Jump to content

ABD'nin işgal etmeye hakkı var mı?

Recommended Posts

• İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Şimdi, bilgivehis yazdı:

Cumhuriyet nedir, Kemalizm hakimiyeti nedir?

Muslumanlara göre , Cumhuriyet , demokratik Turkiye cumhuriyeti. Hakimiyeti milletin olan bir cumhuriyet.

Kemalizm olayi ayri birsey. Bu kemalizm hakimiyeti, butun her yerde örnegin zorunlu Atatürk resimleri astirir. Kurumlarin yöneticilerini , iktidarda olsun olmassin Atatürkcü yapar. Yani kemalizm olayi , hukumet kim olursa olsun , hakimiyet hukumetin elinde degil, Atatürkcülerin elinde olmasini gerceklestiren bir olaydir.

Kurumlar , hukumete bagli degil , kemalizm derin devletine baglidir ve her yere kendi adamlarini yerlestirirler bu sekilde.  Son donemlerde bu Fethullahcilar butun kurumlara sizabildiler ve okadar güclendiler ki darbe girisimi bile yapabildiler.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Beelzebub yazdı:

Cahil sensin,

İmam Mehdi gelip bizi kurtarır diyordun ya..!

Uykuya devam et sen..

A benim cahil çocuğum

Mehdi gelip sadece bizi kurtarmıyacak tüm insanlığı kurtaracak.

Çok cahilsin çok !

Adsız.png

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Westsideturk yazdı:

Muslumanlara göre , Cumhuriyet , demokratik Turkiye cumhuriyeti. Hakimiyeti milletin olan bir cumhuriyet.

Kemalizm olayi ayri birsey. Bu kemalizm hakimiyeti, butun her yerde örnegin zorunlu Atatürk resimleri astirir. Kurumlarin yöneticilerini , iktidarda olsun olmassin Atatürkcü yapar. Yani kemalizm olayi , hukumet kim olursa olsun , hakimiyet hukumetin elinde degil, Atatürkcülerin elinde olmasini gerceklestiren bir olaydir.

Kurumlar , hukumete bagli degil , kemalizm derin devletine baglidir ve her yere kendi adamlarini yerlestirirler bu sekilde.  Son donemlerde bu Fethullahcilar butun kurumlara sizabildiler ve okadar güclendiler ki darbe girisimi bile yapabildiler.

Vayy desene sen şuna fetoyu kemalistler besledi büyüttü mazlum tayyip de seyretti (?)

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Westsideturk yazdı:

Atatürkçü olmak adam olmaktır. Ülkeyi yönetenlerin ve memurların adam olması şarttır.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Tabula Rasa said:

Olmaz tabi. Benimki hoş, tatlı bir hayal sadece.

Orada yasayip, propoganda yapan bi manyak amerikali var. Belgesellere cikiyor, ayni onun gibisin :)

Kuzey koreliler intihar etmiyorlarsa, bence baska turlu bir hayat bilmedikleri icin. Beni simdi zorla orada yasatsalar, kursuna dizilme pahasina sinirdan topuklamaya calisirdim.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Tabula Rasa yazdı:

Atatürkçü olmak adam olmaktır. Ülkeyi yönetenlerin ve memurların adam olması şarttır.

Gelde sen bunu tayyipe anlat. Adam Fethullah ile birlikte calisti Fethullah her yere sizdi sonra darbe bile yapabildi tüm ülkeye. Fethullahin zarari sadece tayyibe degil hepimize oldu.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, malta erigi yazdı:

Orada yasayip, propoganda yapan bi manyak amerikali var. Belgesellere cikiyor, ayni onun gibisin :)

Kuzey koreliler intihar etmiyorlarsa, bence baska turlu bir hayat bilmedikleri icin. Beni simdi zorla orada yasatsalar, kursuna dizilme pahasina sinirdan topuklamaya calisirdim.

Şu anda Türkiye de çok farklı sayılmaz. Şimdiden faşizm uygulanıyor, evet çıkarsa alası da o zaman olacak...

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Şu anda Türkiye de çok farklı sayılmaz. Şimdiden faşizm uygulanıyor, evet çıkarsa alası da o zaman olacak...

Evet cikarsa diye bir dusuncem yok benim. Evetin cikmasi kesindir. Tum medyayi kendi kampanyasi icin kulaniyor. Bir KHK cikartdi tum medyaya el koydu.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, malta erigi yazdı:

Sen diğer taraftaki manyak propagandacılardan fazla etkilenmişsin bro. KDHC'yi tanısan çok severdin.

