Jump to content

Tesettürlü olmayan namussuz mudur?

Recommended Posts

• İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

İnanmayanların yüzüne bile bakmayın, onlar şerefsizdir diyen ve basortusu takılması durumunu kesin bir ifadeyle ortaya koyan ayetleride yazarsanız, daha yorumdan uzak bir duruma gelir konu. 'armut piş' gibi olacak ama konuyu acan kişi ustlenmiş oldu bu kanıtları sunma gorevini. kanıt gormeden eleştiri okumanın, hacı-hocadan vaaz dinlemekten bir farkı yok(benim için)

tarihinde 06crazy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
çeliştiğini iddia ettiğin ayetleri yazar mısın?

herkesin ahlak,namus anlayışı farklıdır..başörtüsüz olduğu için kişiyi namussuzlukla itham eden kişi ya da kişiler ahlak ve düşünce yoksunu kişilerdir..

Kur'anın hangi ayetinde tesettüre girmeyenleri öldürün yazıyor..İslam'a ait olmayan bir davranışı İslam'a yamamayı bırakalım..

ve bazı İslami ülkelerde uygulanan insanlık dışı davranışları da İslam'a mal etmeyin..

Yüzünü gözünü örterek kendini güya tüm erkeklerin kötü bakışlarından düşüncelerinden uzak tutmak bu tüm erkeklere şüpheli bakmak onların günahını almak değil midir?? Bu kul hakkı yemek değil midir?? Bu en büyük günahlardan değil midir?? Daha nasıl bir çelişki görmek istiyorsun..

İslam da kadınlar saçlarını örtmeli,kapamalı yazıyor bunu yapmayanlar ne oluyor asi yani din kurallarına uymadıkları aykırı davrandıkları için namussuz..

Şerii ne demek biliyorsundur.. O islam ülkeleri diye kastettiğin ülkeler allahın emirlerine göre yönetilen ülkeler yani kafadan uydurmuyorlar kuralları..Bunlar islamiyetin gerçekleri.. Herkesin ahlak anlayışı farklıdır evet ama bu belli ölçülerde.. Ahlak toplumsal ortamda zamanla oluşan olgulardandır.. Farklılıklar göstersede bireylerin toplumsal hayatta tutunabilmeleri yaşamlarını uyarlamaları için aşırıya kaçamaz.. O yüzden başöörtüsü takmayan kadınların sizin kendi ahlak düzeyinizde nerede olduğunu iyi biliyoruz..Ha sen hoşgörülü bakıyorsundur o ayrı o senin hoşluğun..

tarihinde Kampf tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
çeliştiğini iddia ettiğin ayetleri yazar mısın?

herkesin ahlak,namus anlayışı farklıdır..başörtüsüz olduğu için kişiyi namussuzlukla itham eden kişi ya da kişiler ahlak ve düşünce yoksunu kişilerdir..

Kur'anın hangi ayetinde tesettüre girmeyenleri öldürün yazıyor..İslam'a ait olmayan bir davranışı İslam'a yamamayı bırakalım..

ve bazı İslami ülkelerde uygulanan insanlık dışı davranışları da İslam'a mal etmeyin..

İslam kanunlarına göre , tüm kadınlar evden dışarı çıktıkları andan örtünmek zorundadır.

Sitelerde Paylaş
İslam kanunlarına göre , tüm kadınlar evden dışarı çıktıkları andan örtünmek zorundadır.

bunun tersini mi savundu? ya da bir çelişki mi var? bunu o yazıya cevap olarak yazdıgın için soruyorum

Sitelerde Paylaş
"başörütüsü mümin bir bayan için farzdır,takıp takmamak da kişinin bireysel tercihidir.baskıyla birilerini kapatmak kimsenin hakkı ve de haddi değildir.."

Yanlış yeri alıntı yapmışım.

Bir önecki yazısına binayen..

Arkadaşım takıp takmamanın kişinin bireysel tercihlerine kaldığını zaten biliyoruz.. Henüz şerii düzene geçilmedi ülkemizde..

Benim demek istediğim İslamiyette böyle bir kural var ve bu kurala uymayanlar ahlaksız namussuz olarak nitelendirilirler.. Yanlış mı??

tarihinde Kampf tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"başörütüsü mümin bir bayan için farzdır,takıp takmamak da kişinin bireysel tercihidir.baskıyla birilerini kapatmak kimsenin hakkı ve de haddi değildir.."

Yanlış yeri alıntı yapmışım.

Bir önecki yazısına binayen..

günaha girip girmemek, kişinin bileceği iştir demek istemiş.ya da ne soylemek istedigini o mu yazsaydı acaba.müslümanlıgın dogal hayat cevirmeni gibi hissettim kendimi

Sitelerde Paylaş
Kampf arkadaş pano konusu ile ilgili bir görüş belirtmedim. Belirtmeyide düşünmüyorum. Panoya yazmak için pano konusu hakkında görüş belirtme zorunlululğu oldugunu da öğrenmiş oldum :)

Ayrıca takıp takmamak kişinin biresysel tercihi değil zorunluluktur demek istiyorum.

Ne demek istediğini anlayamadım..

