Jump to content

Evet çıkarsa?

Recommended Posts

1- Laik Türkiye cumhuriyetine elveda diyeceğiz.Çıkarılan khk'lar ve ele geçirilmiş yargı ile bütün muhalif ve aydın kesimin canına okunacak.Çakma darbe ve ohal toplumu buna hazırlamak için planlandı.

2-Anıtkabir yıkılacak,Tayyibin kurduğu sadat ve höh denen oluşumlar ,laik/dinci iç çatışması için eğitiliyor ve silahlandırılıyor.

3-Kürtlerle pazarlık yapıldı ve özerklik verilecek.

4- Suriyeli göçmenler vatandaşlığa kabul edilecek.

5-Vahdettin ve şürekasına kutsal/dini nosyon biçilip iadei-itibar sağlanacak.

6-Fetö ile barış yapılacak.

Demedi demeyin..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 dakika önce, malta erigi yazdı:

Anitkabiri yikmak oyle kolay degil. Asla yapamazlar demiyorum ama yapabilmeleri icin once uzun sureli insanlari terorize edip sindirmeleri gerek. 

Ellerine ilk fırsat geçtiğinde bunu deneyeceklerdir,belki referandum sonrası değil ama 5-6 yıl sonra mutlak olarak bunu yapmaya yelteneceklerdir.Emin olabiliriz.

Her yolu deneyecekler.Hazırlıklı olmalıyız

Sitelerde Paylaş

Referandum sonucu 1-2 puanla ya evet ya da hayır çıkar. Yani oylar yarı yarıya olur. Bu dediklerinizi yapabilmeleri (anıtkabiri yıkmak gibi) için bu oy oranı yetmez, karşılarında bir yüzde elli olduğundan cesaret edemezler. Bu işleri ancak yüzde seksenlere varan bir oy oranı kazandıklarında yapabilirler ki, bu da Türkiye'nin siyasi yapısına uygun değildir.

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, Beelzebub yazdı:

1- Laik Türkiye cumhuriyetine elveda diyeceğiz.Çıkarılan khk'lar ve ele geçirilmiş yargı ile bütün muhalif ve aydın kesimin canına okunacak.Çakma darbe ve ohal toplumu buna hazırlamak için planlandı.

2-Anıtkabir yıkılacak,Tayyibin kurduğu sadat ve höh denen oluşumlar ,laik/dinci iç çatışması için eğitiliyor ve silahlandırılıyor.

Demedi demeyin..

Evet çıkarsa bunların hepsini ve fazlasını rahatlıkla yapabilirler. Evet çıkması TC için bir felakettir.. Ama malesef çoğunluğun oyu EVET olacak. Böyle bir uçurumun kenarına itildi ülkemiz. Göz göre göre bir felakete doğru ilerliyoruz ve onu önleyemiyoruz. Ne kadar adi, iğrenç insanlarız. Bir hırsıza, yalancıya, zalim ve sapığa direnemiyoruz.

Yani bütün bunları ve fazlasını hak ediyoruz. Hiç yakınmayalım. Çünkü daha iyisine layık değiliz..

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Kaunos yazdı:

Referandum sonucu 1-2 puanla ya evet ya da hayır çıkar. Yani oylar yarı yarıya olur. Bu dediklerinizi yapabilmeleri (anıtkabiri yıkmak gibi) için bu oy oranı yetmez, karşılarında bir yüzde elli olduğundan cesaret edemezler. Bu işleri ancak yüzde seksenlere varan bir oy oranı kazandıklarında yapabilirler ki, bu da Türkiye'nin siyasi yapısına uygun değildir.

Fakat referandumdan evet çıkar sonrasında hızlı bir şekilde diktatörlüğe kayılırsa pek çok şeyin olması muhtemeledir. Yalnız bedeli ağır olur, iç savaş bile çıkması olasıdır.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Kaunos yazdı:

2023 hedefi dedikleri şey Atatürk'ü bu topraklardan kazımak ve bunu ilan etmek,bu açık ve net..

