Jump to content

Kuran'a göre icki icmek serbesttir.

Recommended Posts

2 dakika önce, Westsideturk yazdı:

5:90 Ey İnananlar! İçki, kumar, putlar ve fal okları şüphesiz şeytan işi pisliklerdir, bunlardan kaçının ki saadete eresiniz.

5:91 Şeytan, içki ve kumarla, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah’ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçiyor musunuz?

Burdan benim anladigim sudur: Eger ben fazla icki icmeyip ve sarhos olmadiysam , Allah'i unutmadiysam ve namazimida kilabiliyorsam , sorun yok.

Alevilerin ve sunnilerin dinleri ancak uyduruk hadis kitaplarinda gecer. Kuranda sunnilik ve alevilik dinleri yok.

Sen bence bu konuda en ufak araştırma yapmamışsın.

Bu konuyu itikadı olarak araştırmalisin 

Mezhepleri hiç inceledin mi ?

Veya hadisleri?

Sen içiyorsun diye harama helal diyecek halimiz yok !

Bak bakalım hadiste neler söylenmiş.

(Çoğu sarhoş eden şeyin, azını da içmek haramdır.) [Nesai, Tirmizi]

Sitelerde Paylaş
  • İleti 134
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, Hankah yazdı:

Sen bence bu konuda en ufak araştırma yapmamışsın.

Bu konuyu itikadı olarak araştırmalisin 

Mezhepleri hiç inceledin mi ?

Veya hadisleri?

Sen içiyorsun diye harama helal diyecek halimiz yok !

Bak bakalım hadiste neler söylenmiş.

(Çoğu sarhoş eden şeyin, azını da içmek haramdır.) [Nesai, Tirmizi]

Tirmizi = hadis kitabi. Yani bokundan uydurulmus kitap. Gececeksin.

Eger ki sen hadis kitaplarini din ediniyorsan , ailende ki akrabalarinda ki kiz cocuklarin cinsel organlarini kestirdin mi? sahih dediginiz uyduruk hadis kitabinda kesin diyor cunku.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Westsideturk yazdı:

Tirmizi = hadis kitabi. Yani bokundan uydurulmus kitap. Gececeksin.

Eger ki sen hadis kitaplarini din ediniyorsan , ailende ki akrabalarinda ki kiz cocuklarin cinsel organlarini kestirdin mi? sahih dediginiz uyduruk hadis kitabinda kesin diyor cunku.

Ey Muhammed! Sana şarap ve kumardan soruyorlar. De ki: Bu ikisinde büyük bir günah, bir de insanlar için bazı menfaatler vardır. Fakat günahları, menfaatlerinden daha büyüktür. Yine sana neyi infak edeceklerini soruyorlar. De ki: İhtiyaçtan fazlasını infak edin. İşte böylece Allah, size âyetlerini açıklıyor. Umulur ki siz düşünürsünüz.( Bakara 212)

aman aman gözünü seveyim sen haram helal hakkında yorum yapma!

bide senin gibilerle uğraşmayalım.

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, gariban_derviş yazdı:

kavak bula bula bunlarımı buldun yaw :)

bu dinlere gaddar demişsin.

al sana bir mantık üzerine düşün bakalım.islama göre en büyük günahlardan birtanesi faizdir.kesinlikle müslümanın uzak durması gereken bir günahtır hatta tövbesinin bile affedilip affedilmeyeceinin garantisi olmayan bir günahtır.

şimdi şöyle bir dön ve dünyaya bak dünyayı mahfeden açlıklar, sefalet. mafyalaşma ve dünya savaşlarının arkasında ne olabilir bir düşün.

Az bile demișim.

Bireyleri birbirine düșman eden dinler tabii ki gaddardır.

Bunun affedilecek ve savunulacak hiçbir yanı yoktur.

Milatlarını çoktan doldurdular, eninde sonunda kendinden olmayanları rahat bırakmayı öğrenecekler.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Hankah yazdı:

Ey Muhammed! Sana şarap ve kumardan soruyorlar. De ki: Bu ikisinde büyük bir günah, bir de insanlar için bazı menfaatler vardır. Fakat günahları, menfaatlerinden daha büyüktür. Yine sana neyi infak edeceklerini soruyorlar. De ki: İhtiyaçtan fazlasını infak edin. İşte böylece Allah, size âyetlerini açıklıyor. Umulur ki siz düşünürsünüz.( Bakara 212)

aman aman gözünü seveyim sen haram helal hakkında yorum yapma!

bide senin gibilerle uğraşmayalım.

