Jump to content

Evrim komedisi

Recommended Posts

4 dakika önce, leonardo18 yazdı:

Hoca yok diyorum

Hoca yok da müdür emmi derse nöbetçi hoca girecek dedi, yok yazarım valla billa acımam dedi dayı! Ondan çakıldık gidemiyoz! Hem bugün Belma hoca nöbetçi, ben gitmem! Hep bizim mat dersine Belma hoca girse derdim! :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 117
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, Ten Ten yazdı:

Kazı  yerden havalanırken  gördün mü uçmadan önce koşar.

- Evet de işte doğa tarihi müzesi lazım. Akuapark yerine öyle şeyler olsa çocuklar bunları anlar. Bu dediğiniz yaratık oldukça hafif görünümlü. Bence uçar. Bir de tüylü, kanatlarında halen pençe kalıntısı olan kırmızımsı bir yaratık var. O mesela şimdiki kuşalar kadar rahat uçamamış olabilir.

Sitelerde Paylaş

Bir sabah kalktım,camı açtım,dışarıya baktım,bir de ne göreyim.Daha önce hiç görmediğim bir ağaç türü kaplamış her yeri,kırmızı meyveleri vardı.Yatarken yoktu,bu olay bir gece de nasıl olur diye düşündüm.Sonra bunu ancak üstün bir gücün,Tanrının yapabileceği sonucuna vardım.Tanrının yoktan var ettiği yeni bir meyveli ağaç türüydü,ama şeytanın askerleri sonra gelip bu ağaçları kökten kaldırdılar,insanlar bunu görüp,Tanrıya inanmasın diye.Neyseki ben gördüm de,Tanrının varlığını kabul ettim.Bu tür olayları gören başkaları da varmış.Bir topluluk kurmuşlar.Adı da yanlış anımsamıyorsam,Tanrının yoktan var ettiği,yeni canlıları gören seçilmişlerdi.

Sitelerde Paylaş

Çok ayrıntılı bilgi zor elbet. Kanatlar bazen yerden havalanmak için değil, süzülmek için de kullanılıyor. Sonuçta elimizdekiler sadece sert kısımları taşlarda iz bırakmış fosiller.   

Yani örneğin bir paraşüt yere bir insanı ancak sağ salim indirir diye düşünülebilir ama bir tonluk jeepler paraşütle atılıyor, tonlarca gelen uzay kapsülleri yere paraşütle iniyor.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, malta erigi yazdı:

Hayvanlar bal gibi de ucuyordu.

İlla ki de... Olasılıkları belirtiyorum. O kadar çok kanatlı dinozor fosili var ki, büyük çoğunluğu kesin uçuyordu. Dinozorlar yani dünyada çok uzun hüküm sürdü ve çok tür çeşitliliğine eriştiler. Onların hükmetme süresine göre biz, insan olarak bile demiyorum, memeliler olarak söylüyorum, çaylaklar bile değiliz, daha dünkü zibidileriz. Dinozorlar dünyası dediğin zaman akıl almaz bir kayıp dünya... Jurassic Park filmi bu kayıp dünyanın keşfi heyecanını çok çok iyi yansıtmıştı. Tadı damağımda kalmış filmlerdendir.

Dinozorlar bütün haşmetleriyle dünyaya hükmederken memeliler ayak altında kalmamak için kaçışan küçük önemsiz canlılardı. Olduklarını olmadıklarını bile farketmek çok zordu.

Sitelerde Paylaş

İnatla zaman faktörünü hiçe sayanların kulakları çınlasın.

İnginçtir bunların neredeyse tümü dindarlığa meyilli kisiler olup, dünyanın 4 milyar seneden beri durmaksızın değișim halinde oldugunu görmezden gelirler. Yașamın çok uzun bir süreçten gecerek, șimdiki haline dönüșmesi nedense zorlarına gidiyor. 

Niye zorlarına gidiyor ?. Çünkü evrim  kendi Tanrılarını ișsiz ve güçsüz bırakıyor da ondan.

