Jump to content

Recommended Posts

• İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ehü.

Yo ben çok zekiyimdir. Sokaktaki adamın bilgisi senden daha az. Senin gibi adamı görmeye ben her gün gelirim. sen dert etme.

Lise çağında çocuklar. Ki beyin olarak onlar da sizden fazla. Bu kadar salakça lafı alt-alta sıralamazlar. Sordun mu Atatürk şöyledir, Atatürk böyledir derler.

Sizin programınızı henüz yapmadılar mı şöyle Amazon'un Alexa'sı gibi filan.

Başlık açtı - öyleyse trol

soru sordu - öyleyse ateist değil

Gelmedi - öyleyse tartışıyoz (Tartışmak?) -höhöhö muhammed, haaha evrim, höhöhö kutsal kitap, hahaha Musa peygamber.

- olur kardeşim. dedim gibi tek yanlışım bir zamanlar "bunlar gerçekten mal herhalde" diye sizlere acımıştım. Ben böyle bir hatayı bir daha yapmam. <lise öğrencisi / cahil de değilsiniz. Bal gibi biliyorum. bilerek yapıyorsunuz.

Hatta sizlede konuşmuyom: diğerleri için söylüyorum:

Bu herifler adam filan değil. Bence direkt yazılım bu herifler. Yazılım değillerse de sokakta yanlarında oturmayacağınız tiplerdir. Bunlar saf / cahil zannetmeyin. Cahil değiller. bilerek yapıyorlar. Ancak işiniz gücünüz yoksa, psikolojinizin bozulmasına önem vermiyorsanız bunlarla muhatap olun. Facebook olsun, Twittter olsun her yerde bunlar var. Bunlar sanal dangalaklardır (ben bunların yazılım olduklarına inanıyorum). Gidin dolmuşçu ile muhatap olun bunlarla muhatap olmayın. benim görüşüm budur.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, leonardo18 said:

Ben size din konusu açmadım. Putperestliğin tanımı ne? diye sordum.

Mesela Hz. İbrahim 3 tane taşı kırdığı için mi ateşe atılmıştır? Yoksa "putları kırmak" deyince bundan fazlası mı var?

- Yanıtlayacak durumda değilsen, git başka yerde yaz.

Hem putperestliğin tanımını sordum diyorsun hem de din konusu açmadım diyorsun. Ne çeşit bir malsın sen. Putperestlik bizzat din konusu zaten, din ve putperestlik aynı şey.

İbrahim de yahudi- arap mitolojisinde yarı kızkardeşi ile evlenmiş bir başka sapık karakter, kendi putunu yüceltmek için başkalarının putlarına saldıran bir başka din karakteri.

Sitelerde Paylaş

Bu yaptığınıza psişik vampirlik denir. Sadece enerji çekiyorsunuz. Hiçbir şey vermiyorsunuz.

Akademik anlamda da sadece enerjiyi emiyorsunuz.

Temmuz ayından beri buradayım. Sen, Demo, dindar, diğer bazıları. Tek yaptığınız aynı lafları sürekli olarak tekrarlamak.

Çeşitli önerilere verdiğiniz tepki de aynı. Tam otomatiksiniz. Karı olsanız, otuzbir çekiyor olurdum.

Yazılımsınız olm siz. Windows'umun, Counter-Strike'ın size selamı var.

Sitelerde Paylaş

Bunun bu kadar psikolojisi bozuluyor madem niye illa bana işkence edin diye kıvranıyor yahu? Mazoşist isen kolayı var baba, paraya kıyacaksın, deri çizmeli kamçılı bir hatun tutacaksın. DeepNet'de arattır, bulursun. Parayı bastır, gelir ebeni bile beller! Aman dikkat et yalnız dönme filan çıkıp gelmesin, canını çok yakar bak karışmam! Tabi burası beleş demiii, hayta seni! :lol:

Yaşar Nuri'lerin ise elbette zararı var. Radikal Müslümler takmaz öylelerini, kafir, münafık der geçer. Bir faydası da olmaz. Anca iki asortik dörtçeker jiple gezen hacıya gittim diye hava atacak sosyete Müslümünü ikna eder.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, leonardo18 said:

Bu yaptığınıza psişik vampirlik denir. Sadece enerji çekiyorsunuz. Hiçbir şey vermiyorsunuz.

