Jump to content

Türkiye Üçe Bölünmelidir

Misafir

Recommended Posts

On 19.04.2017 at 19:21, Westsideturk yazdı:

Bunlar kurt mi ne? Bu ulkeyi bolmek isteyenler irkci kurtler ile ne farki kaldi? Stratejimizi iyi bir sekilde belirleyip secim kazanabiliriz. Ulkeyi bolmek Rusya ve Iran gibi ulkelerin bizi yutmasina sebeb olur.

Hayır,değilim olsam da fark etmez,Kürtlerin de devlet hakkı vardır 7 Türk 22 Arap devleti varsa ayrıca.

Tam tersi birbirimizle didişmeyeceğiz,terör olmayacak bölünür isek biz laikler batıda çağdaş bir devlet kuracağız,bu sağcılar yüzünden geri kalmış olmayacak devletimiz,biz laikler politik mücadele vermeliyiz bu yönde,yoksa on yıllar boyu gider böyle devlet...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 dakika önce, NotImportant yazdı:

Mümkün değil. 

Kimin nerede kalacağına kim karar verecek ? 

Herkes çoğunluk olduğu şehirde işte,bir kısmı bölünen şehirler olabilir batı anadolu kısmında,hatta bazı şehirler arası mübadele de yapılabilir,en azından mücadele başlatmalıyız siyasi yönde tıpkı Kürtlerinki gibi,yobazlarla yaşamak istemiyorum,bunlar engeldir ülkenin kalkınmasına,her taraf için de hayırlı olacaktır ayrılmak,bazı boşanan eşler gibi.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Laik Filozof yazdı:

Herkes çoğunluk olduğu şehirde işte,bir kısmı bölünen şehirler olabilir batı anadolu kısmında,hatta bazı şehirler arası mübadele de yapılabilir,en azından mücadele başlatmalıyız siyasi yönde tıpkı Kürtlerinki gibi,yobazlarla yaşamak istemiyorum,bunlar engeldir ülkenin kalkınmasına,her taraf için de hayırlı olacaktır ayrılmak,bazı boşanan eşler gibi.

Adam bizim gibi gayet laik yobaz değil. Hatta belki ateist ama doğuda. Evi orada işi orada her şeyi orada ne olacak şimdi ?

Sitelerde Paylaş
Just now, Laik Filozof said:

Adam hakli. Okmeydanina bir isim dustu, resmen hic turk yok etrafta. Bu kadar kurtu nasil sepetleyeceksin?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, malta erigi yazdı:

Adam hakli. Okmeydanina bir isim dustu, resmen hic turk yok etrafta. Bu kadar kurtu nasil sepetleyeceksin?

Demiştim ya mübadele falan yapabiliriz kesinlikle karşılıklı değiştirmek isteyenler de olacaktır,hem eminim Kürtlerin önemli kısmı gider kendiliğinden devletine,hem bu ülkede yaşayan herkes o ülkenin özelliklerini taşıyacak diye bir şey yok elbette azınlıklar da olacaktır ülkelerde,bölünmüyoruz da ne oluyor hem dinci gericiler yüzünden kalkınamıyor ülke on yıllardır yeterince,doğuda çocuklar hayatlarının baharında toprağa düşüyor vb..

Sitelerde Paylaş

Çare bölünmek değil, bölünsek yine aynı terane sürüp gidecek.
Çare ABD'deki özerk eyalet sistemi.
Çare Rusya'daki özerk oblast sistemi.

Referandumda gördük, iç anadolu'da, karadeniz'de hüloooğğ çeken adamların oyları ile geleceğimiz belirlendi.

Eyalet sistemi olsa, ülkenin her bölgesinin aynı cehalet tarafından istila edilmesi bir parça önlenir hiç değilse.

