Jump to content

1400 senelik kuran nasil bugun ki kuran ile ayni olabilir?

Recommended Posts

Son sığınacağım kapı tahrif edilmediği olacak diye düşünüyorum.

1*İlkbaharda, kralların savaşa gittiği dönemde, Davud kendi subaylarıyla birlikte Yoav’ı ve bütün İsrail ordusunu savaşa gönderdi. Onlar Ammonlular’ı yenilgiye uğratıp Rabba Kenti’ni kuşatırken, Davud Yeruşalim’de kalıyordu.

2Bir akşamüstü Davud yatağından kalktı, sarayın damına çıkıp gezinmeye başladı. Damdan yıkanan bir kadın gördü. Kadın çok güzeldi. 3Davud onun kim olduğunu öğrenmek için birini gönderdi.

Adam, “Kadın Eliam’ın kızı Hititli* Uriya’nın karısı Bat-Şeva’dır” dedi. 4Davud kadını getirmeleri için ulaklar gönderdi. Kadın Davud’un yanına geldi. Davud aybaşı kirliliğinden yeni arınmış olan kadınla yattı. Sonra kadın evine döndü. 5Gebe kalan kadın Davud’a, “Gebe kaldım” diye haber gönderdi.

6Bunun üzerine Davud Hititli Uriya’yı kendisine göndermesi için Yoav’a haber yolladı. Yoav da Uriya’yı Davud’a gönderdi. 7Uriya yanına varınca, Davud Yoav’ın, ordunun ve savaşın durumunu sordu. 8Sonra Uriya’ya, “Evine git, rahatına bak” dedi.

14Sabahleyin Davud Yoav’a bir mektup yazıp Uriya aracılığıyla gönderdi. 15Mektupta şöyle yazdı: “Uriya’yı savaşın en şiddetli olduğu cepheye yerleştir ve yanından çekil ki, vurulup ölsün.”

16Böylece Yoav kenti kuşatırken Uriya’yı yiğit adamların bulunduğunu bildiği yere yerleştirdi. 17Kent halkı çıkıp Yoav’ın askerleriyle savaştı. Davud’un askerlerinden ölenler oldu. Hititli Uriya da ölenler arasındaydı.

18Yoav savaşla ilgili ayrıntılı haberleri Davud’a iletmek üzere bir ulak gönderdi. 19Ulağı şöyle uyardı: “Sen savaşla ilgili ayrıntılı haberleri krala iletmeyi bitirdikten sonra, 20kral öfkelenip sana şunu sorabilir: ‘Onlarla savaşmak için kente neden o kadar çok yaklaştınız? Surdan ok atacaklarını bilmiyor muydunuz? 21*Yerubbeşetm oğlu Avimelek’i kim öldürdü? Teves’te surun üstünden bir kadın üzerine bir değirmen üst taşını atıp onu öldürmedi mi? Öyleyse niçin sura o kadar çok yaklaştınız?’ O zaman, ‘Kulun Hititli Uriya da öldü’ dersin.”

22Ulak yola koyuldu. Davud’un yanına varınca, Yoav’ın kendisine söylediklerinin tümünü ona iletti. 23“Adamlar bizden üstün çıktılar” dedi, “Kentten çıkıp bizimle kırda savaştılar. Ama onları kent kapısına kadar geri püskürttük. 24Bunun üzerine okçular adamlarına surdan ok attılar. Kralın adamlarından bazıları öldü; kulun Hititli Uriya da öldü.”

25Davud ulağa şöyle dedi: “Yoav’a de ki, ‘Bu olay seni üzmesin! Savaşta kimin öleceği belli olmaz. Kente karşı saldırınızı güçlendirin ve kenti yerle bir edin!’ Bu sözlerle onu yüreklendir.”

Kaynak:Eski Ahit II Samuel Kitabı 11. bab

Bunların Allah sözü olduğunu kabul edeceksin.

Bunlar Allah sözüyse peygamber Davud zinaci katil oldugunuda kabul edeceksin.

Sonrada inanmaya devam edeceksin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 63
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 07.04.2017 at 00:51, Westsideturk yazdı:

1400 senelik diyelim onu gectik. Bugun ki kuran nasil oluyorda 1400 sene once ki kuran ile harfiyen ayni. Harflerde bir tane yanlis olmaz mi arkadas? Bu normal birsey degil.