Akademik anlamda da sadece enerjiyi emiyorsunuz.

Temmuz ayından beri buradayım. Sen, Demo, dindar, diğer bazıları. Tek yaptığınız aynı lafları sürekli olarak tekrarlamak.

Çeşitli önerilere verdiğiniz tepki de aynı. Tam otomatiksiniz. Karı olsanız, otuzbir çekiyor olurdum.

Yazılımsınız olm siz. Windows'umun, Counter-Strike'ın size selamı var.

Düşün işte, Temmuz ayından beri sana İslam'ın ne bok olduğunu anlatmaya çalışıyoruz ama o taş kafan almıyor bunu. İkide bir islam çok şahane ama insanlar bozuyor diye kafa ütüleyip duruyorsun. 

Bu arada tam otomatik olan sensin, gelip gelip çeşitli önerilerle arabın dinini pazarlamaya çalışıyorsun bir şekilde. 

Sitelerde Paylaş

Alınma ama "bilim adamı" lafına güldüm. Bilimle uğraşmakla inandığı kutsal kitabı bilime uydurmak aynı şey değil.

İstediğin kadar sorgula, din dogmatiktir. Zaten din akla dayalı olsaydı, vahiy denen şeye gerek kalmazdı. Mesela benim aklım yarattığı küçük canlıların haysiyetlerini bir kenara bırakıp önünde eğilmesini ve ona köle olmasını isteyen ama tapınılma isteği gibi acizlik belirten özelliklere sahip olduğu halde samet olduğunu iddia eden bir yaratıcıya geçit vermiyor, o ne olacak? Bak, sorguladık işte. Dini sorgulayınca anca insan ürünü olduğu kanısına varabilirsin. Düşünerek tanrının varlığına ulaşabilsen bile, bu tanrının allah olduğuna inanacağın için akıl ve mantık değil, inanç devreye girecek, senin dediğin gibi kanıtı olmayan bir şey kabul edilecek, çünkü inancın tanımı budur. O zaman senin tanımına göre ne olur bu, tabiki putperestlik.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, malta erigi yazdı:

Yasar nuri ve benzerlerinin 2 etkisi var:

1- muslumlerin radikallesmesini, fundamentalizmi engelliyor/yavaslatiyorlar.

2- islami cici gostererek daha kolay yayilmasini sagliyorlar.

Yararlari mi fazla, zararlari mi? Siz karar verin...

zararları var. müslimler, köktendinci değillerse, açılışı radikal olarak yapmazlar. önce yumuşaktan girerler, sonra ilerlerler.

en pislik radikaller, hep yabancılardır. islamın içine doğmayıp da, sonradan olanlardır. bunların hepsi, islamı iyi bir şey zannederek girer, islama ve tanrısına inanmaya başlar; tanrıyı kendi hayalleri ile şekillendirip, ona daha fazla kul olabilmek için islamda derinleşmeye çalışırlar ve görürler ki, en iyi kul olma yolu, kesip biçmekten geçiyor.

yaşar nuri gibiler, insanların islamın ne pislik olduğun görmelerini engelliyor. bunların bir kısmı islamda derinleşirken, yaşar nuriden kopuyor ve gittikçe müslüman oluyorlar; bir diğer kısmı ise, islamın iyi bir şey olduğu sanrısı ile, müslümanların kendi içlerinde barınmasına, döl vermesine imkan sağlıyor.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, democrossian yazdı:

Bunun bu kadar psikolojisi bozuluyor madem niye illa bana işkence edin diye kıvranıyor yahu? Mazoşist isen kolayı var baba, paraya kıyacaksın, deri çizmeli kamçılı bir hatun tutacaksın. DeepNet'de arattır, bulursun. Parayı bastır, gelir ebeni bile beller! Aman dikkat et yalnız dönme filan çıkıp gelmesin, canını çok yakar bak karışmam! Tabi burası beleş demiii, hayta seni! :lol:

Yaşar Nuri'lerin ise elbette zararı var. Radikal Müslümler takmaz öylelerini, kafir, münafık der geçer. Bir faydası da olmaz. Anca iki asortik dörtçeker jiple gezen hacıya gittim diye hava atacak sosyete Müslümünü ikna eder.