70'li yılların masumiyetini görüyorum orada. Adile Naşit, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Zeki Alasya'nın ülkesi gibi benim gözümde. Bütün KDHC'li kızları Belgin Doruk gibi görüyorum. Ciddi söylüyorum. Bu köpekbalıkları ve sırtlanların dünyasından çok daha saf ve masum hayatlar yaşanıyor orada.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, bilgivehis said:

Merak ettim ABD'nin işgal etmeye veya vurmaya hakkı olduğunu düşünenler var mı varsa ne için yoksa ne için?

Bana göre hiç bir şekilde hakkı yok, her ülkenin sorunu kendini ilgilendirir diyorum, siz ne düşünüyorsunuz?

Konu çok dağılmış, sorunun cevabına gelelim.

Bir ülkenin başka bir ülkenin iç işlerine karışmaya tabiki böyle durumlarda hakkı yoktur. Ancak ülkeler topluluklarının hakkı vardır. Ab bm nato vb...

Abd eskiden bu işleri direkt yapmoyırdu, bu sefer tek başına yapma şeklinde işe girişti. Bu yalnıştır.

İkincisi, nükleer, kimyasal vb olaylarda hukuk işletilmelidir. Bunlar yaptı ben eminim diyemezsiniz. Bu gün bir uçak düştümü günlerce soruşturması yapılıyor. 

Olay olduktan sonra "ülkeler birlikleri" heyetlerini gönderir incelersin. Ve ona göre yaptırım veya askeri seçenekler değerkendirilir. Abd buna izin vermemiş; zanlı ülke ilan ettiği suriye devletinin savunma hakkını elinden almıştır. Bu feodalizmde bile kabul edilmeyen bir hukuksuzluktur.

Diğer mesele, kimyasal ile etkilenen sivil halk yanında hatalı atılan bombalar ve işgal davranışkarı gibi süreçlerle yüzlerce insan ölmektedir. Yine göç sebebi ile yüzlerce insan insanlıktan çıkmaktadır. Abd nin tüm bu tavırları karşısında ölen ölecek ve madur olacak insan sayısı karşısında; iddia edilen kimyasal silahın etkileri çok daha azdır.

Olayın gerçek sebebi ise;

Türkiye cumhuriyeti, darbe sonrasında rusya eksenine kaymıştır. Fırat kalkanı, pyd ye engel olmuştur. PKK VE PYD NİN YOK EDİLMESİNİN TEK VE YEGANE YOLU SURİYE VE IRAK MERKEZ HUKUMETLERİ İLE ANLAŞMALI OPERASYON dur.

Oyuna gelen ülkemizin yöneticeleri büyük fırsatı kaçırmış ısrarla merkezlerle birlikte hareket edememiştir. Bu seçim süreci boşluğu, işidselisrailvarimüslümler ile açılan pkk pyd yolları için rusya-abd tarafına sıkışmıştır. 

Burda deli sorular şunlar;

Darbenin arkasında abd varmı yokmu?

Işid den alınan topraklar neden her zaman kürt grubların eline geçmiştir?

Esad, kimyasal silah kullanacak kadar kendi kendine neden zarar versin?

Vb...

Sorunun cevabı hakkı yoktur.

Sitelerde Paylaş
Just now, Tabula Rasa said:

Sen diğer taraftaki manyak propagandacılardan fazla etkilenmişsin bro. KDHC'yi tanısan çok severdin.

70'li yılların masumiyetini görüyorum orada. Adile Naşit, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Zeki Alasya'nın ülkesi gibi benim gözümde. Bütün KDHC'li kızları Belgin Doruk gibi görüyorum. Ciddi söylüyorum. Bu köpekbalıkları ve sırtlanların dünyasından çok daha saf ve masum hayatlar yaşanıyor orada.

Ben gorecegimi gordum abi. En az 4-5 belgesel seyrettim orayla ilgili.

Sitelerde Paylaş
Just now, Tabula Rasa said:

Ehe. Kim çekmiş belgeseli? Tarafsız minnoşlar değil mi? Yersen tabii.

Istediklerini cekememeleri, surekli yanlarinda polit burodan birinin bulunmasi bile yeterli degil mi? Insanlarin yabancilarla iletisim kurmalarinin yasak olmasi, seyahat ozgurlugu olmamasi, internet ve uydu yasagi... saysam, sabaha kadar sayarim. Bu mu kardesce, hakca, ozgurce yasam? 

Biraksana abi, siyasi fikirlerin seni kor etmis.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...