Bu dünya ki, sayısız kere küçük ve büyük çapta doğa felaketlerine (depremler, fırtınalar, kuraklıklar, seller, volkanlar, gök cisimleri vs.) sahne olmuș. Bu yüzden dünyanın çehresi sürekli değișmiș ve hâlen değișmektedir. Üzerinde yașayan canlılarda bundan nasibini almıș, kimileri yok olup gitmiș, kimleri değișime ugramıș, ortama uyum sağlayabilenler zamanimıza kadar neslini sürdürmeyi bașarmıș. Bütün bunlar bugünden yarına olmadı; yüz değil, bin değil, milyon degil, milyar seneler sözkonusu. Evvela bu zaman faktörünü idrak etmek gerek.

Hasılı kușlara gelirsek, onların ataları olan dinozorlar pekala sıcak kanlıydılar.

Son araștırma sonuçları bu yönde:
https://www.welt.de/wissenschaft/umwelt/article107282473/Dinosaurier-waren-wohl-doch-Warmblueter.html

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Ten Ten yazdı:

Gülüyorum.:lol:Dünyanın bir yerine göktaşı düşecek bütün dinazorlar ölecek.

Sanki dünyaya ay büyüklüğünde göktaşı çarptı.

sorularınız aptallıkla cehalet arasında gidip geliyor demiştim, fakat aptallık tarafı ağır bastı.

önceki yıllarda rusya üzerinde bir göktaşı patlaması oldu. bu taş yaklaşık 20 metre çapındaydı. patlama 30km yükseklikte gerçekleşti.

bunlar da etkileri

teknik hesaplardan anlayan müslümanın hali bu. bir de 10 kmcik canım, haha bütün dünyayı mı etkilemiş ki diyor. seccadeye alın vura vura beyin kalmıyor bunlarda demek ki.

kafanız basmaz ya, göktaşının bir etkisi de, kaldırdığı tozdur. bu toz, hele ki statik elektrikle yüklü v eaşırı ısınmış toz, atmosferin alt tabakasını kapladığında güneş ışınları giremez olur. bitkiler ölür, hayvanlar ölür. ancak gizlenebilen ya da çok miktarda besin tüketmesi gerekmeyen hayvanlar hayatta kalabilir.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 hours ago, skeptikal said:

"Kendini yapmak" ne ya. Haha. Hiç bir şey kendini yapmıyor, evrim mutasyonlarla birikimli olarak ilerliyor. Kontrolsüz.

Hasta olan da mükemmel, sağlıklı olan da, kaşı gözü kolu olan da olmayan da, öyle mi? O zaman ölçütü ne bu mükemmelliğin? Ölçütün yoksa neye göre mükemmellik iddiasında bulunuyorsun? O zaman mükemmelliği kendi öznel algına göre sallıyor olmayasın? Canlıların çok kompleks olması mı ölçüt ? Böyle mükemmellik ölçütü olmaz, kelimeyi yanlış kullanıyorsun demektir iddian böyleyse. Eksiksiz, kusursuz demektir mükemmel. Binlerce genetik hastalıkla karşı karşıya olan tür mükemmel ha. He canım he.

Senin Mükemmellik tanımın olsaydı

bu dünya olmazdı.

Allah'da olmazdı. ;);););););););););));););)

Sen mükemmelliği öğrende gel

kostüm dalında oscar alan filme

siz mükemmel değilsiniz

O ne öyle

çok çirkin kostüm yapmışsınız dersen

Onlar sana nasıl gaz çıkarıp gülerler

bize söyler misin :DAS:aSA

Aaaaaaaaa  Kasukulate

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

sorularınız aptallıkla cehalet arasında gidip geliyor demiştim, fakat aptallık tarafı ağır bastı.