Olm sen programsın zaten. Git Bill Gates'e ya da seni yapan programcıya ibadet et. Tanrıya insanlar ibadet eder. Sen zaten yazılımsın salak.

20 saat önce, sağduyu yazdı:

Düşün işte, Temmuz ayından beri sana İslam'ın ne bok olduğunu anlatmaya çalışıyoruz ama o taş kafan almıyor bunu. İkide bir islam çok şahane ama insanlar bozuyor diye kafa ütüleyip duruyorsun. 

Bu arada tam otomatik olan sensin, gelip gelip çeşitli önerilerle arabın dinini pazarlamaya çalışıyorsun bir şekilde. 

- Olm ben zaten bu forum için konuşmuyorum. Eskiden, ben daha gençken, salak/cahil ayağına yatıp beni sıfır forumda aylarca kerizlediniz. Sizin Yahho Games'deki satranç turnuvasında satranç yazılımıyla turnuvaya katılan herifler kadar değeriniz yok benim için. Gerçek hayatta sizi bulursam aha bu herifler gibi yapacam sizi:

- Yatıp kalkıp bana dua edeksiniz olm. "Leo Abimiz bizi ve partimizin eş başkanını Zkti. Gerçek kimliğimizi bulmamızı sağladı, Ebemizi parti genel merkezinde domaltıp bize de entari giydirip izletti" diyeceksiniz olm.

Ayrıca bilişim suçlusu olduğunuz için sizi mahkemeye verecem oğlum ben. Biraz da hapistekiler Z.ksin sizi.

AK'mun herifleri. Terbiyesiz eşoleşekler. Diğerlerinden ve adminden de kusura bakmayın diyorum. Olayın bu forumla alakası yoktur. Cep telefonumu çalmış olalar bu kadar sinirlenmezdim. resmen foruma giderken dolandırıldım bu herifler sayesinde. Üstelik adam Adanadan mı yazıyor, St-Petersburg merkezli programla mı muhatap oluyorum belli değil.

Bir de diğerlerinde tavsiyem:

Bunları bildirmeyin. Kağıt kalem alıp yazın. Özellikle salak rolü yapan, çocuk rölü yapanlara dikkat edin ve bu tür nikleri güzelce not alın. Dediğim gibi  bunlar otomatik program olabilirler. Öyle olmasalar bile figüranın önde gideniler. sizin 4 adam zanettiğiniz tek bir yazılım bile olabilir. Raporlamanın yararı olmaz çünkü bunlar dürüst değildir. O yüzden adama girip çıkanın ne olduğunu, amacını bile bilemezsiniz. O yüzden bunları biliniz. Benim tavsiyem budur.

20 saat önce, skeptikal yazdı:

Alınma ama "bilim adamı" lafına güldüm. Bilimle uğraşmakla inandığı kutsal kitabı bilime uydurmak aynı şey değil.

İstediğin kadar sorgula, din dogmatiktir. Zaten din akla dayalı olsaydı, vahiy denen şeye gerek kalmazdı. Mesela benim aklım yarattığı küçük canlıların haysiyetlerini bir kenara bırakıp önünde eğilmesini ve ona köle olmasını isteyen ama tapınılma isteği gibi acizlik belirten özelliklere sahip olduğu halde samet olduğunu iddia eden bir yaratıcıya geçit vermiyor, o ne olacak? Bak, sorguladık işte. Dini sorgulayınca anca insan ürünü olduğu kanısına varabilirsin. Düşünerek tanrının varlığına ulaşabilsen bile, bu tanrının allah olduğuna inanacağın için akıl ve mantık değil, inanç devreye girecek, senin dediğin gibi kanıtı olmayan bir şey kabul edilecek, çünkü inancın tanımı budur. O zaman senin tanımına göre ne olur bu, tabiki putperestlik.

- bla bla bla bla bla,

- bu da 11 iletisi ile geliyor. hiçbir şey anlamadığı halde anlamış gibi yapıyor. Sonraki tepkisi hemen "sen müsün ateüst, benüm ateüst" falan filan.

