Jump to content

Türkiye Üçe Bölünmelidir

Misafir

Recommended Posts

Ortada bölünmek isteyen bir toplum yokken neyi, kimi bölüyoruz ki?

Bu ülkeye şeriat gelmez. Bu imkansız. Bugün referandumda Tayyip'e evet diyenlerin şeriatçı, dinci olduğunu sanıyorsanız çok ama çok yanılıyorsunuz. Bunları bir arada tutan yegane şey paradır, AKP için çalışan kadınların ezici çoğunluğu da poposu memesi dışarıda kadınlardır. Hatta esas dejenere yaşayan kitle bu partiye oy verir. Şeriat bunlara uymaz, bu topraklarda şeriat yeşermez. Hiçbir zaman olmamış ki bundan sonra olabilsin.

Kürtler konusu da biraz karışık. Ülkenin sınırları masa başında çizilmediği için toprak vermek pek kolay değil, Kürtlerin bile bunu istediğinden çok emin değilim. İsteseler de olmaz, çünkü Türk genel olarak toprak vermeyi sevmez, vermez. Genetik kodu böyle.

Tayyip istediğini kolayca yapabilecek güce sahip değil, referandum sonuçları bunu gösterdi. Elbette zorlayacak, elbette çok zor günler geçireceğiz ama ne şeriat gelecek ne de ülke bölünecek. Ekonomiyi tamamen bitirecek ve kısa süre sonra çökecekler çünkü. Çöksünler, çökelim. Enkazı alır düzeltiriz. Yapacak bir şey yok, duygusal bakmak çok faydalı değil şimdi. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 dakika önce, yeniçeri53 yazdı:

Şu an kenetlenmemiz  zamanıdır.Birbirimizle uğraşma zamanında  değiliz.Öyle bir lüksümüz yoktur.Yobaz kendini I5 Temmuzda bir mok sandı. Ama bizleri onlar daha tanımadı.

Aynen öyle. Bizim sorunumuz birlik olamamak, örgütlenememek. Halbuki herkes gitse kendine yakın olarak gördüğü bir partiye, STK'ya üye olsa, elini taşın altına koysa, çalışsa çok şey değişir. Tembeliz biz, kendimizi çok beğenip kutsarız, her şeyi başkalarından bekleyip sonra da bilmiş bilmiş eleştiririz.

Sitelerde Paylaş
51 minutes ago, Kuranınizinde said:

Bahçeli uzatmalara götürüyor derken? Asıl başkanlık sistemi bu ülkeyi bçlünmeye götürüyor.

Yanlışın var bu ülke uzatmaları bahçeli nedeniyle oynuyor .tayibe kalsa ülkeyi eyaletlere bölüp isteyen bölgeye şeriat getirecek gelmeyen bölgeye ise baskı yapacaktı.

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, ateistdusunce said:

Yanlışın var bu ülke uzatmaları bahçeli nedeniyle oynuyor .tayibe kalsa ülkeyi eyaletlere bölüp isteyen bölgeye şeriat getirecek gelmeyen bölgeye ise baskı yapacaktı.

Saçmalık. Parlamenter sistemde Erdogan eyaletlere ayıramazdı ülkeyi. Başkanlık içinde Bahçelinin desteğine ihtiyaç duydu. Oda koltuk sevdasına düştüğü için hemen kabul etti. Ayrıca Tayyibin bundan sonra eyalet getirmesi için bir engel kalmadı. Bahçeli bunu bilmiyor sanki. 

Bu ülkenin bölünme süreci hızlandı baska acıklaması yok.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Kuranınizinde said:

Saçmalık. Parlamenter sistemde Erdogan eyaletlere ayıramazdı ülkeyi. Başkanlık içinde Bahçelinin desteğine ihtiyaç duydu. Oda koltuk sevdasına düştüğü için hemen kabul etti. Ayrıca Tayyibin bundan sonra eyalet getirmesi için bir engel kalmadı. Bahçeli bunu bilmiyor sanki. 

Bu ülkenin bölünme süreci hızlandı baska acıklaması yok.