önceki yıllarda rusya üzerinde bir göktaşı patlaması oldu. bu taş yaklaşık 20 metre çapındaydı. patlama 30km yükseklikte gerçekleşti.

bunlar da etkileri

teknik hesaplardan anlayan müslümanın hali bu. bir de 10 kmcik canım, haha bütün dünyayı mı etkilemiş ki diyor. seccadeye alın vura vura beyin kalmıyor bunlarda demek ki.

kafanız basmaz ya, göktaşının bir etkisi de, kaldırdığı tozdur. bu toz, hele ki statik elektrikle yüklü v eaşırı ısınmış toz, atmosferin alt tabakasını kapladığında güneş ışınları giremez olur. bitkiler ölür, hayvanlar ölür. ancak gizlenebilen ya da çok miktarda besin tüketmesi gerekmeyen hayvanlar hayatta kalabilir.

sen patlama görmemişsin. :)

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Ten Ten yazdı:

sen patlama görmemişsin. :)

bu hesaplardan anlarım demiştiniz; her müslüman gibi zikirmatikten öte hesap bilmiyorsunuz.

dinozorları ortadan kaldıran göktaşının çarpma etkisinin, hiroşimaya atılan atom bombasının 1milyar katı gücünde olduğu hesaplanılıyor.

müslümanların cahil, yalancı ve aptal olmaları hiç sekmiyor. bir tane kafası çalışan çıkmadı şurada.

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Dindarr yazdı:

Senin Mükemmellik tanımın olsaydı

bu dünya olmazdı.

Allah'da olmazdı. ;);););););););););));););)

Sen mükemmelliği öğrende gel

kostüm dalında oscar alan filme

siz mükemmel değilsiniz

O ne öyle

çok çirkin kostüm yapmışsınız dersen

Onlar sana nasıl gaz çıkarıp gülerler

bize söyler misin :DAS:aSA

Aaaaaaaaa  Kasukulate

Bana mükemmeliği öğren gel diyeceğine açıp sözlüğe baksaymışsın rezil olmazmışsın :) Benim tanımım sözlükten geliyor. Boşuna mı diyoruz madem öyle o kelimeyi kullanmayacaksınız diye. Senin iddian varsa sen tanımla mükemmelliği, biz de ona göre değerlendirelim. Sallayın sallayın sonra da "çok mantıklı nasıl inanmazsın yğhaa". Allah varsa beni müslümanlar gibi olmaktan korusun :D 

Sitelerde Paylaş

Neden abd mars'a mekik gonderirken bizim kendi elimizle cumhuriyetten vazgectigimizin cevabi bu videoda. Bizdeki genclik bu tenten gibi mallardan olusuyor, bu video da anladigim kadariyla amerika'dan liseli bir kiz cocugunun okul icin hazirladigi, ev odevi gibi birsey:

Sitelerde Paylaş
On 15.04.2017 at 16:32, Ten Ten said:

Kuşlar ne zaman tüylendi?

Kuşlar ne zaman sıcakkanlı oldu?

Kuşlar ne zaman dişlerini kaybettiler?

Kuşların kemikleri ne zaman değişime uğradı?

Kuşların solunum sistemi ne zaman değişti?

.....

:rolleyes:

Bunların hepsi bir anda Allah'ının "Ol" emriyle oldu ve bitti. Bu din masalı yaratılış ile, bilimin evrenin oluşumunu açıklayan Büyük Patlama Teorisi" arasında tek ortak noktası evrenin bir başlangıcı olduğudur. Bu ortak nokta, yaratılış ve oluşum süreci olarak aynı zamanda din ile bilimin çatışmasının da başlangıç noktasıdır. Büyük Patlama Teorisine göre evren,13,7 milyar yıl önce oluşmaya başladı ve oluşum devam ediyor. İslama göre ise, 6 gün=6000 yıllık bir zamanda her şey bu günkü haliyle yoktan yaratıldı, yani "Ol" emriyle oldu ve bitti.