Bi tane mantıklı tartışma yok. Yeni tasarlayan yazılımcının Mına Koyyım HIRT!

- felsefi subject açtık diyoruz. adam daha ne tartışıyor. Sana ben "putperestlik ne?" diye sordum. "Kurana göre putperestlik var mıdır?" demedim. Mına kodumun salağı.

16 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

zararları var. müslimler, köktendinci değillerse, açılışı radikal olarak yapmazlar. önce yumuşaktan girerler, sonra ilerlerler.

en pislik radikaller, hep yabancılardır. islamın içine doğmayıp da, sonradan olanlardır. bunların hepsi, islamı iyi bir şey zannederek girer, islama ve tanrısına inanmaya başlar; tanrıyı kendi hayalleri ile şekillendirip, ona daha fazla kul olabilmek için islamda derinleşmeye çalışırlar ve görürler ki, en iyi kul olma yolu, kesip biçmekten geçiyor.

yaşar nuri gibiler, insanların islamın ne pislik olduğun görmelerini engelliyor. bunların bir kısmı islamda derinleşirken, yaşar nuriden kopuyor ve gittikçe müslüman oluyorlar; bir diğer kısmı ise, islamın iyi bir şey olduğu sanrısı ile, müslümanların kendi içlerinde barınmasına, döl vermesine imkan sağlıyor.

/ Onu bilemem. Ancak bunu tartışmıştık. Benim açtığım konu hala bu değil.

Ben kavramsal bir tartışma başlattım. İlla ateist / müzslüman, çift kale maçına çevirmeniz gerekmez.

+ Hiçbirinizi de tanımıyorum. Benim kişisel inancım hiçbirinizi (normal katılımcılar dahil) zerre kadar ilgilendirmez.

- Dediğim gibi, cep telefonum çalınsa bu kadar kızmazdım. Küfür ettim ama, resmen foruma giderken kerizlendik. Ne adamlar türemiş ben anlamadım ki. İşi gücü sabotaj. 100 kere de söyledim. ben burada kavramsal tartışma konusu açtım diye. Buralarda imkanı yok bir "yoksay" düğmesi olması lazım. Kaç yaşıma gelmişim ne heriflerle uğraşıyorum yaw?

Ben mecburmuyun elin programı ile yazılımı ile yazışmaya.

Olacak şey değil yani.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, leonardo18 yazdı:

- Dediğim gibi, cep telefonum çalınsa bu kadar kızmazdım. Küfür ettim ama, resmen foruma giderken kerizlendik. Ne adamlar türemiş ben anlamadım ki. İşi gücü sabotaj. 100 kere de söyledim. ben burada kavramsal tartışma konusu açtım diye. Buralarda imkanı yok bir "yoksay" düğmesi olması lazım. Kaç yaşıma gelmişim ne heriflerle uğraşıyorum yaw?

Ben mecburmuyun elin programı ile yazılımı ile yazışmaya.

Olacak şey değil yani.

1 saat önce, leonardo18 yazdı:

- bla bla bla bla bla,

- bu da 11 iletisi ile geliyor. hiçbir şey anlamadığı halde anlamış gibi yapıyor. Sonraki tepkisi hemen "sen müsün ateüst, benüm ateüst" falan filan.

Bi tane mantıklı tartışma yok. Yeni tasarlayan yazılımcının Mına Koyyım HIRT!

- felsefi subject açtık diyoruz. adam daha ne tartışıyor. Sana ben "putperestlik ne?" diye sordum. "Kurana göre putperestlik var mıdır?" demedim. Mına kodumun salağı.

YNÖ falan deyince gerizekalı olduğunu varsayarak konuştum, ondan. Gerçi müslümanlara hep öyle yaklaşıyorum, default ayarım o. Gerçi sen de pek parlak birine benzemiyon zaten. 1996 iletiyle ynö den ileri gidemediysen sorun bende, boşuna yazmışım :) Sen kavramsal tartışma istiyorum dedin, biz de onu yazdık. İnancın kendisi putperestliktir. Önce de bunu yazdım zaten. Daha nasıl anlatılır bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, skeptikal yazdı:

YNÖ falan deyince gerizekalı olduğunu varsayarak konuştum, ondan. Gerçi müslümanlara hep öyle yaklaşıyorum, default ayarım o. Gerçi sen de pek parlak birine benzemiyon zaten. 1996 iletiyle ynö den ileri gidemediysen sorun bende, boşuna yazmışım :) Sen kavramsal tartışma istiyorum dedin, biz de onu yazdık. İnancın kendisi putperestliktir. Önce de bunu yazdım zaten. Daha nasıl anlatılır bilmiyorum.