Sitelerde Paylaş

Ortadoğuda ne kadar fazla sayıda devlet olursa, sayıca o kadar sıkıntı kaynağı oluşuyor. Ortadoğuda devletler bizzat sıkıntı kayağı çünkü sorun çözmüyorlar, sorun çıkarıyorlar, üretiyorlar. Lübnan, Suriye, Ürdün, Irak, Kuveyt, tek devlet şeklinde birleşseler, ecnebi askerlerine muhtaç kalmazlar. Bir de islamdan uzaklaşmaları gerekiyor tabiki. Evrendeki herşeyin sırlarını, bir kutsal kitabı okuyarak çözülebileceğine inanarak yaşayanlar öncelikle kendi yaşantılarını zehirliyorlar. 

Sitelerde Paylaş
On 29.04.2017 at 12:44, Boyla Kutlug yazdı:

Çare bölünmek değil, bölünsek yine aynı terane sürüp gidecek.
Çare ABD'deki özerk eyalet sistemi.
Çare Rusya'daki özerk oblast sistemi.

Referandumda gördük, iç anadolu'da, karadeniz'de hüloooğğ çeken adamların oyları ile geleceğimiz belirlendi.

Eyalet sistemi olsa, ülkenin her bölgesinin aynı cehalet tarafından istila edilmesi bir parça önlenir hiç değilse.

niye sürüp gitsin biz laik türkler medeni insanlarızdır,mesela bir laik atatürkçülük adına terör örgütü kurup katletmez insanları.

kalıcı çözüm bölünüp bizim medeni tam laik ileri bir devlet kurmamızdadır,özerklik de güzel ancak bir yere kadar.

o yüzden bu yönde politik mücadele vermeliyiz diyorum ben,bir daha atayım benzeri bir şeyi izmir chp vekili ab'yi hedefleyerek izmir için demiş bir ara;

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/631589/CHP_li_vekilden__izmir_ayrilsin__cikisi.html

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, Laik Filozof yazdı:

niye sürüp gitsin biz laik türkler medeni insanlarızdır,mesela bir laik atatürkçülük adına terör örgütü kurup katletmez insanları.

kalıcı çözüm bölünüp bizim medeni tam laik ileri bir devlet kurmamızdadır,özerklik de güzel ancak bir yere kadar.

o yüzden bu yönde politik mücadele vermeliyiz diyorum ben,bir daha atayım benzeri bir şeyi izmir chp vekili ab'yi hedefleyerek izmir için demiş bir ara;

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/631589/CHP_li_vekilden__izmir_ayrilsin__cikisi.html

Hayalin güzel de sanki hayalindeki gibi yürüyecek zanediyorsun.

Laik-Atatürkçü bir devlet kurdun diyelim, iktidar yine her istediğini yaptıktan sonra hiç bir şey değişmiyor. Çünkü iktidarın sınırlayan ve denetleyen mekanizma yine iktidarın emrinde, bugünlere gelme nedenimiz de zaten bu değil mi?

Hayalindeki devleti kalıcı yapmak için Cumhuriyet Laik de olsa yetersizdir, çünkü mekanizmayı yönlendirecek halk bilinci gerekiyor, onu da elde etmek yüz yıllarca süren mücadeleler ister.

Örneğin senin Laik-Atatürkçü dediklerin Cumhuriyetin yıkılışını durduracak herhangi bir şey yapmadı, ne Bursa ne de Gençlik Nutku'nu uygulamadı. Aynı sorunlar senin hayalindeki devletde de devam edecek yine bir şey yapmayacaklar.

Bu yüzden yüz yıllarca da sürse halkın bilinç düzeyinin artması ve evrilmesi zorunludur.

Örneğin Avrupa halkı beş yüz yıl önce bizim gibiydiler, bizden beş yüz yıl önce evrildiler.

Belki evrilmenin ne alakası var diyebilirsin, yobazları adam etmeye bugün başlasan beş yüz yılda belki aydın yapabilirsin...

