsün..

ne kdar zengin olursan ol ne kadar fakir olursan ol neticede Allahtan nasıl yakanı kurtaracaksın onu düşün :Dasasasasa herkes bunu düşünmesi lazım 

müslümanım demekle olmuyor cürüyorsun işte topraktan ötesini göremiyorsun esirsin

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee, DİNDAR,senin AKLINA TURRUP  SKIYIM,gerçekten ARABIN  KASETİ  SENİ  BİR  İYİ  BENZETMİŞ yalanlarıyla.

50 yıllık GAVIR 8 milyonluk minnacık İsreil devleti,insansız UCAK yapıp ,1500 yıllık 80 milyonluk Müslüman Türkiyeye satıyorsa 430 milyonluk arap dünyasının ağzını burnunu herdafasında kırdığı halda Müslümanlar kendilerini ÖVÜYÜRSE bunlar ÜŞÜTMÜŞLERDİR  demektir.Zatan EZİZ  NESİN müslümenlerin ÜŞÜTTÜGÜNÜDE söylemiştir.

Bunların ½ 70 i üşütüktür deye.

Daha kendi markaları bir bisikleti bile yapamamışlarla,İGNEYİ BİLE  ALMANLARDAN alanlarla miyarlarca ,milyarlarca Güneş sistemleri olan bu muazzam evrenleri SÜPER  CAHAL insanlarla TARTIŞMAK bile  bir CAHALAT işidir.Bunlara Muhammedi kulağından tutup getirsen,Muhammette ben öyle birkitap yazmadım yazdırmadım ki yazdırmış ,dese bile bunlara ınandıramaz.Bunlar Arabın YALELLİSİNİ TANRI  BUYRUĞU sanmakla,bunlar  BALDIRLI  ALLAHDAN  BAŞKASINA  INANANAZLAR.

Afrikada günde AÇLIKTAN binlerce çocuk ölmektedir.

Afrikada ortalama yaş 47 dir-İsviçrede 80-85 dir.

Bu SÜPER  AKILLILAR hala ALLAHIN verdiği ömrü kimse ne uzatabilir ,nede kısaltabilir diyürler.

Bu demektirki bunların başındaki US çöpe atılmış yerine diğer canlıların başına konan KASETE benzer KURAN  KASETİ  konuştur.

DEVEYE  hendek atlatırsın bunlara GERÇEKLERİ  ANLATAMAZSIN.

EŞŞEGİ  SAL  ÇAYIRA , OTLAYIP  GARNIN  doyura.

SOMALİ  Müslümanları ,uzun yıllardır bilgi yoksunluğundan günde binlerce aÇLIKTAN ölü vermekteler.Onlarsa bunun ÇARALARINI  arayacağına halaaaaaaaaa ellerini göge kaldırıp Allahlarından MAMA istemektedirler.Yalnız Somalimi?

Tüm islam dünyası.

Mehemmed bu 1,5 milyar insanın hakkını CEHENNEMDE nasıl ödeyecek bir düşünün:D.

Cehennemin olmadığını bildiği için 1,5 milyar ınsanın kafasına bu kaseti koymuştur.Cehennemin olduğuna ınansaydı bunu ASLA  yapamazdı.

Savaşa katılarlar Mehemmede soruyor nerde bizim hakkımız?Mehemmet nediyür kazanılan şeylerin %5 Allahın ve sıralıyor ve diyürki size ne verildiysek onunla yetinin YOKSA  alımallah TEPE üstü cehennemi boylarsınız.

Pekiiiiiiiiii,kazanılan cariyelerin%5 i,altınların %5 i,köle oğlanların % 5 i ve daha neleri Allah alıpda netcek?

Demek Mehemmedde bizim kimin gANDIRIKCIYMIŞ.Ben ne dersem bana ınanırlar deye düşünüyormuş.

Inanmayanlara LAF  hazır  KAFİRLER.

Hadiiiii o devrin insanını gandırmah goleydi deyek.Çünküm ne okulvardı nede öğretmen.

Pekiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bu çağın ınsanları nasıl kanıyor bu yalanlara.

Boş yere değil,arap isreil büyük savaşında isreil arap ordularıyla savaşırkan,İsreilliler pilajları herzamanki gibi doldurmuş yıkanıyorlardı.Halbuku komşu arap ülkelerinden bir uçak kalksa 1 dakka sonra bu piilajlarda olabilirlerdi.Ama göt ister bir arap uçağının isreil hava sahasına girmeye.

İsreilli bir pilot anlatıyordu televizyonda.

Ben o sıralarda isviçredeydim.

Diyürdükü,bizim FİLO  KAHİRE  üstünde yarım saat döndü dolaştıda bir arap uçağı karşımıza çıkamadı.

Nedeni şu.Bizim geri çekileceğimiz bir yeryok.Bu nedenle ÖYLE  YETİŞTİRİLİYORUZKİ %200 savaşı kazanacağımız şekilde.

Araplar SUDANA  kadar geri çekilebilir ama bizim çekileceğimiz yeryok.

Zatan tek gözlü İsreilli komutan şöyle demişti,bizimle adam gibi savaşan yalnız ÜRDÜN  oldu,ürdünün nüfusunun çoğu TÜRKTÜ,kimi Kafkaslardan kimide Türkiyeden gelme.

Diger Arap eskerleri AĞIZLARINA birer KAMIŞ alıp kumum altına girip saklanmışlardı.ESKER fotinlerinide dışarda bırakmışlardı:D.İsviçre televizyonu göstermişti.Çöl olduğu gibi esker fotini ama kendileri yok:D.Ne gülünç degilmi.

Bu kafalar,Muazzam evrenleri var eden muazzam gücün ne olduğunu MÜMKÜNMÜ bilebilirmi, bilemez tabiki.

Bu konu hakkında arşivlerde çok yazım olması gerek.Bulup okursanız GÜLMEKTEN  ALTINIZA İŞER , AKLINIZ  DURUR,GÖTÜNÜZDE  KESİN  TAVANA  vurur.

Galın sağlıcahla

Dedenüz

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Bu sefer Dindarr'a katılıyorum. Biz bırak Muhammed'i tanımayı, onunla tanışanı bile tanımıyoruz. dolayısıyla bu dinle zerre kadar alakamız yoktur.

"Soykırımcı tecavüzcü halifelere inanmak zorundayız" diyen varsa, kendi tercihidir. demek ki tanrılarına da onları layık görüyorlar.

O yüzden "ancak işkenceci diktatörler, yağmacı katliamcılar bize doğruluk öğretebilir" diyenler, bu inançlarını kendilerine saklasın!  

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Muhammed'in beynindeki dünya'da güneş, akşamları karabalçıkta batıp, sabahları doğmak için allah'dan izin alarak karabalçıktan ilahi izinle çıkıp doğuyordu. Muhammet, allah'ın kendisi ile arş'ın 8.katında yüzyüze görüştüğünü sanan bir şizofrendi. Kendi dönemindeki dünyada yaşayan insanlığın sınırı ve kapsayıcılığı yörebinde hiçbir fikri yoktu

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...