- Bilmiyosun tabi. Senin bi sonraki sürümünü çıkarmadılar ondan. Siri kılıklı İpneye bak yaw.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, leonardo18 said:

- Olm ben zaten bu forum için konuşmuyorum. Eskiden, ben daha gençken, salak/cahil ayağına yatıp beni sıfır forumda aylarca kerizlediniz. Sizin Yahho Games'deki satranç turnuvasında satranç yazılımıyla turnuvaya katılan herifler kadar değeriniz yok benim için. Gerçek hayatta sizi bulursam aha bu herifler gibi yapacam sizi:

Sende aşağılık duygusu zirve yapmış, anlaşıldığı kadarıyla ezik, zavallı, kimsenin fazla siklemediği birisin. Sen yine hayalinde birilerini patakladığını düşünerek kendini tatmin etmeye devam et, elinden en fazla o gelir zaten.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, sağduyu yazdı:

Sende aşağılık duygusu zirve yapmış, anlaşıldığı kadarıyla ezik, zavallı, kimsenin fazla siklemediği birisin. Sen yine hayalinde birilerini patakladığını düşünerek kendini tatmin etmeye devam et, elinden en fazla o gelir zaten.

- Hayır, siz öyle olduklarını düşündüğünüz kimseleri özellikle hedef alıyorsunuz. Arada fark var. Ama artık yemezler. sen, demo ve skepticalı listeme aldım. Artık ne yazarsanız yazın dikkate almayacağım.

- En azından benim sicilim temiz. Şu yaşa geldim doğru dürüst trafik cezası bile almadım. Sen önce bilişim suçlusu olarak kendini temize çıkar, sonra gel yanak gibi sicili olan kişilere ahkam kes.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, leonardo18 said:

- Hayır, siz öyle olduklarını düşündüğünüz kimseleri özellikle hedef alıyorsunuz. Arada fark var. Ama artık yemezler. sen, demo ve skepticalı listeme aldım. Artık ne yazarsanız yazın dikkate almayacağım.

- En azından benim sicilim temiz. Şu yaşa geldim doğru dürüst trafik cezası bile almadım. Sen önce bilişim suçlusu olarak kendini temize çıkar, sonra gel yanak gibi sicili olan kişilere ahkam kes.

Çok da şeyimdeydi, senin dikkate alman. Herife bak, bir de fasülye gibi kendini nimetten sanıyor. Bir de listesine almış bizi. 

Sicilini bilmem, çok da umurumda değil, ama mal olduğun, zavallı olduğun kesin. Hadi sen yine hayalinde beni rezil ettiğini düşünerek mastürbasyona devam et.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, sağduyu yazdı:

Çok da şeyimdeydi, senin dikkate alman. Herife bak, bir de fasülye gibi kendini nimetten sanıyor. Bir de listesine almış bizi. 

Sicilini bilmem, çok da umurumda değil, ama mal olduğun, zavallı olduğun kesin. Hadi sen yine hayalinde beni rezil ettiğini düşünerek mastürbasyona devam et.

- Ben seni (hiçbirinizi) tanımıyorum ki. Böylesine sanal bir ortamda salak yerine konmuş olmama kızıyorum. Ciddi ciddi konuşmak amacıyla geliyorum (hiçbir propaganda amacım da yok), tamam eğlenmeye geliyoruz sonuçta, ama uzun süreler boyunca kendimle dalga geçirtmek de / aldatılmak da istemiyorum.

bir de şu var: bunu dinen de uyarmak gereği duyuyorum. Troll çalışması içinde olanlar bizi insan olarak görmüyorlar. DAEŞ hava alanındaki insanları ne olarak görüyorsa siz de bizi öyle görüyorsunuz bence. Benim insan olduğumu kabul etseniz, beni kandırmaya / benim karşıma figüranlar çıkartma ihtiyacı duymazsınız.