Bakara 212'de senin bahsettigin sozcukleri yok.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Westsideturk yazdı:

Bakara 212'de senin bahsettigin sozcukleri yok.

Sen git,  sen git , zina sen kal arada yapıyorum.sen git ,sen git, zekat kardeş param yok.oruç üstünü çizdim kardeş tutamıyorum.Namaz sen kal kardeş en azından cumalar gidiyorum.sen git,

Heh içki sen kal kardeş sensiz yapamıyorum. 

Herhalde böyle şeyler geçiriyorsun aklından?

Doğrumu.?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Hankah yazdı:

Sen git,  sen git , zina sen kal arada yapıyorum.sen git ,sen git, zekat kardeş param yok.oruç üstünü çizdim kardeş tutamıyorum.Namaz sen kal kardeş en azından cumalar gidiyorum.sen git,

Doğrumu.?

Bu yazdıklarının hiç bir anlamı yok. Niye oruç tutasın mesela ? Ned zorun var ki bunu yapasın olayı ne ? Niye istiyor bunu

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, NotImportant yazdı:

Bu yazdıklarının hiç bir anlamı yok. Niye oruç tutasın mesela ? Ned zorun var ki bunu yapasın olayı ne ? Niye istiyor bunu

''Kim Allah Teala yolunda bir gün oruç tutsa, Allah onunla ateş arasına, genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar.''

(Tirmizi, Cihad 3, (1624))

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Westsideturk yazdı:

O ozaman islami duzen degil cunku kurana göre icki sarhos olmama sarti ile serbesttir. Senin bahsettigin duzen , sonradan icaat edilmis hadis kitaplarina dayanili uyduruk sunni/shia dini. Kuranda ki din ile alakasi yok.

Arkadaşım,islami düzende içki üretimine ve içki satılmasına izin verilmemesinin,şiilikle,sünnilikle,mezheplerle,hadislerle ne ilgisi var?Bu islamla %100 uyuşan bir yasak.Bir bellemişsiniz Kurandaki Kurandaki din de,Kurandaki din.Örnek olarak yine,islami düzende mini etek,tayt,beden hatlarını belli eden giysilerin,üretilmesine ve satılmasına izin verilmez.İslami düzen budur işte.İslamı eleştirenleri,islam karşıtlığı yapanları,islam karşıtı düşüncelerini yayanları maide 33te geçen yaptırımlara çarptırırlar,fitne çıkarmak,bozgunculuk yapmak,hak düzeni bozmaya çalışmak,allaha,islami düzene savaş açmak gibi nedenlerle.İslami düzende,islam karşıtı düşüncelerini yaymana,yandaşlar toplamana izin vermezler.Müslümanların azalması demek,islami düzenin yıkılması anlamına gelir.İnsan olmadan islami bir düzen de olmaz,düzenleri kuranlar da,koruyanlar da insanlardır çünkü.Yine kadınlı erkekli rol yapılan filmlerin,dizilerin izlenmesini ve çekilmesini yasaklarlar.Yine müziği yasaklarlar.Bir kadının erkeklere sesini duyurmasına,binlerce erkeğin önünde konser vermesine  izin verirler mi,vermezler.Yine tvlerde kadın haber sunucuları olmaz.Milyonlarca erkeğe yüzünü göstermene,sesini duyurmana izin verirler mi,vermezler.İslami düzende kadınsan ben erkek arkadaşlarımla bir kafede otururum,konuşurum,çay içerim diyemezsin,erkeksen ben kadın arkadaşlarımla bir yerde otururum,çay,kahve içerim,konuşurum da diyemezsin,bunlar hep yasaklanır.Yine islami düzende bar,disko,gazino vb yerler açılamaz.İslami bir düzende yine şans oyunları,at yarışı oynamakta yasaklanır.Hatta şu kadarını söyleyeyim,kahveye gidip,al papazı,ver papazı yapıp,pişti felan bile oynayamazsınız.İslam böyle bir din işte,Kurandaki din diyipte,bağımlı olduğunuz islamı kaybetmemek için,duygusal bir yaklaşım sergileyip, kendinizi kandırıp,aldatmayın.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İçki içen adam 2 saatte ayılır. bilemedin 24 saatte ayılır.

