Jump to content

Kürt sorunu

Recommended Posts

16 minutes ago, malta erigi said:

Abd ile ayni fikirdeyim diye fikrimi degistirecek degilim. Abd'ye karsi herhangi bir antipatim yok. 

Sunu yazinca aklima geldi. Gecen gun birlesik krallik buyukelcisi twitterda paylasinca gordum, turkiye'de bir universite ogrencisi "butun dunyayi britanya yonetmeli" konulu bir tezi yazmis. Bir kopyasini da buyukelciye yollamis, o paylasti. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 315
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 hour ago, malta erigi said:

Abi namlu konusu ypg ile ilgili yeni bir olay degil mi? 60 yildir soyleniyor dedigin sey icin  bu cevap biraz olmadi gibi. Her ulke degisen konjonkture gore bir dis politika belirler. Demek ki su siralar ypg ile ortaklik turkiye'den daha onemli onlar icin. Ben kendi fikrimi soyluyorum. Abd ile ayni fikirdeyim diye fikrimi degistirecek degilim. Abd'ye karsi herhangi bir antipatim yok. 

Kurtculugu oldurerek bitiremeyecekler. Mumkun degil bu.

Kürtçülüğü öldürerek bitiremeyeceklermiş. Kürtçülük bizi öldürecek o zaman? Varmı böyle bişey? 

Sınırımızda PKK'yı cansiperane şekilde savunan bir ABD var. Bizi psikolojik biçimde yıldırarak PKK ile tekrar masaya oturmamızı istiyorlar. Yani hainlerle barışmamızı istiyorlar. Yani, bu vatan için ölen askere, polise,öğretmene,savcıya,köy korucusuna ihanet etmemizi istiyorlar..

TSK daha geçenlerde Sincara bir hava harekatı yaptı biliyosunuz. ABD askerleri ertesi gün sınırımızda konuşlandı. Tankları, zırhlı araçları şuanda sınırımızda namluları bize dönük şekilde bekliyor. 

Sayın malta erigi, Savaş Bu Savaş..!

tarihinde Kuranınizinde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Kuranınizinde said:

Kürtçülüğü öldürerek bitiremeyeceklermiş. Kürtçülük bizi öldürecek o zaman? Varmı böyle bişey? 

Sınırımızda PKK'yı cansiperane şekilde savunan bir ABD var. Bizi psikolojik biçimde yıldırarak PKK ile tekrar masaya oturmamızı istiyorlar. Yani hainlerle barışmamızı istiyorlar. Yani, bu vatan için ölen askere, polise,öğretmene,savcıya,köy korucusuna ihanet etmemizi istiyorlar..

TSK daha geçenlerde Sincara bir hava harekatı yaptı biliyosunuz. ABD askerleri ertesi gün sınırımızda konuşlandı. Tankları, zırhlı araçları şuanda sınırımızda namluları bize dönük şekilde bekliyor. 

Sayın malta erigi, Savaş Bu Savaş..!

30 bin degil 3 milyon terorist oldurun, savas yoluyla bit-me-ye-cek. Anca gerizekali milliyetcilerin, olum haberlerini tv'de seyredince cukunu sivazlayanlarin gazini alirlar.

Sitelerde Paylaş

Robes ve Malta'nın yazdıklarına katılıyorum.

Bir de şunu ekleyebilirim: Gerek AKP basını, gerek diğer yayın organları da bu meselenin duygusallığını senelerdir çok güzel sömürüyorlar. Halkımız da bir güzel duygusallaşıp tam da onların istediği şekilde hareket ediyor. Propaganda düzeyinde Kürt meselesi AKP Türkiye'sinin "Yahudi meselesi" gibi bir şey. Soykırım anlamında söylemiyorum. Ama şu sıralar yıkılan kentlerden, yerinden edilen insanlardan konuşan yok. Daha çok "Siz mi biz mi" şeklinde bir savaş zihniyeti var. Yönetim son derecede ilkel. Cumhuriyet Türkiye'si, bu sorunu idare etme kapasitesine sahipti. Hatta 2000'lerin sonunda, "nihayet oldu" / Olmaya başladı dediydim. Da ülkenin içine girdiği siyasal çıkmazlar nasıl turizmi, ekonomiyi etkiliyorsa, bütün azınlıkları da mutlaka etkileyecektir.

