Jump to content

Türkiye Üçe Bölünmelidir

Misafir

Recommended Posts

Evet,Türkiye üçe bölünmelidir halkların refahı için;laikler,İslamcılar,Kürtler olarak.Tabi kansız olarak.

Türklerin 7,Arapların 22 devlet hakkı varsa Kürtlerin de hakkıdır diye düşünürüm ben,ancak politik olmalıdır mücadeleler.Devletin on yıllardır süregelen ırkçı,katliamcı politikaları sebep olmuştur doğudaki çatışmalara.Mesela Birleşik Krallık'ta İskoçlar referandum yapıyor ayrılmak için,ayrılıkçılar da var,diğerleri de kimse kimseye kurşun sıkmıyor bu yüzden.

Biz laikler batıda medeni bir devlet kurmalıyız,ülkemiz on yıllardır yeterince gelişememektedir sağcılar yüzünden.

Ayrı dünyaların insanların biz.

O yüzden ben biz laiklerin Kürtler gibi politik bir mücadele başlatması gerektiğini düşünüyorum,bu mücadelenin hedefi batıda bağımsız,ayrı bir devlet olmalıdır.

Sizin bu fikrim hakkındaki düşünceleriniz,bu yolda önerileriniz nelerdir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu görüşe katılıyorum. Ayrılmak bence çözüm olacaktır. Kültürel Yapı çok farklılık gösteriyor. Bir doğrunun iki ucu gibi olduk artık. Gittikçe uzaklaşıyoruz. Böyle bir ayrılıkta laik kesim büyük atılım gösterecektir. Tayyip ve türevlerini isteyenler de bizden ayrılsın. Şeriat mı istiyorlar, padişahı mı istiyorlar, halifelik mi istiyorlar, dünyaya efelenmek mi istiyorlar ne istiyorlarsa yapsınlar. Bu ayrılık referandumla olabilir. Keşke olsa ne güzel olurdu. Hepsi bizim tarafa kaçak yoldan girmeye çalışmazlarsa ne olayım. Şimdiki Mülteciler nasıl batıya kaçıyor, onlar da bizim tarafı isteyecekler. Ama alacak mıyız? Hayır! Biz akıllandik artık.

tarihinde sophistic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İzmir'deki bir insanın Konya'daki ile , Konyada'kininde Diyarbakır'daki ile ortak bir noktası yok artık.  Ülke olarak millet olma vasfını kaybettik. Bu 3 grub artık ayrı ayrı maceraları yaşıyorlar. Millet olmak ise ortak bir macerayı paylaşmak demek. 

Başlıkta bahsedilen konu çok mantıklı ama realitede bir karşılığı yok. Daha olabilecek şeylerden bahsetmek lazım. O zaman da karşına 2 yol çıkıyor , ya kalıp mücadele etmek , ya da gidip yeni bir toprakta kök salmak.

Ben ikinci kategoridenim. Bir defa geldiğim dünyada hayatımı en temel insan hakları için mücadele ederek geçirecek değilim. Her geçen gün bu topraklara olan aidiyetimi daha çok kaybediyorum. 2017 yılına ait herhangi bir ülkede insan gibi yaşayabilecek imkanım da varken temelli kök salabilirim.

Sitelerde Paylaş

Ben umudumu kaybettim. Bu halktan bir bok olmaz. Bölünmek en iyisi. Ben Tayyip gibi bir adamın yönettiği bir ülkede yaşamak istemiyorum. 15 yıldır İslam faşizmi var. Seküler bir ülkede yaşamak istiyorum.

İç Anadolu ve Karadeniz Tayyip'e verilmeli. Onlar Tayyip'i çok seviyorlar ve her seçimde ona oy veriyorlar. Tayyip oranın Halifesi olsun. İstedikleri gibi İslam şeriatını yaşasınlar.

Doğu Kürtlere verilsin.

Bizim gibi laikler Akdeniz ve Ege bölgesi. Herkes istediği yönetimde yaşasın.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konya'da bile %30'a yakın HAYIR oyu çıktı. Nasıl ayrılacak? Hep mübadele mi olsun? Milletin malı mülkü, işi gücü var. Olacak şey mi bu?

Trabzon, Rize, Samsun falan. Bunlar EVET verdi. Ben bu bölgelerde şeriatçıların o kadar güçlü olduğunu sanmıyorum. Karadeniz insanına şeriat ters gelir. Onlar Tayyip Erdoğan'ın atarlı karakterini seviyorlar bence. Kendileri de öyle, kendileri gibi terso bir adam buldular, peşine takılıp gidiyorlar. 