Zaten bire bir aynı değil. Kimse de aynı olduğunu iddia edemez. Edenler klasik, beton beyinli müslülerdir...

Kuran sonradan derlenmiş, iki seneti olan herkes kuran'a  Ayet getirmiştir. Hatta tevbe Suresinin son iki Ayetinin senetsiz olarak Kuran'a alındığı İslami kayıtlarda mevcuttur.

Yaza yaza dilimizde tüy bitti, ama her dönem yeni tenekeler geldiğinden bir daha yazalaım: Kuran'ın ilk nüshaları Kufi yazı ile yazılmıştır. Bu yazıda nokta ve harekeler yoktur. Okunması zor, bölgeye göre değişiklikler içerdiğinden, sonradan nokta ve Harekeler konulmuştur. Arapça'da nokta ve hareke kelimelerin anlamını ciddi bir şekilde değiştirir. Tüm nokta ve harekeler el ile yapıldığından varın siz nelerin nasıl değiştiğini anlayın. Ayrıca tarihi kayıtlarda Haccac "kuran'a 1000 elif koydurttum" diyor...

Hadi bunları geçtik, matbaa olmadığından Kuranlar yüzlerce yıl boyunca el ile çoğaltılmıştır. El ile yazılan kuran, yazan kişinin insafına kalır. İster aynı yazar, ister farklı veya kopyalarken hata yapabilir... Değil mi canım kardeşim? Ayrıca insanoğlu bozmakta, kirletmekte, değiştirmekte hiç bir canlı ile eş değer değildir. Bakın dünyanın içine nasıl sıçmışlar...

Bunu da geçelim. Kuranın 1400 yıl öncekiyle aynı olduğunu nasıl kanıtlarsınız? 1400 yıl önceki elinizde olacak, satır satır bakıp "aha da aynı" diyeceksiniz değil mi? İşte böyle bir şansınız yok. Osman döneminde 4 ya da 6 adet yazılan, yani ilk nüsha dediğimiz Kuranlar dünyanın hiç bir yerinde yok, bulamıyorlar. En eski Kuranlar kopyaların kopyası. peki neye istinaden 1400 yıl öncekinin aynı deniyor?

Ayrıca Osman döneminde Kuran derlemesi tamamlandıktan sonra, Muhammed döneminden kalan yazılı belgeler tümden imha edilmiş. Kuran'ın bazı bölümlerini ezberlemiş hafızlar ölmüş, kaç tane öldüğü bile belli değil. Osman Kuranı bile şaibeli, kanıtlı belgeri yok. O halde "Kuran'ın tek bir harfi değişmemiştir" lafı kocaman bir müslü palavrasıdır... 

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Turko21 said:

Son sığınacağım kapı tahrif edilmediği olacak diye düşünüyorum.

1*İlkbaharda, kralların savaşa gittiği dönemde, Davud kendi subaylarıyla birlikte Yoav’ı ve bütün İsrail ordusunu savaşa gönderdi. Onlar Ammonlular’ı yenilgiye uğratıp Rabba Kenti’ni kuşatırken, Davud Yeruşalim’de kalıyordu.

2Bir akşamüstü Davud yatağından kalktı, sarayın damına çıkıp gezinmeye başladı. Damdan yıkanan bir kadın gördü. Kadın çok güzeldi. 3Davud onun kim olduğunu öğrenmek için birini gönderdi.

Adam, “Kadın Eliam’ın kızı Hititli* Uriya’nın karısı Bat-Şeva’dır” dedi. 4Davud kadını getirmeleri için ulaklar gönderdi. Kadın Davud’un yanına geldi. Davud aybaşı kirliliğinden yeni arınmış olan kadınla yattı. Sonra kadın evine döndü. 5Gebe kalan kadın Davud’a, “Gebe kaldım” diye haber gönderdi.

6Bunun üzerine Davud Hititli Uriya’yı kendisine göndermesi için Yoav’a haber yolladı. Yoav da Uriya’yı Davud’a gönderdi. 7Uriya yanına varınca, Davud Yoav’ın, ordunun ve savaşın durumunu sordu. 8Sonra Uriya’ya, “Evine git, rahatına bak” dedi.