Hadi senin dediğin olsun. Sen milliyetci tabanı tanımıyorsun galiba. :) solcular gibi uslu değiller .düşünerek hareket eden bir kitle değil iste yapalım diyen bir kitle.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Ten Ten yazdı:

Bu ülkeyi bölmeyi düşünenler vatan hainidir.

Bunların tek derdi ne biliyormusun !

Zina olsun

Şarap,içki,kumar olsun

disko,bar olsun(her türlü fuhuşun olduğu yer)

Arada şeker falan atalım.Kopalım eynelelim

Toplara,tüfeklere özgürlük hakkı tanınsın

Tamamen batı gibi olalım(teknolojisinden bir halt anlamaz o ayrı)

Kısaca islamın yasakladığı ne kadar ahlaksız ve  hayasızca şey varsa herşey serbest olsun !

İşde bu zihniyet ancak ülkeyi böler !

Böyle haşereleri ülkeden temizlemek lazım ! zamanlada temizlenecek hiç merak etmeyin !

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, Hankah said:

Zina olsun

Şarap,içki,kumar olsun

Kısaca islamın yasakladığı ne kadar ahlaksız ve  hayasızca şey varsa herşey serbest olsun !

Bu okuz anadolulu hakli. Saydiklarinin tumunu istiyorum.

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, sophistic yazdı:

@HankahNe kadar yanlış düşünüyorsun. Söylemlerinden nefret akıyor. Müslüman olmayan herkes o söylediklerini yapıyor diye birşey yok. Biraz kitap oku. Güzel müzik dinle. İnanacaksan yine inan ama insanlardan nefret etme. Nefret zarar verir. Empati iyidir. Diyalog da öyle.

:)

Adamlar ülkeyi bölmek için konsey kurmuşlar şu hale bak !

Ne yapmamı bekliyorsun ? ebili-ubili falan dememi ?

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, Ten Ten said:

49 minutes ago, Hankah said:

Zina olsun

Şarap,içki,kumar olsun

Böyle haşereleri ülkeden temizlemek lazım ! zamanlada temizlenecek hiç merak etmeyin !

Biri vatan haini diyor

Biz hayır verirken de Vatan hainiydik

Biz chpye oy veriyoruz diye vatan hainiyiz

Biz ateist olduğumuz için din düşmanı ve vatan hainiyiz

Biz devlete camaat sızıyor derken de vatan haini ve din düşmanıydık

Bizim vergilerimizle siz kömür ve makarna dağıtırken de BİZ vatan hainiydik

Biz, sizin kızlarınız eğitim görsün diye, toplumun bir ferdi olsun diye uğraşırken de vatan hainiydik.

Biz, çocuklarınız yurtlarda tecavüz edilmesin diye uğraşırken de vatan hainiyiz.

Bizim dedelerimiz Yunana karşı savaşırken de size göre vatan hainiydi.

Bizi siz hep vatan haini, din düşmanı, ajan, terörist olarak gördünüz.

Öbürü diskodan korkuyor.

Disko görürse şeytana uyup içine girecek :-))) Suçlu kim? Disko!

Kendi imanına güvenemiyor!!!

Bu yüzden hiç kimsenin diskoda eylenmesini istemiyor. Kendisi giremiyor, korkuyor. Girenleri de kıskanıyor. Siz girmeyin, eylenmeyin istiyor. Avrupa kilise dolu ama hiç bir müslüman kiliselere  girip hristiyan olmak aklına gelmiyor. Korkma disko birşey yapmaz size. 

Anlamadığım

Hiç bir müslüman Türk de Türkiyeye gidip dinini ve akpnin ileri demokrasisini nedense yaşamak istemiyor.

Kısaca

Cahillik yok olmaya mahkumdur, göreceğiz kim temizlenecek!

