Jump to content

Amerika Suriye yi Vurdu!

Recommended Posts

Just now, Westsideturk said:

NATO eger Esadi deviririm derse devirir. Uzaktan butun ordu üslerini vurur ve NATO Suriye'yi güvenlik bölgesi ilan eder. Butun NATO ulkelerden askerler Turkiye uzerinden Suriye'ye girer ve isiti esadi hepsini supururler.

Rusya oyle ali-kolu bagli izlemez bu dediklerini. 

Zaten abd saldirilarinin surecegini zannetmiyorum. Su anda pek birsey tahmin etmek zor. Onumuzdeki gunlerde ne olacak bekleyip gorecegiz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, malta erigi yazdı:

Rusya oyle ali-kolu bagli izlemez bu dediklerini. 

Zaten abd saldirilarinin surecegini zannetmiyorum. Su anda pek birsey tahmin etmek zor. Onumuzdeki gunlerde ne olacak bekleyip gorecegiz.

Fazla birsey yapamaz. Yapabilseydi Ukraynada yapardi. Sinir komsusu. Amerikan destekli darbe ile gelen hukumeti , askeri bir operasyon ile tekrardan devirebilirdi ama yapmadi , ekonomik yaptirimlar aldi geri vites atti.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Westsideturk said:

Fazla birsey yapamaz. Yapabilseydi Ukraynada yapardi. Sinir komsusu. Amerikan destekli darbe ile gelen hukumeti , askeri bir operasyon ile tekrardan devirebilirdi ama yapmadi , ekonomik yaptirimlar aldi geri vites atti.

Yapmadi mi? acikca ayrilikcilara askeri destek verdi. Sonucu rusya galibiyeti olmamis olabilir ama konu bu degil ki. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, malta erigi yazdı:

Yapmadi mi? acikca ayrilikcilara askeri destek verdi. Sonucu rusya galibiyeti olmamis olabilir ama konu bu degil ki. 

Ben darbe ile gelen hukumeti devirmekten bahsettim. Gercek super guc onu yapardi , Ruslar yapmadi. Suriye'de yapmasi bin kez daha zor olur. Sinirinda olan Ukraynaya birsey yapamayan Rusya , Suriye'de fazla birsey yapmasi mumkun degildir.

Ona bakarsan Turkiye'de aynisini Suriye'de yapti. Hem isyancilara destek verdi hem kendisi girdi Suriye'ye ve bir parcasini yuttu.

Sitelerde Paylaş

Ben rusya veya natonun galibiyetini pek takmiyorum isin dogrusu. Bizim genc cocuklarimizin zarar gormesini istemem, o kadar. Esad iyi bir adam degil ama o giderse meydan cihatcilara kalacagindan esad'in suriyeyi yonetmeye devam etmesi daha iyi gibi geliyor bana.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, malta erigi yazdı:

Ben rusya veya natonun galibiyetini pek takmiyorum isin dogrusu. Bizim genc cocuklarimizin zarar gormesini istemem, o kadar. Esad iyi bir adam degil ama o giderse meydan cihatcilara kalacagindan esad'in suriyeyi yonetmeye devam etmesi daha iyi gibi geliyor bana.

Meydani cihatcilara birakmakda sacmalik tabi ki. O yuzden NATO askerleri Suriye'ye girmesi lazim ki , onlarin kontrolunde olsun. Ve bu sekilde dunyaya acik olan secim gerceklessin ve ondan sonra zamanla , isler duzene girdikten sonra Suriye'den cikarlar.

Sitelerde Paylaş
Just now, Westsideturk said:

Ben darbe ile gelen hukumeti devirmekten bahsettim. Gercek super guc onu yapardi , Ruslar yapmadi. Suriye'de yapmasi bin kez daha zor olur. Sinirinda olan Ukraynaya birsey yapamayan Rusya , Suriye'de fazla birsey yapmasi mumkun degildir.

Ona bakarsan Turkiye'de aynisini Suriye'de yapti. Hem isyancilara destek verdi hem kendisi girdi Suriye'ye ve bir parcasini yuttu.

Uluslararasi iliskiler onemli bir konudur. Ne kadar buyuk devlet olursa olsun yapilanlarin uluslararasi mesruiyeti olmamasi o devleti yalnizlastirir. Ben bildigimi okurum derse zamanla k.kore'ye doner. Bu tum devletler icin gecerli. 

Ukrayna'da halk devrimi olmus, devlet baskani rusyaya kacmis. Rusya bu devrimi ordusuyla bastirip devrik lideri tekrar basa getiremez. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, malta erigi yazdı:

Uluslararasi iliskiler onemli bir konudur. Ne kadar buyuk devlet olursa olsun yapilanlarin uluslararasi mesruiyeti olmamasi o devleti yalnizlastirir. Ben bildigimi okurum derse zamanla k.kore'ye doner. Bu tum devletler icin gecerli. 

Ukrayna'da halk devrimi olmus, devlet baskani rusyaya kacmis. Rusya bu devrimi ordusuyla bastirip devrik lideri tekrar basa getiremez. 

Ukrayna'da secimler var. Devrime ne gerek var ki? Devrem dedigin olay sadece secimler olmayan ulkeler icin gecerlidir. Bu resmen bir darbedir. Ruslar eger kendine cok guveniyorsaydi sinirinda olan Ukraynaya operasyon duzenleyip darbe ile indirilen lideri tekrar yerine monte ederdi.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Westsideturk said:

Ukrayna'da secimler var. Devrime ne gerek var ki? Devrem dedigin olay sadece secimler olmayan ulkeler icin gecerlidir. Bu resmen bir darbedir. Ruslar eger kendine cok guveniyorsaydi sinirinda olan Ukraynaya operasyon duzenleyip darbe ile indirilen lideri tekrar yerine monte ederdi.

