Jump to content

TEVHİD'İN ÖNEMİ VE YARATICIYA İNANÇ

Recommended Posts

37 dakika önce, Robespierre yazdı:

Bu cümleyi ciddiye almamızı bekliyorsun değil mi? Bayağı, ciddi ciddi, senin minik zekan seviyesinde tartışma yürüteceğimizi sanıyorsun.

Senin söylediğine göre, Muhammed Ebu Talib'e "Allah'a inan bana inanmasan da olur" diyor. E, iyi de kardeşim Allah'ın varlığını zaten Muhammed bildirmedi mi? Burada bir açmaz yok mu? Allah'ı Muhammed bildirmiş. Demek ki Allah'ın kanıtı Muhammed. Muhammed kendi eliyle kanıtı ortadan kaldırıyor. Bana inanma diyor. Peki sana inanmayacaksa Allah'ın varlığı tamamen havada kalmış olmadı mı?

Araya yine şu meşhur gendigendiyemioluştuuu tekerlemeninizi yerleştirmişsin. Doyamıyorsunuz bunu söylemeye değil mi? Tesadüf mü, ehe ehe, rastlantı mı ho ho ho, gendi gendiye mi, ihi ihi ihi ihi! İslamcı eğlencesi.

Dünyanın oluşumu ile anlattığın hikaye arasında ne alaka var? Hayır, hakikaten nasıl bir bağlantı kurduğunu gerçekten anlamadım. 

Muhammed amcasını muhtemelen seviyor. Adam ölürken başına gidip, benim söylediklerime inan yoksa irinli su içeceksin, derini yüzecekler falan diye bir hikayeler anlatıyor. Adam yok, sağol canım ben almayım deyip basıp gidiyor. Şimdi bu hikaye ile dünyanın oluşumu arasında, hakikaten ne ilişki var ya?

Akıl almaz derecede düşük bir zekanız var. Gerçekten. Sadece eğlence konusu olursun burada.

allah'ın varlığı hz ibrahimden beridir gelen bir vahiy silsilesiyle duyurulmuştur bu topraklarda hz muhammed icad etmedi yani ebu cehil dindar bir insandır mesela... bir de biz insanların azabı anlamamız için bu tür ayetler vardır bence yoksa anlayamayacağımız bir azabı anlatsa kur'an insanlar olarak ya aslında cehennem de pek kötü değil diyebilirdik ve rehavet oluşabilirdi bu ayetler bence insanları uyandırmak korkutmak içindir... bu konuyla alakalı bir rivayet daha var hz muhammed ölürken la ilaheillallah diyen cennete gider diye son anlarında söylüyor bunu neden daha önce söylemediği sorulunca insanlar rehavete kapılır diye söylemedim buyuruyor... tabi bunun farklı bir manası da olabilir ama bu iki rivayete bakarsak durum benim düşündüğüm gibi de olabilir 

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, robertobaggio said:

hz muhammed ölürken la ilaheillallah diyen cennete gider diye son anlarında söylüyor bunu neden daha önce söylemediği sorulunca insanlar rehavete kapılır diye söylemedim buyuruyor...

Oğlum peygamberiniz burada spoiler vermiş!

Demek ki istediğin gibi yaşa, tam ölürken lailahe illalah deyince hop cennete gidiyorsun. Eyvallah hofız, aldım ben meşazı.

Yalnız peygamber kendisi ölünce İslam'ın biteceğini düşünüyormuş herhalde. Ölene kadar söylemediği birşeyi tam ölürken niye söylemiş ki? Kendinden sonraki müslümanların rehavete kapılmayacağını mı düşünmüş acaba?

Nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça...

Sitelerde Paylaş

Muhammedde dahil hiç bir peygamber tarihte yaşamamıştır.Bu doğmalar sofiler tarafından yazılmış insan bilincini sembolik olarak izah eden birer bilmece mesajlardır.

İlah yada Tanrı Kainatı ve Tabiatı yaratan vede kontrol eden güçtür.İşte ona YOKTUR deniyor.

Allah ise insana şah damarından daha yakın olan yani onun beynindeki bütün insani değerlerin birleştiği en yüksek kuvvedir.İşte bu kuvveye herhangi bir müşkülümüzde erişebilmek için yaptığımız her şey tevhiddir.Araştırmak,Gözlemlemek,Bilgi edinmek,Çalışmak,Korkulardan kurtulmak yani cesaret,Şehvetini kontrol altına almak,Gayret,Azim ...v.s

Muhammedde manevi bir mefhumdur. Aşk yani karşılıksız sevgidir.Bunun içinde önce kendini seveceksinki ;Kendine güvenin oluşsun;O güven oluşsunki Müşkülünü yenebileceğine dair duyguların ortaya çıkabilsin. 

Ebu Talip de orada Lutun ta kendisidir.Sevginin dışa yansıması yani yaşam sevgisidir.Anlatılan doğmada Aşk Yaşama olan sevgisini kaybetmek üzere olan insandaki O sevgiye Yukarıda izaha çalıştığım Tevhidi önermektedir."Kendine gel ve adam ol" diyor kısaca.Bunları yaparsan o zaman Aşkda sende oluşur vede Yaşamındaki o müşkülün neyse onu halleder ve yaşama tekrar bağlanırsın.Şefaattan kasdededilende budur.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Robespierre yazdı:

Oğlum peygamberiniz burada spoiler vermiş!

Demek ki istediğin gibi yaşa, tam ölürken lailahe illalah deyince hop cennete gidiyorsun. Eyvallah hofız, aldım ben meşazı.

