Jump to content

Kuran'a göre icki icmek serbesttir.

Recommended Posts

• İleti 134
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu icki konusu cok muglak. Kimi sarhos olmadikca serbest diyor, kimi damlasi dahi yasak. Bunun disinda sarap harici ickilerin serbest oldugunu soyleyenler de var. Tasavvuf ehli olup, icki icmeyen ama afyon sakizi yutan dervisler var. Hatta "vur dumana, gel imana" diyen anadolu muslumleri var :)

Sitelerde Paylaş

Kanit:

5:90 Ey İnananlar! İçki, kumar, putlar ve fal okları şüphesiz şeytan işi pisliklerdir, bunlardan kaçının ki saadete eresiniz.

5:91 Şeytan, içki ve kumarla, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah’ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçiyor musunuz?

Burdan benim anladigim sudur: Eger ben fazla icki icmeyip ve sarhos olmadiysam , Allah'i unutmadiysam ve namazimida kilabiliyorsam , sorun yok.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Westsideturk said:

5:91 Şeytan, içki ve kumarla, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah’ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçiyor musunuz?

Burdan benim anladigim sudur: Eger ben fazla icki icmeyip ve sarhos olmadiysam , Allah'i unutmadiysam ve namazimida kilabiliyorsam , sorun yok.

Benim peder eskiden kafa zurna olunca mevlit okurdu, ona benzemis bu :D

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, malta erigi yazdı:

Benim peder eskiden kafa zurna olunca mevlit okurdu, ona benzemis bu :D

Ickiyi fazla kacirirsan genelde dini tamamen unuttursun ve namaz kilman mumkun olmaz. Az icersen birsey olmaz ve Allahi'da unutmassin namazinida kilabilirsin. Sonuc: icki , sarhos olmama sarti ile serbesttir.

Sitelerde Paylaş

Bunlar islamı hoş gösterme çabaları. Bir şeye şeytan işi pislik diyorsa bu, onun değdiği kaptan su bile içmemeyi gerektirecek bir katılıktır. Bunu göre göre yumuşatma çabalarına girmek, apaçık sahtekarlık ve yalancılıktır. İslam hoşgörülü filan bir din değil, tersine çok katı ve çok yobaz bir dindir.

Söylem çok açık: Şeytan işi pislik. Bu söylemde en küçük bir hoşgörü söz konusu mu, kesinlikle hayır. Bunu göz apaçık görür, zihin apaçık kavrar. Göz gören bir konunun tersini utanmadan sıkılmadan iddia etmek, dinci yüzsüzlüğüne has bir soytarılıktır.

Az bir şey içilebilecek olsa niye şeytan işi pislik desin? Şeytana inanan bir Müslüm, onun idrarının bir damlasını içmeyi bırak, bir damlasının damladığı suyu içmeyi olabilir görebilir mi? İfade "ricsun min ameli şeytan" şeklindedir. Rics ağır pislik ifade eder. Hafifine necs derler. Olabilecek en şiddetli ifadeyi kullanmış. Hiç boşuna kıvırtmayın süslemeci yalancı, dolandırıcı Müslümler...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben bu westside boş insan demiştim inanmayanlar olmuştu :D zaten bu kuranı herkes farklı anlıyor biri diyor içki içmek günah değil biri damlası bile günah biri diyor namaz kılmak yok oho ne süper tanrı bu yav herkes farklı anlıyor bence orda muhammed küçücük bir damlanın bile sizi allahtan uzaklaştardığını söylüyor muhammeddd yeter reis ne kandırdın milleti be 

tarihinde meola147 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünyada iki kere iki üç eder, hayır beş eder diye birbirini yiyen ama hiç biri dört eder demeyen bir tek millet vardır: İslam milleti...

Dünyada okuyan birinin god ağzı, birinin Bering boğazı diye anladığı tek kitap vardır: Kuran.

Dünyada birinin barışın kardeşliğin tek adresi diye savunduğu, birinin terörün ana kaynağı gördüğü tek din vardır: İslam.

Daha da bir şey demeye gerek kaldı mı bilmiyorum. Belki şöyle bir şey kalmıştır: Dünyada İslam kadar insanları birbirine düşürtme ve boğazlatma kapasitesine sahip ikinci bir fikir daha yoktur.

Sitelerde Paylaş
On 10.04.2017 at 21:22, Westsideturk yazdı:

Kuran'a göre icki icmek serbesttir. Sadece fazlasi yasaktir. Sadece sarhos olupta Allahi unuturcasina icki icmek yasaktir. Yani sarhos olmadigin surece icki tuketebilirsin.