İyimser olmanın bir nedeni yok..

Boğaziçi köprüsünde boğazlanan,öldürülen zavallı er ve askeri okul öğrencileri bana yeteri kadar ders verdi.Kin,nefret ve vahşeti gördüm orada..Ve bu sapıklar kahraman diye lanse edildi.

Dersimizi almamız lazım..Olmaz demiyelim.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Beelzebub said:

Demedi demeyin..

Bu sistem eğer geçerse ülkemizin ortaçağ tarzı bir diktatörlüğe geçiceği kesin.

Laiklik konusunda bunu yapacak askeri gücünüz olmalı. Mesela iranda darbeyle şeriat geldi. Türkiye de akp şeriatı getiriyoruz desin Asker ertesi gün darbe yapar. Anıtkabiri yıkma konusuda aynı şekilde askeri güç ile olur. Belki de Tsk ya yönelik böyle bir plan hazırlıyorlardır.

Ama bilmiyorum, bu itin sonu yakın gibi geliyo bana.

tarihinde Kuranınizinde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, haci yazdı:

Evet çıkarsa bunların hepsini ve fazlasını rahatlıkla yapabilirler. Evet çıkması TC için bir felakettir.. Ama malesef çoğunluğun oyu EVET olacak. Böyle bir uçurumun kenarına itildi ülkemiz. Göz göre göre bir felakete doğru ilerliyoruz ve onu önleyemiyoruz. Ne kadar adi, iğrenç insanlarız. Bir hırsıza, yalancıya, zalim ve sapığa direnemiyoruz.

Yani bütün bunları ve fazlasını hak ediyoruz. Hiç yakınmayalım. Çünkü daha iyisine layık değiliz..

- Bu ülke her zaman uçurumun kenarındaydı. Bir şey de olmuyor.

Sebeplerden biri ekonomi. İthalat ekonomisinde üretim ekonomisine geçiş ile ilgili.

Ben geçmişi unutmayalım derim. 1980'leri, 1970'leri, bir çok kimsenin de dediği gibi Atatürk ve İnönü haricinde, başarılı liderlik hemen hiç olmadı.

Yani Rusya'ya benzetin. Bu da gelir bu da geçer hesabı.

- Can yakıcı nokta şudur: İran şahlık ile yönetilen elitist bir ülkeydi. Türkiye'de Cumhuriyet devrimleri yapıldı, sonra tasviye edildi. Batı'ya verdiğin mesajı düşün. "Biz demokrasi istemiyoz çünkü anlamıyoz".

Sonrasını yazmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Ülkede partilerin radikal oyları vardır. Mhp mesela radikal bir partidir. Oy oranı sabittir. Ancak Akp anap dyp vb partiler radikal değildir. Bunların seçmeni cami cemaati gibidir. Bir sabah varlar bir sabah yoklar. Akp nin oy oranlarının yüksekliğinin sebepleri belli;

1) ekonomik olarak "yokluklarının" halkı kaygılandırması

2) milli olsun

3) dindar olsun

Bu kadar basit ve sade nedenler.

Eğer evet çıkarsa; öncelikle bunların hiç biri olmaz. Eğer bu saydığınız altı maddeye doğru gidilirse; yukarda saydığım üç temel ilke ile çelişirler. Ve 2019 seçimlerini kaybederler.

Tam tersine, akp li yöneticiler; konum ve ekonomik güçlerini sağlamlaştırmak için daha fazla laiklik, atatürkçülük, antikürtçülük yapacaklardır.

Ancak, evet çıkarsa bunun iki önemli sonucu olacak;

1) laik kesimin gezi tarzı eylemsel davranışlarını giderebileceği engeller kalmayacak. Toplumlarda seçimler insanları halk hareketlerinden psikolojik olarak uzak tutar. Seçim fırtınası ve sosyal olay fırtınası yaşadık. Darbe ve ohal oldu. Sular durulduğunda akp sosyal olayları kontrol etmekte zorlanır. 

