Jump to content

ASPAVA

Recommended Posts

Sıhhat: Hrisitiyan toplumların müslümanlardan daha sihhatli oldukları ayan beyan (onlar daha uzun yaşıyor)

Para: Para da onlarda

Afiyet: Afiyetle karınlarını doyuranlar da onlar.

1967 yılındaki arap-israil savaşına bakalım:

Kuvvet dengeleri:

İsrail

--------------------------------------

264,000 ( 214,000 yedek dahil) Asker

300 uçak

800 tank

Müslüman ülkeler:

-----------------------------------------

Mısır: 240,000 Suriye, Urdun, Lubnan ve Irak:307,000 = 547.000 asker

957 uçak

2,504 tanks

Enfal 66. Şimdi ise Allah yükünüzü hafifletti ve sizde muhakkak bir zaaf olduğunu bildi. Eğer içinizde sabırlı yüz kişi olursa iki yüz kişiye galip gelirler. Eğer içinizde (sabırlı) bin kişi olursa, Allah'ın izniyle iki bin kişiye galip gelirler. Allah sabredenlerle beraberdir.

Yukarıdaki rakamlara ve Enfal 66 ayetine bakınca, Allah'ın Israil'in yanında olduğu açıkça görülüyor.

Diğer bir örnek de,Kabe'nin korunması. Allah kuran'da (Bakara 125) "Tavaf edenler, kendini ibadete verenler, rukû ve secde edenler için evimi (Kâbe'yi) tertemiz tutun." diyor. Diyor demesine de, müslümanlardan umudunu kesmiş ki, kabenin bakım ve korumasını Amerika'ya vermiş.

Örneğin icatların çoğu Hristiyan ülkelerden gelirken müslümanlar bunu "şeytan icadı" olarak değerlendirip karşı çıkmış(matbaa mesela) sonra kabul etmiştir.

Bu örnekler çoğaltılabilir. Tüm bu örneklerin gösterdiği nedir?

Allah müslolara sırtını dönmüştür

veya

Aslolan bilimdir, gerisi (din vs vs) safsata.

Sitelerde Paylaş
Sıhhat: Hrisitiyan toplumların müslümanlardan daha sihhatli oldukları ayan beyan (onlar daha uzun yaşıyor)

Para: Para da onlarda

Afiyet: Afiyetle karınlarını doyuranlar da onlar.

1967 yılındaki arap-israil savaşına bakalım:

Kuvvet dengeleri:

İsrail

--------------------------------------

264,000 ( 214,000 yedek dahil) Asker

300 uçak

800 tank

Müslüman ülkeler:

-----------------------------------------

Mısır: 240,000 Suriye, Urdun, Lubnan ve Irak:307,000 = 547.000 asker

957 uçak

2,504 tanks

Enfal 66. Şimdi ise Allah yükünüzü hafifletti ve sizde muhakkak bir zaaf olduğunu bildi. Eğer içinizde sabırlı yüz kişi olursa iki yüz kişiye galip gelirler. Eğer içinizde (sabırlı) bin kişi olursa, Allah'ın izniyle iki bin kişiye galip gelirler. Allah sabredenlerle beraberdir.

Yukarıdaki rakamlara ve Enfal 66 ayetine bakınca, Allah'ın Israil'in yanında olduğu açıkça görülüyor.

Diğer bir örnek de,Kabe'nin korunması. Allah kuran'da (Bakara 125) "Tavaf edenler, kendini ibadete verenler, rukû ve secde edenler için evimi (Kâbe'yi) tertemiz tutun." diyor. Diyor demesine de, müslümanlardan umudunu kesmiş ki, kabenin bakım ve korumasını Amerika'ya vermiş.

Örneğin icatların çoğu Hristiyan ülkelerden gelirken müslümanlar bunu "şeytan icadı" olarak değerlendirip karşı çıkmış(matbaa mesela) sonra kabul etmiştir.

Bu örnekler çoğaltılabilir. Tüm bu örneklerin gösterdiği nedir?

Allah müslolara sırtını dönmüştür

veya

Aslolan bilimdir, gerisi (din vs vs) safsata.

Güzel konu tebrik ederm kardesm..

Müslüman arkadaslarımız çalışan çabalayan zekasını kullanan başarılı olur torpil yok diyecekler kesin ama müslüman ülkeler ters durumda olsalardı zenginlik içinde yani o zmn bunu veren allah olacaktı.. işlerine nasıl geliyorsa öyle..