Bu kafayla giderse ekonomik olarak Ruslara bağımlı (turizm sektörü başta olmak üzere) ideolojik / Siyasi açıdan Tahran ile Riyad arası bir yerlerde bir ülkeye doğru gidiyoruz.

Bir de şu var. Salafizm ile Nazizmin benzer yönleri çoktur. Ama Nazi Almanyasının bilimsel, sanayisel, askeri gücü vardı. Salafist ülkelerde bu yok. Yani bu ülkeler kendi insanına yaparlar. Zayıf bir komşuları varsa (aynı dinden olmak koşuluyla) onlara yaparlar. Temelde kendi canlarına kendileri okurlar.

- Ben Kürt olsaydım, bi dakka durmazdım. Zaten PKK da sosyalist çizgisinde gittikçe daha ulusalcı / milliyetçi yerlere doğru gidiyor.

Bu hassas bir sorundur. AKP anca kaba kuvvet kullanır. O zeka düzeyinde, ya kaba kuvvet kullanır, ya İŞİD'i bunlara karşı kullanmaya çalışır (ikisi bir olup gene bizi vururlar).

Yani sorun ortada, sorunu çözme kapasitesi kimsenin beğenmediği Kılıçdaroğlunda vardır. Tayibin öyle bir kapasitesi yok.

Sitelerde Paylaş

Bu ulkede hem kurt sorunu, hem de turk sorunu var. Kuraninizinde arkadasimizin mesaji turk sorununa ornektir. Kan davasi istiyor. Asker ve polis oldurduler, biz de onlari oldurecegiz. Onlardan olenlerin kardesleri de bizi oldurecek. Boyle boktan bir dongu icerisinde yasayayaciz. 

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, leonardo18 yazdı:

Yani sorun ortada, sorunu çözme kapasitesi kimsenin beğenmediği Kılıçdaroğlunda vardır. Tayibin öyle bir kapasitesi yok.

Ben tam tersini düșünüyorum. Tayyip samimi bir șekilde istese, bu sorun çözülmek üzereydi.

Ancak Haziran seçimlerinden sonra her zaman hayallediği bașkanlığı kaybedeceğini anlayınca, Kürtlere sırtını döndü.

Terörizm öyle veya böyle hortlatıldı ve insanlar korkutuldu. Kendi istikbalini güvenceye almanın, sadece milliyetçi kesimin desteğiyle olacağının mümkün olduğuna kanaat getirdi.

Garip bir darbe girișimi de ișin tuzu biberi oldu. Bu saaten sonra Kürt sorununun çözümü gelmeyecek bir bahara kaldı.

Bütün inisiyatif artık kendi elinde ve onun insafına kalmıș. Onsuz bu sorun çözülmez.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, malta erigi said:

Bu ulkede hem kurt sorunu, hem de turk sorunu var. Kuraninizinde arkadasimizin mesaji turk sorununa ornektir. Kan davasi istiyor. Asker ve polis oldurduler, biz de onlari oldurecegiz. Onlardan olenlerin kardesleri de bizi oldurecek. Boyle boktan bir dongu icerisinde yasayayaciz. 

Senin kürtçü biri olduğunu düşünmeye başladım. Ayrıca mesajlarında da ABD'ye hiç toz kondurmaman dikkatimi çekti. Necisin sen?

Ben döngüden felan bahsetmiyorum. Çok açık bişey yazdım yukarıda. Sınırımızda PKK ile hareket eden bir ABD var. Hemde açık açık, göstere göstere namlularını bize çevirmiş bekliyolar. Bizden istedikleri ise PKK ile savaşmayıp, bu katil sürüleriyle tekrar masaya oturmamız.. Sonra eyalet, sonra federasyon sonra da bağımsızlık verin kurtulun diyorlar. Kabul ediyomusun?

Bu ülkede kürt sorunu felan yok. Bu ülkede kürtten cumhurbaşkanı oluyor mu? Kürtler başbakan adayı çıkarabiliyor mu? Mecliste kendilerini temsil eden bir siyasi oluşumları var mı? Bunlara itiraz eden mi var? Bu kadar basit bu iş.

tarihinde Kuranınizinde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, Kuranınizinde said:

Senin kürtçü biri olduğunu düşünmeye başladım. Ayrıca mesajlarında da ABD'ye hiç toz kondurmaman dikkatimi çekti. Necisin sen?