Sitelerde Paylaş

Boyle bir dusunceye 5 yil once kesinlikle destek vermezdim, bu dusunce bicimi ne kadar cok Turkiye'nin alehine de duruyor olsa, suan ki duruma bakilinca hak vermemek elde degil. Sebeblerini de kendi kisisel bakis acimdan yazmak isterim:

- Her sekilde demokrasinin ve insan haklarinin yaninda olan biriyim, ancak AKP denen olusum ve onun takipcileri demokrasiyi sadece kendi emel ve cikarlarina hizmet eden bir "arac" olarak kullanip durmasi Demokratik yaklasimlarinda bir cikar yolu olusturmayacagini gosteriyor Turkiye icin, cunku AKP tarafi icin genelde orman kanunlari gecerli. Insan haklari konusuna ise deginmek bile istemiyorum cunku ne AKP'nin nede secmenlerinin insan haklari ile hicbir zaman icin isleri olmadi...

- Baskici ve agresif yaklasimlari: Bu konuda Turkiye'de AKP'nin karsinda her kim varsa az cok payini aldi zaten, ya fetocu oldu, ya terorist, yada vatan haini... Demokratik oldugu soylenen bir ulkede demokratik cercevelerde insanlarin muhalif goruslerini dile getirmelerini engellemek "demokrasiye hizmet etmek" degildir! Muhalefeti yok etmeye kalkarsaniz o is demokrasiden cikar bambaska bir hale burunur, ancak gel gor ki AKP'li secmenin kafasi hicbir zaman buna basmaz, Onlara gore muhalif olan herkes devlet dusmanidir, yok edilmelidir ortadan kaldirilmalidir...

- Kaypak olmalari: Dedikleri sozleri demedim gormedim duymadim demeleri, daha demin tweeterda denk geldim bazi AKP'liler hashtag acmis ve yazmislar ki #80milyonkardesizbiz, kendilerine sormak istiyorum nerden geldi bu kardeslik? Biz degilmiydik terorist olan, vatan haini olan, devlet dusmani olan, fetocu olan, sizler degil miydiniz bunlarin karilari kizlari bizlere helaldir diyen? Ne ara kardesiniz olduk biranda? Yoksa istediginiz %60'lik sonuc cikmayinca biranda bacayi ates sarip sirin gorunmeye filan mi basladiniz? Yemezler karnimiz yeterince doydu bu tip numaralara...

- Dunya'dan bi-haber olmalari: En basit ornek referandum ve bununla guclu Turkiye yada herneyse onu yaratacaklarina Avrupa'ya falan ders vereceklerine ve Demokrasiyi guclendirdiklerine inanmalari. Sacmalik otesi... Birincisi oyladiklari sistem Demokrasi anlayisi degil otokrasi anlayisi, yani en ufak bir yanlista kolaylikla resmi diktatorluge kayabilecek bir yapi bunu birde idamla birlestirirlerse cok guzel bir "ileri demokrasi" olacak onlar icin, emsali gorulmemis bir "ileri demokrasi".... Avrupa'ya filan ders veremezler bu "ileri demokrasi" ornegi ile ve Avrupa kesinlikle yani basinda bir "diktator islam devleti" ni istemeyecektir, zaten Avrupa'nin en basindan beri cekindigi seyde budur, bu yuzden dolayi yeni bir Iran yada Kaddafi benzeri bir yapinin ortaya cikmamasi icin Evet'e destek vermemistir, ancak gelin gorun ki bizim paranoyak AKP'li bunu "bizim gelismemizi istemiyorlar" diye yorumlamistir...  Sen nasil yani basinda bir Esad rejimi istemiyorsan AKP'li, Avrupali'da yani basinda Kaddafi yada Iran benzeri bir olusum istemiyor (hos AKP'lilerin oyladiklari anayasaya degisikligide zaten nereden baksaniz Suriye anayasasi). Ve isi iyice diktatorluge gotururse AKP ve yandaslari (buna idam getirilmesi buyuk olcude katki saglar) eminim ki ileri ki yillarda Turkiye NATO'dan da cikarilacaktir, zaten NATO'nun temel kurulma prensibi Sovyetler birligine ve onun diktator rejimine karsi idi, NATO'nun icerisinde "diktator bir islam devleti"nin bulunmasi en temel kurulus amacina ters, bunun icinde sanirim en guzel ornek 1982'de NATO'ya dahil olmayi basaran Ispanya, ne zaman Ispanya diktatorluk rejiminden kurtuldu o zaman NATO'ya girebildi... Ancak gel gorki AKP'linin kafasi bu sekilde Dunya siyasetine hicbir sekilde basmaz, onlara gore herkes onlarin dusmani zaten...