Sitelerde Paylaş

mamuli ,

böyle bir büfe vardı 6-7 yıl evvel oturduğum şehirde. ( A.S.P.A.V.A. )

unutma, ve belleğine iyice yerleştir ki ;

Arapların savaş konusundaki zaafiyetleri ve aptallıkları tüm müslümanlara giydirilemez !

Lütfen wikipedia dan soğuk savaş başlığı altında İngiliz-Fransa , ortak operasyonu ile Mısır'a yapılan müdahaleyi incele,

o bahsettiğin savaşın akabinde ( sonrasında ) yaşanan bir gelişmedir bu ,

öncesine hiç girmeyelim , İsrail2in terörle kurulan ilk devlet olduğu gerçeğini kabullenmek zorunda kalırsın ,

İngilizler bize Çanakkale'de biyolojik silah kullanıp bu geri tepmişken, Almanlar kanalı ile bu bize teklif edildiğinde bizim subaylarımız şöyle demişlerdi : "Biz katletmiyoruz, savaşıyoruz"

siz mi anlayacaksınız, anzaklarla savaşırken Cuma vakti ezan okuyup beraber cuma namazı kılan müslüman dedelerimizin haleti ruhiyelerini , ki yeniden savaşmaya geri dönmüşlerdi , aç da Belgeseli seyret: "Kınalı kuzular"

yok sen anlamaya çalışma,

senin işin arap müslümanlığı ,

Türk Müslüman arıyorsan Kobe'ye , Kıbrıs'a , Bosna Hersek'e bakacaksın !

Savaş meydanında, " müslüman olan Türkü" yenmek zordur,

william churcill leşicise seni !

Bizler, o aptal araplar değiliz, innaçlarımız ortak gözüküyormuş olsa bile .

tarih, bu içinde bulunduğun dönemin şartları ile o dönemi mukayese etmeyi kaldırmaz.

Elma ile armut u birbirine karıştırma, Cin olmadan adam çarpmaya hiç çalışma.

Bu, Ne Rezalet ! ?

Çanakkale'de yazılan destanı da senin aklın almaz, bak bakalım, sayısal top,asker, gemi, mayın üstünlüğü kimdeymiş ?

aynı Allah ddeğil mi bunlara izin veren ? çanakkale destanını yazdıran , Mehmet akif' İstiklal Marşı'nı kalplerimize nakşettiren ?

sen kabu letsen de etmesen de aynı Allah, ne kadar kolay onun adına karar vermek ? !

Bu arada Rusya'nın nükleer tehdidiyle Mısır'daki işgal teşebbüsü sona ermiş, O operasyondan sonra, İngiltere A.B.D.'nin izni/haberi olmadan operasyon düzenleyemez hale gelmiştir.

sahi bu anglosaksonlar amerkalıların dedeleri oluyordu değil mi ?

senin deden arap galiba ? "hafif tarih" yorumcusu seni . Git İlber Ortaylı oku , işine yarar belki .

benim dedem şehit , anlıyor musun ?

ve bizler şehit olmaya ant içmişiz, müslümanım, Türküm, sen mi beni aptal yerien koyacaksın?

yeri gelir araplara yardım ederiz, sana ne ! önce can, sonra canan .

"Allah bana/bize (müslümanlara) sırtını dönmüş ya , sen beni cephede arkamdan vurma yeter, "anladın sen" biz o amerikayı pasifike gömmeyi de biliriz yeri geldiğinde İnş. , Japonların tarih sahnesine çıkmasını bekliyoruz, sinekler gibi ucuza avlanmayız. müslümanın canı değerlidir, petrol için kendini satan arap uşakları için kılıcımızı değil sadece kalemimizi oynatırız, kalemler şimdilik size yeri geldiğinde Faysal Finansçılar da bu alemden el çektirilir.

sen aynı cephede olma yeter benimle, karşı safa yakışıyorsun , ben orada olmanı istemesem de .

iyi günler.

Sitelerde Paylaş

Sen İlber Ortaylı'nın kitaplarını hiç okumadın, ya da hiç anlamadın. Tam müslo davranışı. Sizin içiniz, dışınız, dininiz yalan. İlber Ortaylı'nın adını duydun ya; utanmadan ne demiş, ne yazmış hiç araştırmadan anlamadan sanki senin saçmalıklarını destekliyormuş gibi adını kullanıyorsun. Zerre kadar saygın yok; ne bilgisine ne de emeğine.