Ben döngüden felan bahsetmiyorum. Çok açık bişey yazdım yukarıda. Sınırımızda PKK ile hareket eden bir ABD var. Hemde açık açık, göstere göstere namlularını bize çevirmiş bekliyolar. Bizden istedikler ise PKK ile savaşmayıp, bu katil sürüleriyle tekrar masaya oturmamız.. Sonra eyalet, sonra federasyon sonra da bağımsızlık verin kurtulun diyorlar. Kabul ediyomusun?

Bu ülkede kürt sorunu felan yok. Bu ülkede kürtten cumhurbaşkanı oluyor mu? Kürtler başbakan adayı çıkarabiliyor mu? Mecliste kendilerini temsil eden bir siyasi oluşumları var mı? Bunlara itiraz eden mi var? Bu kadar basit bu iş.

Birseyci olmak zorunda miyim? Abd ile bir problemim yok. Bu yaz da gidip abd'de yasayacagim. Keske benim ulkem de abd gibi olsa.

Evet, eyalet verilmesini kabul ediyorum. Bunun neden kabul edilemez oldugunu da anlayamiyorum. 

Mecliste kendilerini ifade eden olusumun genel baskanlari nerede? Bana maval okuma. "Bu ulkede kurt cumhurbaskani oldu" masallarini akp tabaninin koyunlari yer. Turgut cumhurbaskaniyken kurtce sarki soylemek bile yasakti. Kurtce mahkeme tutanaklarina "bilinmeyen bir dil konustu" diye gecerdi. Ben Turkiye'de 80'ler ve 90'lari yasadim, masallari baskasina anlat. Kulturel zenginligi bastaci yapacaginiza yerin dibine sokup, terorizmi koruklediniz. O dagdaki maymunlarin ekmegi-suyu, sizlerin nefreti. onlari hayatta tutan senin gibiler.

Sitelerde Paylaş

Ayrilikci Turkler diye bir inisiyatifin manifestosunu okumustum. 

Orada, guneydogu bolgesini Kurtlere birakip soruna toptan cozum bulalim

seklinde sunulan oneriye katilmistim vakti zamaninda.

Kurtlerin talebi bagimsiz olmaksa ve bunun icin teror yaratiliyorsa alsinlar o topraklari baslarina calsinlar.

Kurumlasmis yapilardan yoksun bir devlet dusunulemez zaten. Kuru toprakta kendileri calip soylerler.

Fakat mevzu bu degildir aslinda. Kurtlerin baskaldirisi

yukaridaki iletimde bahsettigim uzere

kureselcilerin bir provokasyonudur.

Sitelerde Paylaş

Su an nasildir bilmem ama akp iktidarinin ilk senelerinde dogulu bir cocuk gazi antep'de askerlik yapiyordu. Bu eleman hayatinda medeniyet gormemis, sehre inmemis. Dagda bir mezrada (koy bile degil, mezra. 3-5 hanelik bir yer) dogmus buyumus. Turkce bilmiyor, konusamiyor, soyleneni anlayamiyor. Bunu surekli diskoya atip oyle doverlerdi ki, bir muddet sonra vahsi hayvanlara benzedi. Yemek verildiginde comeldigi koseden korka korka gelip, sadece bir avuc helva alip geri koseye kaciyordu. Bakin darbe donemi cezaevi falan degil bu. 2000'lerde asker ocagi. O yuzden martaval okumayin bosuna. Milletin icinde bomba patlatan, 20 yasinda asker cocuklari olduren pkk'nin taa amk ama madalyonun her zaman bir oteki yuzu var. "Vatan bolunmez" diyebilmek icin once o vatana ait butun kulturel zenginlikleri onore etmek ve o vatanin vatandaslarini kucaklamak gerekiyor,

Sitelerde Paylaş
On 01.05.2017 at 20:01, Laik Filozof yazdı:

Biz de buna benzer şeyler yapmalıyız Kürtlerle her ulusun devlet hakkı vardır 7 Türk 22 Arap devleti varsa Kürtlerin de hakkıdır devlet,Kürtler nüfüs olarak en büyük devletsiz uluslardandır.