- Ayristirma ve kutuplastirma politikasi uzerinden insa edilen Erdogan saltanatinin temel temsilcileri Anadolu, Karadeniz ve bir kisim dogu halki, genellikle egitimsiz, kultursuz hayatinda okudugu tek kitap Kuran olan ve bazen onu bile yarim yamalak okuyan, bos zamanlarinda evinde evlenme programlari izleyip kahvene koselerinde vatan kurtarmaktan bahseden, Dunya ile baglantisini a haber gibi tv kanallarindan saglayan, coca cola yi yere dokerek israili yok edecegini sanan bu gruh, malesef gercekten vatanini seven ileriye atilmayi isteyen, demokrasiden yana olan, bilimden, egitimden, hukukun ustunlugunden yana olan batidaki halk icin buyuk bir takozdan baska bir anlam tasimiyorlar artik...

Malesef benim acimdan suanda gordugum Turkiye bundan fazlasi degil, Turkiye bu referandum ile kagit uzerinde 3 parcaya bolunmus durumda, AKP'li bunu ister kabul etsin ister etmesin bu varolan seyi degistirmeyecek, ulkeyi bu sefer tam anlami ile bolmeyi basardilar... Cunku artik bana gore batidaki halkin bir kismi AKP'ye ve onun secmenine demokratik yollardan birseyler anlatmanin imkansiz oldugunun farkina varmis durumdalar, ne hukuk isliyor ne adalet ve en sonunda bu ip kopacagi yerden kopacaktir...

Kendi yasam bicimini, kendi haklarini, kendi guvenligini temsil etmeyen ve dahasi bunlara tehdit vari yaklasan bir hukumet batidaki halki ne kadar temsil eder? Asil sorulmasi gereken bu... Ve 5 yil once kesinlikle karsi olacagim bu bolunme ongorusune artik katilmamak elde degil...

Not: Ataturk'u kullanmaktan da vazgecin AKP'liler biz ne zaman Ataturk desek, ya putcu olarak yaftalandik yada vatan haini olarak ilan edildik, Ataturk'un son mirasi olan Cumhuriyeti'de zaten sizin zihniyetiniz 16 Nisan pazar gunu mezara verdi, Sizden Ataturkcu degil olsa olsa saray soytarisi olur...

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Hankah yazdı:

Zina olsun

Şarap,içki,kumar olsun

Sana ne oğlum, sana ne? Toplu fuhuş İslam, Kur'an belletilen yerlerde döner, İslamcı hatunlar sohbetlere gidiyoruz ayağına metresleri olduğu adamlarla buluşur, kızlar anal ve oral seksle idare edip bekaret korur, bara diskoya gitmez de hocalara badeletir kendilerini.

Çocuklara akın akın tecavüz edersiniz. Kadınlarınızın kızlarınızın içler acısı hali ortada. Kızlık zarı diktirip birilerine kendilerini kakalayanlar da onlardır, bizzat kendim bilirim. Zinanın, fuhuşun Allah'ı İslamcı tayfadadır ama kadını türban takıp erkeği az bir şey sakal bıraktı mı her şeyin sütü örtülür, dillerde Allah Muhammed dolaşır dururlar ahlaksız ahlaksız.

Ne kadar ahlaksızlık, sapıklık, iki yüzlülük varsa İslam ve İslamcı oradadır. Hiç sekmez, şaşmaz. 

Çünkü İslamın kendisi pislik üretir, inananı da onu güzelce giyinir ve toplumu kirletir.

Keşke içki içseler, aşk sevgi bilseler...

Sizin seksten anladığınız bile tek başına tecavüzdür. İnsanlığın yüz karası böcekler sizi...