Kendini bilmeze bak, Çanakkale'de ne olduğunu bana anlatacak. Çanakkale hakkında hiçbirşey bilmiyorsun ki. Cumaları namaza gitmişler de... Araplar namaz kılmıyorlar mıymış?! Onların Cuma'sı kabul mu olmuyormuş? Ne orada neler olduğundan, ne de o savaşın nasıl kazanıldığından haberin var. Bu konu hakkında da tek bir kitap okumuş değilsin. Sana Genelkurmay başkanlığı'nın konu hakkındaki yayınlarını öneririm. Ben elimin altında tutarım.

Dedesi şehitmiş de anlıyor muymuşum? Hayır anlamıyorum ne demek istiyorsun.

Savaşta yalnızca senin deden çarpışmadığına göre ve TC'de biz yaşadığımıza göre, bizim dedelerimizin de savaşmış olması gerektiğini sen anlıyor musun? O kadar beynin var mı?

Son zamanlarda savaşın ezanlarla dualarla kazanıldığını iddia eden saygısızlar güruhu türedi ki sormayın. Kendi tarihini bu kadar hafife alan bu kadar çarpıtan bir insan nasıl olabilir anlayamıyorum. Savaşa katılanlar, canlarını hiçe sayıp, toplarla, makineli tüfeklerle korunan hatlara süngü hücumu yapıyorlar, komutanlar karşı tarafın yaptığı her hatayı her zaafı sonuna kadar kullanıyorlar, sen gelmiş ezandan cuma namazından bahsediyorsun.

Merak etme, seninle aynı cephede olmamız mümkün değil. Yazının bütününe bakınca, seni cephe yerine "cami'ye cumaya giderkenki halin" gözümün önünde canlanıyor.

"Bizler, o aptal araplar değiliz, innaçlarımız ortak gözüküyormuş olsa bile ." Diyene bak. Muhammed Arap değil miydi? :lol: :lol: Hem araplara hakaret et, hem de bir araba peygamberim de!

Komplekse bak! Sen git arapların dinine tabi ol sonra "..inançlarımız ortak gözükse bile" de. İnançarınız ortak gözükmüyor, sen resmen gidip arap inancına öykünüyorsun.

Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak

Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak!

Korkağa "korkma" diye hitap edilir.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar

Benim de iman dolu göğsüm gibi serhaddim var

Çeliğe karşı çıplak elle karşı durmak zorunda kalırsan böyle "korkma" diye hitap etmek zorunda kalırsın elbette.

Almanların, ingilizlerin, Rusların çeliği varmış da Osmanlı'nın niye yokmuş?!!

İstiklal marşı, kendine güvenen gururlu bir halkın marşı olmaktan daha çok; Osmanlı imparatorluğu'nun ve hanedanının vurdumduymazlığı, sömürüsü altında ezilen halkın/halkların ruhsal durumunu yansıtan ölümsüz bir belge. Osmanlı hanedanının, ,nsanları çelik ile donanmış bir teknolojiye karşı nasıl amansızca ölüme gönderdiğini, o zavallıların kanlarıyla nasıl beslendiğini anlatan bir belgesel neredeyse.

Sitelerde Paylaş

mamuli,

İslam, arapların değil tüm İnsanlığın dinidir ve hatta cinlerin !

Benim peygamberim , "ben sadece mekkeli hurma yiyen bir kadının oğluyum" diyordu .

Herşeyi düşünen Allah, 72,5 millet dışında bir millet olsa idi Peygamberini o milletten gönderirdi.

ama sadece ona ait bir dil, ve kendi kendine tek kişilik bir ordu .

Rambo ile Hz. Muhammed'i mi karıştırıyorsun ? Milleti olmayan bir fert mi biliyorsun ?

kim bu ?

Atatürk deme : "Tek üstünlüğüm Türk olarak yaratılmamdır" diyor.

ve manevi kızı Zeyneb'e hediye ettiği şey : "sadece yanındaki mercekle okunan bir Kur'an ı Kerim" .