Üstte yazdığım gibi terörü çözen devletler var İspanya,İngiltere,Güney Afrika gibi araştır bunları

Bir halka düşmanlık yaparak sürekli onları 2.sınıfmış gibi göstererek bir yere varamyız,ülkenin asıl sahibini Türkler olarak görmenin asıl sahibini Müslümanlar-muhafazakarlar olarak görmekten farkı yoktur

Evet, bu ülkenin sahipleri Türklerdir ve öyle olmaya devam edecektir. Kürt ırkçıları ve bu işten nemalanan diğerlerinin bu gerçeği etnik Türk olmaya indirgemesi de hiçbir şeyi değiştirmez. Kimse bu masalları yemedi.

Kürtler çok istiyorsa gitsin bir yerlerde kursunlar ülkelerini. Kimse kimseye "Ay yazık size, binlerce senedir becerip de devlet kuramamışsınız, bizim ülkenin şu köşesini size verelim de şimdi kurun bari" demez.

Eyalet, şu bu yok. Tayyip verecek ama, bunu da biliyoruz. O zaman o hep sözü edilen iç savaş çıkar ve kaybeden Kürtler ve Tayyip olur.

Bu ülkenin sınırları masa başında çizilmedi. O liberal  saçmalıkları gidip başkalarına yedirin o yüzden.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, malta erigi said:

30 bin degil 3 milyon terorist oldurun, savas yoluyla bit-me-ye-cek. Anca gerizekali milliyetcilerin, olum haberlerini tv'de seyredince cukunu sivazlayanlarin gazini alirlar.

Biter biteer. Sana silah doğrultanları öldürürsen, gayet güzel biter.

Devlet otoritesi sağlandığında bu tip örgütler marjinal hale gelir. Minik kamikaze örgütleri kalır geriye. Halk her zaman güçlü olanı destekler. Kürt kökenli yurttaşlarımızın fantastik Judeo/Kurdic devletle bir ilgisi yok. Açılım ihaneti süresince Türk devleti bölgeden çekildiği için bunlar böyle bir kuvvet kazandı. Ayrıca her çap ve ebatta casusun bölgede faaliyet yürütmesine imkan tanıdık. Normal bir sonuç bu. PKK, biz devleti kuruyoruz, Türkiye çekilecek, militanlarımızı memur yapacağız diye adam topluyordu. Millet ekmek davasına bu çakalların peşine gidiyordu. Yoksa hayali Kürdistan devleti Kürt kökenlilerin de çok büyük bir çoğunluğunun skinde bile değil.

Suriye'de de aynı şey söz konusu. Suriye devleti mecburen çekilince PYD'ye gün doğdu. ABD'nin silahlı gücünü de arkasına aldığı için böyle bir semirme gerçekleşti. Hormonlu Kürdistan kurdular. Ama şuna da emin ol ki, bölgede yaşayan Kürtler de PYD'ye çok sıcak değil. ABD desteği çekilse bir avuç ruh hastası kalır geriye.

Kürdistan bir batı fantazisidir. Bölge ile ilgisi yoktur. Tamamen hayali bir senaryodur. Batı bu işi böyle iştahla kurcalamasa, Trakya devletini kurmaya çalışan kaç tane Trak varsa, Kürdistan devletini kurmaya çalışan o sayıda Kürt olurdu ortada.

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, Robespierre said:

Biter biteer. Sana silah doğrultanları öldürürsen, gayet güzel biter.

Devlet otoritesi sağlandığında bu tip örgütler marjinal hale gelir. Minik kamikaze örgütleri kalır geriye. Halk her zaman güçlü olanı destekler. Kürt kökenli yurttaşlarımızın fantastik Judeo/Kurdic devletle bir ilgisi yok. Açılım ihaneti süresince Türk devleti bölgeden çekildiği için bunlar böyle bir kuvvet kazandı. Ayrıca her çap ve ebatta casusun bölgede faaliyet yürütmesine imkan tanıdık. Normal bir sonuç bu. PKK, biz devleti kuruyoruz, Türkiye çekilecek, militanlarımızı memur yapacağız diye adam topluyordu. Millet ekmek davasına bu çakalların peşine gidiyordu. Yoksa hayali Kürdistan devleti Kürt kökenlilerin de çok büyük bir çoğunluğunun skinde bile değil.

Suriye'de de aynı şey söz konusu. Suriye devleti mecburen çekilince PYD'ye gün doğdu. ABD'nin silahlı gücünü de arkasına aldığı için böyle bir semirme gerçekleşti. Hormonlu Kürdistan kurdular. Ama şuna da emin ol ki, bölgede yaşayan Kürtler de PYD'ye çok sıcak değil. ABD desteği çekilse bir avuç ruh hastası kalır geriye.