14Sabahleyin Davud Yoav’a bir mektup yazıp Uriya aracılığıyla gönderdi. 15Mektupta şöyle yazdı: “Uriya’yı savaşın en şiddetli olduğu cepheye yerleştir ve yanından çekil ki, vurulup ölsün.”

16Böylece Yoav kenti kuşatırken Uriya’yı yiğit adamların bulunduğunu bildiği yere yerleştirdi. 17Kent halkı çıkıp Yoav’ın askerleriyle savaştı. Davud’un askerlerinden ölenler oldu. Hititli Uriya da ölenler arasındaydı.

18Yoav savaşla ilgili ayrıntılı haberleri Davud’a iletmek üzere bir ulak gönderdi. 19Ulağı şöyle uyardı: “Sen savaşla ilgili ayrıntılı haberleri krala iletmeyi bitirdikten sonra, 20kral öfkelenip sana şunu sorabilir: ‘Onlarla savaşmak için kente neden o kadar çok yaklaştınız? Surdan ok atacaklarını bilmiyor muydunuz? 21*Yerubbeşetm oğlu Avimelek’i kim öldürdü? Teves’te surun üstünden bir kadın üzerine bir değirmen üst taşını atıp onu öldürmedi mi? Öyleyse niçin sura o kadar çok yaklaştınız?’ O zaman, ‘Kulun Hititli Uriya da öldü’ dersin.”

22Ulak yola koyuldu. Davud’un yanına varınca, Yoav’ın kendisine söylediklerinin tümünü ona iletti. 23“Adamlar bizden üstün çıktılar” dedi, “Kentten çıkıp bizimle kırda savaştılar. Ama onları kent kapısına kadar geri püskürttük. 24Bunun üzerine okçular adamlarına surdan ok attılar. Kralın adamlarından bazıları öldü; kulun Hititli Uriya da öldü.”

25Davud ulağa şöyle dedi: “Yoav’a de ki, ‘Bu olay seni üzmesin! Savaşta kimin öleceği belli olmaz. Kente karşı saldırınızı güçlendirin ve kenti yerle bir edin!’ Bu sözlerle onu yüreklendir.”

Kaynak:Eski Ahit II Samuel Kitabı 11. bab

Bunların Allah sözü olduğunu kabul edeceksin.

Bunlar Allah sözüyse peygamber Davud zinaci katil oldugunuda kabul edeceksin.

Sonrada inanmaya devam edeceksin.

Dikkat-i teveccühatınızı :Dasa  buyursanız Maide 47 de "İncil Ülemasıda İncil ile hükmetsin" der Evangelle yangelle değil  a canım

Hırsitiyanlar bile demiyor incil uleması diyor.... hırsitşiyanlar iplenmiyor

Maide 44 Yahudilerin bütün ulemasıda Tevratın hak olduğua şahittirler der Tora tokoyo atakontoyanın şahitleri değil okey

hulasa-i kelamul kelimül kelim :Dasa : Bozulmayan tahrif görmeyen incili şerif ancak kuranı kerimde beyan edilen incili şeriftir Hırsitiyanların ellerinde bulunan evangeller değildir.

Bozulmayan tahrif görmeyen Tevrat ancak kuran da beyan edilen tevrattır yahudilerin ellerinde bulunan toro tokoyo antakonyo değildir..

Gerçek tevratı uygulayanlar ve gerçek incili uygulayanlar. senin bildiğin yahudiler ve hırsitiyanlar değildir onlar ayrı sınıftır kuranda anladın kamon

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 hours ago, kavak said:

Hepsi zırva.

Kitabınız insan ürünüdür, dolayısıyle Arapça da diğer dillerden nasibini almıștır.

Nasıl ki bașka diller de Arapça kökenli kelime varsa ve normal ise, tersi de normaldir.

Arapça öyle gökten zembille inmedi, zamanla bașka dillerden de esinlenerek șimdiki haline geldi. Bu bütün diller için geçerlidir.

Ama Allah için öyle değil.