Yalnız peygamber kendisi ölünce İslam'ın biteceğini düşünüyormuş herhalde. Ölene kadar söylemediği birşeyi tam ölürken niye söylemiş ki? Kendinden sonraki müslümanların rehavete kapılmayacağını mı düşünmüş acaba?

Nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça...

cehenneme gitmeden cennete gider demek değildir ama bu cehenneme uğramayacak insan sayısı çok azdır bence

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, robertobaggio said:

cehenneme gitmeden cennete gider demek değildir ama bu cehenneme uğramayacak insan sayısı çok azdır bence

E, tamam o zaman panpa. Kafana göre takıl, tam ölmeden önce lailahe illalahı çaktın mı gelsin tomurcuk göğüslü manitalar. Peygamber giderayak şahane bir gollük pas atmış.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Robespierre yazdı:

tam ölmeden önce lailahe illalahı çaktın mı gelsin tomurcuk göğüslü manitalar.

Çok heveslenmeyin ama, billur gibi üzüm taneleri de olabilir onlar.

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
billur
Sitelerde Paylaş
5 hours ago, Sundance said:

Çok heveslenmeyin ama, billur gibi üzüm taneleri de olabilir onlar.

Sen ne pis kafir çıktın ya. Açıkça belirtilmiş, turunç gögüslü manitalar diye. İnkar mı ediyorsun bunu! İrinli su içeceksin! Hatta sudaki irini yeterli bulmazsam içine ben de hınkıracağım. 

Sitelerde Paylaş
On 24.04.2017 at 12:08, Robespierre yazdı:

E, tamam o zaman panpa. Kafana göre takıl, tam ölmeden önce lailahe illalahı çaktın mı gelsin tomurcuk göğüslü manitalar. Peygamber giderayak şahane bir gollük pas atmış.

o dediğin ayette tomurcuklanmış felan gibi bir sey çıkmaz 2 kelimelik arapça tamlamayı bizim hocalar nasıl öyle çeviriyor anlamıyorum. tamlama budur  : Ve kevâıbe etrâbâ(etrâben). kevaıbe , genç-güzel-endamlı manasına gelir etraben ise yaşıt demektir arkadaşlar böyle ufak detaylar yüzünden hayatınıza yön mü veriyorsunuz kur'an'ın en büyük iddiası bu mu ki buna takıldın anlamıyorum ki ayrıca bak o irin içirme işi felan bizim anlamamız için bence allah cehennemi bize mide bulandırıcı çok kötü olarak niteliyor bizim anlayabilmemiz için yoksa size x ışınlarıyla ceza vereceğim deseydi o dönemde millet anlayamazdı  örneğin dedikodu için de ölü kardeşinizin etini yemek olarak betimlemiş maksat iğrendirmek ve uzaklaştırmaktır bu şekilde düşün biraz 'allah kullarına zulmetmez' ayrıca allahın bizim imanımıza ihtiyacı yok zümer suresinde dediği gibi ancak kullarımın küfretmesine ve şükretmemesine de razı olmam diyor 

tarihinde robertobaggio tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, robertobaggio said:

o dediğin ayette tomurcuklanmış felan gibi bir sey çıkmaz 2 kelimelik arapça tamlamayı bizim hocalar nasıl öyle çeviriyor anlamıyorum. tamlama budur  : Ve kevâıbe etrâbâ(etrâben). kevaıbe , genç-güzel-endamlı manasına gelir etraben ise yaşıt demektir arkadaşlar böyle ufak detaylar yüzünden hayatınıza yön mü veriyorsunuz kur'an'ın en büyük iddiası bu mu ki buna takıldın anlamıyorum ki ayrıca bak o irin içirme işi felan bizim anlamamız için bence allah cehennemi bize mide bulandırıcı çok kötü olarak niteliyor bizim anlayabilmemiz için yoksa size x ışınlarıyla ceza vereceğim deseydi o dönemde millet anlayamazdı  örneğin dedikodu için de ölü kardeşinizin etini yemek olarak betimlemiş maksat iğrendirmek ve uzaklaştırmaktır bu şekilde düşün biraz 'allah kullarına zulmetmez' ayrıca allahın bizim imanımıza ihtiyacı yok zümer suresinde dediği gibi ancak kullarımın küfretmesine ve şükretmemesine de razı olmam diyor 

Hafız,

Oldukça temelsiz iddialara dayanan tanrı inancına ikna olmayanlara işkence var mı, yok mu? Mesele bu. Böyle bir kibir, böyle bir kapris, böyle aptalca bir tehdit az bulunur. Varsan varsındır, ben senin varlığına inansam ne, inanmasam ne? Niye bunu kendine bu kadar dert ediyorsun? Dünyanın en saçma şeyi bu.

Senin tanrın varlığına inananlara karı ayarlıyor mu ayarlamıyor mu? Memesinin ebadı önemli değil. Basbayağı karı teklif etmiyor mu bu? (Bu ifadeyi forumu takip eden kadınlardan özür dileyerek yazdım. Ama durum kelimenin tam hakkını veriyor. Basbayağı karı teklif ediliyor)

Senin tanrının karşısında 5 yaşında zeka özürlü insan yok. Acayip acayip benzetmeler yapmasa da anlarız. Derdi neyse, geçimini bu işten sağlayan üçkağıtçı şerefsizlerin yorumlarına gerek bırakmayacak şekilde, net şekilde yazabilmeliydi. O kadar tanrısın ama iki satır cümle yazamıyorsun. Saçma değil mi bu?

Ayrıca bu Arapça da dünyanın en zor tercüme edilen dili herhalde. Herbiriniz ayrı bir çeviri yapmaya doyamadınız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...