Jump to content

İncilden sadist saçma cümleler buyrun

Recommended Posts

Arkadaşlar kendim incil okurken rastladım dini bitirmek için 1 hata bile yeter aslında neyse buyrun 

"Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Ben barış değil kılıç getirmeye geldim. Çünkü ben oğulla babasının, kızla annesinin, gelinle kaynanasının arasına ayrılık koymaya geldim. İnsanın düşmanları, kendi ev halkı olacaktır."  (Matta 10; 34-36)  (bunu pfden incil okurken rastladım googlede arattırdım numarayı öyle buldum yanlışsa affola) 

1Gök ve yer bütün öğeleriyle tamamlandı. 2İbr.4:4,10Çık.20:11 Yedinci güne gelindiğinde Tanrı yapmakta olduğu işi bitirdi. Yaptığı işten o gün dinlendi. 3Yedinci günü kutsadı. Onu kutsal bir gün olarak belirledi. Çünkü Tanrı o gün yaptığı, yarattığı bütün işi bitirip dinlendi. (kutsal kitap diye site var ordan online incil kısmında yaratılış 2de bunlar yazıyor) 

DÜZENLEME: HERALDE NEDEN SAÇMA BULDUĞUMU SÖYLEMEME GEREK YOK:) 

tarihinde meola147 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siddet icerikli bolumler eski ahittendir hep, incil degil. Yahudi seriati.

Bu alintiladigin kisim matthew incili, dogru. Ancak bunun devamini okursan 'kilic' kelimesi siirsel anlamda kullanilmis. Allah 'bana inananlarla inanmayanlar arasinda ayrilik cikacak' diyor. 

6 gunde yaratti 7. gunde dinlendi de yine eski ahit tanah'dan, incil degil. Book of genesis bolumu. 

Zaten bu zirvalarin cogu yahudi kaynakli. Hristiyanlarin ortacag karanligindan cikabilmesinin, ronesansin sebebi de bu. 

Sitelerde Paylaş

Tanrıda çok güçlü kuvvetliymiş bu indirdiği kitabı değiştirmelerine izin vermiş yeni ahitmidir yenisi gelmiş :D

Ayrıca dediğin şiirsel anlatıma katılmıyorum diğerlerinde haklı olabilirsin hristiyanlığı yeni sorguluyorum teşekkürler:) 

tarihinde meola147 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, meola147 said:

Tanrıda çok güçlü kuvvetliymiş bu indirdiği kitabı değiştirmelerine izin vermiş yeni ahitmidir yenisi gelmiş :D

Ayrıca dediğin şiirsel anlatıma katılmıyorum diğerlerinde haklı olabilirsin hristiyanlığı yeni sorguluyorum teşekkürler:) 

Dostum eger tumunu okursan, dedigimi anlarsin. Aksi zaten butunlugu bozuyor. Butun incilin icinde bu bolum dam ustunde saksagan.

Kuranda devamli 'savasin', 'oldurun' dedigi icin normal ama incil icinde tek cumle butunlugu bozar.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, malta erigi yazdı:

Dostum eger tumunu okursan, dedigimi anlarsin. Aksi zaten butunlugu bozuyor. Butun incilin icinde bu bolum dam ustunde saksagan.

Kuranda devamli 'savasin', 'oldurun' dedigi icin normal ama incil icinde tek cumle butunlugu bozar.

Bana GERÇEKveya YENİ AHİT onun pdfsini atma imkanınız varmı:) 

Sitelerde Paylaş

Bazi seyleri duzgun anlamak lazim.

Isa zaten yahudidir ve isanin babam dedigi tanri, yahudilerin tanrisindan farkli degildir. Hristiyanlik, bazi yahudilerin isa'yi rab kabul edip, onun pesinden gjtmesidir. Bu sebeple incil bir tur isa biografisidir. Icinde seriat yoktur, isa sevgisi agirliklidir. Cunku halihazirda bir yahudi seriati vardi. Bu sebeple de her incilin basinda tanah vardir. Hristiyanlar bu tanah bolumunu sallamayi birakinca adam oldular (veya adam oldukca tanahi takmadilar).

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...