Allah : Benim kulladığım her kelimeye, arap lugatına bakarak iştiyakına kökünü kadar inerek bir mana bir anlam vermek zorundasınız der

böyle derse ne yapıcan

Mecbursun her kelimenin arap sözlükte kök harflerine bakmaya anlamladırmaya

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Dindarr yazdı:

Allah : Benim kulladığım her kelimeye, arap lugatına bakarak iştiyakına kökünü kadar inerek bir mana bir anlam vermek zorundasınız der

böyle derse ne yapıcan

kurandaki ve diğer kitaplardaki peygamber kıssaları m.ö 4000 de yaşamış olan sümerler tarafından oluşturulmuş yaratılış mitleridir . hıristiyanların isası doğmadan binlerce yıl önce sümerlerdede erkek çocuk doğuran bir bakire kadının hikayesi olması sanırım tesadüf değildir. bu ve benzeri şeyleri nasıl açıklayacaksın ?

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, MRmanas said:

hıristiyanların isası doğmadan binlerce yıl önce sümerlerdede erkek çocuk doğuran bir bakire kadının hikayesi olması sanırım tesadüf değildir. bu ve benzeri şeyleri nasıl açıklayacaksın ?

Öyle diyısın ama Kuran daha eski

Kuran Allahın kealmı olduğu için, daha eski Ezeli ve ebedi

Diyor ki kuran

Maide 75 : (Allah oğlu değil haaa!!!) Meryem Oğlu İsa, yalnızca bir peygamberdir. 

Ondan evvelde 

onun gibi Peygamberler gelip geçmiştir.

yani Yalnız hz. İsa'ya has özellikler mucizeler olmamış.

Ondan evvelde onun gibi özellikleri olan, onun gibi mucizeleri olan peygamberlerde gelip geçmiştir. kamon diyor kuran

Sümerliler ki, biz onlara süpürlüler diyoruz. 

Herhalde ondan daha eski zamanlarda,

isa gibi doğup gelen peygamberlerden etkilenip,

esinlenerek

semavi dinler üzerine,

beşeri dinler hatlar kurmuşlar

Koca kuran öyle buyurur.

yalnızca isa babasız bu alemde doğmuş peygamber değildir.

ondan evvelde onun gibi peygamberler gelip geçmiştir.

O yüzden ilk önce din ne diyor iyi bilmek gerekir ,

ondan sonra süpürlülerden mevzuu açılması lazım gelir.

Kurana göre isadan öncede isa gibi peygamberler gelip gelmiştir. kamon

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Dindarr yazdı:

Gerçek tevratı uygulayanlar ve gerçek incili uygulayanlar. senin bildiğin yahudiler ve hırsitiyanlar değildir onlar ayrı sınıftır kuranda anladın kamon

:) hele bana gerçek bir tevrat linki atsana veya incil

Lafı eviriyorsun ceviriyorsun.Son kez bir örnek vereyim düşün.

Turkonun günlükleri adli bir kitap yazıyorum zaman içinde bu kayboluyor.Sonra bir kişi geliyor Turkonun günlüklerini yeniden yazıyor içini saçma sapan şeylerle dolduruyor ve yazarı Turkodur diyor.

Simdi o yazıyı yazan benmiyim?

Sacma sapan cevaplar vermek yerine en azından bana göre de saçma ben bilmiyorum  Allah daha iyi bilir yazsaydın

O zaman derdim ki bu arkadaş gözüyle gördüğü şeyi inkar etmiyor düşünmekten aciz değilsin derdim 

Sitelerde Paylaş

Başlıktaki soruda geçerli bir mantık bulunmuyor. Zaten sorunun cevabı gayet basit; asırlar öncesinin masal ve edebiyat kitapları nasıl aynı olabiliyorsa, kuran da aynı olabilir. 

Bu durumda sormak lazım; diğer değişmeyen kitaplara inanmayanlar da sonsuza kadar işkenceyi hakediyor mu?

Ayrıca kuran'ın korunacağı ayetinin, "vahyin geliş ve duyuru aşamasında korunması" olduğu konusunda iddialar var; yani cebrail ve muhammed'den, civardaki araplara ulaşıncaya kadarki sözlerin korunmasından bahsediliyor.

Sitelerde Paylaş

Kuran zaten Kitap sekline getirilirken degisti. Kactane ayeti yaktilar, kactane Ayeti kurana eklemediler. Bunlar sizin kayanklarinizda aynen böyle geciyor.