2) genel seçimi gözüne kestiren dış mihraklar, Ülkeyi yalnızlaştırmak ve ekonomik olarak çökertmek için hızlı çalışırlar.

Sözün özü, eğer evet çıkarsa akp bu iki sonuç sebebi ile bir daha olmamak üzere yok olma ve erime sürecine girer. Anap ve dyp gibi.

Eğer hayır çıkar ise; yine erime noktasına ulaşacaklar ancak bu davutoğlunun ilk seçimde oylarının azalması gibi. O zaman koalisyon ve ekonomi ilişkisi ile toparladılar. Bu sefer hızlıca dış politikayı düzeltmeleri gerekir. Bunu yaparlarsa bir şansları daha olacak yapamazlarsa yine erime sürecine girecekler.

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, leonardo18 yazdı:

- Bu ülke her zaman uçurumun kenarındaydı. Bir şey de olmuyor.

Sebeplerden biri ekonomi. İthalat ekonomisinde üretim ekonomisine geçiş ile ilgili.

Ben geçmişi unutmayalım derim. 1980'leri, 1970'leri, bir çok kimsenin de dediği gibi Atatürk ve İnönü haricinde, başarılı liderlik hemen hiç olmadı.

Yani Rusya'ya benzetin. Bu da gelir bu da geçer hesabı.

- Can yakıcı nokta şudur: İran şahlık ile yönetilen elitist bir ülkeydi. Türkiye'de Cumhuriyet devrimleri yapıldı, sonra tasviye edildi. Batı'ya verdiğin mesajı düşün. "Biz demokrasi istemiyoz çünkü anlamıyoz".

Sonrasını yazmıyorum.

Bu ülkenin son 150 yıllık tarihine bir göz atarsanız, bu süre içinde hep uçurumun kenarında olduğunu görürsünüz.

Çöken ve parçalanan  Osmanlı'nın küllerinden TC'nin çıkması tam anlamı ile bir mucizedir.  TC'nin uçuruma düşmemesini ve günümüze kadar onurlu ve gururlu bir ülke olarak gelmesini Atatürk'e ve devrimlerine borçluyuz.

Şu anda onlardan uzaklaşıyoruz. Yeni bir Kurtuluş savaşı ile karşı karşıyayız. Hemen önlem almazsak bu savaşı kaybedebiliriz.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Rhodium yazdı:

Ülkede partilerin radikal oyları vardır. Mhp mesela radikal bir partidir. Oy oranı sabittir. Ancak Akp anap dyp vb partiler radikal değildir. Bunların seçmeni cami cemaati gibidir. Bir sabah varlar bir sabah yoklar. Akp nin oy oranlarının yüksekliğinin sebepleri belli;

AKP radikal Parti değilse senle radikal parti kuralım.

Parti AAP (Alahu Akbar Partisi)

İdeolojisi: Alahu Akbar

Tüzüğü Alahu Akbar

Parti Programı Alahu Akbar,

Parti Reis Alahu Akbar

Partinin Dayanak Noktası Akahu Akbar

Bayrak da İŞİD bayrağı olsun. Belki ozaman inanırsın radikal parti olduğuna.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, haci yazdı:

Bu ülkenin son 150 yıllık tarihine bir göz atarsanız, bu süre içinde hep uçurumun kenarında olduğunu görürsünüz.

Çöken ve parçalanan  Osmanlı'nın küllerinden TC'nin çıkması tam anlamı ile bir mucizedir.  TC'nin uçuruma düşmemesini ve günümüze kadar onurlu ve gururlu bir ülke olarak gelmesini Atatürk'e ve devrimlerine borçluyuz.

Şu anda onlardan uzaklaşıyoruz. Yeni bir Kurtuluş savaşı ile karşı karşıyayız. Hemen önlem almazsak bu savaşı kaybedebiliriz.