Emir verebilmek için, emir sahibinin karşısında canlı veya cansız bir varlık olması gerekir. Başlangıçta kendisinden başka varlık olmayan sözde varlık tanrı, ortada hiçbir şey yokken neye/kime "Ol" dedi?.. Mutlak boşluğa mı, yoksa kendine mi?.. Anlaşılan kendi kendine konuşuyormuş. Kendi kendine konuşan insanlara deli diyoruz, ama bu deli tanrı olunca zırdeli olması/denmesi gerekirken süper akıllı oluyor. Nasıl oluyorsa?..

Teoriye uyması için "Ol" emri (Göz kırpma süresi, saniyenin yaklaşık onda biri) yerine "Patla" emri vermesi gerekirdi. Konuşmayı/emir vermeyi bile becerememiş. Sizlerin bu çabalarınız, bu yırtınmalarınız onun sözde sözlerinin kusurlarını evirip, çevirip aklamaya çalışarak avukatlığına soyunmanız onun acizliğinin ve dolayısıyla yokluğunun garanti belgesidir.

Anlaşıldığı üzere, tanrınızın "Zaman"la arası yok, bozuk, ama "Namaz"la çok iyi. Zaman kelimesinin tersten okunduğunda "namaz"ı ifade etmesindeki ilahi mucizeyi göremiyor musunuz. Günde beş vakit namazı yeterli bulmamış, bunun dışında boş zamanlarınızda otururken, yan üstü yatarken beni zikredin, zikir çekin demiş. Kafir icadı cihazların başında boş tartışmalara dalıp, beni unutarak "ziktir çekin" dememiş.  

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ilkeli yazdı:

Bunların hepsi bir anda Allah'ının "Ol" emriyle oldu ve bitti. Bu din masalı yaratılış ile, bilimin evrenin oluşumunu açıklayan Büyük Patlama Teorisi" arasında tek ortak noktası evrenin bir başlangıcı olduğudur. Bu ortak nokta, yaratılış ve oluşum süreci olarak aynı zamanda din ile bilimin çatışmasının da başlangıç noktasıdır. Büyük Patlama Teorisine göre evren,13,7 milyar yıl önce oluşmaya başladı ve oluşum devam ediyor. İslama göre ise, 6 gün=6000 yıllık bir zamanda her şey bu günkü haliyle yoktan yaratıldı, yani "Ol" emriyle oldu ve bitti.

Emir verebilmek için, emir sahibinin karşısında canlı veya cansız bir varlık olması gerekir. Başlangıçta kendisinden başka varlık olmayan sözde varlık tanrı, ortada hiçbir şey yokken neye/kime "Ol" dedi?.. Mutlak boşluğa mı, yoksa kendine mi?.. Anlaşılan kendi kendine konuşuyormuş. Kendi kendine konuşan insanlara deli diyoruz, ama bu deli tanrı olunca zırdeli olması/denmesi gerekirken süper akıllı oluyor. Nasıl oluyorsa?..

Teoriye uyması için "Ol" emri (Göz kırpma süresi, saniyenin yaklaşık onda biri) yerine "Patla" emri vermesi gerekirdi. Konuşmayı/emir vermeyi bile becerememiş. Sizlerin bu çabalarınız, bu yırtınmalarınız onun sözde sözlerinin kusurlarını evirip, çevirip aklamaya çalışarak avukatlığına soyunmanız onun acizliğinin ve dolayısıyla yokluğunun garanti belgesidir.

Anlaşıldığı üzere, tanrınızın "Zaman"la arası yok, bozuk, ama "Namaz"la çok iyi. Zaman kelimesinin tersten okunduğunda "namaz"ı ifade etmesindeki ilahi mucizeyi göremiyor musunuz. Günde beş vakit namazı yeterli bulmamış, bunun dışında boş zamanlarınızda otururken, yan üstü yatarken beni zikredin, zikir çekin demiş. Kafir icadı cihazların başında boş tartışmalara dalıp, beni unutarak "ziktir çekin" dememiş.  

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...