Hadi hepsini gectim, Kuranin bir harfi 1400 seneden beri degismedi kabul,bu kuranin icindeki sacmaliklari dogru mu yapar ?

Senin troll oldugunu düsünüyorum. Ahhh bakin nasil olur Islama yakinlasmaya basladim. Yalanlar ile butür oyunlari ile Milleti sözde Müslüman yapacaksiniz. Yahu her Müslümanin isi gercekten sahtekarlik olmasi zorununda mi ? Madem Milleti Müslüman yapmak istiyorsun al elline Kurani Ayetler ile savun , Hadisler ile savun ama yapamazsin cünkü Islami bilmiyorsun, bilsende zaten Müslüman olmazdin.

Nasil sacma sapan baglantilar kurabiliyorsunuz anlamadim, hicmi düsünme yetegeniz yok ?

Sitelerde Paylaş
33 minutes ago, Gaelo said:

Kuran zaten Kitap sekline getirilirken degisti. Kactane ayeti yaktilar, kactane Ayeti kurana eklemediler. Bunlar sizin kayanklarinizda aynen böyle geciyor.

Hadi hepsini gectim, Kuranin bir harfi 1400 seneden beri degismedi kabul,bu kuranin icindeki sacmaliklari dogru mu yapar ?

Senin troll oldugunu düsünüyorum. Ahhh bakin nasil olur Islama yakinlasmaya basladim. Yalanlar ile butür oyunlari ile Milleti sözde Müslüman yapacaksiniz. Yahu her Müslümanin isi gercekten sahtekarlik olmasi zorununda mi ? Madem Milleti Müslüman yapmak istiyorsun al elline Kurani Ayetler ile savun , Hadisler ile savun ama yapamazsin cünkü Islami bilmiyorsun, bilsende zaten Müslüman olmazdin.

Nasil sacma sapan baglantilar kurabiliyorsunuz anlamadim, hicmi düsünme yetegeniz yok ?

Konuyu acan uyenin yazdiklarindan akp'li oldugu cok belli. Eger soyledigin gibi muslumlugunu saklamaya calisiyorsa, o konuda hic basarili degil.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Dindarr yazdı:

böyle derse ne yapıcan

Bana ne, Sizin Tanrinızin ne dediğinden. Vay be; Tanrım böyle dedi, o zaman böyledir.

Yok deve.

Sizin hiç süphelenme duyularınız yok mu ?

Herhangi bir dilin  değișime, gelisime  uğramadan aynı kalması mümkün mü ?

Her dil gibi Arapça da, diğer dillerden nasibini almıstır ve Kitabınıza yansımıștır.

Orada birçok yabancı kökenli kelime mevcuttur.

Aksini iddia edenlerın gri gücreleri muhtemelen sulanmıșlardır.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran'ı düzen cahil çöl yağmacıları yeni bir taktik denemişlerdir. Daha önceki kutsal kitaplar elçinin ağzından yazılmış ve tanrının dedikleri "rab buyurdu ki" formatında, yani sizin anlayacağınız "kutsi hadisler" formatında aktarılmıştır.

Kuran ise allah diye bir tanrının ağzından düzülmüştür. Bu yüzden de direk ibadetlerde okunması öngörülmüştür. Bu da etkili olmuş, cahil insanları korkutmuştur. Bu korku botuna, buna elleşememiş ve değişmesin aman diye çok özen göstermişlerdir. Allahın kelamını değiştirmeyi cehennemde ebedi yanmalık günah olarak görmüşlerdir.

Çok fazla değişmemesinin nedeni bu. Ama ibadetlerde apaçık kabilecilik yapıp Kureyş kabilesinin adını anmak, apaçık çekiştirmecilik yapıp Ebu Leheb diye birine saydırmak, apaçık kıyakçılık yapıp Zeyd diye birinin adını karısını boşayıp peygambere verdi diye Kurana yazmak...

Bunların rezil birer skandal olduğunu cahil Müslümler anlamıyor tabii... Çünkü aşırı cahil ve yobazlar...

Ülen bir düşünün ahnak geriler, Kuranınızda Ömer, Ali adları geçmiyor da Zeyd adı geçiyor be? Zeyd kim ulan? Bez hevenk olduğu için mi bu kadar kıymetli diye bir düşünmez mi insan denen insan?