Atatürk hiçbir şey bilmiyormuş ki , kızına savaşta kullandığı kılıç/silah yerine Kur'an hediye etmiş üstelik yanında bir de mercek !

ya size mercek lazım , ya da Arap Olmayan Ama kur'an ı iyi bilen bir Atatürk ?

araştır bir. Atatürk cephede hangi emri vermiş "Mehemmetçik" e :Size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum

Elin arabı, petrol uğruna, İngiliz oyununa düşüp, İslamdan vazgegeçecek, Osmanlıyı arkadan vuracak, benim dedem olmayan bir Tanrı için şehit düşecek Atatürk'ün emri başım üstüne diyerek.

Amerikalılar dedelerimizin gen yapılarını araştırıyorlar, Çanakkalede bu emri kabul eden insanların kemiklerini irdeliyorlar.

İman, genlerde değil ki : KALPTE !

yazık ki İlber ORTAYLI yı okumadan önce orta 2 tarih kitabını okumayı ve hatta orta 2 din kültürü dersi kitabını okumayı atlamışsın.

onları oku da gel ! ?

ya da liseyi açıktan bitir.

aradığın soruların cevapları orada.

herşeyi bilimle cevaplandırmaya çalışan sen, Atatürk'ün Kur'an hediye etmesini hangi psikolojik sorunla açıklayacaksın bakalım,

İnsanları kandırmak için bu yolu seçtiğini söyler isen ben dahil forumun yarısı üstüne yürür ?

dene de gör.

yoksa Atatürk'e de mi Kur'an ı okuduğu ve Elmalı nın mealini yazdırdığı için aptal diyeceksin !

sahi, sizler O'ndan ne kadar da akıllısınız ?

"Ey akıl sahipleri düşünüp öğüt almayacak mısınız"

sakın Hz. peygamber dönemindeki araplarla , günümüzdeki arapları bir tutma !

Osmanlıya da dil uzatmadan önce Şeyh Edebali'nin Osman Gaziyi nasıl yetiştirdiğini bir öğren .

İlber ORTAYLI'nın edebali hakkında kitabı var mı bilmiyorum, varsa öğret !

Rhene.

( Hz. Muhammed uzaylıydı ya , sen, ben gibi oruç tutmak yerine eline kılıç ve kalkan alıp düşman saflarına en önde girdi, bak bakalım Atatürk savaşta cephe gerisinde mi imiş, rakı sofrasında mı , ey gafil, Atatürk'ün pek çok sözü , Hadisi Şeriflerin Türkçeye uyarlanmış halleri değil mi ? )

sanıyorum sen Arap olmayan, Türk de olmayan, hem Peygamber olan hem de atatürk kadar zeki bir insan arıyorsun,

-bulursan bana da haber ver ! ya da İnsan Hakları evrensel beyannamesini yeniden oku , ama önce veda hutbesini oku, bak bakalım hangisi daha bilimsel/humanist ! ! !

bir daha da bana "müslo" diye hitap etme ! üslubunu devam ettirirsen "gafil" sözcüğünü isim diye ezberlettiririm sana.

hadi kal sağlıcakla.

Sitelerde Paylaş

Okuduğum kitapları sana yazmaya çalışacak değilim,

Kitaplığımdan sana ne !

İlber ortaylı tarih bilimini nasıl açıklıyor bir bunu oku önce roman gibi okuyacağına onun kitaplarını,

Tarih, Öznelliği kaldırmaz. Bu devirle, o deviri mukayese edemezsin. Bunu yaparsan Tarih tarih olmaktan çkar, senin elinde safsataya dönüşür.

çanakkale'de olanları benden iyi biliyor olabilirsin, Ama ruhunu kavrayamamışsın yazık !

o kadar şehit sadece ve sadece emperyalizme karşı çıkmak ve rus çıkarlarını korumak adına mı verildi ?

yoksa vatan sevgisi kutsaldır diyen bir topluluğun çocukları mıydı orada şehit düşen ?

sen dedeni tanıyamadıysan bunda , dedenin suçu ne ? İlber ORTAYLI'nın suçu ne ?

tanımak istemiyorsan, tanıtırız.

selamlar..

Sitelerde Paylaş

güzel örnek vermissin ancak sunlarıda örneğine kat istersen

sene 1071 Selçuklu ordusu Malazgirt'e yol alıyor.Ordunun başında AlpArslan var.Koskoca Şelçuklu hükümdarının elinde sadece 12000 asker var.Selçuklu hükümdarına yine bir gözcü yaklasıyor ve diyiyorki 300.000 Bizans askeri bize yaklasıyor geliyor.Selçuklu hükümdarının sözü

Bizde onlara yaklaşıyoruz...

yada Çanakkale destanı.Askerlerin sayısından bahsetmiyeceğim askerlerin sahip olduğu teknolojilerdende bahsetmiyeceğim.

bunlar inançların zaferidir.