Söylediğimi "sana" da söylemiyorum. Eski Forum, Twitter, Facebook, diğer internet ortamlarında bu tür çabalara girişen herkese söylüyorum.

Dinen de uyarıyorum. Hemen hemen Müslüman sayılırım bu yüzden kendine "Müslüman" deyip de bu işi yapanı uyarmak görevimdir. Bu bizim açımızdan da uygun değildir. Birini sevmiyorsan erkek gibi çıkarsın, öyle casus gibi, aldatarak, kandırarak iş yapmaya çalışmazsın (ya da karmik olarak bedelini ödersin).

- Yani kim olduğunu bile bilmediğim adamla benim zaten sorunum olmaz. Sadece geçmişte bu şekilde bol bol salak yerine konduğum için bu konuda biraz hassasım, kusura bakma. Forumda bir sürü başka insan var. Ben sinirlendiğim konuda kimseye izin de veremem. Öyle yani.

Sitelerde Paylaş
Just now, leonardo18 said:

- Ben seni (hiçbirinizi) tanımıyorum ki. Böylesine sanal bir ortamda salak yerine konmuş olmama kızıyorum. Ciddi ciddi konuşmak amacıyla geliyorum (hiçbir propaganda amacım da yok), tamam eğlenmeye geliyoruz sonuçta, ama uzun süreler boyunca kendimle dalga geçirtmek de / aldatılmak da istemiyorum.

bir de şu var: bunu dinen de uyarmak gereği duyuyorum. Troll çalışması içinde olanlar bizi insan olarak görmüyorlar. DAEŞ hava alanındaki insanları ne olarak görüyorsa siz de bizi öyle görüyorsunuz bence. Benim insan olduğumu kabul etseniz, beni kandırmaya / benim karşıma figüranlar çıkartma ihtiyacı duymazsınız.

Söylediğimi "sana" da söylemiyorum. Eski Forum, Twitter, Facebook, diğer internet ortamlarında bu tür çabalara girişen herkese söylüyorum.

Dinen de uyarıyorum. Hemen hemen Müslüman sayılırım bu yüzden kendine "Müslüman" deyip de bu işi yapanı uyarmak görevimdir. Bu bizim açımızdan da uygun değildir. Birini sevmiyorsan erkek gibi çıkarsın, öyle casus gibi, aldatarak, kandırarak iş yapmaya çalışmazsın (ya da karmik olarak bedelini ödersin).

- Yani kim olduğunu bile bilmediğim adamla benim zaten sorunum olmaz. Sadece geçmişte bu şekilde bol bol salak yerine konduğum için bu konuda biraz hassasım, kusura bakma. Forumda bir sürü başka insan var. Ben sinirlendiğim konuda kimseye izin de veremem. Öyle yani.

Sen hangi sarkiyi soyluyorsun ha? Yillardir burada bu adamlar, ne gibi bir gizli ajandalari oldugunu dusunuyorsun?

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, leonardo18 said:

Bir insan nasıl bu kadar saçmalayıp zırvalar, hayret! Herif habire saçmalayıp duruyor, sonra da mal deyince kızıyor.

Sitelerde Paylaş

Daeş ne lan! Bu da "aman haaa sakııın işit demeyin allllah muhafazaaa, islamın i'si girince günah oluuurr hafazanallahi ve iyyaaaakuuum"cu çıktı! :lol:

Heriflere "sesi sen de işittin mi?" desen "Tövbeee! Allaaaam sen affet yarappim! Başımıza taş yağacaaaak! Affet allağıııım, sesi sen de daeştin mi demek istedi allaaaam, başımıza noolur taş yağdırma allağam sen büyüksün yarapiiiim!" :lol: 

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

- Ehühühühü

Malta Sorunun cevabı:

isterse forumun kurucusu olsun. Bu adam benim dengim değil.

Ajan değilse yazılımdır. "Yoksay" seçeneği olmadığı için not aldım ve hiçbir şekilde dikkate almayacağım.

Şarkının konusu da: "kavram olarak putperestlik". Buyrun atış serbest.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...