Sitelerde Paylaş
On 18-4-2017 at 14:15, Ten Ten yazdı:

Bunlar kurt mi ne? Bu ulkeyi bolmek isteyenler irkci kurtler ile ne farki kaldi? Stratejimizi iyi bir sekilde belirleyip secim kazanabiliriz. Ulkeyi bolmek Rusya ve Iran gibi ulkelerin bizi yutmasina sebeb olur.

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Hankah yazdı:

Zina olsun

Şarap,içki,kumar olsun

O ilk yazdıkların tamamen insanların kendi kişisel tercihlerinin sonucudur. Bu kişisel tercihlerin arkasında hiçbir biçimde herhangi bir siyasal içerikli toplumsal amaç yoktur. Bunlar başkalarını da etkilemeyi hedefleyen şeyler  propaganda aracı, bir inancın deklarasyonu, toplumu kendisine göre biçimlendirme aracı değildir. Bunları yapanlar yalnızca kendilerini bağlar ve onları bunlar ahlaksızlıkla suçlamak, suçlayanın ahlaksızlığıdır.Ve de tamamen yasaldır bunlar laik hukukumuzda.

Ha sen bunları eleştirdiğin kadar muhafazakarlar tarafından inancın da önemli etkisiyle yapılan çocuk evlilikleri,namus cinayetleri,kadına şiddet,dini terörizm gibi yanlış şeyleri eleştirdin mi hiç?

Ben yazının en başında kansız yazmıştım,herhangi bir şekilde silahı/terörizmi desteklemiyorum,politik olarak olmalı mücadele diye yazmıştım.

Bu ülkede insanlar İslam'a değil TC hukukuna uymak zorundadır,birinin İslam'a göre yaşamaya hakkı varsa başkasına zarar vermeden,diğerinin de tersine olmalıdır.

Ve yazdığım bölünme fikri suç değildir,bir komunist komunizm gelmeli diyebilir,bir Kürt Kürdistan kurulsun diyebilir,bunlar sadece fikirdir ve de fikirler suç olamaz..

5 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Sana ne oğlum, sana ne? Toplu fuhuş İslam, Kur'an belletilen yerlerde döner, İslamcı hatunlar sohbetlere gidiyoruz ayağına metresleri olduğu adamlarla buluşur, kızlar anal ve oral seksle idare edip bekaret korur, bara diskoya gitmez de hocalara badeletir kendilerini.

Çocuklara akın akın tecavüz edersiniz. Kadınlarınızın kızlarınızın içler acısı hali ortada. Kızlık zarı diktirip birilerine kendilerini kakalayanlar da onlardır, bizzat kendim bilirim. Zinanın, fuhuşun Allah'ı İslamcı tayfadadır ama kadını türban takıp erkeği az bir şey sakal bıraktı mı her şeyin sütü örtülür, dillerde Allah Muhammed dolaşır dururlar ahlaksız ahlaksız.

Ne kadar ahlaksızlık, sapıklık, iki yüzlülük varsa İslam ve İslamcı oradadır. Hiç sekmez, şaşmaz. 

Çünkü İslamın kendisi pislik üretir, inananı da onu güzelce giyinir ve toplumu kirletir.

Keşke içki içseler, aşk sevgi bilseler...

Sizin seksten anladığınız bile tek başına tecavüzdür. İnsanlığın yüz karası böcekler sizi...

Haklısın.

Önceki yazdığın sayfadakiler için de ben diyorum ki asıl problem şeriat tehlikesi değil.

Muhafazakarlar ve onların seçtiği sağcılar yüzünden gelişememesi yeterince ülkenin on yıllardır ,karı koca bile ayrılınca daha mutlu olabiliyorsa bazen ikisi de bu da uluslar için olabilir elbet.

Ya da terörizme harcanan o kadar parayı düşünsene bir,ve de nice sorunları.

Bir Tayyip gidecek,nice Tayyip'ler gelecekler böyle giderse hep ve ve bu halk da birçok vadede düzelmesi imkansızdır,çok daha uzun süreler gerekecektir bunun için,yazık olan laiklerin potansiyelinedir,

Tekrar ediyorum,biz batıda medeni devlet kurmalıyız,medeniyet aleminde yer alabiliriz böylece.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...