- Edebiliriz Evet. Benim tanıdıklarım da gayet duygusal. Diğer tanıdıklarım "Allahın bir bildiği vardır" diyorlar.

Benim rasyonel zihnim için bu şu demek:

İnönü ve Atatürk büyük insanlardı (Kimisi bu ikinci adamı unutma eğilimindedir. Ben Atatürkün yanı sıra Atatürk'Ün diğer arkadaşlarını ve tabi ki Türk halkını da devrime dahil ediyorum) Türk milleti büyük bir milletir (Atilla'yı bilemem. Örneğin Hunlardan, Göktürklerden söz ederken "Türk" unsurlardan mı söz ediyoruz, ben bunu araştırırım) Ama yağılan devrim ve atılan adımlar gerçekten ciddi şeylerdir. Ve Batılılar Mısırdaki General Nasır'ı nasıl istemedilerse, bunu da ilk etapta istememişlerdir (Çünkü onların kafasında sömürge olmaya daima daha yakınız)

- Ama sonra soğuk savaş başladı. Bütün orta doğu gibi Türkiye de satranç tahtasındaki bir kare haline geldi. İdare de edemediler. Tamam. Ama 90'lara kadar büyük kötülükler yapıldı. Kürt sorunu ayrı mesele (90'larda biz daha çok Türk-Kürt diye bölünmüştük, Yani illaki her dönemde bir bölünme her zaman için var) Ondan önce sağ-sol diye bölünmüştük. Şimdi gacıların kafa açık olsun - gacıların kafa kapalı olsun diye böldüler (S.kerim böyle işi).

Komplo teorileri almış başını gidiyor. Tamam ama bu ülkenin gazeteleri, TV kanalları, ve "büyük yazarları" kadar saçma ve bilimsellikten uzaklar.

/Asıl olay, tabi benim görüşüm, Bir noktada ve bu İnönü'den sonra oldu, "sol" kesime karşı gerici, ülkücü, köyden göç etmiş, tipsiz, mafya, çete, tarikat ne varsa sürme kararı aldılar. Bu tabi ki olabilecek en salakça seçimdi. Ama büyük eziyetler oldu. Ben PKK'lı değilim. Ama Kürtleri de zorla asimile etmeye kalktılar, eziyet ettiler. Patlayan/ölen yazarlar havada uçuştu. Alevi-Sunni bölünmesi çıktı (Osmanlı'da bile olmayan şey). "Yani medeni ülkede olmaz" denen şeylerin haddi hesabı kalmadı.

Ve bunların içinde beni ilgilendiren de tabi ki kendi fikir arkadaşların (hiçbirinin eline su dökemeyecek olsam da). Neticede o dönemde yaşasaydım belki elektrikler kesilip beni evimden alacaklardı, aylar sonra, envai çeşit işkenceden sonra gökyüzünü görebilecek miydim belli olmayacaktı. Ben o dönemde yaşasaydım.

Yani devlet terörü filan yaşanmış.

Sonra Özal dönemi. "hiçbişey olmadı, zaten cumhuriyet ülkesiyiz, aynen devam"

İşte o noktada: - Aha babayı "yola devam". faşizm olayına girmişsin. Baskı devleti olmuşsun. Kendi yazarın çizerin sağda solda ölüyor, 1 kişi bile yakalanıp ceza almıyor, ondan sonra "yola devam"

-"iyi" demişler, işte kültür partileri çoğaldı. milleti soydular vs. derken Salafistler iyice güçlenip her seçimde %40 filan almaya başladılar.

İkinci dönüm noktası: Ecevit ömrü yettiği kadar 8 yıllık eğitim filan çıkardı, derken tekrar viraj (o dönemde oy kullanamıyordum) AKP olayı.