Kürdistan bir batı fantazisidir. Bölge ile ilgisi yoktur. Tamamen hayali bir senaryodur. Batı bu işi böyle iştahla kurcalamasa, Trakya devletini kurmaya çalışan kaç tane Trak varsa, Kürdistan devletini kurmaya çalışan o sayıda Kürt olurdu ortada.

Kendimi tekrar etmemin bir anlami yok. ekleyecegim birsey yok. Bu savasin bana dokunan bi tarafi da yok. uzaktan izleyecegim karsilikli cinayetlerinizi. Bu gibi catismalarda belirli bir olgunluga ulasip, akli selimle hareket etmek zaman aliyor. ingiltere bile yillarca ordu ile bitirebilecegini zannetti sinn fein ile masaya oturmadan once. Ortadogululardan daha fazla olgunluk beklemek naiflik tabi.

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, malta erigi said:

Kendimi tekrar etmemin bir anlami yok. ekleyecegim birsey yok. Bu savasin bana dokunan bi tarafi da yok. uzaktan izleyecegim karsilikli cinayetlerinizi. Bu gibi catismalarda belirli bir olgunluga ulasip, akli selimle hareket etmek zaman aliyor. ingiltere bile yillarca ordu ile bitirebilecegini zannetti sinn fein ile masaya oturmadan once. Ortadogululardan daha fazla olgunluk beklemek naiflik tabi.

İngiltere IRA'nın hangi talebini kabul etti? IRA hangi isteğini elde edebildi?

Açılım ihaneti sürerken HDP'li sözcülerin dile getirdiği bazı talepleri hatırlayalım. Üstelik bu söylediklerini ciddi ciddi kabul edileceğini düşünerek söylüyorlardı.

1- PKK yerel silahlı güç olarak meşrulaştırılsın. Yani TSK bölgeden çekilecek, PKK devletin maaş ödediği resmi kolluk gücü olarak gelip Güneydoğuya yerleşecek.

2- Bölgeden çıkarılan madenlerin geliri PKK'ya bırakılsın. Türk hükümeti bölgeye normal kaynak aktarımına devam etsin. Yani kendi belediye memurları dahil, bütün devlet memurlarının maaşını merkezi hükümet ödeyecek, devlet altyapı yatırımlarına devam edecek, maden gelirleri bu arkadaşların avucuna verilecek. 

3- Kürt kökenli yurttaşlara pozitif ayrımcılık yapılsın. Bunun detaylarını yazmak istemiyorum. Ama tam bir iç savaş kışkırtma talebi olduğu açık.

4- Devlet makamları etnik kökenlere göre paylaşılsın. Cumhurbaşkanı Türk, başbakan Kürt, meclis başkanı Alevi vb. gibi bir düzenleme.

Yukarı yazdığım 4 provokatif madde PKK'lıların bu ülkenin hayrına herhangi bir düşüncesi olmadığının, tamamen kaos hedefleyen bir manyaklar örgütü olduğunun kanıtıdır. Yukarı aldığım talepler ve benzerlerinin barış içinde bir arada yaşama gibi bir sonuç doğurmayacağını, aklı olan her insan fark edebilir. Bu taleplerden bir tek tanesi bile ülkeyi bir kan kuyusuna atar.

AKP bu talepleri tartışıyormuş gibi yaparak aslında batıyı oyalamış kendi hedeflerine ulaşmıştır. Bu arada PKK taraftarlarını heveslendirip ülkeye büyük bir kötülük yapmıştır. Bu ve benzeri başlıklar üzerinde anlaşma imkan ve ihtimali yoktur. Avrupa'da ETA, IRA gibi örgütler kesinlikle böyle maddeleri masaya koyamamış, bu tip bir isteklerini gerçekleştirmeyi hayal dahi edememişlerdir. Dünyada silahlı örgütler ile devletlerin yaptıkları müzakereler, örgüt üyelerinin affı ve bir bölümünün sivil siyasete kabülü üzerinden yürütülmüştür. Siyasi konuların müzakeresi söz konusu olmaz.