Iste o dedigin uluslararasi kamuoyunda destek bulmaz. Gezi eylemleri buyudugunde tayyip devriose ve kacsaydi, sonra baska bir memleketin ordusuyla, silah zoruyla tekrar iktidara gecseydi, tayyip ve ona yardim eden devletin ne duruma dusecegini tahmin edemiyor musun?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, bilgivehis yazdı:

Bunu bir başkası deseydi normal derdim ama senin gibi bu konularda birikimi olan birinden çıkması üzücü bir durum.

Esad gidince hangi sorun çözülecek, Saddam gitti, Kaddafi gitti çözülen ne oldu kapitalistlere gün doğdu.

Bu da onlar gibi BOP/GKOP projesinin bir parçasıdır.

Tam tersi Esad kaldığı müddetçe proje hüsrana uğrar, kazananlar mazlumlar olur...

Esad gidince şu anda mevcut sorun çözülecek. Bu bütün sorunlar çözülecek demek değil.

Yeni sorunlar ortaya çıkacak. Orda Doğu sorunsuz olamaz.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, malta erigi yazdı:

Iste o dedigin uluslararasi kamuoyunda destek bulmaz. Gezi eylemleri buyudugunde tayyip devriose ve kacsaydi, sonra baska bir memleketin ordusuyla, silah zoruyla tekrar iktidara gecseydi, tayyip ve ona yardim eden devletin ne duruma dusecegini tahmin edemiyor musun?

Kamuoyu falan hikaye. Power talks , bullshit walks.

Gezi olaylarina gelince , aslinda o olay bir darbe girisimiydi. Sadece ordumuz cevap vermedi bizlere. Darbenin zeminini hazirlamistik. Mesela misirdada muhalifler sokaga cikti, Misir ordusu Mursi'ye karsi darbe yapti o an. Nedense bizim orduda ki komutanlar cevap vermedi bizlere.

tarihinde Westsideturk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, haci yazdı:

Esad gidince şu anda mevcut sorun çözülecek. Bu bütün sorunlar çözülecek demek değil.

Yeni sorunlar ortaya çıkacak. Orda Doğu sorunsuz olamaz.

Esad gitdigi an , isitin orda kalabilme nedeni ortadan kalkmis oluyor. Herkez isiti vurur. Suriyeli muhalifler dahil , tum herkez isite yuklenir.

Sitelerde Paylaş

Bu olanlar ABD derin devletinin işidir. Trump'a karşı darbe yapılmıştır!

Trump Rusya ile anlaşıp Suriye belasından kurtulmak istiyordu. ABD derin devleti sürekli olarak Trump'ın bu politikasına karşı çıktı. Sokaklara dökülen it sürüsü, Trump'ın bu politikasını değiştirmek için serserilik yaptı. Sonuç itibarı ile Trump geri adım attı ve Suriye'ye saldırdılar. Onun dışındaki olayların tamamı senaryodur. Şu kimyasal saldırı hadisesi sokak tiyatrosudur. Üzerinde konuşmaya bile değmez.

Görünen o ki, Sünni şeriatçılar Suriye'ye saplanan ABD füzeleri ile orgazm olmuş haldeler. Tayyo. oh.. oh... daha hızlı gir bebeğim diye çığlıklar atıyor! Her türden çeşit çeşit ve boy boy şeriatçı barbarlar, el ski ile gerdeğe girmenin heyecanı ile tir tir titriyorlar! Barbarların şöleni başladı!

Bu ortadoğu ve kafkasyanın 100 yıl savaşlarının başlama vuruşudur. Bu yeni ortaçağın çan sesleridir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Westsideturk yazdı:

Esad gitdigi an , isitin orda kalabilme nedeni ortadan kalkmis oluyor. Herkez isiti vurur. Suriyeli muhalifler dahil , tum herkez isite yuklenir.

Esad gittiği an Işid Suriye'nin sahibi olur. Boş konuşuyorsun. AKP'li olduğun her halinden anlaşılıyor. Anlaşılmadığını sanma!

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Tabula Rasa yazdı:

Sonra da gökten 3 elma düşer. 4 elma mıydı yoksa?

Yaş kaç? Masalları çok seviyorsun çünkü.

isiti Amerikan ve Turk askerlerin disinda hemen hemen kimse yok edemez. Zaten Esad orda durdugu muddetce kimse yok edemez. Esad bize zulum ediyor diyerekten adamlar isiti ayakta tutuyor.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Westsideturk yazdı:

isiti Amerikan ve Turk askerlerin disinda hemen hemen kimse yok edemez. Zaten Esad orda durdugu muddetce kimse yok edemez. Esad bize zulum ediyor diyerekten adamlar isiti ayakta tutuyor.

Sen Işid'in ne olduğunu biliyor musun? Şimdi ismi değişti ama ilk kurulduğunda ismi Irak Şam İslam Devleti idi. Yani sadece Suriye'de değil Irak'da da toprakları var. Irak'da niçin duruyorlar? Esad Irak'a da mı zulüm ediyor?

Ya dezenformasyon yapmaya çalışıyorsun ya da cahilsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...