Ergenekon filan ben girmiyorum. Dediğim gibi, zaten ilke olarak karşıyım. Karşı olmasam da, şu anda sosyalist bir parti, Hugo Chavez gibi bir lider %40/%50 oy alsaydı (belki dış güçlerin de desteği ile) 5-6 tane darbe üst üste olmuştu, insanlar Dİyabakır ceza evinde tekrar ölmeye başlamış olurdu.

Ben hep şunu söylerim: Bir şeyi ben yapmışsam, temizlemek benim işimdir. Ama yukarıda iki dönüm noktası var.

1) geçmişte gericilere bu kadar fırsat tanınması (ve buna devam edilmesi) = Hatta ben çeçen teröristlerin 90'larda göstermelik olarak hapse atılıp birkaç saat sonra salındıklarını bilirim (adamın devlet olma anlayışı böyleyse ben naapıyım)

2) Ecevit ve öncesinde önlemler alındı. Tamam. RP AAP olunca her şey günlük güneşlik oldu, (Ben de o tuzağa düştüm), 2012'ye kadar da kimse bunu anlamadı (yabancılar dahil)

- Ama bunu ben göremeyebilirim. Bunları görebilen / önlem alabilen yapılar olması gerekir.

/ Yani nerden baksan benle bi alakası yok. Bir sürü salağın yaptığı bir sürü hata var. Böyle bi iş de olmaz.

Demek istediğim "Evet Yğı yedik" ama durup dururken de yemedik. Adam kaleye maymun koymuş, topa vurunca maymun öylece bakmış. Ben ilerde forvetteyim. E Benim suçum mu?

Yapan ortaya çıksın nasıl düzeltiyorsa düzeltsin.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Kuranınizinde yazdı:

Erdoğanla bu ülkede öyle şeyler olacak ki bir daha kimse tek adam imasında bile bukunamayacak. Merak etmeyin.

Ben AAP oluşumundan çok umutluyum. Derhal böyle bir oluşuma yönelirsek AKP'nin bize karşı şansı kalmaz.

Hocaya sormuşlar iki adama hak veren hakim nasıl olur diye. Senin gibi hakimindemişler. şöyle böylesin demişler...

Amaan neyse yaw

Sitelerde Paylaş
On 29-3-2017 at 19:15, haci yazdı:

Hayir cikma ihtimali evet'den cok daha yuksektir. Cogu anketler zaten hayir'in onde oldugunu gosteriyor. Sansimiz tutmazda evet cikarsa ayri mesele sadece HAYIR cikma ihtimali daha yuksektir.

Asil soru bu: farz et ki hayir cikti , bu akp denilen terror orgutu partisi yine iktidarda olacak , gelecek secimleri yine tek basina kazanacak. Yine recep istedigini yapabilecek. Cumhurbaskanligi suresi bitince de akp denilen terror orgutu partisinden millet vekili olur ve sonrasinda basbakan olur. Yani bu adam olene dek basimizdan gitmez. Evet ciksada gitmez hayir ciksada gitmez.

Sitelerde Paylaş

Ne kadar tarafsiz bilmem ama mevcut anketlerde evet onde. Ayrica il il anketlerde hdp'ye oy veren illerde turkiye'nin geri kalanina oranla evet oyu en dusuk bu anketlerde. Yani ya ocalan'in eveti destekledigi haberi yalan, ya da ocalan eskisi kadar etkileyemiyor bu illerde yasayanlari.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, malta erigi yazdı:

Ne kadar tarafsiz bilmem ama mevcut anketlerde evet onde. Ayrica il il anketlerde hdp'ye oy veren illerde turkiye'nin geri kalanina oranla evet oyu en dusuk bu anketlerde. Yani ya ocalan'in eveti destekledigi haberi yalan, ya da ocalan eskisi kadar etkileyemiyor bu illerde yasayanlari.

Sen hangi anketlere bakiyorsun. Anketlerin 70% HAYIR onde oldugunu soyluyor. O yuzden recep hayir cadirina gitti guya biraz softlasti konustu falan.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...