Jump to content

başlıklar genelde sokak tartışması

Recommended Posts

Açılan başlıkların çoğu nedense feysbuk tarzı veya sokak tartışması şeklinde geçiyor.

Oysa ciddi, bilimsel ve yapıcı tartışmalar daha fazla olmalıydı.

Herhalde sokak ağzı insanlara daha cazip geliyor, ya da çoğunluk bu türlerden oluşuyor.

Bilemeyeceğim ama içerikler genelde başlıkları doldurmuyor, bu da diğer insanlar bir şey öğrenemeden konuların boşa gitmesi demektir.

Umarım açılan başlıklara biraz daha önem verilir...

Sitelerde Paylaş

Bu bölüm ateistcafe. Ateistforum bölümünde daha içeriği doygun felsefi başlıklar var.

Sokak tartışması yapmak derken, sokaklarda konuşulan konularnı konuşulmasından rahatsızlık duymamak gerek bence. Hepimiz o sokaklarda yaşıyoruz. Ha, sokak ağzı ile konuşmak, sokak seviyesinde konuşmak gibi eleştiriler varsa ona da pek katılamayacağım. Çeşitli görüşlerden insanlar siyasi ve popüler konularda konuşuyoruz işte. Cafe bölümünde ne tip konular olsun isterdiniz?

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, Tabula Rasa yazdı:

Bu bölüm ateistcafe. Ateistforum bölümünde daha içeriği doygun felsefi başlıklar var.

Sokak tartışması yapmak derken, sokaklarda konuşulan konularnı konuşulmasından rahatsızlık duymamak gerek bence. Hepimiz o sokaklarda yaşıyoruz. Ha, sokak ağzı ile konuşmak, sokak seviyesinde konuşmak gibi eleştiriler varsa ona da pek katılamayacağım. Çeşitli görüşlerden insanlar siyasi ve popüler konularda konuşuyoruz işte. Cafe bölümünde ne tip konular olsun isterdiniz?

Ben felsefi başlıklar arıyorum diye bir istirhamda bulunmadım, başlıkların çoğunda laga-luga yapılarak hem başlıkların boşa gitmesine hem de o başlıkların bir şey vermediğine dikkat çektim.

Yerine göre öylesine sohbet de yapılır elbette, ancak aşırıya gidilmemeli. Zira açılan başlıkların çoğunda gereksiz içerikler oluyor bunu biraz daha azaltarak ve eğitici olmaya çalışarak daha yararlı bir forum olur. Sonuçta buranın bir fikir meydanı olduğunu unutmamalıyız...

Sitelerde Paylaş

Buraya islamdan uzaklaşıp gelenler yaşları itibariyle genç olmalarından ötürüdür diye düşünüyorum. Bu gençler genelde cep telefonlarını kullanıyorlar. Dolayısıyla 2 satırlık soru cümlesi şeklinde konu açıyorlar. Eskiden konular tanım cümlesi yapılarak açılırdı, şimdi soru cümlesi yapılarak açılıyor. Yeni nesil gençlik böyle değerli Bilgivehis, hoş görmekten başka çare yok.

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, bilgivehis yazdı:

eğitici olmaya çalışarak

Bu iddialı bir söylem,aşırı kaygılı bir insanın cümlelerine benziyor.

Her iletide veya başlıkta mesaj verme kaygısı gözlemek,ders vermeye çalışmak ciddi ve bilimsel değil,hatta gayri insani bile sayılabilir.

Aşırı kaygı insanı çürütür.

Ben asıl çözümün, birbirimizi eğitmeye çalışmak değil anlamaya çalışmak olduğunu düşünüyorum.Sorunu anlamadan doğru cevap vermek olası değildir.

Sitelerde Paylaş
On 02.04.2017 at 13:19, bilgivehis said:

Açılan başlıkların çoğu nedense feysbuk tarzı veya sokak tartışması şeklinde geçiyor.

Oysa ciddi, bilimsel ve yapıcı tartışmalar daha fazla olmalıydı.

Herhalde sokak ağzı insanlara daha cazip geliyor, ya da çoğunluk bu türlerden oluşuyor.

Bilemeyeceğim ama içerikler genelde başlıkları doldurmuyor, bu da diğer insanlar bir şey öğrenemeden konuların boşa gitmesi demektir.

Umarım açılan başlıklara biraz daha önem verilir...

Senin başlıkları ve içeriğini bir tarayalım o zaman.

İroni bir yana; forumun içeriği toplumdan müteşekkil, toplumun genelinin de neyden müteşekkil olduğu belli. E ne bekliyorduk? Her bir başlığın altına tez yazılmasını mı? Ben bu eleştiriyi biraz yersiz buldum. Kaçınılmaz olanı eleştirmek gibi. Eleştirme hakkın sonuna kadar saklı. Yanlış anlaşılmasın. Ben de eleştiriyi eleştirdim. Neticede o da saklı. :)

Menderes'ten bu yana dejenere edilmiş toplumun bir parçasıyız. Forumun günahı ne? Forum olsa olsa ortalama seviyeyi yükseltiyordur. Üzerindedir. Bardağın dolu tarafından bakmak lazım.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Beelzebub yazdı:

Bu iddialı bir söylem,aşırı kaygılı bir insanın cümlelerine benziyor.

Her iletide veya başlıkta mesaj verme kaygısı gözlemek,ders vermeye çalışmak ciddi ve bilimsel değil,hatta gayri insani bile sayılabilir.

Aşırı kaygı insanı çürütür.

Ben asıl çözümün, birbirimizi eğitmeye çalışmak değil anlamaya çalışmak olduğunu düşünüyorum.Sorunu anlamadan doğru cevap vermek olası değildir.

Güzel bir tespit :) eğitici derken zaten yaptığın tespitin anlamında kastettim, sonuçta bir soru ve o soruya getiren nedeni açıklamanın da eğitici yönü var. Diğer deyişle, sadece cevaplar kısır kalabilir sorular da fikir vermesi bakımından aynı derece önemlidir...

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, teflon yazdı:

Senin başlıkları ve içeriğini bir tarayalım o zaman.

İroni bir yana; forumun içeriği toplumdan müteşekkil, toplumun genelinin de neyden müteşekkil olduğu belli. E ne bekliyorduk? Her bir başlığın altına tez yazılmasını mı? Ben bu eleştiriyi biraz yersiz buldum. Kaçınılmaz olanı eleştirmek gibi. Eleştirme hakkın sonuna kadar saklı. Yanlış anlaşılmasın. Ben de eleştiriyi eleştirdim. Neticede o da saklı. :)

Menderes'ten bu yana dejenere edilmiş toplumun bir parçasıyız. Forumun günahı ne? Forum olsa olsa ortalama seviyeyi yükseltiyordur. Üzerindedir. Bardağın dolu tarafından bakmak lazım.

Aslında bu başlık bir şikayet babında değil de küçük bir uyarı için açıldı. Bir anlamda Menderes çocuklarının lümpen tarzı alışkanlıklarına dur demenin kibarcası diyebiliriz :)

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, malta erigi yazdı:

Burasi forum zaten. Tartisma ortami iste, nasil olacak ki baska? 

Yanlış anlamayın bu masum, iyi niyetli yorumunuza gerçekten çok güldüm :) 

Keşke şimdiki gençler tartışmanın şeklini ve önemini bilseler ama faşizm onlara öğretecek...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...