Jump to content

Recommended Posts

• İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aslında dindarların diger dindarlara karșı saygısızlık yaptıklarının ispatıdır, putperestlik kavramı.

Diğer dinlerin Tanrılarını așağılamak için icat edilmiștir ve bilhassa semavi dinler ișler bu meseleyi, sanki kendi Tanrıları farklı gezegenden gelmiș gibi de böbürlenirler.

Hasılı bütün dinlerin özünde putperestlik vardır, inkar etmek nafile.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 saat önce, mahmut togan yazdı:

Tanrı yerine  kulllanılan  her nesne puttur.

Yanlış, tapılan her şey... Tapıyorsan puttur. Taşlıyorsan da puttur hatta. Hani var ya dün taptığını bugün taşlamak. Tanrı da puttur. Putun görünmesi görünmemesi put özelliğini değiştirmez. Görünmeyen bir puta tapmak daha büyük aptallık hatta! 

Faraza güney tarafa seccadeyi serip domalıyorsun ya... İşte puta tapıyorsun, putu görmüyorsun ama hayal ediyorsun, aynı şey...

Sitelerde Paylaş
On 16.04.2017 at 17:55, kavak yazdı:

Ten Ten böyle asılsız iddia ve ithamlarda bulunmanız artık kabak tadı vermeye bașladı.

İnanmayı bilmeye tercih edecekseniz, yapacak birșey yok.

Teist herşeyi tanrı oluşturdu der.

Ateist ise herşeyi doğa veya madde oluşturdu der.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Bütün dinler PUTPERESTTİR.

Alalım islamı ele.Cübbeli, Almanyanın Münih ilinde bir gece orda çalışan Türk işçileriyle bir toplantı yapar.

Vazın bir bölümünde EYYYYYY Müslümanlar peygamberimizin SİDİGİ her derde ILAÇTIR.

AHHHHHHHHH  AH , olsada doya doya İÇSEK.

Ya  BOKU misssss MİS gibi KOKARDI olsada doya doya koklasak.

Bundan GÜZEL  PUTPERESTLİK varmı?

Muhammedın KILLARI  deye ÖPÜP  YALAYANIN haddı hesebi yok.

HECERÜLESVETİ gök taşı deye ÖPMEYEN;YALAMAYAN varmı?

Yok.

Peki bu taş NEYE benziyürse odur.

Bu Taş aynı şekilde HİNDU tapınaklarındada var.

Ve aynı yere konmuştur HİNDU TAPINAKLARINDADA.

Peki bu TAŞ gerçekte NEDİR.

Bu taş HİNDULARDA KADININ CİNSEL organını temsil eder.

Kadının ve erkeğin cinsel organı, ınsan soyunu ürettiğinden KUTSAL sayılır.

Erkegın cinsel organıda kutsaldır.

Peki bu kADININ CİNSEL organı Arabistana nasıl geldi?

Hacıların giydiği HAC ENTERİSİ HİNDU  HACILARINDAN nasıl geldiyse HECERÜLESVET taşıda öyle geldi.

Kabenin giriş kapısının üstünde HİNDU İMPARATORUNUN adı var.

Bukadar hacca giden oldu,içlerinde hiçbiri kafasını kaldırıpda baktımı bu ne diye.

Arabistana ömrü hayatında hiç uğramayan baba tarafından KIZKARDEŞİYLE evli İbrahimin KABEYİ yaptırdığını iddia edip duruyorlar.

AKP den millet vekili olan İlahıyatcı bir kişi,şu an adı aklımda yok.Hindistana DİNLER  toplantısına gider.Dönüşünde sanırım Hürriyete bir açıklama yapar.

Derki,Hindistanda dinler toplantısına gidene kadar ben Hinduların PUTA  taptıklarına ınanıyordum.Meger onlarda bizim gibi aynı tanrıya tapıyorlarmış.

BUDA temsili bir heykelmiş.

Bizim Atatürkün heykelinde Atatürke olan SEVGİMİZ  gibi.

Adam ilahıyat pırofosoru ama,Hinduların BUDA keykeline tapmadıklarını oraya gidene kadar öğrenememiş,NE  YAZIKKI.

Okadar ilahiyat okullarımız var ama NATO  mermer,NATO  KAFA.

Gölcük büyük depreminde Bir ilahiyetci PROF,şöyle DEBELLENMİŞTİ.

Gölcükteki depremin nedeni,DENİZ  SUBAYLARININ  BİRBİRLERİNİN  KARILARINA  SARILIP  DANS  ETMELERİDİR.

Son söz olarak şunu söyliyeyim islam ülkelerindeki DİNİ  okullar,CAHALLIKTA  birbirleriyle YARIŞIYORLAR.

Babamda din adamıydı.İlk okulda öğrenmiştim dünyanın YUVARLAK olduğunu.