Sitelerde Paylaş
On 07.04.2017 at 11:57, Westsideturk said:

Yazilar bire bir ayni. Suan ki kuranda mesela 2:130 numarali ayet var. Orda numara yok. Yazilarin kendisi ise bugun ki kuran ile ayni. Degisme falan yok. Onemli olan zaten yazilardir. Cunku o yazilar , Allahin mesajidir.

Arastirmacilar zaten 568 ile 645 arasinda diyor. Yani bu seneler arasinda. O senelerdede Muhammed yasadigini diyebiliriz. Eger deseydi 470 ile 510 senesi ozaman konu degisirdi.

"Almost" diyorum. Kitabın paçavra iki safasında netice almost.Exactly ya da perfect değil.

Kuranda harekelendirme ne zaman yapılmış bu arada..

Ayrıca sen ikide bir ben müslüman değilim diyen, arkasından da "çünkü o yazılar allahın mesajdır" diyen bir ikiyüzlüsün. Herkesi kendin gibi saf zanneden bir iki yüzlü..adam gibi yazacaksan yaz.

Şimdi; hocam senin matematiğin kaçtı? Ya da senin ifadenle belirteyim: sen yazılanları götünle mi okuyorsun?

Muhammedin ne zaman doğduğu rivayet edilir: 569?579?571?...Peki orada kaç diyor: 568. Kafa bastı mı şimdi kandıralı? Hesaba göre muhammed bu kitabı yazmaya doğmadan önce başlamış; 1-2-3 yaşlarında falan allah ne verdiyse devam etmiş.

Ama bu örneği bize getirerek bu kitaba inanmamakla ne kadar isabetli bir seçim yapmış olduğumuzu teyit ettiğin için teşekkür ederiz. Bu bulgu kafanızın üstünde demokles'in kılıcı gibi durmak zorunda. Sindirmesini iyi bilin. Şüphe etmekte ne kadar da haklıymısız :)

Muhammed bu kitabı sahaftan falan bulmuş olmasın sakın?

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 08.04.2017 at 23:56, Turko21 said:

:) hele bana gerçek bir tevrat linki atsana veya incil

Lafı eviriyorsun ceviriyorsun.Son kez bir örnek vereyim düşün.

Turkonun günlükleri adli bir kitap yazıyorum zaman içinde bu kayboluyor.Sonra bir kişi geliyor Turkonun günlüklerini yeniden yazıyor içini saçma sapan şeylerle dolduruyor ve yazarı Turkodur diyor.

Simdi o yazıyı yazan benmiyim?

Sacma sapan cevaplar vermek yerine en azından bana göre de saçma ben bilmiyorum  Allah daha iyi bilir yazsaydın

O zaman derdim ki bu arkadaş gözüyle gördüğü şeyi inkar etmiyor düşünmekten aciz değilsin derdim 

İncil incil ulemasıyla hükmetsin diyor Nasara evangelle hükmetsin demiyor onlar nas diyor

Tevrat ulemasıda tevra ile hükmeder diyor. Tora toko ile değil

yani anlıycağın Yahudilerin ve hıristiyanların ellerinde bulnana kitaplar tevrat yada incil değildir isimleri bile farkı kitaplardır Tora toko diğeri müjde bibledir.

bunların anmları ile tevrat ve incilin arab lugatında anlamları farklıdır.. bozulmayan tahrif görmeyen incii şerif ancak kuranı erimde beyan edilen incildir. hıristiyanlar ellerinde bulunan İNCİL-LER değildir. nokta

Sitelerde Paylaş
On 09.04.2017 at 10:03, kavak said:

Bana ne, Sizin Tanrinızin ne dediğinden. Vay be; Tanrım böyle dedi, o zaman böyledir.

Yok deve.

Sizin hiç süphelenme duyularınız yok mu ?

Herhangi bir dilin  değișime, gelisime  uğramadan aynı kalması mümkün mü ?

Her dil gibi Arapça da, diğer dillerden nasibini almıstır ve Kitabınıza yansımıștır.

Orada birçok yabancı kökenli kelime mevcuttur.

Aksini iddia edenlerın gri gücreleri muhtemelen sulanmıșlardır.