Örgütler siyasi hedeflerine sadece devletlerin ordularını yenerek ulaşabilirler. Lafla, sözle, ağlayarak, zırlayarak, sağda solda canlı bomba patlatarak devletler bölünmez, herhangi bir örgüte siyasi güç ve meşruiyet falan vermez. Türkiye'de maalesef süreç böyle yürütüldü ve insanların bir bölümü bu işten bir sonuç çıkacağını sandılar.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, malta erigi yazdı:

Malta eriği, o kadar tipik bir liberalsin ki.

O kadar tipik bir Kürtsün ki.

Kürt damarınla liberal olma hevesin seni hem acayip samimiyetsiz yapıyor hem de tutarsız. Aynı anda Amerika'ya Kürdistan kurdurtma konusundaki desteğinle hem tutarlı hem de samimi oluyorsun. 

Karıştı mı biraz?

Yok, çok açık oldu. Güzel açıkladım. 

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Robespierre said:

İngiltere IRA'nın hangi talebini kabul etti? IRA hangi isteğini elde edebildi?

Açılım ihaneti sürerken HDP'li sözcülerin dile getirdiği bazı talepleri hatırlayalım. Üstelik bu söylediklerini ciddi ciddi kabul edileceğini düşünerek söylüyorlardı.

1- PKK yerel silahlı güç olarak meşrulaştırılsın. Yani TSK bölgeden çekilecek, PKK devletin maaş ödediği resmi kolluk gücü olarak gelip Güneydoğuya yerleşecek.

2- Bölgeden çıkarılan madenlerin geliri PKK'ya bırakılsın. Türk hükümeti bölgeye normal kaynak aktarımına devam etsin. Yani kendi belediye memurları dahil, bütün devlet memurlarının maaşını merkezi hükümet ödeyecek, devlet altyapı yatırımlarına devam edecek, maden gelirleri bu arkadaşların avucuna verilecek. 

3- Kürt kökenli yurttaşlara pozitif ayrımcılık yapılsın. Bunun detaylarını yazmak istemiyorum. Ama tam bir iç savaş kışkırtma talebi olduğu açık.

4- Devlet makamları etnik kökenlere göre paylaşılsın. Cumhurbaşkanı Türk, başbakan Kürt, meclis başkanı Alevi vb. gibi bir düzenleme.

Yukarı yazdığım 4 provokatif madde PKK'lıların bu ülkenin hayrına herhangi bir düşüncesi olmadığının, tamamen kaos hedefleyen bir manyaklar örgütü olduğunun kanıtıdır. Yukarı aldığım talepler ve benzerlerinin barış içinde bir arada yaşama gibi bir sonuç doğurmayacağını, aklı olan her insan fark edebilir. Bu taleplerden bir tek tanesi bile ülkeyi bir kan kuyusuna atar.

AKP bu talepleri tartışıyormuş gibi yaparak aslında batıyı oyalamış kendi hedeflerine ulaşmıştır. Bu arada PKK taraftarlarını heveslendirip ülkeye büyük bir kötülük yapmıştır. Bu ve benzeri başlıklar üzerinde anlaşma imkan ve ihtimali yoktur. Avrupa'da ETA, IRA gibi örgütler kesinlikle böyle maddeleri masaya koyamamış, bu tip bir isteklerini gerçekleştirmeyi hayal dahi edememişlerdir. Dünyada silahlı örgütler ile devletlerin yaptıkları müzakereler, örgüt üyelerinin affı ve bir bölümünün sivil siyasete kabülü üzerinden yürütülmüştür. Siyasi konuların müzakeresi söz konusu olmaz.

Örgütler siyasi hedeflerine sadece devletlerin ordularını yenerek ulaşabilirler. Lafla, sözle, ağlayarak, zırlayarak, sağda solda canlı bomba patlatarak devletler bölünmez, herhangi bir örgüte siyasi güç ve meşruiyet falan vermez. Türkiye'de maalesef süreç böyle yürütüldü ve insanların bir bölümü bu işten bir sonuç çıkacağını sandılar.

Bu yazdiklarina kaynak gosterebilir misin? Mumkunse de perincek yayini olmasin. Benim bildigim su linkteki sartlar vardi ve bu yazdiklarindan cok uzak: http://www.hurriyet.com.tr/10-madde-diyor-ki-28334292

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, malta erigi yazdı:

Yok degilim. Uludag'a gittigimde yururken kart-kurt sesleri cikiyordu, o yuzden oyle zannetmissindir.