Sitelerde Paylaş
İnsan zenginleştiği,güçlendiği andan itibaren Tanrı falan tanımaz.

Güçlü olana nefretiniz bu yüzden zaten.

Nerde güçlenen zeginleşen birileri var düşman bilirsiniz.Aslında açık neden sizin zayıflığınızdır ya işte allah uydurmacası yeterli bir kılıfmış gibi geçirilir üstüne.

Şuna açıkca ''allah sefilleri sever yaşasın sefellik kahrolsun güçlüler'' diyelim istersen.Daha dürüst olur.

Sitelerde Paylaş
güzel örnek vermissin ancak sunlarıda örneğine kat istersen

sene 1071 Selçuklu ordusu Malazgirt'e yol alıyor.Ordunun başında AlpArslan var.Koskoca Şelçuklu hükümdarının elinde sadece 12000 asker var.Selçuklu hükümdarına yine bir gözcü yaklasıyor ve diyiyorki 300.000 Bizans askeri bize yaklasıyor geliyor.Selçuklu hükümdarının sözü

Bizde onlara yaklaşıyoruz...

yada Çanakkale destanı.Askerlerin sayısından bahsetmiyeceğim askerlerin sahip olduğu teknolojilerdende bahsetmiyeceğim.

bunlar inançların zaferidir.

Yiğitlik, kahramanlık ve belki deli cesaretiyle açıklanabilecek zaferleri kalkıp inanca mal etmek mallıktır. Bu kafayla siz şimdi "300 Spartalı da müslümandı" filan dersiniz. :lol:

Sitelerde Paylaş

300.000 bizanslı hem de asker :lol: Kim uyduruyor bunları.

Rhene, saçma sapan birşeyler yazmışsın okumaya bie gerek duymadım. Çanakkale'yi bilmeden ruhunu anlama yeteneğini gösterebildiğin için seni tebrik ederim.

İlber ortaylıyı boşuna diline dolama. Cehaletini o bile kamufle edemez.

Sitelerde Paylaş
Allah çalışmayana bişey vermez.

Çalışana da ne olursa olsun verir.

Kaç emekçi tanıyorsun?Kaç işçi?Kaç zanaatkar?Kaç öğretmen?Kaç köylü?Bunların gelir durumları nedir?Kaçı gelir dağılımdaki adaletsizlikten muzdariptir haberin var mı?

Peki babasından miras kalan fabrikaya konan züppeler bunlardan daha mı çok çalışıyor?

Allah kapitalist mi?Kime çalışıyor bu "Allah"?Kaç emekçiye yardım eli uzatmış?Ezilenlerden haberdar mı?Yahudi soykırımında neredeydi?Milyonlarca insan katledilirken kabız falan mı olmuştu?

Allah adilmiş...Hadi ordan!

Sitelerde Paylaş
Kaç emekçi tanıyorsun?Kaç işçi?Kaç zanaatkar?Kaç öğretmen?Kaç köylü?Bunların gelir durumları nedir?Kaçı gelir dağılımdaki adaletsizlikten muzdariptir haberin var mı?

Peki babasından miras kalan fabrikaya konan züppeler bunlardan daha mı çok çalışıyor?

Allah kapitalist mi?Kime çalışıyor bu "Allah"?Kaç emekçiye yardım eli uzatmış?Ezilenlerden haberdar mı?Yahudi soykırımında neredeydi?Milyonlarca insan katledilirken kabız falan mı olmuştu?

Allah adilmiş...Hadi ordan!

Çalışan derken bedensel olraka değil de zihinsel çalışmalardan bahsetmiştim.

Edison şerefsizdi.Allah, şerefsizdi diye Edison u mu engelledi hayır.

Çalıştı,hakkını verdi...

Ayrıca insanın yediği haltlardan da Allah sorumlu tutulamaz.

Son iki soruna ise milyon defa cevap vermiştim bu forumda...

yahudi soykırımı mı???

Ne soykırımı? soykırım falan olmadı.

Hepsi tamaen yahudi senaryosuydu....

Eee soykırım olmadığına göre Allahı da niye müdahale etmedin diye sorgulayamazsın....

Soru da otomatikman kapanırrrrr..... :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...