Eğer dediğin gibi olsaydı İncil kelimesinin anlamı Müjde demek olurdu fakat arap lugatından, "İncil"in kök harflerine bakıp mana verdiğin zaman "Oğul" manasına geldiği görülüyor

Yani "Oğul" diyerek "incil kitabı" kasdedilmiş hıristiyanlar bunu kulaklarıyla anlamamışlar :D  sevgili kavakcım

Kurandan ayet: Ümmül kitap: "Ana kitap" onun katındadır ayeti vardır.

Sitelerde Paylaş

Orhun Kitabeleri 732 yılına tarihleniyor. Kur'an'dan 100 yıl kadar sonraya tekabül etse de, bugünden baktığımızda aşağı yukarı aynı tarihler diyebiliriz. Göktürk'ler o yazıları taşın üzerine kazımış. Bir kağanın sözleri tanrının sözlerinden daha değerli imiş herhalde. Zira Araplar herşeyi var eden Allah'larının sözlerini sağlam bir malzemenin üzerine yazmayı becerememiş.

Bugün Orhun Kitabelerinin "değiştirilmiş" olduğunu iddia edecek birisi var mı? Orada duruyor işte. İlk yazıldığı gün üzerinde ne yazıyorduysa, bugün de o yazıyor. O günden bugüne bir mesajın gelebilmesi için tanrısal bir mucizeye gerek yokmuş demek ki. 

Bir de şu görüntüdeki ihtişama bakalım. Bir parşömen üzerine yazılmış kargacık burgacık yazılar mı, yoksa bu taş anıtlar mı daha çok tanrısal duruyor?

Bir de şunu anlamıyorum; diyelim ki mesajın başında gösterilen birkaç sayfa Arapça parşömen gerçekten bundan 1.400 yıl önce yazıldı ve içinde Kur'anda geçen bazı ayetler var.  Bu gerçekten çok muhteşem birşey mi? Yahu, 5000 yıllık Sümer tabletleri, 3000 yıllık Hitit tabletleri var elimizde. Değiştirilmiş olma ihtimali yok. Adamlar toprak plakanın üzerine yazıp fırınlamışlar. Bu tabletlerde şarkılar bile yazıyor. 1400 yıl önce bir parşömene yazılmış bir yazının bugüne gelmiş olması tanrının bir mucizesi ile yandı gülüm keten helva.

368054.jpg

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, Robespierre said:

Orhun Kitabeleri 732 yılına tarihleniyor. Kur'an'dan 100 yıl kadar sonraya tekabül etse de, bugünden baktığımızda aşağı yukarı aynı tarihler diyebiliriz. Göktürk'ler o yazıları taşın üzerine kazımış. Bir kağanın sözleri tanrının sözlerinden daha değerli imiş herhalde. Zira Araplar herşeyi var eden Allah'larının sözlerini sağlam bir malzemenin üzerine yazmayı becerememiş.

Bugün Orhun Kitabelerinin "değiştirilmiş" olduğunu iddia edecek birisi var mı? Orada duruyor işte. İlk yazıldığı gün üzerinde ne yazıyorduysa, bugün de o yazıyor. O günden bugüne bir mesajın gelebilmesi için tanrısal bir mucizeye gerek yokmuş demek ki. 

Bir de şu görüntüdeki ihtişama bakalım. Bir parşömen üzerine yazılmış kargacık burgacık yazılar mı, yoksa bu taş anıtlar mı daha çok tanrısal duruyor?

Bir de şunu anlamıyorum; diyelim ki mesajın başında gösterilen birkaç sayfa Arapça parşömen gerçekten bundan 1.400 yıl önce yazıldı ve içinde Kur'anda geçen bazı ayetler var.  Bu gerçekten çok muhteşem birşey mi? Yahu, 5000 yıllık Sümer tabletleri, 3000 yıllık Hitit tabletleri var elimizde. Değiştirilmiş olma ihtimali yok. Adamlar toprak plakanın üzerine yazıp fırınlamışlar. Bu tabletlerde şarkılar bile yazıyor. 1400 yıl önce bir parşömene yazılmış bir yazının bugüne gelmiş olması tanrının bir mucizesi ile yandı gülüm keten helva.

+1

Eline sağlık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...