İşin doğrusu Orta Anadolu'nun Türkmen şehirlerine de şeriat biraz kalın gelir. Yozgat, Nevşehir falan. Bunlar milliyetçidirler. Bir noktada Araplara kalayı basacaklardır.

İç içe geçmişiz. Birbirimizi döve döve kavga etmemeyi öğrenceğiz. Alternatif yok.

Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, zeus- yazdı:

Ben umudumu kaybettim. Bu halktan bir bok olmaz. Bölünmek en iyisi. Ben Tayyip gibi bir adamın yönettiği bir ülkede yaşamak istemiyorum. 15 yıldır İslam faşizmi var. Seküler bir ülkede yaşamak istiyorum.

İç Anadolu ve Karadeniz Tayyip'e verilmeli. Onlar Tayyip'i çok seviyorlar ve her seçimde ona oy veriyorlar. Tayyip oranın Halifesi olsun. İstedikleri gibi İslam şeriatını yaşasınlar.

Doğu Kürtlere verilsin.

Aynen öyle bir Tayyip gider başka Tayyip'ler gelir böyle İslamofaşist bir halk oldukça,uzun süreler boyu düzelemeyecektir bu halk,şu an şeriat olmasa da fiili olarak sürekli ihlal edilen laiklik/demokrasi var,ve de bunları savunan gerici bir halk var.21.yüzyılda rezalet şeyler bunlar.

Mübadele gibi şeyler yapabiliriz,İstanbul'un Avrupa yakası laiklerin olabilir.

Bu fikir kağıt üstüne,teoriye dökülmelidir,hayali bile inanılmaz tatlı geliyor bana,laik/çağdaş bir devletle medeniyet aleminde yer alabiliriz biz laik Türkler.Hatta bu fikirler halk kitleleri oluşturabiliriz.Ve eminim ülkedeki laik MHP'liler falan da bize katılacaktır.

Ha bu arada benzeri bir fikri İzmir için bir CHP vekili demiş zamanında;

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/turkiye/631589/CHP_li_vekilden__izmir_ayrilsin__cikisi.html

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, zeus- said:

Doğu Kürtlere verilsin.

Seninle bunu 3 sene önce konusmustuk hatta 2 sene önceki postu bulabildim şimdilik .burada da on görülerimiz değişmemiş

Sitelerde Paylaş

Üzüntünüzü anlıyorum.Annemi kaybettim bu yıl ağlayamadım.Ama I6 sında ağladım.Böyle bir şey olmaz.En azından bizim Atatürkçülüğümüze yakışmaz.Batıda kurulan bir Laik İyon devleti Emperyalist Yunan projesidir,Sevrdir .Biz bunu asla isteyemeyiz ama onlar şayet Anadolu İslam Cumhuriyeti kurmaya kalkıştıklarında o zaman bizlerinde meşru müdafaa haklarımız doğar.Savaşırız kurtarabildiğimiz kadar Vatanımızı kurtarırırız ayrı bir Meclis ve Hükümetde kurarız ama gayemiz Vatan bir bütündür parçalanamaz savaşır ve onları tüm vatandan ya siler yada şerefimizle yok oluruz.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, yeniçeri53 said:

Üzüntünüzü anlıyorum.Annemi kaybettim bu yıl ağlayamadım.Ama I6 sında ağladım.Böyle bir şey olmaz.En azından bizim Atatürkçülüğümüze yakışmaz.Batıda kurulan bir Laik İyon devleti Emperyalist Yunan projesidir,Sevrdir .Biz bunu asla isteyemeyiz ama onlar şayet Anadolu İslam Cumhuriyeti kurmaya kalkıştıklarında o zaman bizlerinde meşru müdafaa haklarımız doğar.Savaşırız kurtarabildiğimiz kadar Vatanımızı kurtarırırız ayrı bir Meclis ve Hükümetde kurarız ama gayemiz Vatan bir bütündür parçalanamaz savaşır ve onları tüm vatandan ya siler yada şerefimizle yok oluruz.

Benim hic ülkeden umudum olmadı çünkü insanımız köle gibi yasamak istiyorsa ülkenin parçalanması için eyalet sistemi için referandum şarttır.

Sitelerde Paylaş
17 minutes ago, ateistdusunce said:

Bahçeli salaginin ülkeyi uzatmalara götürmek için çabaları sadece komedidir ütopyadır .ayrıca o baykal pezevengi değil mi tayibe yol açan demektir ki sarildigin ip chp de bir boka yaramaz temizlenmesi lazim.

Bahçeli uzatmalara götürüyor derken? Asıl başkanlık sistemi bu ülkeyi bçlünmeye götürüyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...