O kocaman kitap bu kısack zamana ait bir şey mi döyledi sanırsın

Orada bahsedilen sarhoşluk. Gaflet şarabıyla mest olmuş sarhoşluktur Ondan bir yudum için ancak ölürken ayılır

o yüzden ne dediğiniz bilmediğiniz halde namza yaklaşmayın der

efendim ben ne dediğimi biliyorum

nah biliyorsun

3 hafta evvel öğle namazının son sünnetinde fatihadan sonra hangi sureyi okudun desem ne cevap verirsin

ama 20 sene evvel filan yerde yediğim yemeğin tadını hala unutmadım  der

Allahın huzuru senin 20 sene evvel yediğin sofrada daha aşağı mı?

onun için ne dediğinizi bilmediğiniz halde

yani gaflet şarabıyla mest olmuş sarhoşlukta namaza yaklaşmayın der

yani huzuruna yaklaşamazsınız anca yat kalk kılrsınız demek ister anlatabiliyem 

ben bunları senelerdir yazarım biraz akıllı ve mantıklı olunum derim kimse akıllanmaz aklı ermez

hala zanneder ki allah rakının sarhoşluğundan bahsetti ayete 

yok azizim ayette rakı şarap sarhoşluğundan bahsetmiyor

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Dindarr yazdı:

Orada bahsedilen sarhoşluk. Gaflet şarabıyla mest olmuş sarhoşluktur Ondan bir yudum için ancak ölürken ayılır

nah biliyorsun

3 hafta evvel öğle namazının son sünnetinde fatihadan sonra hangi sureyi okudun desem ne cevap verirsin

ben bunları senelerdir yazarım biraz akıllı ve mantıklı olunum derim kimse akıllanmaz aklı ermez

Ayette Jack Daniels yazsa haram olduğuna inanacak bu muallaklar.

Anlamıyor işte ne yapcan bu kadar beyni var adamın. .

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Hankah yazdı:

Doğrumu.?

Sen uyduruk hadis kitaplarina gore dini yasiyorsun. Bu benim sorunum degil , senin sorunundur.

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, Dindarr yazdı:

nah biliyorsun

bunu bi yerde daha duymuştum aslında oda gayet mantıklı namazı gereği gibi kılmak o an dünyaya daldıysan otur bir nefes al düşüncelerinden arın namaz için konsantrosyonunu sağla ve namazı öyle kıl buda olabilir ama bu olsa bile içki sarhoşluğunuda ayet kesin kapsamaktadır çünki alkol almış beyinde gaflet içindedir sonuçta.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Westsideturk yazdı:

Bu dediklerimi niye hakaret olarak goruyorsun ki? Sen demiyormusun hadis kitaplari din kitabi?

Abu al- Malih ibn `Usama's father relates that the Prophet said: "Circumcision is a law for men and a preservation of honour for women."

Ahmad Ibn Hanbal 5:75; Abu Dawud, Adab 167.

Narrated Umm Atiyyah al-Ansariyyah: A woman used to perform circumcision in Medina. The Prophet (peace be upon him) said to her: Do not cut severely as that is better for a woman and more desirable for a husband.

Abu Dawud 41:5251

Bu hadisler sahih bile değil

Buharide ve Tirmizi de bile geçmiyor. 

Sitelerde Paylaş

Abu Dawud sahih kabul edilen hadis kitabi yazarlarindan biri.

Sonuc olarak butun hadis kitaplari uyduruktur. En eski hadis kitabi 1300li senelerde yazildi. Ve o senin o dedigin buhari nin el yazmasi hic bir kitabi yok. Buhari adina yazilan bazi kitaplar var. Yani yazarlar baski insanlar. Buhari diye birisinin adina kitap yazmislar.

tarihinde Westsideturk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Westsideturk yazdı:

Abu Dawud sahih kabul edilen hadis kitabi yazarlarindan biri.

Sonuc olarak butun hadis kitaplari uyduruktur. En eski hadis kitabi 1300li senelerde yazildi. Ve o senin o dedigin buhari nin el yazmasi hic bir kitabi yok. Buhari adina yazilan bazi kitaplar var. Yani yazarlar baski insanlar. Buhari diye birisinin adina kitap yazmislar.

Ebu Davud un böyle bir hadis yazdığını neye dayanarak söylüyorsun ki ?

Böyle kesin sahih bir hadis olsa günümüzde bütün kadınlar sünnet olurdu ?

Ama neyseki böyle birşey yok sadece bir bidat ehlinin yazdığı uydurduğu hadisleri biraz lanse etmeye çalışıp bizimde buna inanmamızı bekliyorsun.

tarihinde Hankah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Hankah yazdı:

''Kim Allah Teala yolunda bir gün oruç tutsa, Allah onunla ateş arasına, genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar.''

(Tirmizi, Cihad 3, (1624))

İyide bu neden sorusunun cevabı değil ki. Bu sonuç 

Ben sebebi soruyorum. Canı mı sıkılmış ne olmuşta bunu istiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...