Sitelerde Paylaş

Neden üç? Kürtlerin laikleri yokmu? Bölünme gelip çattığında Türkiye dörde bölünür. İki tarafta da laikler ve dinciler kendi devlerini kurmakta istekliler zaten. Ortadoğuda küçük devletler daha sakin bir profil çiziyorlar genelde. Ürdün gibi mesela. Belki küçük devlet olursak mutluluk payımız artar. Ümit var ve o yolda ilerliyoruz. Sekizyüz bin km.kare toprağa sahip olup mutsuz yaşamaktansa ikiyüz bin km.kare topraklı bir ülkede mutlu yaşamayı tercih ederim ben.

tarihinde Cercis Hz Circis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Laik Filozof yazdı:

Adamın dediğinin eksiği var fazlası yok.Hatta dediğine Türk-Kürt bölünmesi de eklenebilir.

Biz ayrı dünyaların insanlarıyız,ayrılmamız gerek,yoksa bir Tayyip gider başka Tayyip gelir.

Tamam, sen önden gidip çalışmalara başla, biz arkandan gelir romantik minik devleti kurmana yardım ederiz.

Kürtlerle Tayyip'in kitlesini kendimizden ayrıyorduk, di mi? Yanlış olmasın da...

Sitelerde Paylaş
On 03.05.2017 at 01:40, Laik Filozof yazdı:

Siz laik Türklerin çoğu esasen korkak, konformist, hazıra konmaya alışmış, her şeyi başkalarından bekleyen, armut piş ağzıma düş diyen tiplersiniz şekerim. Gençlik biraz daha iyi, daha idealist ama yetişkinler ne yazık ki dediğim gibi. 

O yüzden, sizden bir halt olmaz. Bolca züppelik, cahil üzerinden kendini ulvi yerlerde konumlayarak ego tatmini yapmak falan...

Hayır bir de Atatürkçülük filan diyorsunuz ya, insan gerçekten hayret ediyor.

Ben hiç öyle halkçı, solcu, hümanist bir tip değilimdir ama sizin bu züppece kendini beğenmişliğiniz gerçekten de iyiden iyiye irrite ediyor. i

Bak sana bir daha söyleyeyim. 

Bu ülkede dinci-laik bölünmüşlüğü yok. Hiçbir zaman olmadı. Gericilik, dincilik kararlı ve eylemsel bir yapıdır, Türkiye'de böyle bir çoğunluk yoktur, hiçbir zaman olmamıştır. Gericilerin yüzdesi geçmişte ne ise şimdi de aynı oranlardadır. Cehaletle gericiliği aynı şey sanan kafalar da onunla mücadele etmek yerine kaçıp köşesine saklanmayı yeğ tutar tabii. 

Kürtlere verilecek toprak parçamız nasıl yoksa, sizin gibi cehalletten beslenen sözde "laik Türk" kesime de yok. Bir avuçsunuz ama ayrılıkçılar olarak Tayyip'in işine yaramaktan başka bir şeye yaradığınız yok. Hani gölge etmeyin, başka ihsan istemez...

Sitelerde Paylaş

Neden üç? Kürtlerin laikleri yokmu? Bölünme gelip çattığında Türkiye dörde bölünür. İki tarafta da laikler ve dinciler kendi devlerini kurmakta istekliler zaten. Ortadoğuda küçük devletler daha sakin bir profil çiziyorlar genelde. Ürdün gibi mesela. Belki küçük devlet olursak mutluluk payımız artar. Ümit var ve o yolda ilerliyoruz. Sekizyüz bin km.kare toprağa sahip olup mutsuz yaşamaktansa ikiyüz bin km.kare topraklı bir ülkede mutlu yaşamayı tercih ederim ben.

Vardır elbet ama onlar farklıdır siyasal ideoloji olarak Türklerin laik olanlarından,bunları sen de biliyorsundur.

Evet,bizim ayrılmamız kesin çözüm olacaktır,tıpkı birbiriyle geçinemeyen ve bu yüzden hayatlarının çeşitli alanlarında(iş mesela) problem yaşayan çiftlerin ayrılmasının ikisi için de hayırlı olacağı gibi.Yoksa tüm halkın başına bir gerici sağcı gider,aynı zihniyette adam gelir on yıllardır öyle olduğu gibi.

Eminim biz laik Türkler kursa dediğim devleti iyi niyet elçiliği adası gibi olacaktır günümüz Türkiye'sine göre,bu önemlidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...