Ay ay ay espri de yaparmış... 

Neyse, burada yazdıkların çok bayat. PKK sever Kürtler ve senin gibi Türk tipi liberaller biji ABD filan diyedursun...

Kürtlere özerklik, federasyon, şu bu her ne ise adı, can havliyle savunuyorsun ya hani?

Üzülme, Tayyip size istediğinizi öyle veya böyle verecek. Biz Türk halkı engelleyeceğiz.

Sen mümkünse o zaman da karışma, uzaktan izle lütfen.

Bir de izleri Ortadoğulu diyerek aşağılaman pek  hazin. Konu Kürtler olunca Güneydoğuyu verin gitsin, hem ne güzel Suriye ve Irak'la tekrar kaynaşırız de, bizi oraya yakıştır, işine gelmedi mi de liberal züppeliğine sığın.

Olmuyor... 

Kürt dendi mi size böyle bir şeyler oluyor, topraklar verilsin diye girmediğiniz kılık kalmıyor. Türklere gelince milliyetçilik iğrenç bir şey, bayrak dediğin bez parçası ama Kürtler devlet kursun, kendi toprakları ve bayrakları olsun...

Çok hazin çok. Bu gizli Türk nefreti ve Kürt ırkçılığı her zaman en nefret ettiğim şeylerden biri olmuştur. Biriniz de tutarlı olsun hani...

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Türk Ateist said:

Ay ay ay espri de yaparmış... 

Neyse, burada yazdıkların çok bayat. PKK sever Kürtler ve senin gibi Türk tipi liberaller biji ABD filan diyedursun...

Kürtlere özerklik, federasyon, şu bu her ne ise adı, can havliyle savunuyorsun ya hani?

Üzülme, Tayyip size istediğinizi öyle veya böyle verecek. Biz Türk halkı engelleyeceğiz.

Sen mümkünse o zaman da karışma, uzaktan izle lütfen.

Bir de izleri Ortadoğulu diyerek aşağılaman pek  hazin. Konu Kürtler olunca Güneydoğuyu verin gitsin, hem ne güzel Suriye ve Irak'la tekrar kaynaşırız de, bizi oraya yakıştır, işine gelmedi mi de liberal züppeliğine sığın.

Olmuyor... 

Kürt dendi mi size böyle bir şeyler oluyor, topraklar verilsin diye girmediğiniz kılık kalmıyor. Türklere gelince milliyetçilik iğrenç bir şey, bayrak dediğin bez parçası ama Kürtler devlet kursun, kendi toprakları ve bayrakları olsun...

Çok hazin çok. Bu gizli Türk nefreti ve Kürt ırkçılığı her zaman en nefret ettiğim şeylerden biri olmuştur. Biriniz de tutarlı olsun hani...

Kurt devleti kurulmasini savundugum tek mesajimi gosterir misin lutfen? Ustune bir de kurt irkciligi demissin, buna da kanit isterim. Eger turk veya kurt irkciligi yapmissam, forum kurallarini cignedigim icin atsinlar beni. Milliyetcioik ve irkciliga alerjim var benim. Irkcilik yapabilecegimi dusunmen komik. Biji flan demem, kurtce bilmem ama turkce'yi gayet iyi konusurum. Bu sebeple de dusuncelerimi gayet acik ifade ettigimi dusunuyorum, sorun senin anlayisinda. Kurtlerden nefret etmek istemiyorum, zorla mi? Ben cehaletten nefret ediyorum, onun da milleti yok. Insanlar olmesin dedim, suc mu bu? Bu forumda bulundugum sure icerisinde sadece 2 defa pkkcilik yapan tip gordum, ikisine de hep beraber tepki gosterdik ve atildi. Ancak turk irkcilarinin bini bir para. Ipin ucunu kacirmadikca da hepsini tolare ediyorsunuz. 

Pkklilar terorist. Bomba falan patlatip cinayet isliyor. Utanmiyor musun beni boyle insanlarla iliskilendirmeye? Ben size ulkucu katiller diyor muyum? Bana ne arkadas hayatim boyunca gidip yasamayacagim yerlerde insanlarin hangi dilde konustugundan? Kantonlar, eyaletler halinde yonetilen bir cok ulke var. Bunda bir tuhaflik gormuyorum ben. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...