Babama dedimki,baba dünya yuvarlakmış.

Babam ne derse beğenirsiniz.UŞAĞUM,TÜNYA  TÜMTUZDUR,YUVARLAK  TEYİL.

Dedimki,baba dümdüzse gece ve gündüz nasıl oluyor:-))))

Babam hırsla dediki senin o KOMUNİST  HOCALARINA  soyle.Ellah istesa pizum köyi KİCE yaparda 4 km ötedeki çolhasayi KUNTUZ  yapar.

Bu Müslümanları bunların elinden kurtarmadıgca,bunlar kendiliklerinden kurtulamazlar.

Diyenet başkanı 2016 da bir vaazında şöyle demiş. Bir kişinin özbe öz kızına ŞEHVET  duyması HARAM degildirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.Bu adam köy hocası deyil TÜRKİYE  CUMHURİYETİ  DİYENET  İŞLERİ  BAŞKANI.ADAM  HALA  YERİNDE  DURUYOR.

Deyip kestim ,aldım dagulu elime,VURDUMHA  DAVULA  VURDUM  ama bir türlü hırsım geçmedi.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Ten Ten yazdı:

Teist herşeyi tanrı oluşturdu der. Ateist ise herşeyi doğa veya madde oluşturdu der.

Teizm - deizm farkını bilmen gerekiyor. Teizm sadece tanrı var deyip bırakmakla olmuyor. Tanrının insanlardan beklentisi olduğu, yani din unsurunu da içeriyor. Deizm zaten buna tepki olarak, yani tanrının insanlardan beklentisinin olması fikrine karşı çıkılarak oluşturulmuştur. Deizme göre tanrı beklentisi olmadığı için din göndermemiştir. Peygamber diye kimseler olmamıştır.

Sitelerde Paylaş

"Teizm tanrı var der, ateizm ise yok der" şeklinde çok basit indirgemecilik, yanılgılara yol açar. Çoğu kez ayrıntılara ihtiyacımız vardır. Boşuna dememişler, şeytan ayrıntılarda gizlidir diye.

Diğer yandan çok fazla ayrıntı doldurup asıl kökendeki temel konuyu boğuntuya getirmek de iyi değildir. Bu ikisinin bir ortasını bulmak gerek.

Sitelerde Paylaş
On 4/23/2017 at 15:19, Ten Ten yazdı:

Teist herşeyi tanrı oluşturdu der.

evet

On 4/23/2017 at 15:19, Ten Ten yazdı:

Ateist ise herşeyi doğa veya madde oluşturdu der.

hayır. ateist, tanrı ve dolaylı olarak onunla bağlantılı hiç bir sava inanmayandır.

her şeyi neyin ya da nelerin oluşturduğu ya da oluşturup oluşturulmadığı kısmı, başka bir konudur.

Sitelerde Paylaş

Leanardo putların gereksiz ve yararsız düşünceler olduğundan bahsetmiş.Put kavramı aslında Tevradiktir.Tevratınsa Manevi yani düşünsel bir kitap olduğu kanaatinde olduğum için başta bende onun gibi düşündüm.Ancak Tevratta İsrailin başkahinin göğüslünde (Efod) Urim ve Tummim putları bulunur.Şayet put yararsız olsa ne işi var Başkahinin efodunda o zaman? Bunu düşündüm o zaman çıkaramadığım için  konuya dahil olamadım.İslamdaki anlatımlarda  ise Müşrikler Putların kendilerini Allahla irtibatı sağladıklarından bahsediyorlar.

O zaman Allah nedir? Allah kanaatimce Kainatı ve Tabiatı yaratan ve onları kontrol altında tutan bir Yaratıcı güç değil.İslam Ona İlah diyor ve Onu reddediyor.Kanaatimce Allah insanı müşküllerinde başarıya götüren hasletlerin toplamı yada birliğidir.Ama bu hasletlerin her biride birer puttur.Başarı için bunlardan biri yada bir kaçına dayanmakta puterestliktir.Mesela Cesaret tek başına bir puttur.Akıl,İlim,Sabır olmadıktan sonra.Keza akılda tek başına bir puttur.Sevgi Sabır Saygı yani disiplinde birer putturlar,

Başkahinin efodundaki o iki putunsa Sevgi ve akıl putları olduğu kanaatindeyim,

Sitelerde Paylaş

Uzağa gitmeye gerek yok. Putlar gereksizse Kabe'de karataş ve şeytan putlarının ne işi var? Niye bu putlardan birini sevgiyle öpüp öbürünü nefretle taşlıyorlar? Taş öpülür mü yahu, taş bu taş! Taş ülen! Taş yahu! Öpüyor herifler! Hayır taş taşlanır mı yahu, taş bu taş! Taş niye taşlanır ki? Taş yahu! Taş diyorum alooo, taş!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...