Sitelerde Paylaş
Kampf arkadaş pano konusu ile ilgili bir görüş belirtmedim. Belirtmeyide düşünmüyorum. Panoya yazmak için pano konusu hakkında görüş belirtme zorunlululğu oldugunu da öğrenmiş oldum :)

Ayrıca takıp takmamak kişinin biresysel tercihi değil zorunluluktur demek istiyorum.

hayır ben birine cevap verirken görüşünüde belirtmelisin manasında yazmadım.değişik eleştiri tarzıyla koz veriyorsun ellerine.bireysel tercih olan,takıp takmamak değil. günah oldugu bilinmesine ragmen secimini o yonde kullananları kastediyor; bireysel tercih diyerek.(günahı da kabulleniyorlar demeye getiriyor)

biz koz cekiyoruz sen masa altından kagıt uzatıyorsun.yanlara iş yaptıramayacaz.

Sitelerde Paylaş

Bir yanlış alıntı nelere maloldu :)

Elanur rumuzlu arkadaş "başörütüsü mümin bir bayan için farzdır,takıp takmamak da kişinin bireysel tercihidir.baskıyla birilerini kapatmak kimsenin hakkı ve de haddi değildir.." demiş.

Ben de ona binayen , İslam kurallarına göre kadının evden çıktıgı andan itibaren örtünmesi zorunluluktur yazdım.

Yani olay kişinin tercihine bırakılmaz.

Sadece bu , başka hiçbirşey demedim yahu :)

Sitelerde Paylaş
hayır ben birine cevap verirken görüşünüde belirtmelisin manasında yazmadım.değişik eleştiri tarzıyla koz veriyorsun ellerine.bireysel tercih olan,takıp takmamak değil. günah oldugu bilinmesine ragmen secimini o yonde kullananları kastediyor; bireysel tercih diyerek.

biz koz cekiyoruz sen masa altından kagıt uzatıyorsun.yanlara iş yaptıramayacaz.

:D

Sitelerde Paylaş
Bir yanlış alıntı nelere maloldu :)

Elanur rumuzlu arkadaş "başörütüsü mümin bir bayan için farzdır,takıp takmamak da kişinin bireysel tercihidir.baskıyla birilerini kapatmak kimsenin hakkı ve de haddi değildir.." demiş.

Ben de ona binayen , İslam kurallarına göre kadının evden çıktıgı andan itibaren örtünmesi zorunluluktur yazdım.

Yani olay kişinin tercihine bırakılmaz.

Sadece bu , başka hiçbirşey demedim yahu :)

arkadasım bende o yazına atıfta bulunuyorum zaten.anlasılmayan birşey yok.elanur rumuzlu arkadas:

"başörütüsü mümin bir bayan için farzdır,takıp takmamak da kişinin bireysel tercihidir.baskıyla birilerini kapatmak kimsenin hakkı ve de haddi değildir.." demiş.

bunu soylerken; farz oldugunu bile bile takmayanlar, günahı kabullenmiştir, bu onların bireysel tercihidir demeye getiriyor.

evden cıktıgı anda ortunup ortunmemesinin kişisel bir tercih oldugunu anlatmak istemiyor yani.

Sitelerde Paylaş

7.iletimde başörtünün farz olduğunu zaten yazmıştım..

günaha girip girmemek, kişinin bileceği iştir demek istemiş.ya da ne soylemek istedigini o mu yazsaydı acaba.müslümanlıgın dogal hayat cevirmeni gibi hissettim kendimi

mümin bir bayan Allah'ın emri olan tesettürden sorumludur,takıp takmam kişinin bireysel tercihidir..bu kişiyi yargılamak kimsenin haddi değildir,herkes kendi hesabını yaratıcısına verecektir..

Arkadaşım takıp takmamanın kişinin bireysel tercihlerine kaldığını zaten biliyoruz.. Henüz şerii düzene geçilmedi ülkemizde..

Benim demek istediğim İslamiyette böyle bir kural var ve bu kurala uymayanlar ahlaksız namussuz olarak nitelendirilirler.. Yanlış mı??

İslami Ülkelerin uyguladığı rejim beni ilgilendirmez..

Kur'an ahlaksız ,namussuz diyor mu?

Sitelerde Paylaş

soru: tesettürlü olmayan namussuz mudur ?

cevap: yetim hakkı yiyen ve yenmesine müsade eden namussuzdur ( kadın/erkek/müslüman/budist/anglikan fark etmez ) .

cevap: tesettür kullanmayan adil (adaletli) hakim,asker, devlet adamı namusludur.

cevap: Tesettür kullanan Amerikan uşakları, Rus uşakları aynı Allah'a tapıyor olsak da dışarıdan namussuzdur ( doğrusunu Allah bilir ) ,

Türkiye'de bir ekonomi profesörü ( ! ) sözüm ona 2 anahtar verecekken Türkiye tarihinde enflasyonu yüzde 139 a çıkaran ilk kadın başbakan olmayı başardı.

bazen yarı örtü kullanırdı.

Benazir Butto, namuslu muydu ölürken ?

neden soruyu kişiselleştirmek ( yakın çevre ) yerine herkesin üzerinde tartışabileceği tarihe malolmuş uluslararası şahsiyetler üzerine odakla mıyorsunuz ?

yoksa bizler art niyet aramaya devam edeceğiz.

aklımıza gelen son ihtimal olsa bile.

iyi günler..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...