Sen alimmisin ?

Veya kime sordunda böyle bir başlık açmaya kalkıyorsun

Amacın müslümanlığı savunmak mı ? yoksa forumdaki saksı kafalılarla bir olmakmı ?

Senin bu yazdığını ateistler bile yazmıyor.Sen bu yazınla ateistlerden daha ateist olmuşsun

Bence kafana sık !

böyle müslümanlık olmaz !

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, Hankah said:

Sen alimmisin ?

Veya kime sordunda böyle bir başlık açmaya kalkıyorsun

Amacın müslümanlığı savunmak mı ? yoksa forumdaki saksı kafalılarla bir olmakmı ?

Senin bu yazdığını ateistler bile yazmıyor.Sen bu yazınla ateistlerden daha ateist olmuşsun

Bence kafana sık !

böyle müslümanlık olmaz !

Yok o hollandada yasadigi icin ortam hosuna gitmis, dinini de ona uydurmaya calisiyor sanirim. Ne yardan vazgecerim, ne serden diyor herhalde.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Nolanın bu konuda Turan Dursuna ait bir yazısı var .Kuranda İçki Haram kılınmamıştır.Ayrıca Muhammed Ve Ömerin Nebiz içtiğine dair sağlam hadisler var.Ama İçenede Had cezası veriyorlar.Gerekçe ise ilginç İçtikleri için değil Sarhoş oldukları için.Ömerse Son anında dahi Nebiz istiyor.

Sitelerde Paylaş
On 14.04.2017 at 19:42, malta erigi yazdı:

Yok o hollandada yasadigi icin ortam hosuna gitmis, dinini de ona uydurmaya calisiyor sanirim. Ne yardan vazgecerim, ne serden diyor herhalde.

Var öyle tipler

Müslümanı ama içerim

Aleni aleni söylüyorlar 

Ses edincede ,olur mu öyle şey ya..günah benim günahım.

Geçen dayının biri sayısal oynamaya gönderecekti beni;yok! gitmem dedim.

Bana diyorki sende onlardansın.

Şimdi bu adam sözde müslüman ama benden daha müslüman

Sözde aydın,kemalist kişiliğine bürünmüş kişiler bunlar,tıpkı bukalemun gibi yerine göre müslüman yerine göre alemci.

Hani biraz daha zorlasak dinden çıkacaklar.

Siz ateistleri ateist yapan dindeki haramlar

Sırf sevdiğiniz şeyler uğruna dinden dönüyorsunuz.

Halbuki Allah katındakiler daha hayırlıdır!..

tarihinde Hankah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Hankah said:

Siz ateistleri ateist yapan dindeki haramlar

Sırf sevdiğiniz şeyler uğruna dinden dönüyorsunuz.

Halbuki Allah katındakiler daha hayırlıdır!..

Zirva...

Kimse  sirf icki icecegim diye sonsuza kadar iskence gormeye razi olmaz. Allah yok, din yalan!

Sitelerde Paylaş

Kuran İçkiden uzak durun sakının Şeytan işi pisliktir der.Ama Haramdır.İçene biz şunları yapacağız diye bir şey demez.Nahl dede Hurma ve üzümden rızık ve Müskir yani içki yapıldığından bahseder ama dahada ilginci İnsan suresinde Cennettekiler Şarapla ödüllendirilir.Cennete hangi teist gideceğini garatileyebilir? O zaman gelin şunu Dünyada için.:)

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, yeniçeri53 yazdı:

Kuran İçkiden uzak durun sakının Şeytan işi pisliktir der.Ama Haramdır.İçene biz şunları yapacağız diye bir şey demez.Nahl dede Hurma ve üzümden rızık ve Müskir yani içki yapıldığından bahseder ama dahada ilginci İnsan suresinde Cennettekiler Şarapla ödüllendirilir.Cennete hangi teist gideceğini garatileyebilir? O zaman gelin şunu Dünyada için.:)

O senin dediğin şey sarhoşluk veren şarap

Cennetteki temiz şarap

Yani insanlar insanlardan öncede şarap vardı oda cennette !

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Hankah said:

O senin dediğin şey sarhoşluk veren şarap

Cennetteki temiz şarap

Yani insanlar insanlardan öncede şarap vardı oda cennette !

Yukarıda bulduğum yazıyı bir lütfen okuyun.Uzundur ama kolay anlaşılır.Hadislerde Muhammed ve Ömer içiyorlar ama onlar her nedense sarhoş olmuyorlar.pekiyi onlar insan değilmi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...